Kdo by mohl soutěžit o kormidlo v RP (střízlivý výkop)

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět
Adam.Skorepa
Asistent/ka poslance/poslankyně
Příspěvky: 4725
Registrován: 27 dub 2009, 20:50
Profese: živnostník
Dal poděkování: 851 poděkování
Dostal poděkování: 6845 poděkování

Re: Kdo by mohl soutěžit o kormidlo v RP (střízlivý výkop)

Příspěvek od Adam.Skorepa »

Ivan Bartos píše:(...) Já jsem třeba ocenil ve volbách do PS přístup Adama Skořepy. "Nesouhlasím s váma, tak vám do toho teď nebudu kecat." My totiž máme aktivisty i aktivisty,ale oni jaksi v určitých momentech tahají každý za druhý konec provazu. (...)
Ano, leč podruhé jsem to už tak úplně nevydržel. But no hard feelings. Nicméně ze Tvých jmen mi připadá jako vhodný kandidát snad jen Vojta Píkal, Lukáš Černohorský možná taky, ale spíš na řadového místopředsedu než předsedu. A dovolím si podotknout, že pokud do RP navolíme samé "manažery", budeme dost v hajzlu, protože bez hlubšího fokusu na naši ideologii a její společenský přesah se z nás stane právě to, co opravdu nechci - tupá mašina na hlasy.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Skorepa za příspěvky (celkem 7):
Martin.Shanil, Filip.Krska, Dalibor.Zahora, Frantisek.Navrkal, next_ghost, Ivan Sirko, Ivo.Vlasaty
Author Sensei Tyrant Pervert
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Republikový výbor
Příspěvky: 12122
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 31215 poděkování
Dostal poděkování: 15933 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo by mohl soutěžit o kormidlo v RP (střízlivý výkop)

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Tak až bude ostatní svět fungovat virtuálně mimo reálné prostředí, tak to asi ztratí svůj význam, ale zatím to tak není. Ale pochopitelně si to mohou Piráti vyzkoušet, nakolik to hraje roli nebo ne - i s následky pochopitelně. Akorát prosím bez vzlyků a brečení proč zase někde piráti nejsou...

Situaci zachraňovalo dost to i že Ivan, v Praze žije. Piráti jsou ve stavu, kdy jim trvá několik dní než kolektivně splácají dohromady odpověď nevalné úrovně na jeden lidovecky canc a ještě se u toho poplácávají po zádech. Místo toho, aby byl někdo schopen napsat sám za sebe adekvátní odpověď tak, aby byla druhý den v těch samých novinách. V tištěných mediích nepublikuje v podstatě nikdo (na DR píše akorát Mikuláš, něco psal Jakub Michálek, Petr Vileta blog, možná někdo další).
Kdybych ten článek v Právu nezachytil já, asi by Piráty minul úplně, protože něco jako systematický monitoring tisku nikdy bohužel nefungoval a ani se o něj nikdo nepokusil, zřejmě ho nikdo nepovažuje za důležitý, natož analýzy a rešerše a další věci. Piráti jsou prostě do značné míry potěmkinovská vesnice, která má víc štěstí a sebevědomí než rozumu a sebereflexe. Debata o tom, zda je nebo není důležité, jestli bude předseda fungovat v Praze je přesně na téhle úrovni patlalů, co x věcí nechápou a jestě jsou na to hrdí.

Malek: argumentuj, Vaše Blbosti (ano předseda z Berouna by ještě šel, aspoň by měl záminku proč přespávat u novinářek :) )
Naposledy upravil(a) Dalibor.Zahora dne 16 črc 2014, 13:12, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 8):
Marek.Necada, Janek.Wagner, Mikulas.Ferjencik, Ivan.Bartos, Lukas.Findeis, Petr.Kopac, Roman.Kucera, Alexandr.Mansurov

jednatel Republikového výboru a zástupce za Ústecký kraj, zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz tel. 778 044 243, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz (hostuji také v kraji Středočeském)

Vaclav.Fortik
Člen KS Praha
Příspěvky: 2087
Registrován: 02 črc 2009, 22:39
Profese: manager
Dal poděkování: 3902 poděkování
Dostal poděkování: 3768 poděkování

