Setkání RP a šéfů odborů

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 11939
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5161 poděkování
Dostal poděkování: 19270 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Setkání RP a šéfů odborů

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Podle mého názoru zavádět volební odbor nemá smysl, dokud nebude fungovat komunikace v každém odboru i mezi odbory navzájem. Tím, že se jedna jednotka osamostatní se nevyřeší problém v komunikaci. Jistě neplatí odbor = vedoucí. Pak bychom totiž výpadkem jednoho vedoucího přišli o celý odbor.

Samotná představa utváření funkce pro někoho podle mě nevhodná.
Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů, vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Prosím obracejte se přednostně na poslance dle resortu či gesce. Na mě se prosím obracejte e-mailem, v akutních věcech po telefonu.
Šance pro nové nápady!
Robert.Adamek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 4035
Registrován: 22 čer 2009, 21:06
Profese: Obchodní ředitel
Bydliště: Výstavní 2475/6, Ostrava-Mariánské Hory
Dal poděkování: 935 poděkování
Dostal poděkování: 1613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Setkání RP a šéfů odborů

Příspěvek od Robert.Adamek »

To není funkce "pro někoho" je to záležitost, která se schválit měla. Silně mi to připomíná přílepkové zákony. Vsuneme zásadní a důležitý odbor pod jiný odbor jako pracovní skupinu, to je ta samá blbost jako na UF prosadila Bubeníčková dekrimalizaci marihuany pod svobodu slova a zase ji to všichni svorně odklepli. Díky tomu to teď nemáme v programu a je to poměrně zásadní záležitost. Tenhle styl mě prostě rozčiluje.
Mediální odbor je odbor, který se má starat naprosto o všechno ohledně výstupu ze strany, už to samotné je na veškerý čas, a dále má pak ještě koordinovat volební kampaň? Jak já mám pak za Honzou Podhajským jít a jebat ho že nestíhá, když to stíhat nejde?

To že o něj stojí/nestojí, to je zde naprosto irelevantní, na CF jste mu to odpálili a bezdůvodně jste mu tím sebrali část elánu a to jen proto, aby jste neměli o odbor víc? Aby jste to neměli složitější? To jsou všechno argumenty k ničemu, protože tím jste to udeělali složitější nám jako předsednictvu.

Já jsem pro co nejvíce separovaných odborů a složek strany jako takových, protože pak vím, že v tom daném odboru na to maj lidi dost času a že je to dané téma baví a zajímá. Obrovský mediální odbor, tedy bývalý mediální tým (což znělo mnohem lépe) toho měl kupu před CF a po CF toho má stejnou kupu a to podle mě nebyl cíl.

Jinak Jakube v čem nefunguje komunikace?
Resp. v čem nebude fungovat jakmile odklepneme tenhle náš "jednací řád"?
Petr.Bajgar
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 7455
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, K Ploché dráze 494
Dal poděkování: 6882 poděkování
Dostal poděkování: 3620 poděkování

Re: Setkání RP a šéfů odborů

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Jakub Michalek píše:Podle mého názoru zavádět volební odbor nemá smysl, dokud nebude fungovat komunikace v každém odboru i mezi odbory navzájem. Tím, že se jedna jednotka osamostatní se nevyřeší problém v komunikaci. Jistě neplatí odbor = vedoucí. Pak bychom totiž výpadkem jednoho vedoucího přišli o celý odbor. Samotná představa utváření funkce pro někoho podle mě nevhodná.
Jakube nejde tady o nic míň než dát volbám politickou podporu deklarovat že se na ně připravujeme že se tomu lidi mají cíleně věnovat.
Rozumím že z právního hlediska vytvářet zákony k jedné příležitosti je nepatřičné, ale tady nejde o sepsání zákona tady jde o to jak se dát dohromady a uspět ve volbách. Pokud se nevyšponujeme teď během pěti měsíců budeme mít čtyři roky na leštění pravidel. Už nám utekly víc než dva měsíce čekáním na Honzovu mediální koncepci nebo jak tomu chce říkat. Já koncepci dávno mám ale jsem zcela bez politické podpory nikdo za mnou nestojí, Pro plno lidí jsem pološílený aktivista. Přitom neví o samotné politice vůbec nic.

