Kdo by mohl soutěžit o kormidlo v RP (střízlivý výkop)

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Vaclav.Malek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 8117
Registrován: 12 čer 2009, 01:32
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8527 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo by mohl soutěžit o kormidlo v RP (střízlivý výkop)

Příspěvek od Vaclav.Malek »

Ivan Bartos píše:Taky se mi líbí Vaškova věta "Novináři si musí zvyknout..." LOL. Novináři nemusí vůbec nic. Nemáš příběh-nezájem. Zajímal by mě plán, jak jim něco cheš vnutit, protože garanty jsme se jim snažili nacpat horem dolem.. Každá promarněná šance (viz třeba ta poslední Ekonomie a povinná vojenská služba) se počítá jako mínus. Být vidět, není sámoška a vnutit kohokoliv jiného, když nejsi v PS a nemáš tam nějakou fci třeba předsedy výboru, než předsedu/starostu/cedník na hlavě, je nadlidský výkon. Fakt bych chtěl nové předsednidstvo, který by si uvědomovalo o co go a podaří se mu setřít ten rozdíl, o kterém jsem psal aktivismus-politika. Proto jsou i v mém seznamu lidé, kteří se někomu ani třeba mě nelíbí, alr mají zkušenosti, které jsou potřeba. Teď neřešíme sympatie a ideologii ale fungování strany s 5ti procenty voličů. Začínat znovu od nuly je blbost, když jsme tak daleko. Za sebe to prostě vidím tak, že "hrát si na polittiku" je skoro stejná ztráta času jako mastit počítačové hry.
No tak nebudou mít zájem... jejich problém. Musíš dělat takové věci aby měli zájem za tebou letět letadlem... pokud ne, tak to není podstatné a je to jedno z obou stran. Ale jinak nevím co to všechno meleš dohromady...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Malek za příspěvky (celkem 5):
Frantisek.Navrkal, Janka.Michailidu, next_ghost, Helena Jarolimkova, Ivan Sirko
Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příspěvky: 21224
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: specialista pocitacove bezpecnosti
Bydliště: Praha, V Klaudu 42
Dal poděkování: 2361 poděkování
Dostal poděkování: 11863 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo by mohl soutěžit o kormidlo v RP (střízlivý výkop)

Příspěvek od Lukas.Novy »

Tam, kde jsem, jsem se dostali bez novinaru, mnohdy novinarum navzdory. Neni duvod pochybovat, ze by to bez nich neslo i nadale.

Krom toho, ten argument s Prahou proste neuspeje, protoze i Ctvrtnicka muzou do Udalosti komentaru strihnout z Brna ze Spilasu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Novy za příspěvky (celkem 4):
Frantisek.Navrkal, Helena Jarolimkova, Ivo.Vlasaty, Andrea.Maskova
pani nováková povídala, že u vás na balkóně
sou furt ňáký kluci, kouřej a smějou se.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Fotku Stierlitze jako avatara mi zakazali, toz sem nahodil catvatara.
Ivan.Bartos
Předseda strany
Příspěvky: 10141
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4177 poděkování
Dostal poděkování: 17096 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo by mohl soutěžit o kormidlo v RP (střízlivý výkop)

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Lukas Novy píše:Tam, kde jsem, jsem se dostali bez novinaru, mnohdy novinarum navzdory. Neni duvod pochybovat, ze by to bez nich neslo i nadale.
Teď ovšem ale vůbec nevíš o čem mluvíš...
Lukas Novy píše:Krom toho, ten argument s Prahou proste neuspeje, protoze i Ctvrtnicka muzou do Udalosti komentaru strihnout z Brna ze Spilasu.
Zde máš naprostou pravdu uledně možnosti přenosu. Přesto je předseda z Prahy výhoda, protože už vidím jak jede za tebou Sobotka do Brna jednat o ACTA, resp jak ti strana proplácí 2.50 za kilák na D1, ale to se přece dájezdit vlakem za 2.5 a za 250,-

Historicky k Simoně, to s tím Putinem IB a medvěděvem LČ je nějaký deliriozní konstrukt.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvek:
Dalibor.Zahora
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příspěvky: 21224
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: specialista pocitacove bezpecnosti
Bydliště: Praha, V Klaudu 42
Dal poděkování: 2361 poděkování
Dostal poděkování: 11863 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo by mohl soutěžit o kormidlo v RP (střízlivý výkop)

Příspěvek od Lukas.Novy »

Sobotka te navstevuje vic jak jednou za rok?
pani nováková povídala, že u vás na balkóně
sou furt ňáký kluci, kouřej a smějou se.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Fotku Stierlitze jako avatara mi zakazali, toz sem nahodil catvatara.
Ivan.Bartos
Předseda strany
Příspěvky: 10141
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4177 poděkování
Dostal poděkování: 17096 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo by mohl soutěžit o kormidlo v RP (střízlivý výkop)

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Demagogie. Sobotka je přiklad...Krtku, buď alespoň někdy normální....dík.
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příspěvky: 21224
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: specialista pocitacove bezpecnosti
Bydliště: Praha, V Klaudu 42
Dal poděkování: 2361 poděkování
Dostal poděkování: 11863 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo by mohl soutěžit o kormidlo v RP (střízlivý výkop)

Příspěvek od Lukas.Novy »

Kolikrat za tebou jezdi Sobotka jako priklad rocne?