Re: Kdo by mohl soutěžit o kormidlo v RP (střízlivý výkop)

Příspěvek od Vaclav.Fortik »

Předseda v Praze je obrovská výhoda, nikoli nutnost. Pokud budou 1-2 místopředsedové v Praze (z okolí) a budou mediálně schopní, budou mít Piráti hned 3 - 4 mediálně známé osobnosti (což je potřeba, mají-li začít hrát VELKOU hru na politiku) - tedy nikoli strana jednoho muže, jak jste mnozí vyčítali Ivanovi. Obecně je potřeba vyprodukovat kolem 10 mediálních osobností (včetně několika odborníků zastupujících dominntní pirátská témata v TV, ja se to už několik let daří Svobodným).
Pokud je hodně z Vás proto aby se Ivan už do předsednické funkce nevrátil, měli byste naopak podporovat co největší množství schopných lidí do RP, aby se ukázali a ve funkcích vyrostli (stejně jako vyrostl svého času Ivan). Záměrně nebudu psát těch 6-8 velmi schopných osob, co tam mezi kandidáty vidím, které by mohli vyrůst v osobnosti neb jak šíří MartinBrož :), byl jsem to já kdo mu ukázal Ivana jako schopného nástupce K. Horkého (já svůj typ pořád považuji za správný a Pirátům prospěšný, ale chápu, že v tomto kontextu by to pro těch 6-8 osob nemuselo znamenat automatické plus). Ivan nicméně zústává nejvýraznější tváří Pirátů a je chyba ho kvůli osobní averzi zatracovat - třeba není vhodný budoucí předseda, ale jako volební leader v něterých příštích volbách by byl velmi vhodná volba.
Tedy potenciálně schopné uchazeče tam mezi kndidáty máte a JE skutečně NUTNÉ, aby z RP byli alespoň 2 nějak více svázáni s Prahou (ale třeba Plzeň je skoro u Prahy a to za neýhodné bydliště z mediálního hlediska nepovažuji), ale předseda být z Prahy nutně nemusí (zvláště když by se na tom postavila další odlišnost Pirátů od ostatních stran).
Uživatelský avatar
Vaclav.Malek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 8117
Registrován: 12 čer 2009, 01:32
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8527 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo by mohl soutěžit o kormidlo v RP (střízlivý výkop)

Příspěvek od Vaclav.Malek »

Dalibor Zahora píše:Tak až bude ostatní svět fungovat virtuálně mimo reálné prostředí, tak to asi ztratí svůj význam, ale zatím to tak není. Ale pochopitelně si to mohou Piráti vyzkoušet, nakolik to hraje roli nebo ne - i s následky pochopitelně. Akorát prosím bez vzlyků a brečení proč zase někde piráti nejsou...

Situaci zachraňovalo dost to i že Ivan, v Praze žije. Piráti jsou ve stavu, kdy jim trvá několik dní než kolektivně splácají dohromady odpověď nevalné úrovně na jeden lidovecky canc a ještě se u toho poplácávají po zádech. Místo toho, aby byl někdo schopen napsat sám za sebe adekvátní odpověď tak, aby byla druhý den v těch samých novinách. V tištěných mediích nepublikuje v podstatě nikdo (na DR píše akorát Mikuláš, něco psal Jakub Michálek, Petr Vileta blog, možná někdo další).
Kdybych ten článek v Právu nezachytil já, asi by Piráty minul úplně, protože něco jako systematický monitoring tisku nikdy bohužel nefungoval a ani se o něj nikdo nepokusil, zřejmě ho nikdo nepovažuje za důležitý, natož analýzy a rešerše a další věci. Piráti jsou prostě do značné míry potěmkinovská vesnice, která má víc štěstí a sebevědomí než rozumu a sebereflexe. Debata o tom, zda je nebo není důležité, jestli bude předseda fungovat v Praze je přesně na téhle úrovni patlalů, co x věcí nechápou a jestě jsou na to hrdí.

