Ano, leč podruhé jsem to už tak úplně nevydržel. But no hard feelings. Nicméně ze Tvých jmen mi připadá jako vhodný kandidát snad jen Vojta Píkal, Lukáš Černohorský možná taky, ale spíš na řadového místopředsedu než předsedu. A dovolím si podotknout, že pokud do RP navolíme samé "manažery", budeme dost v hajzlu, protože bez hlubšího fokusu na naši ideologii a její společenský přesah se z nás stane právě to, co opravdu nechci - tupá mašina na hlasy.Ivan Bartos píše:(...) Já jsem třeba ocenil ve volbách do PS přístup Adama Skořepy. "Nesouhlasím s váma, tak vám do toho teď nebudu kecat." My totiž máme aktivisty i aktivisty,ale oni jaksi v určitých momentech tahají každý za druhý konec provazu. (...)
Kdo by mohl soutěžit o kormidlo v RP (střízlivý výkop)
Moderátor: Odbor - administrativni
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
- Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
- Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
- Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
- Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
- Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
-
Adam.Skorepa
- Asistent/ka poslance/poslankyně
- Příspěvky: 4725
- Registrován: 27 dub 2009, 20:50
- Profese: živnostník
- Dal poděkování: 851 poděkování
- Dostal poděkování: 6845 poděkování
Re: Kdo by mohl soutěžit o kormidlo v RP (střízlivý výkop)
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Skorepa za příspěvky (celkem 7):
- Martin.Shanil, Filip.Krska, Dalibor.Zahora, Frantisek.Navrkal, next_ghost, Ivan Sirko, Ivo.Vlasaty
- Dalibor.Zahora
- Republikový výbor
- Příspěvky: 12122
- Registrován: 21 dub 2009, 12:29
- Profese: zakládající člen
- Bydliště: Praha
- Dal poděkování: 31215 poděkování
- Dostal poděkování: 15933 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Kdo by mohl soutěžit o kormidlo v RP (střízlivý výkop)
Situaci zachraňovalo dost to i že Ivan, v Praze žije. Piráti jsou ve stavu, kdy jim trvá několik dní než kolektivně splácají dohromady odpověď nevalné úrovně na jeden lidovecky canc a ještě se u toho poplácávají po zádech. Místo toho, aby byl někdo schopen napsat sám za sebe adekvátní odpověď tak, aby byla druhý den v těch samých novinách. V tištěných mediích nepublikuje v podstatě nikdo (na DR píše akorát Mikuláš, něco psal Jakub Michálek, Petr Vileta blog, možná někdo další).
Kdybych ten článek v Právu nezachytil já, asi by Piráty minul úplně, protože něco jako systematický monitoring tisku nikdy bohužel nefungoval a ani se o něj nikdo nepokusil, zřejmě ho nikdo nepovažuje za důležitý, natož analýzy a rešerše a další věci. Piráti jsou prostě do značné míry potěmkinovská vesnice, která má víc štěstí a sebevědomí než rozumu a sebereflexe. Debata o tom, zda je nebo není důležité, jestli bude předseda fungovat v Praze je přesně na téhle úrovni patlalů, co x věcí nechápou a jestě jsou na to hrdí.
Malek: argumentuj, Vaše Blbosti (ano předseda z Berouna by ještě šel, aspoň by měl záminku proč přespávat u novinářek
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 8):
- Marek.Necada, Janek.Wagner, Mikulas.Ferjencik, Ivan.Bartos, Lukas.Findeis, Petr.Kopac, Roman.Kucera, Alexandr.Mansurov
jednatel Republikového výboru a zástupce za Ústecký kraj, zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz tel. 778 044 243, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz (hostuji také v kraji Středočeském)
-
Vaclav.Fortik
- Člen KS Praha
- Příspěvky: 2087
- Registrován: 02 črc 2009, 22:39
- Profese: manager
- Dal poděkování: 3902 poděkování
- Dostal poděkování: 3768 poděkování
Re: Kdo by mohl soutěžit o kormidlo v RP (střízlivý výkop)
Pokud je hodně z Vás proto aby se Ivan už do předsednické funkce nevrátil, měli byste naopak podporovat co největší množství schopných lidí do RP, aby se ukázali a ve funkcích vyrostli (stejně jako vyrostl svého času Ivan). Záměrně nebudu psát těch 6-8 velmi schopných osob, co tam mezi kandidáty vidím, které by mohli vyrůst v osobnosti neb jak šíří MartinBrož
Tedy potenciálně schopné uchazeče tam mezi kndidáty máte a JE skutečně NUTNÉ, aby z RP byli alespoň 2 nějak více svázáni s Prahou (ale třeba Plzeň je skoro u Prahy a to za neýhodné bydliště z mediálního hlediska nepovažuji), ale předseda být z Prahy nutně nemusí (zvláště když by se na tom postavila další odlišnost Pirátů od ostatních stran).
