Setkání RP a šéfů odborů
Moderátor: Odbor - administrativni
Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
- Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
- Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
- Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
- Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
- Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
-
Petr.Bajgar
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 7455
- Registrován: 22 čer 2009, 21:57
- Profese: ,
- Bydliště: Chrudim, K Ploché dráze 494
- Dal poděkování: 6882 poděkování
- Dostal poděkování: 3620 poděkování
Re: Setkání RP a šéfů odborů
Jano děkuji za reakci na jednu ze čtyř otázek.
Jano ty doufám víš, že si vážím tvé práce.
Musím se ale pozastavit proč na moje konkrétní otázky, reaguješ pocitově subjektivní reakcí cituji "Obávám se, že jsme se nedohodli". Jano promiň, ale snad si to přeložím do reality správně protože skutečnou realitu nemohu znát. Nezbývá mi na základě tvé obavy, než se také pouze domnívat a to je spíše prostor pro odhady, dohady a spekulace.
Předpokládám, že ve skutečnosti musí být někdo u koho zápis usnul a zatím spí, čeká na svoje dokončení, aby mohl být zveřejněn.
Vyzývám tedy tohoto dotyčného, k dokončení zápisu nebo jeho předání k dokončení, pokud toto musí udělat ještě někdo další. Na zápis z tohoto zasedání čekám od 13.12.09. a jak věřím nejenom já.
Žádám rovněž o doplnění zodpovědných osob pokud se jedná o někoho jiného než je vedoucí daného odboru, termín plánované realizace a současný stav realizace. Ta je podstatná, žádný zápis sám o sobě ještě nic neřeší.
Proto jsme ze svého středu vyvolili ty schopnější z nás a daly jim důvěru ať nepřešlapujeme na místě.
Jano ty doufám víš, že si vážím tvé práce.
Musím se ale pozastavit proč na moje konkrétní otázky, reaguješ pocitově subjektivní reakcí cituji "Obávám se, že jsme se nedohodli". Jano promiň, ale snad si to přeložím do reality správně protože skutečnou realitu nemohu znát. Nezbývá mi na základě tvé obavy, než se také pouze domnívat a to je spíše prostor pro odhady, dohady a spekulace.
Předpokládám, že ve skutečnosti musí být někdo u koho zápis usnul a zatím spí, čeká na svoje dokončení, aby mohl být zveřejněn.
Vyzývám tedy tohoto dotyčného, k dokončení zápisu nebo jeho předání k dokončení, pokud toto musí udělat ještě někdo další. Na zápis z tohoto zasedání čekám od 13.12.09. a jak věřím nejenom já.
Žádám rovněž o doplnění zodpovědných osob pokud se jedná o někoho jiného než je vedoucí daného odboru, termín plánované realizace a současný stav realizace. Ta je podstatná, žádný zápis sám o sobě ještě nic neřeší.
Proto jsme ze svého středu vyvolili ty schopnější z nás a daly jim důvěru ať nepřešlapujeme na místě.
-
Vaclav.Fortik
- Člen KS Praha
- Příspěvky: 2087
- Registrován: 02 črc 2009, 22:39
- Profese: manager
- Dal poděkování: 3902 poděkování
- Dostal poděkování: 3768 poděkování
Re: Setkání RP a šéfů odborů
Pokud s tím bude souhlasit, navrhuji Petra Bajgara za člena Kontrolní komise - potřebujeme někoho, kdo bude ostatní popohánět k práci a kontrolovat, když se něco neudělá, co se udělat mělo
.
Petře- budeš tak mít prostor prudit i různé odbory a týmy, které dle tvého nepracují jak mají a navíc budeš mít "mandát" nám do všeho kecat, proto to prosím neodmítej dříve, než si to promyslíš. Navíc hlasování o tvé osobě by mohlo poodhalit, kolik členů se "bojí" tvé agilnosti a kdo naopak vidí pozitiva z tvého neustálého rýpání do různých věcí (por méně chápavé, já jsem ten s tím pozitivním náhledem).
Petře- budeš tak mít prostor prudit i různé odbory a týmy, které dle tvého nepracují jak mají a navíc budeš mít "mandát" nám do všeho kecat, proto to prosím neodmítej dříve, než si to promyslíš. Navíc hlasování o tvé osobě by mohlo poodhalit, kolik členů se "bojí" tvé agilnosti a kdo naopak vidí pozitiva z tvého neustálého rýpání do různých věcí (por méně chápavé, já jsem ten s tím pozitivním náhledem).
