Stránka 5 z 16

Re: Setkání RP a šéfů odborů

Napsal: 25 lis 2009, 08:43
od Robert.Adamek
Nepoužívej srovnání s totalitními režimy a už vůbec ne s fašizmem, nebo snad máš pocit, že mám v plánu páchat genocidu či popravovat lidi bez soudu? Takže to prosím nestavěj na tuto rovinu. Chápu, že od tebe se Lukáši podpory nedočkám.

Re: Setkání RP a šéfů odborů

Napsal: 25 lis 2009, 08:48
od Robert.Adamek
Tím "o něco méně demokratická" jsem myslel to, že bude vložena důvěra do rukou demokraticky volených zástupců, kteří budou opět demokraticky rozhodovat o dalším směrování. Tak by to snad mělo být.
Je jen otázkou času, kdy nás bude takový počet, že to stejně ani jinak nepůjde a na fóru se vyjadřují v podstatě stále ti stejní lidé. Většina z nich je v nějaké volené funkci, a my se tady bijeme jako kohouti na smetišti. Takže nechci v žádném případě obdobu diktatury, ale funkční systém toho, co jsme tady vlastně už postavili.

Re: Setkání RP a šéfů odborů

Napsal: 25 lis 2009, 08:50
od Lukas.Novy
Popravu bez soudu uz jsme tu meli, „bohuzel“ jsem to ustal:D

Re: Setkání RP a šéfů odborů

Napsal: 25 lis 2009, 08:51
od Robert.Adamek
Ty prostě nedokážeš odložit tuhle osobní averzi že ne? Bávím se tady s tebou úplně normálně, zkus to samé, navíc to bylo před cf a od té doby se situace změnila.

Re: Setkání RP a šéfů odborů

Napsal: 25 lis 2009, 09:04
od Lukas.Novy
Jeste ses mi v teto zalezitosti ani neomluvil, to bychom meli mit predevsim na mysli;)

Re: Setkání RP a šéfů odborů

Napsal: 25 lis 2009, 09:05
od Martin.Svadlenka
Robert Adamek píše:Tím "o něco méně demokratická" jsem myslel to, že bude vložena důvěra do rukou demokraticky volených zástupců, kteří budou opět demokraticky rozhodovat o dalším směrování. Tak by to snad mělo být.
Takže vlastně to, co už v politice vidíme teď.
Žádné referendum, žádná přímá demokracie.
Zvolili jste nás, nechte to na nás a nestarejte se.
Proto jsem ale do politiky nešel.
Bůh zaplať za Stanovy!

Re: Setkání RP a šéfů odborů

Napsal: 25 lis 2009, 09:31
od Robert.Adamek
Dovolím si malé srovnání:
http://zpravy.kurzy.cz/198338-listopad- ... ske-forum/

čtěte pozorně co se stalo s OH s vedením, jaké funguje u nás teď.
Tohle jsou léty ověřené záležitosti a my JSME politická strana, nejsme úplně standardní, ale JSME politická strana!
Pokud se nedostaneme do parlamentu, nejsme schopni naše cíle efektivně prosazovat, to je snad všem jasné.
My máme referendum, ale dělat to ohledně čehokoliv mi příjde prostě jen zbytečně zdlouhavý postup a to co navrhuji já, je rychlejší, efektivnější a stejně demokratické.


Lukáši a tobě se za předseefkovskou dobu omlouvám.

Re: Setkání RP a šéfů odborů

Napsal: 25 lis 2009, 09:34
od Jiri.Rezek
prosím o konec tohoto flame. Máte-li potřebu diskutovat na jiné téma, než se zde probírá, jděte prosím do jiného vlákna. Požádám nyní admina, aby další offtopic smazal.

Re: Setkání RP a šéfů odborů

Napsal: 25 lis 2009, 09:49
od Jaroslav.Kucera
Žádná z volených funkcí by neměla být pouze na ozdobu. Ať už se jedná o předsednictvo republikové, krajské, předsedy komisí nebo předsedy odborů.

Právě v posledním případě to platí dvojnásob. Tito šéfové nesou plnou zodpovědnost právě proto, že mají pravomoc úkolovat a zodpovídají za splnění potřebných úkolů. Stejně tak by měli mít pravomoc úkolovat a tedy řídit i ostatní volené orgány. Takový orgán přijme rozhodnutí a následně jej deleguje dále.

Jiná motivace než úspěch celku a prosazení našich témat u nás není a proto to nejde bez dobrovolné akceptace úkolů. Pokud je však člověk členem některého z orgánů ČPS musí počítat, že čas od času nějaký ten úkol dostane a je jen jeho vizitkou, zda přijme nebo odmítne. Aktivní člověk pak snáze získá podporu i pro své nápady. To se samozřejmě týká i práce v krajích. Prací, pro kterou volený člověk nezíská podporu, pak zaúkoluje sám sebe a nebo v případě, že na ni nestačí nebo nemá čas, bohužel nechá být.

Re: Setkání RP a šéfů odborů

Napsal: 25 lis 2009, 09:57
od Zdenek.Pech
Pánové, prosím o klid a ustoupení od flame!

Ačkoliv se mě tato diskuse též coby nefunkcionáře a nepředsedy komise přímo netýká, reaguji na žádost z pozice moderátora. Pokud nedokážete překousnout vzájemné antipatie nebo názorové neshody, budu nucen toto vlákno uzamknout. Což by jistě byla veliká škoda, protože to je téma celkem důležité. Mějte prosím na paměti, že jsme se - alespoň pevně doufám - posunuli o pár kroků vpřed a staré šarvátky skončily v koutě... nebo ne?

P.S. předsednictvo si může samozřejmě po LOCKu topic opět otevřít, ale jde tu především o princip - nedopusťte ani náznakem nepříkladné jednání