Malek: argumentuj, Vaše Blbosti (ano předseda z Berouna by ještě šel, aspoň by měl záminku proč přespávat u novinářek :) )
Předseda v Praze není nutnost, tečka. Je to jen iluze v které žije pár lidí a možná i novinářů... Předseda není alfa a omega, je to jen obyčejný člen co možná má nějakou funkci co se jinak jmenuje. Novináři si musí zvyknout, že jim tam posíláme řadové členy, garanty, místopředsedy... a ať se klidně poserou a klesnou nám procenta (což se tak jako tak stane)... já nikdy nebrečel kvůli tomu, že někde nejsme.

PS: V Praze jsem denně a raději přespávám u Pirátek.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Malek za příspěvky (celkem 6):
Martin.Shanil, Tomas.Klapka, MilanM, Frantisek.Navrkal, Petr.Kopac, Andrea.Maskova
Uživatelský avatar
Dominika.Michailidu
Republikový výbor
Příspěvky: 3515
Registrován: 28 črc 2011, 22:13
Profese: výtvarník
Bydliště: Krnsko
Dal poděkování: 7685 poděkování
Dostal poděkování: 5946 poděkování

Re: Kdo by mohl soutěžit o kormidlo v RP (střízlivý výkop)

Příspěvek od Dominika.Michailidu »

Vašek
blbost
Martin Kucera píše:A nechcete rovnou dát do stanov, že podmínkou kandidatury je bydlet do 100 km od Prahy?
Nepřipadá vám směšné na jednu stranu se chlubit, že jsme strana internetu a moderních technologií (byť tedy fakt se leckdy dopouštíme tristních falů, mapříklad s těmi OVK - na jedné straně skvěle sofistikovaná registrace, na druhé straně zazdít odevzdání na úřady) a na druhou stranu se nechat svazovat místem bydliště?


pravda zas bude uprostřed... neměli bychom se tím nechat svazovat, ale ještě furt nemáme pozici "jo, čau televize, s tou debatou v neděli počítáme, téma okomentuje předseda (plácnu) v Čejkovicích.. od 12:00 do 12:30 bude na skypu".. bylo by to krásný, můžem to risknout, ale taky se obávám, že si ještě diktovat nemůžem..

btw.. proč se zas mluví o předsedovi jako o mediální tváři...? toho "tiskového mluvčího" už jsme pohřbili?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dominika.Michailidu za příspěvek:
Petr.Vileta
77S 2I 3I 3I
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 15976
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2162 poděkování
Dostal poděkování: 28465 poděkování

Re: Kdo by mohl soutěžit o kormidlo v RP (střízlivý výkop)

Příspěvek od Martin.Kucera »

Dominika Michailidu píše:pravda zas bude uprostřed... neměli bychom se tím nechat svazovat, ale ještě furt nemáme pozici "jo, čau televize, s tou debatou v neděli počítáme, téma okomentuje předseda (plácnu) v Čejkovicích.. od 12:00 do 12:30 bude na skypu".. bylo by to krásný, můžem to risknout, ale taky se obávám, že si ještě diktovat nemůžem..
O skypu nikdo nemluvi,, ale když má ČT i ČRo studia i v Brně a Ostravě, tak může být předseda do 100 km od jednoho z těchto tří měst (což pokryje většinu republiky) a bude mediálně dostupný.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 6):
Dominika.Michailidu, Lenka.Kozlova, Frantisek.Navrkal, Jaroslav.Nemec, Petr.Vileta, Petr.Kopac
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Republikový výbor
Příspěvky: 12122
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 31215 poděkování
Dostal poděkování: 15933 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo by mohl soutěžit o kormidlo v RP (střízlivý výkop)

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Vaclav Malek píše:OFFTOPIC[quote="Dalibor Zahora"]Tak až bude ostatní svět fungovat virtuálně mimo reálné prostředí, tak to asi ztratí svůj význam, ale zatím to tak není. Ale pochopitelně si to mohou Piráti vyzkoušet, nakolik to hraje roli nebo ne - i s následky pochopitelně. Akorát prosím bez vzlyků a brečení proč zase někde piráti nejsou...