- Karel.Fuzik
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 3202
- Registrován: 27 čer 2009, 18:53
- Profese: Kolotočář
- Dal poděkování: 1441 poděkování
- Dostal poděkování: 1519 poděkování
Re: Setkání RP a šéfů odborů
Naprosto souhlasím s Vaclavovým návrhem a jím uvedenými důvody. Proto podporuji Petra Bajgara na pozici člena Kontrolní komise a prosím ho, aby oznámil svou kandidaturu na https://www.ceskapiratskastrana.cz/foru ... 212&t=2842
Naposledy upravil(a) Karel.Fuzik dne 03 led 2010, 15:03, celkem upraveno 1 x.
-
Petr.Bajgar
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 7455
- Registrován: 22 čer 2009, 21:57
- Profese: ,
- Bydliště: Chrudim, K Ploché dráze 494
- Dal poděkování: 6882 poděkování
- Dostal poděkování: 3620 poděkování
Re: Setkání RP a šéfů odborů
Václave děkuji za důvěru a máš pravdu, že jsem do KK kandidovat moc nechtěl líbila se mi zodpovědnost Ondry Málka.
Protože si opravdu vážím tvé důvěry budu o tom uvažovat. Vašku já tě taky o něco poprosím navrhni někoho vhodného jako moderátora pirátského fóra ať se na něj můžou vrátit členové ČPS k otevřené vstřícné diskuzi. to považuji nyní za naprosto nepostradatelné i pro případné nové členy. Které se snažíme přijímat.
Protože si opravdu vážím tvé důvěry budu o tom uvažovat. Vašku já tě taky o něco poprosím navrhni někoho vhodného jako moderátora pirátského fóra ať se na něj můžou vrátit členové ČPS k otevřené vstřícné diskuzi. to považuji nyní za naprosto nepostradatelné i pro případné nové členy. Které se snažíme přijímat.
-
Robert.Adamek
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 4035
- Registrován: 22 čer 2009, 21:06
- Profese: Obchodní ředitel
- Bydliště: Výstavní 2475/6, Ostrava-Mariánské Hory
- Dal poděkování: 935 poděkování
- Dostal poděkování: 1613 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Setkání RP a šéfů odborů
Dámy a pánové, tato schůzka se konala za účasti šéfů odborů, komisí a předsednictva, v podstatě se jednalo v hlavním bodě o jakési schválení jednacího řádu předsednictva.
Jestli je zápis strohý a kostrbatý není vůbec žádný problém, pro ty, kdož tam byli, je zcela jasný.
S Jakubem jsem se dohodl již tam, na zpracování daného textu, posléze pomocí sz jsme se dohodli na tom, že jsou v podstatě obě verze totožné a tedy o tom bude předsednictvo hlasovat další týden. Proč tomu tak je? Protože byly svátky a o svátcích se prostě především odpočívá. Já jsem za tu dobu prodělal chřipku a nyní mám angínu (proto jsem neudělal ani svodku).
Takže prosím mějte krapet trpělivosti.
Jestli je zápis strohý a kostrbatý není vůbec žádný problém, pro ty, kdož tam byli, je zcela jasný.
S Jakubem jsem se dohodl již tam, na zpracování daného textu, posléze pomocí sz jsme se dohodli na tom, že jsou v podstatě obě verze totožné a tedy o tom bude předsednictvo hlasovat další týden. Proč tomu tak je? Protože byly svátky a o svátcích se prostě především odpočívá. Já jsem za tu dobu prodělal chřipku a nyní mám angínu (proto jsem neudělal ani svodku).
Takže prosím mějte krapet trpělivosti.
- Zdenek.Pech
- Člen KS Plzeňský kraj
- Příspěvky: 712
- Registrován: 05 kvě 2009, 14:07
- Profese: ICT specialista
- Bydliště: Plzeň
- Dal poděkování: 30 poděkování
- Dostal poděkování: 81 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Setkání RP a šéfů odborů
Možná to nebude znít nestranně, ale tento návrh bych podpořil. Pomineme-li poněkud osobitý až agresivní styl vedení diskuse, Petr Bajgar projevuje dlouhodobě velkou aktivitu v oblasti ČPS. Proč neudělat kompromis mezi komunikační bariérou a aktivním přístupem? Přehodnotí-li P.B. kvalitu a styl svých výstupů, dostane se mu i mé podpory na post člena Kontrolní komise. Věřím, že tento bič na vnitrostranické procesy by nám mohl být jedině ku prospěchu. Petře, zvaž to.Petr Bajgar píše:Václave děkuji za důvěru a máš pravdu, že jsem do KK kandidovat moc nechtěl líbila se mi zodpovědnost Ondry Málka.
Protože si opravdu vážím tvé důvěry budu o tom uvažovat. Vašku já tě taky o něco poprosím navrhni někoho vhodného jako moderátora pirátského fóra ať se na něj můžou vrátit členové ČPS k otevřené vstřícné diskuzi. to považuji nyní za naprosto nepostradatelné i pro případné nové členy. Které se snažíme přijímat.
