Školství
Moderátor: Odbor - administrativni
Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
- Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
- Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
- Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
- Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
- Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
- next_ghost
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 3239
- Registrován: 21 dub 2009, 18:03
- Profese: programátor
- Dal poděkování: 1433 poděkování
- Dostal poděkování: 5131 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Školství
Klídek, hádáte se o tom, který ze dvou velkých problémů našeho školství je horší. Stejně se musí vyřešit oba.
Chceš, aby organizace fungovala? Komunikuj!
Česká pirátská strana: Neškodná.
Otisk PGP klíče: B5E9 147C A94C 9B75 6817 9CA4 43D0 B4CF 1CDE 2360 (nový klíč od listopadu 2016)
Česká pirátská strana: Neškodná.
Otisk PGP klíče: B5E9 147C A94C 9B75 6817 9CA4 43D0 B4CF 1CDE 2360 (nový klíč od listopadu 2016)
- Spirit
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 1005
- Registrován: 29 dub 2009, 13:33
- Dal poděkování: 3 poděkování
- Dostal poděkování: 49 poděkování
Re: Školství
IMHO jde o to, vyřešit je ve správném pořadí.
... and the Spirit of God was hovering over the waters. 
- Marek.Necada
- Zahraniční odbor
- Příspěvky: 3342
- Registrován: 05 lis 2009, 22:44
- Profese: silozpytec
- Bydliště: Helsinki
- Dal poděkování: 9333 poděkování
- Dostal poděkování: 6540 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Školství
To bych neřekl. Problém se musí především vůbec řešit (a to komplexně a správně).Spirit píše:IMHO jde o to, vyřešit je ve správném pořadí.
Místopředseda finských Pirátů
Долой царя!
Долой царя!
-
jzvc
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 2682
- Registrován: 20 kvě 2009, 08:06
- Profese: Admin
- Dal poděkování: 2 poděkování
- Dostal poděkování: 1013 poděkování
Re: Školství
Nevsim jsme si ze by primarnim duvodem preplnenych trid byl nedostatek ucitelu. Duvodem je, ze se zcela nesmyslne slucuji a rusi skoly (aby se nasledne za desetinasobky penez znovy oteviraly). Mozna by taktez nebylo od veci umoznit zajemcum ucit i bez "ucitelskeho" vzdelani. Dovedu si bez problemu predstavit externisty na zakladnich skolach, specielne na jazykovou vyuku, IT, ... .Spirit píše:Vzhledem k již zmiňované směšné nástupní mzdě, spousta kvalitních potenciálních kantorů nikdy učit nezačne a to s sebou přínáší přeplněné třídy, přetíženost současných učitelů a tím horší výuku, ať už jsou osnovy jakékoliv. Pro mě je to alfa omega a s "oranžovým roztočením ekonomiky" to opravdu nemá vůbec nic společného.
- Spirit
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 1005
- Registrován: 29 dub 2009, 13:33
- Dal poděkování: 3 poděkování
- Dostal poděkování: 49 poděkování
Re: Školství
Problém správných metod a osnov pomohou vyřešit kvalitní učitelé, protože mají s problémem denní přímou zkušenost. Kvalitních učitelů je nedostatek a nezdá se, že by se za stávajících podmínek mohl stav zlepšit.Marek Necada píše:To bych neřekl. Problém se musí především vůbec řešit (a to komplexně a správně).Spirit píše:IMHO jde o to, vyřešit je ve správném pořadí.
... and the Spirit of God was hovering over the waters. 
- Marek.Necada
- Zahraniční odbor
- Příspěvky: 3342
- Registrován: 05 lis 2009, 22:44
- Profese: silozpytec
- Bydliště: Helsinki
- Dal poděkování: 9333 poděkování
- Dostal poděkování: 6540 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Školství
Jenže pouhým zvýšením platů jich mnoho na školy nedostaneš. (Souhlasím, že zvýšení platů je nutné, ale nestačí.)Spirit píše:Problém správných metod a osnov pomohou vyřešit kvalitní učitelé, protože mají s problémem denní přímou zkušenost. Kvalitních učitelů je nedostatek a nezdá se, že by se za stávajících podmínek mohl stav zlepšit.Marek Necada píše:To bych neřekl. Problém se musí především vůbec řešit (a to komplexně a správně).Spirit píše:IMHO jde o to, vyřešit je ve správném pořadí.
Souhlas, ale legislativa v poslední době dělala všechno pro to, aby to nešlo.jzvc píše:Mozna by taktez nebylo od veci umoznit zajemcum ucit i bez "ucitelskeho" vzdelani. Dovedu si bez problemu predstavit externisty na zakladnich skolach, specielne na jazykovou vyuku, IT, ... .
Místopředseda finských Pirátů
Долой царя!
Долой царя!
- Spirit
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 1005
- Registrován: 29 dub 2009, 13:33
- Dal poděkování: 3 poděkování
- Dostal poděkování: 49 poděkování
Re: Školství
Netvrdil jsem, že to stačí. Akorát IMO by navýšení mezd mělo být prvním krokem.Marek Necada píše: Jenže pouhým zvýšením platů jich mnoho na školy nedostaneš. (Souhlasím, že zvýšení platů je nutné, ale nestačí.)
... and the Spirit of God was hovering over the waters. 
-
147
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 189
- Registrován: 30 srp 2009, 10:00
- Profese: OSVČ
- Dostal poděkování: 26 poděkování
-
jzvc
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 2682
- Registrován: 20 kvě 2009, 08:06
- Profese: Admin
- Dal poděkování: 2 poděkování
- Dostal poděkování: 1013 poděkování
-
147
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 189
- Registrován: 30 srp 2009, 10:00
- Profese: OSVČ
- Dostal poděkování: 26 poděkování
Re: Školství
tak to je 23 000, no a končící asi 50 000 a ředitel ZŠ asi 80 000. To by šlo.jzvc píše:IMO by mel zacinat na prumeru.