Situaci zachraňovalo dost to i že Ivan, v Praze žije. Piráti jsou ve stavu, kdy jim trvá několik dní než kolektivně splácají dohromady odpověď nevalné úrovně na jeden lidovecky canc a ještě se u toho poplácávají po zádech. Místo toho, aby byl někdo schopen napsat sám za sebe adekvátní odpověď tak, aby byla druhý den v těch samých novinách. V tištěných mediích nepublikuje v podstatě nikdo (na DR píše akorát Mikuláš, něco psal Jakub Michálek, Petr Vileta blog, možná někdo další).
Kdybych ten článek v Právu nezachytil já, asi by Piráty minul úplně, protože něco jako systematický monitoring tisku nikdy bohužel nefungoval a ani se o něj nikdo nepokusil, zřejmě ho nikdo nepovažuje za důležitý, natož analýzy a rešerše a další věci. Piráti jsou prostě do značné míry potěmkinovská vesnice, která má víc štěstí a sebevědomí než rozumu a sebereflexe. Debata o tom, zda je nebo není důležité, jestli bude předseda fungovat v Praze je přesně na téhle úrovni patlalů, co x věcí nechápou a jestě jsou na to hrdí.

Malek: argumentuj, Vaše Blbosti (ano předseda z Berouna by ještě šel, aspoň by měl záminku proč přespávat u novinářek :) )
Předseda v Praze není nutnost, tečka. Je to jen iluze v které žije pár lidí a možná i novinářů... Předseda není alfa a omega, je to jen obyčejný člen co možná má nějakou funkci co se jinak jmenuje. Novináři si musí zvyknout, že jim tam posíláme řadové členy, garanty, místopředsedy... a ať se klidně poserou a klesnou nám procenta (což se tak jako tak stane)... já nikdy nebrečel kvůli tomu, že někde nejsme.

PS: V Praze jsem denně a raději přespávám u Pirátek.[/quote]

Není to nutnost, ale je to výhoda, jak trefně napsal Václav. To, že mediální svět ovlivňuje x věcí včetně osobních kontaktů, které se bohužel koncentrují v Praze není iluze, ale realita. A novináři budou stále svým způsobem tahat za silnější provaz - pokud to odmítáš vidět, tak si máš iluzorní vidění ty, ne já.
Samozřejmě, že souhlasím s tím, že chce tlačit více osob, ale tomu fakt nepomůže, když nebudou nějak napojení na Prahu, jakoby nestačilo, že šéf MO je nepražák, že....
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Janek.Wagner

jednatel Republikového výboru a zástupce za Ústecký kraj, zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz tel. 778 044 243, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz (hostuji také v kraji Středočeském)

Uživatelský avatar
Vaclav.Malek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 8117
Registrován: 12 čer 2009, 01:32
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8527 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo by mohl soutěžit o kormidlo v RP (střízlivý výkop)

Příspěvek od Vaclav.Malek »

Dalibor Zahora píše:
Vaclav Malek píše:OFFTOPIC[quote="Dalibor Zahora"]Tak až bude ostatní svět fungovat virtuálně mimo reálné prostředí, tak to asi ztratí svůj význam, ale zatím to tak není. Ale pochopitelně si to mohou Piráti vyzkoušet, nakolik to hraje roli nebo ne - i s následky pochopitelně. Akorát prosím bez vzlyků a brečení proč zase někde piráti nejsou...

Situaci zachraňovalo dost to i že Ivan, v Praze žije. Piráti jsou ve stavu, kdy jim trvá několik dní než kolektivně splácají dohromady odpověď nevalné úrovně na jeden lidovecky canc a ještě se u toho poplácávají po zádech. Místo toho, aby byl někdo schopen napsat sám za sebe adekvátní odpověď tak, aby byla druhý den v těch samých novinách. V tištěných mediích nepublikuje v podstatě nikdo (na DR píše akorát Mikuláš, něco psal Jakub Michálek, Petr Vileta blog, možná někdo další).
Kdybych ten článek v Právu nezachytil já, asi by Piráty minul úplně, protože něco jako systematický monitoring tisku nikdy bohužel nefungoval a ani se o něj nikdo nepokusil, zřejmě ho nikdo nepovažuje za důležitý, natož analýzy a rešerše a další věci. Piráti jsou prostě do značné míry potěmkinovská vesnice, která má víc štěstí a sebevědomí než rozumu a sebereflexe. Debata o tom, zda je nebo není důležité, jestli bude předseda fungovat v Praze je přesně na téhle úrovni patlalů, co x věcí nechápou a jestě jsou na to hrdí.