Otázka moderátorského týmu byla otevřena i uzavřena již dávno, znovu nabízím toto téma k diskusi! V současné době se má situace tak, že administrativní odbor a administrátoři udržují základní pořádek ve fóru a nechávají tak diskusi opravdu velký prostor. Zásahy přicházejí pouze v případě, kdy se diskuse dostává za pomyslnou etickou mez nebo její obsah/forma poškozuje dobré jméno ČPS. (zde se jedná o subjektivní názor editujícího admina/moderátora, nicméně sami diskutující by v tomto případě měli být dostatečně na úrovni natolik, aby respektovali takový zásah s veškerými aspekty k tomuto kroku vedoucí)
P.S. moje zmínka o kvalitě a stylu příspěvků byla namířena zejména proti přímému až neurvalému vyjadřování nesouhlasu s názorem odlišným než má Petr (názor na Klause apod.) - ale na všem se dá v tomto ohledu zapracovat, nobody is perfect!
Obrázek || jednatel PPC s.r.o. || Pirát tělem i duší
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-
Vaclav.Fortik
- Člen KS Praha
- Příspěvky: 2087
- Registrován: 02 črc 2009, 22:39
- Profese: manager
- Dal poděkování: 3902 poděkování
- Dostal poděkování: 3768 poděkování
Re: Setkání RP a šéfů odborů
Měl-li bych jmenovat dle mého nestranné a schopné osoby vést fórum:Vašku já tě taky o něco poprosím navrhni někoho vhodného jako moderátora pirátského fóra ať se na něj můžou vrátit členové ČPS k otevřené vstřícné diskuzi. to považuji nyní za naprosto nepostradatelné i pro případné nové členy. Které se snažíme přijímat.
Zdeněk Pech
Jirka Kadeřávek
Jakub Michálek
V hlavě mám ještě několik jmen, kdyby výše uvedení nestačili. Jde o to, že obecně je mezi členy ČPS nadstandartní množství schopných lidí na různé oblasti a jak už jsem psal několikrát, náš problém je, že zatím vázne vyhledávání a využití těchto zdrojů. Tedy na většinu funkcí jsem ochoten se vsadit, že nalezname 10 přijatelných a min. 3 velmi vhodné jedince ...
- Jaroslav.Kucera
- Člen KS Jihomoravský kraj
- Příspěvky: 4614
- Registrován: 21 dub 2009, 15:19
- Profese: Konfigurační inženýr/programátor
- Bydliště: Mošnova 29, Brno
- Dal poděkování: 7485 poděkování
- Dostal poděkování: 1590 poděkování
Re: Setkání RP a šéfů odborů
Kandidaturu Petra Bajgara na člena KK podporuji i já.
člen KS Jihomoravský kraj, zakládající člen
-
Robert.Adamek
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 4035
- Registrován: 22 čer 2009, 21:06
- Profese: Obchodní ředitel
- Bydliště: Výstavní 2475/6, Ostrava-Mariánské Hory
- Dal poděkování: 935 poděkování
- Dostal poděkování: 1613 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Setkání RP a šéfů odborů
Já osobně kandidaturu Petra Bajgara na člena KK nepodporuji. Je zbytečné, aby se zakopával v této funkci, raději bych mu přidělil volební odbor, ten odbor, který jste mu k mému údivu neschválili. Nelíbí se mi styl "zavřeme mu hubu funkcí" a tohle mi to silně připomíná.
-
Vaclav.Fortik
- Člen KS Praha
- Příspěvky: 2087
- Registrován: 02 črc 2009, 22:39
- Profese: manager
- Dal poděkování: 3902 poděkování
- Dostal poděkování: 3768 poděkování
Re: Setkání RP a šéfů odborů
Z posledních vyjádření Petra už asi o Volební odbor nestojí a pokud stát bude, nic nebrání, aby byl jeho šéfem.Já osobně kandidaturu Petra Bajgara na člena KK nepodporuji. Je zbytečné, aby se zakopával v této funkci, raději bych mu přidělil volební odbor, ten odbor, který jste mu k mému údivu neschválili. Nelíbí se mi styl "zavřeme mu hubu funkcí" a tohle mi to silně připomíná.
Ohledně myšlenky "zavření huby funkcí" jde asi o přehmat, nepochopení nebo jiné nedopatření - právě členstvím v KK bude mít možnost a oprávněnost rýpat do různých věcí, uznávám, že se to asi mnohým nebude líbit. Pokud bych chtěl Petrovi zavřít ústa, budu ho tlačit právě do volebního odboru nebo mu vymyslím něco obdobného - jsem velmi kreativní
Jak jsem už uvedl i vyjádření ne/podpory pro Petra je a bude důležitým ukazatelem, jak na tom strana je s delegováním schopných osob na různé funkce - zatím se moc nepředvedla, nicméně se to s každým dnem zlepšuje