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Fortik za příspěvky (celkem 10):
- Ondrej.Polansky, Martin.Kucera, Marek.Necada, Janek.Wagner, Dalibor.Zahora, Mikulas.Ferjencik, Karel.Rada, Petr.Vileta, Petr.Kopac, Richard Przeczek
- Vaclav.Malek
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 8117
- Registrován: 12 čer 2009, 01:32
- Profese: filozof času, meta-politik
- Dal poděkování: 4877 poděkování
- Dostal poděkování: 8527 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Kdo by mohl soutěžit o kormidlo v RP (střízlivý výkop)
Předseda v Praze není nutnost, tečka. Je to jen iluze v které žije pár lidí a možná i novinářů... Předseda není alfa a omega, je to jen obyčejný člen co možná má nějakou funkci co se jinak jmenuje. Novináři si musí zvyknout, že jim tam posíláme řadové členy, garanty, místopředsedy... a ať se klidně poserou a klesnou nám procenta (což se tak jako tak stane)... já nikdy nebrečel kvůli tomu, že někde nejsme.Dalibor Zahora píše:Tak až bude ostatní svět fungovat virtuálně mimo reálné prostředí, tak to asi ztratí svůj význam, ale zatím to tak není. Ale pochopitelně si to mohou Piráti vyzkoušet, nakolik to hraje roli nebo ne - i s následky pochopitelně. Akorát prosím bez vzlyků a brečení proč zase někde piráti nejsou...
Situaci zachraňovalo dost to i že Ivan, v Praze žije. Piráti jsou ve stavu, kdy jim trvá několik dní než kolektivně splácají dohromady odpověď nevalné úrovně na jeden lidovecky canc a ještě se u toho poplácávají po zádech. Místo toho, aby byl někdo schopen napsat sám za sebe adekvátní odpověď tak, aby byla druhý den v těch samých novinách. V tištěných mediích nepublikuje v podstatě nikdo (na DR píše akorát Mikuláš, něco psal Jakub Michálek, Petr Vileta blog, možná někdo další).
Kdybych ten článek v Právu nezachytil já, asi by Piráty minul úplně, protože něco jako systematický monitoring tisku nikdy bohužel nefungoval a ani se o něj nikdo nepokusil, zřejmě ho nikdo nepovažuje za důležitý, natož analýzy a rešerše a další věci. Piráti jsou prostě do značné míry potěmkinovská vesnice, která má víc štěstí a sebevědomí než rozumu a sebereflexe. Debata o tom, zda je nebo není důležité, jestli bude předseda fungovat v Praze je přesně na téhle úrovni patlalů, co x věcí nechápou a jestě jsou na to hrdí.
Malek: argumentuj, Vaše Blbosti (ano předseda z Berouna by ještě šel, aspoň by měl záminku proč přespávat u novinářek)
PS: V Praze jsem denně a raději přespávám u Pirátek.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Malek za příspěvky (celkem 6):
- Martin.Shanil, Tomas.Klapka, MilanM, Frantisek.Navrkal, Petr.Kopac, Andrea.Maskova
- Dominika.Michailidu
- Republikový výbor
- Příspěvky: 3515
- Registrován: 28 črc 2011, 22:13
- Profese: výtvarník
- Bydliště: Krnsko
- Dal poděkování: 7685 poděkování
- Dostal poděkování: 5946 poděkování
Re: Kdo by mohl soutěžit o kormidlo v RP (střízlivý výkop)
blbost
Martin Kucera píše:A nechcete rovnou dát do stanov, že podmínkou kandidatury je bydlet do 100 km od Prahy?
Nepřipadá vám směšné na jednu stranu se chlubit, že jsme strana internetu a moderních technologií (byť tedy fakt se leckdy dopouštíme tristních falů, mapříklad s těmi OVK - na jedné straně skvěle sofistikovaná registrace, na druhé straně zazdít odevzdání na úřady) a na druhou stranu se nechat svazovat místem bydliště?
pravda zas bude uprostřed... neměli bychom se tím nechat svazovat, ale ještě furt nemáme pozici "jo, čau televize, s tou debatou v neděli počítáme, téma okomentuje předseda (plácnu) v Čejkovicích.. od 12:00 do 12:30 bude na skypu".. bylo by to krásný, můžem to risknout, ale taky se obávám, že si ještě diktovat nemůžem..
btw.. proč se zas mluví o předsedovi jako o mediální tváři...? toho "tiskového mluvčího" už jsme pohřbili?
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Dominika.Michailidu za příspěvek:
- Petr.Vileta
- Martin.Kucera
- Republikové předsednictvo
- Příspěvky: 15976
- Registrován: 23 dub 2009, 16:41
- Profese: nakladatel
- Dal poděkování: 2162 poděkování
- Dostal poděkování: 28465 poděkování
Re: Kdo by mohl soutěžit o kormidlo v RP (střízlivý výkop)
O skypu nikdo nemluvi,, ale když má ČT i ČRo studia i v Brně a Ostravě, tak může být předseda do 100 km od jednoho z těchto tří měst (což pokryje většinu republiky) a bude mediálně dostupný.Dominika Michailidu píše:pravda zas bude uprostřed... neměli bychom se tím nechat svazovat, ale ještě furt nemáme pozici "jo, čau televize, s tou debatou v neděli počítáme, téma okomentuje předseda (plácnu) v Čejkovicích.. od 12:00 do 12:30 bude na skypu".. bylo by to krásný, můžem to risknout, ale taky se obávám, že si ještě diktovat nemůžem..