Malek: argumentuj, Vaše Blbosti (ano předseda z Berouna by ještě šel, aspoň by měl záminku proč přespávat u novinářek :) )
Předseda v Praze není nutnost, tečka. Je to jen iluze v které žije pár lidí a možná i novinářů... Předseda není alfa a omega, je to jen obyčejný člen co možná má nějakou funkci co se jinak jmenuje. Novináři si musí zvyknout, že jim tam posíláme řadové členy, garanty, místopředsedy... a ať se klidně poserou a klesnou nám procenta (což se tak jako tak stane)... já nikdy nebrečel kvůli tomu, že někde nejsme.

PS: V Praze jsem denně a raději přespávám u Pirátek.
Není to nutnost, ale je to výhoda, jak trefně napsal Václav. To, že mediální svět ovlivňuje x věcí včetně osobních kontaktů, které se bohužel koncentrují v Praze není iluze, ale realita. A novináři budou stále svým způsobem tahat za silnější provaz - pokud to odmítáš vidět, tak si máš iluzorní vidění ty, ne já.
Samozřejmě, že souhlasím s tím, že chce tlačit více osob, ale tomu fakt nepomůže, když nebudou nějak napojení na Prahu, jakoby nestačilo, že šéf MO je nepražák, že....[/quote]
Já to neodmítám vidět. Já to bojkotuji a měním.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Malek za příspěvek:
YjM
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Republikový výbor
Příspěvky: 12122
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 31215 poděkování
Dostal poděkování: 15933 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo by mohl soutěžit o kormidlo v RP (střízlivý výkop)

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

V tom případě, zbytečný a neproduktivní boj. Respektive pokud by to byl dlouhodobý koncept, s tím budovat vlastní média/informační kanály a silnou členskou základnu/hnutí tak bych tomu rozuměl, ale i tak je to velmi náročné a v současných podmínkách velmi těžko realizovatelné - a ani Piráti v tomhle nemají jasno, není to nějaký vykrystalizovaný názor se silnou podporou. Ale dost OT, na tohle by to chtělo spíš nové vlákno, protože se to týká med. strategie a ne volby RP.

jednatel Republikového výboru a zástupce za Ústecký kraj, zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz tel. 778 044 243, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz (hostuji také v kraji Středočeském)

Ivan.Bartos
Předseda strany
Příspěvky: 10141
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4177 poděkování
Dostal poděkování: 17096 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo by mohl soutěžit o kormidlo v RP (střízlivý výkop)

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Taky se mi líbí Vaškova věta "Novináři si musí zvyknout..." LOL. Novináři nemusí vůbec nic. Nemáš příběh-nezájem. Zajímal by mě plán, jak jim něco cheš vnutit, protože garanty jsme se jim snažili nacpat horem dolem.. Každá promarněná šance (viz třeba ta poslední Ekonomie a povinná vojenská služba) se počítá jako mínus. Být vidět, není sámoška a vnutit kohokoliv jiného, když nejsi v PS a nemáš tam nějakou fci třeba předsedy výboru, než předsedu/starostu/cedník na hlavě, je nadlidský výkon. Fakt bych chtěl nové předsednidstvo, který by si uvědomovalo o co go a podaří se mu setřít ten rozdíl, o kterém jsem psal aktivismus-politika. Proto jsou i v mém seznamu lidé, kteří se někomu ani třeba mě nelíbí, alr mají zkušenosti, které jsou potřeba. Teď neřešíme sympatie a ideologii ale fungování strany s 5ti procenty voličů. Začínat znovu od nuly je blbost, když jsme tak daleko. Za sebe to prostě vidím tak, že "hrát si na polittiku" je skoro stejná ztráta času jako mastit počítačové hry.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 4):
Karel.Rada, Petr.Vileta, Petr.Kopac, Dalibor.Zahora
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“