EDIT: Pro Ivana: Tvuj priklad je zcela evidentni, kdyz ho ale pouziji ja, tak ho nepoznas?
Naposledy upravil(a) Lukas.Novy dne 16 črc 2014, 16:32, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Novy za příspěvek:
Helena Jarolimkova
pani nováková povídala, že u vás na balkóně
sou furt ňáký kluci, kouřej a smějou se.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Fotku Stierlitze jako avatara mi zakazali, toz sem nahodil catvatara.
Uživatelský avatar
Tomas.Klapka
Příspěvky: 1984
Registrován: 30 kvě 2010, 18:50
Profese: discordian pope
Dal poděkování: 1711 poděkování
Dostal poděkování: 3362 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo by mohl soutěžit o kormidlo v RP (střízlivý výkop)

Příspěvek od Tomas.Klapka »

Každý Pirát je vysílač. Proč by měl předseda chodit do médií? Protože si to média vyžadují?
Já myslel, že už nechceme kult jedné osobnosti, který je nám skrze média a skrze veřejné mínění vnucován.

Chcete dělat otevřenou politiku a nebo leštit hovna? :fet:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Klapka za příspěvky (celkem 2):
Ivan Sirko, YjM

You'll be redlacep!

Vaclav.Fortik
Člen KS Praha
Příspěvky: 2087
Registrován: 02 črc 2009, 22:39
Profese: manager
Dal poděkování: 3902 poděkování
Dostal poděkování: 3768 poděkování

Re: Kdo by mohl soutěžit o kormidlo v RP (střízlivý výkop)

Příspěvek od Vaclav.Fortik »

Částečně jde i o RP - pokud se shodneme, že předseda může být mimopražský, pak v RP musí být lidé působící v Praze (v jejím okolí dostupném do 1h autem). Zatím se hodně diskuse soustřeďuje na předsedu, pokud budete nadále chtít budovat mediální pozici právě předsedovi, pak je potřeba zvolit zakového, který zvládne být mediální hvězdou. Pokud to nezvládne, bude to průser pro Piráty a spadnou na ty cca 2% (4,5 % jsu výsledkem "zdůvěryhodnění" Pirátů jak strany). Pokd zvolíte koncept širšího vedení se silnými místpředsedy, můžete mít i mediálně slabšího předsedu (bude se soustřeďovat více dovnitř Pirátů ...). Prostě je hodně možností, kudy se v rámci organizační struktury ubírat. Když jsem navrhoval restart, doufal jsem v diskusi právě o tom, zda mají Piráti kopírovat ostatní strany (hierarchická struktura se silným předsedou) nebo přijít s vlastními koncepty (následně jsem se do debaty moc nezapojoval, abych výsledek neovlivňoval). Nyní je to však podstatné si vyjasnit, jak to bude následujících několik měsíců nebo i let fungovat. Už to někdo zde/v jiném vlákně psal. Piráti zatím mají obrovské štěstí na podporu médií (byť mírnou), na to, že zatím Piráti nestojí kmotrům za mediální LYNCH, ale to se již těmito volbami změní. Bylo by dobré, kdyby si to kandidáti uvědomili - umělé kauzy, bulvár, lustrace dosavadního života - chyb a úspěchů ... Skoro bych varoval před lidmi beroucími toto na lehkou váhu (jde buď o osoby nezodpovědné, psychopatické nebo mdlého rozumu).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Fortik za příspěvky (celkem 5):
Janek.Wagner, Petr.Vileta, Petr.Kopac, Dalibor.Zahora, Michal.Gill
Uživatelský avatar
Karel.Rada
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 708
Registrován: 12 srp 2013, 23:36
Profese: O
Dal poděkování: 1802 poděkování
Dostal poděkování: 1338 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo by mohl soutěžit o kormidlo v RP (střízlivý výkop)

Příspěvek od Karel.Rada »