Bez volebního odboru ty volby rovnou odpískejte a prachy použijte užitečněji než vyhozením za kauci.
Nebo jste si snad nevšimli jak J.Podhajský hospodaří s časem? Není v tom nic osobního.
Uvědomte si už konečně, že opravdu nejde jen o piráty.
Pokud by totiž mělo jít jen o piráty tak spusťte nějakou Lanparty a nemotejme se do politiky.
Vaclav.Fortik
Člen KS Praha
Příspěvky: 2087
Registrován: 02 črc 2009, 22:39
Profese: manager
Dal poděkování: 3902 poděkování
Dostal poděkování: 3768 poděkování

Re: Setkání RP a šéfů odborů

Příspěvek od Vaclav.Fortik »

Já jsem pro co nejvíce separovaných odborů a složek strany jako takových, protože pak vím, že v tom daném odboru na to maj lidi dost času a že je to dané téma baví a zajímá. Obrovský mediální odbor, tedy bývalý mediální tým (což znělo mnohem lépe) toho měl kupu před CF a po CF toho má stejnou kupu a to podle mě nebyl cíl.
Nevím proč by se vše nutně muselo řešit přes odbory - v případě volebního "odboru" může jít o tým osob pracujících na konkrétním projektu
např. projekty zaplavení republiky letáky, meetingy, soutěžemi ...souhlasím, že čím více sekcí, tím lépe, každá může mít svého šéfa/koordinátora/předsedu.

Nevím co brání RP delegovat Petra Bajgara šéfem specifického projektu (nadefinovat jeho činnost, pravomoci ...) k parlamentním volbám, zdůvodnit RV nebo CF proč byl zřízen, proč byl Petr delegován vedoucím atd. Jen podotýkám, že jsem byl, jsem a budu pro zřízení volebních týmů pro volby (různé).

Jinak důvod proč si nemyslím, že forma odboru přísluší právě tomu volebnímu je těžkopádný mechanismus změny vedoucího odboru a to u volebních týmů bude nezbytné vždy při jiném druhu voleb - parlamentní, senátní, komunální i evropské volby se hodně liší svou podstatou a pochybuji, že u všech bude právě jedna a ta samá osoba nejlepší osoba.
Petr.Bajgar
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 7455
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, K Ploché dráze 494
Dal poděkování: 6882 poděkování
Dostal poděkování: 3620 poděkování

Re: Setkání RP a šéfů odborů

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Opravdu by mě zajímalo o co jde lidem, kteří se tak zarytě staví už tři měsíce proti Volebnímu odboru a už tři měsíce stojí na brzdách. Podle hesla nevím jak to chce dělat a proto mu to nedovolím. Za půl roku co se tady snažím dělat mě spíš brzdíte než pomáháte. Copak opravdu chcete kandidovat jenom s kecálkama, kteří se předvádějí na fóru. Vzpamatujte se už konečně. Opravdu tady jde o osudy lidí na další čtyři roky.
Robert.Adamek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 4035
Registrován: 22 čer 2009, 21:06
Profese: Obchodní ředitel
Bydliště: Výstavní 2475/6, Ostrava-Mariánské Hory
Dal poděkování: 935 poděkování
Dostal poděkování: 1613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Setkání RP a šéfů odborů

Příspěvek od Robert.Adamek »

Já jsem asi ve stejné chvíli jako ty přišel na to, že to můžu řešit formou pracovní komise, teď přesně nevím ten výraz, ale druhá věc je, že volební kompetence spadají do kompetencí mediálního odboru a tedy se budou mezi sebou tlouct, proto jsem chtěl, aby to byl samostatný odbor.