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 6):
- Dominika.Michailidu, Lenka.Kozlova, Frantisek.Navrkal, Jaroslav.Nemec, Petr.Vileta, Petr.Kopac
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně.
- Dalibor.Zahora
- Republikový výbor
- Příspěvky: 12122
- Registrován: 21 dub 2009, 12:29
- Profese: zakládající člen
- Bydliště: Praha
- Dal poděkování: 31215 poděkování
- Dostal poděkování: 15933 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Kdo by mohl soutěžit o kormidlo v RP (střízlivý výkop)
Předseda v Praze není nutnost, tečka. Je to jen iluze v které žije pár lidí a možná i novinářů... Předseda není alfa a omega, je to jen obyčejný člen co možná má nějakou funkci co se jinak jmenuje. Novináři si musí zvyknout, že jim tam posíláme řadové členy, garanty, místopředsedy... a ať se klidně poserou a klesnou nám procenta (což se tak jako tak stane)... já nikdy nebrečel kvůli tomu, že někde nejsme.Vaclav Malek píše:
Malek: argumentuj, Vaše Blbosti (ano předseda z Berouna by ještě šel, aspoň by měl záminku proč přespávat u novinářek)
PS: V Praze jsem denně a raději přespávám u Pirátek.[/quote]
Není to nutnost, ale je to výhoda, jak trefně napsal Václav. To, že mediální svět ovlivňuje x věcí včetně osobních kontaktů, které se bohužel koncentrují v Praze není iluze, ale realita. A novináři budou stále svým způsobem tahat za silnější provaz - pokud to odmítáš vidět, tak si máš iluzorní vidění ty, ne já.
Samozřejmě, že souhlasím s tím, že chce tlačit více osob, ale tomu fakt nepomůže, když nebudou nějak napojení na Prahu, jakoby nestačilo, že šéf MO je nepražák, že....
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
- Janek.Wagner
jednatel Republikového výboru a zástupce za Ústecký kraj, zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz tel. 778 044 243, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz (hostuji také v kraji Středočeském)
- Vaclav.Malek
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 8117
- Registrován: 12 čer 2009, 01:32
- Profese: filozof času, meta-politik
- Dal poděkování: 4877 poděkování
- Dostal poděkování: 8527 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Kdo by mohl soutěžit o kormidlo v RP (střízlivý výkop)
Není to nutnost, ale je to výhoda, jak trefně napsal Václav. To, že mediální svět ovlivňuje x věcí včetně osobních kontaktů, které se bohužel koncentrují v Praze není iluze, ale realita. A novináři budou stále svým způsobem tahat za silnější provaz - pokud to odmítáš vidět, tak si máš iluzorní vidění ty, ne já.Dalibor Zahora píše:Předseda v Praze není nutnost, tečka. Je to jen iluze v které žije pár lidí a možná i novinářů... Předseda není alfa a omega, je to jen obyčejný člen co možná má nějakou funkci co se jinak jmenuje. Novináři si musí zvyknout, že jim tam posíláme řadové členy, garanty, místopředsedy... a ať se klidně poserou a klesnou nám procenta (což se tak jako tak stane)... já nikdy nebrečel kvůli tomu, že někde nejsme.Vaclav Malek píše:
Malek: argumentuj, Vaše Blbosti (ano předseda z Berouna by ještě šel, aspoň by měl záminku proč přespávat u novinářek)
PS: V Praze jsem denně a raději přespávám u Pirátek.
Samozřejmě, že souhlasím s tím, že chce tlačit více osob, ale tomu fakt nepomůže, když nebudou nějak napojení na Prahu, jakoby nestačilo, že šéf MO je nepražák, že....[/quote]
Já to neodmítám vidět. Já to bojkotuji a měním.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Malek za příspěvek:
- YjM
- Dalibor.Zahora
- Republikový výbor
- Příspěvky: 12122
- Registrován: 21 dub 2009, 12:29
- Profese: zakládající člen
- Bydliště: Praha
- Dal poděkování: 31215 poděkování
- Dostal poděkování: 15933 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Kdo by mohl soutěžit o kormidlo v RP (střízlivý výkop)
jednatel Republikového výboru a zástupce za Ústecký kraj, zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz tel. 778 044 243, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz (hostuji také v kraji Středočeském)
-
Ivan.Bartos
- Předseda strany
- Příspěvky: 10141
- Registrován: 11 čer 2009, 09:44
- Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
- Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
- Dal poděkování: 4177 poděkování
- Dostal poděkování: 17096 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Kdo by mohl soutěžit o kormidlo v RP (střízlivý výkop)
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 4):
- Karel.Rada, Petr.Vileta, Petr.Kopac, Dalibor.Zahora
ivan.bartos@pirati.cz