Adam Skorepa píše:.......... A dovolím si podotknout, že pokud do RP navolíme samé "manažery", budeme dost v hajzlu, protože bez hlubšího fokusu na naši ideologii a její společenský přesah se z nás stane právě to, co opravdu nechci - tupá mašina na hlasy.
A já si dovolím podotknout, že pokud zůstaneme jen u těch našich stále omílaných témat, budeme se pohybovat stále jen na okraji bez možnosti do reálné politiky zasahovat. Myslím, že potřebujeme lidi, kteří vidí i přez plot té naší zahrádky a říkají jim také něco témata, která hýbou společností. Zatím takový přesah pozoruji jen u Iva Vašíčka. Ostatním, o kterých nevím se omlouvám. Jestli budeme mít v předsednictvu lidi. které zajímá jen hulení, případně teoretiky, které úspěch ve volbách nezajímá, můžeme to rovnou zabalit. Dokonce ani deset poslanců v PS není záruka, že se nám podaří něco prosadit. Teď se rozhoduje, jestli si budeme na politiku jen hrát, nebo, jestli jsme už velcí kluci, kteří mají nárok do ní také mluvit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Karel.Rada za příspěvky (celkem 7):
Ales.Jakl, Petr.Vileta, Petr.Kopac, Petr.Bajgar, Jaroslav.Hais, Dalibor.Zahora, Helena Jarolimkova
Uživatelský avatar
Vaclav.Malek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 8117
Registrován: 12 čer 2009, 01:32
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8527 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo by mohl soutěžit o kormidlo v RP (střízlivý výkop)

Příspěvek od Vaclav.Malek »

Vaclav Fortik píše:Částečně jde i o RP - pokud se shodneme, že předseda může být mimopražský, pak v RP musí být lidé působící v Praze (v jejím okolí dostupném do 1h autem). Zatím se hodně diskuse soustřeďuje na předsedu, pokud budete nadále chtít budovat mediální pozici právě předsedovi, pak je potřeba zvolit zakového, který zvládne být mediální hvězdou. Pokud to nezvládne, bude to průser pro Piráty a spadnou na ty cca 2% (4,5 % jsu výsledkem "zdůvěryhodnění" Pirátů jak strany). Pokd zvolíte koncept širšího vedení se silnými místpředsedy, můžete mít i mediálně slabšího předsedu (bude se soustřeďovat více dovnitř Pirátů ...). Prostě je hodně možností, kudy se v rámci organizační struktury ubírat. Když jsem navrhoval restart, doufal jsem v diskusi právě o tom, zda mají Piráti kopírovat ostatní strany (hierarchická struktura se silným předsedou) nebo přijít s vlastními koncepty (následně jsem se do debaty moc nezapojoval, abych výsledek neovlivňoval). Nyní je to však podstatné si vyjasnit, jak to bude následujících několik měsíců nebo i let fungovat. Už to někdo zde/v jiném vlákně psal. Piráti zatím mají obrovské štěstí na podporu médií (byť mírnou), na to, že zatím Piráti nestojí kmotrům za mediální LYNCH, ale to se již těmito volbami změní. Bylo by dobré, kdyby si to kandidáti uvědomili - umělé kauzy, bulvár, lustrace dosavadního života - chyb a úspěchů ... Skoro bych varoval před lidmi beroucími toto na lehkou váhu (jde buď o osoby nezodpovědné, psychopatické nebo mdlého rozumu).
Hierarchie určitě minimální, nejlépe žádná. Bohužel někdy se musíme přizpůsobit zákonu, ale dá se to minimalizovat.
EDIT: Ale obecně by mě zajímalo co členové od takového RP očekávají, protože mám pocit, že se to také dost liší, člen od člena.

OFFTOPIC[quote="Karel Rada"][quote="Adam Skorepa"].......... A dovolím si podotknout, že pokud do RP navolíme samé "manažery", budeme dost v hajzlu, protože bez hlubšího fokusu na naši ideologii a její společenský přesah se z nás stane právě to, co opravdu nechci - tupá mašina na hlasy.[/quote]
A já si dovolím podotknout, že pokud zůstaneme jen u těch našich stále omílaných témat, budeme se pohybovat stále jen na okraji bez možnosti do reálné politiky zasahovat. Myslím, že potřebujeme lidi, kteří vidí i přez plot té naší zahrádky a říkají jim také něco témata, která hýbou společností. Zatím takový přesah pozoruji jen u Iva Vašíčka. Ostatním, o kterých nevím se omlouvám. Jestli budeme mít v předsednictvu lidi. které zajímá jen hulení, případně teoretiky, které úspěch ve volbách nezajímá, můžeme to rovnou zabalit. Dokonce ani deset poslanců v PS není záruka, že se nám podaří něco prosadit. Teď se rozhoduje, jestli si budeme na politiku jen hrát, nebo, jestli jsme už velcí kluci, kteří mají nárok do ní také mluvit.[/quote]
Moudrá a hluboká slova, úplně tady z nich brečím :D - Každopádně my snad omíláme i jiná témata...? Nemůžeme za to, že na ně nemáme tolik aktivních lidí. Ale pořád máme velké komunikační a organizační mezery, které snad pomůže zmírnit GAPI.
Naposledy upravil(a) Vaclav.Malek dne 16 črc 2014, 17:58, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Malek za příspěvky (celkem 2):
Marek.Necada, Ivan Sirko
Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“