EDIT: už vím, "pracovní skupina" se to jmenuje
Vaclav.Fortik
Člen KS Praha
Příspěvky: 2087
Registrován: 02 črc 2009, 22:39
Profese: manager
Dal poděkování: 3902 poděkování
Dostal poděkování: 3768 poděkování

Re: Setkání RP a šéfů odborů

Příspěvek od Vaclav.Fortik »

Já jsem asi ve stejné chvíli jako ty přišel na to, že to můžu řešit formou pracovní komise, teď přesně nevím ten výraz, ale druhá věc je, že volební kompetence spadají do kompetencí mediálního odboru a tedy se budou mezi sebou tlouct, proto jsem chtěl, aby to byl samostatný odbor.
Roberte z mých zkušeností plyne, že sice prolnutí kompetencí vede ke konfliktům, ale v naší situaci bude lépe, když na nějakou práci budou dvě nebo více skupin a budou mezi sebou soupeřit o moc, pochvalu, pravomoci, NICMÉNĚ budou i odvádět nějakou práci, než když se volebním aktivitám nebude věnovat naplno nikdo. Pokud se volební tým vytvoří, bude nutné definovat pravomoci, tím se konflikty omezí ...
Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 11939
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5161 poděkování
Dostal poděkování: 19270 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Setkání RP a šéfů odborů

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Skutečně nechápu, proč když já mohu Mikuláše Ferjenčíka pověřit sjednáváním všech věcí s pirátskou internacionálou, proč nemůže Honza Podhajský dát Petrovi Bajgarovi všechny pravomoci, které potřebuje pro svůj volební odboru. To považuji za problém v komunikaci a osobní problém již existujících odborů, který se musí vyřešit. Jinak se bude ruka tlačit proti noze a nic se nepovede.
Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů, vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Prosím obracejte se přednostně na poslance dle resortu či gesce. Na mě se prosím obracejte e-mailem, v akutních věcech po telefonu.
Šance pro nové nápady!
Robert.Adamek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 4035
Registrován: 22 čer 2009, 21:06
Profese: Obchodní ředitel
Bydliště: Výstavní 2475/6, Ostrava-Mariánské Hory
Dal poděkování: 935 poděkování
Dostal poděkování: 1613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Setkání RP a šéfů odborů

Příspěvek od Robert.Adamek »

Protože tam jde opravdu o různé pohledy, jak Honza tak Petr jsou oba výrazné osobnosti a nemyslím si, že se shodnou na systému vedení kampaně, je to pro nás bohužel zcela zásadní věc a tam se prostě problémy s komunikací vyskytnout nesmí.
Petr.Bajgar
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 7455
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, K Ploché dráze 494
Dal poděkování: 6882 poděkování
Dostal poděkování: 3620 poděkování

Re: Setkání RP a šéfů odborů

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Jakub Michalek píše:Skutečně nechápu, proč když já mohu Mikuláše Ferjenčíka pověřit sjednáváním všech věcí s pirátskou internacionálou, proč nemůže Honza Podhajský dát Petrovi Bajgarovi všechny pravomoci, které potřebuje pro svůj volební odboru. To považuji za problém v komunikaci a osobní problém již existujících odborů, který se musí vyřešit. Jinak se bude ruka tlačit proti noze a nic se nepovede.
Taky to nechápu proč panuje taková obava mít v ČPS o jeden odbor určený k volbám víc? Je to jen záležitost administrativní nebo to někomu vadí osobně? Často se ptám sám sebe o co tady vlastně jde o funkčnost nebo administrativní uhlazenost?
Podle mého názoru tady zatím vládnou organizační představy lidi, kteří umí účinně brzdit živé procesy. Je to pohled uděláme strukturu a pak do ní budeme dosazovat lidi. Jenže tak to v politice nefunguje. Bez lidí je celá struktura jen domeček z karet.

JP se mnou od 22.11.kdy jsem přistoupil na nabídku vedoucího mediálního odboru k účasti v týmu v podstatě přestal komunikovat. Nastalo skutečné zmrtvění. Není mi známa příčina. Netuším jestli je to záměr nebo má JP tolik jiné práce, že se odmlčel nebo je nemocný nebo na cestách? Prostě nic.
Vím jen jedno utekly tři měsíce kdy jsem byl tehdejším předsedou vyzván abych se ujmul volební koordinace. Jenže kromě výzvy nenásledovala žádná podpora. Přitom jsem nechtěl nic než trochu důvěry abych mohl pracovat.
Vzal jsem na sebe břímě Sysifovo a jak to zatím vypadá i jeho úděl.
Zamčeno

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“