Kdo by mohl soutěžit o kormidlo v RP (střízlivý výkop)
Moderátor: Odbor - administrativni
Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
- Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
- Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
- Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
- Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
- Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
- Lukas.Novy
- Příspěvky: 21224
- Registrován: 02 črc 2009, 22:45
- Profese: specialista pocitacove bezpecnosti
- Bydliště: Praha, V Klaudu 42
- Dal poděkování: 2361 poděkování
- Dostal poděkování: 11863 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Kdo by mohl soutěžit o kormidlo v RP (střízlivý výkop)
A mne tolikrat slibovany polibek nedaruje. Jak jsem ocekaval.
- Dominika.Michailidu
- Republikový výbor
- Příspěvky: 3515
- Registrován: 28 črc 2011, 22:13
- Profese: výtvarník
- Bydliště: Krnsko
- Dal poděkování: 7685 poděkování
- Dostal poděkování: 5946 poděkování
Re: Kdo by mohl soutěžit o kormidlo v RP (střízlivý výkop)
Taky jsem zklamaná. Musíme se víc snažit. Je to výzva 
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Dominika.Michailidu za příspěvky (celkem 2):
- Martin.Shanil, Ivan.Mikolas
77S 2I 3I 3I
-
Simona.Skorepova
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 1731
- Registrován: 18 bře 2012, 14:16
- Profese: maminka
- Dal poděkování: 995 poděkování
- Dostal poděkování: 1433 poděkování
Re: Kdo by mohl soutěžit o kormidlo v RP (střízlivý výkop)
Šmankote - kombinace Černohorský s Kopáčem - nejhorší RP horor. Duble ředitel zeměgule. K některým dalším se ze soucitu ani vyjadřovat nebudu.
A asi vám nedochází, že předseda, at chcete nebo ne, musí být k dispozici, což prostě znamená že v Praze je. Jinak budeme každou jeho tv diskuzi proplácet 1000Kč na benzín. A hlavně, proč se furt točíte na Ivanovi - 100krát řekl, že nikam TED kandidovat nebude, že si počká na PS, komunál je pro blbce přeci.
A asi vám nedochází, že předseda, at chcete nebo ne, musí být k dispozici, což prostě znamená že v Praze je. Jinak budeme každou jeho tv diskuzi proplácet 1000Kč na benzín. A hlavně, proč se furt točíte na Ivanovi - 100krát řekl, že nikam TED kandidovat nebude, že si počká na PS, komunál je pro blbce přeci.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Simona.Skorepova za příspěvky (celkem 3):
- next_ghost, Dalibor.Zahora, Ivan Sirko
- Lenka.Wagnerova
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 2446
- Registrován: 09 pro 2011, 15:12
- Bydliště: Praha - Vinoř
- Dal poděkování: 4796 poděkování
- Dostal poděkování: 4286 poděkování
Re: Kdo by mohl soutěžit o kormidlo v RP (střízlivý výkop)
Jardu Němce jsem ukecávala já. Moc se mu nechce, ale úplně rozhodnut odmítnout není. To jen pro doplnění informace.
Také jsem se setkala s názorem, že by v RP měl být někdo, kdo už tam byl dříve, aby to prostě uměli, věděli, co dělat. Je určitě důležité, aby se nové RP dlouho nerozkoukávalo a zbytečně neztrácelo čas a síly na stále se opakujících banalitách. Na druhou stranu je to motiv pro zvolení, který je dost na hlavu.
Takže se hlásím jako případná sekretářka na rozjezd, kdyby byli zvoleni všichni noví. Na takové ty otravnosti - podatelna, vyhlášení hlasování, rozesílání SZ - do doby, než to budou chtít dělat sami. Samozřejmě, když bude zájem. Jen prostě nechci, aby byla volba RP ovlivněna něčím jiným, než je naděje na fungování v budoucnosti.
A taky to myslím jako povzbuzení pro ty případné kandidáty, kteří nechtějí kandidovat právě kvůli odporu k těm byrokratickým nesmyslům.
P.S.:Samozřejmě je to dané složením RP. Pro ty, se kterými bych nemohla/nechtěla pracovat já, se určitě najde někdo jiný ochotný pomoci v začátcích.
Také jsem se setkala s názorem, že by v RP měl být někdo, kdo už tam byl dříve, aby to prostě uměli, věděli, co dělat. Je určitě důležité, aby se nové RP dlouho nerozkoukávalo a zbytečně neztrácelo čas a síly na stále se opakujících banalitách. Na druhou stranu je to motiv pro zvolení, který je dost na hlavu.
Takže se hlásím jako případná sekretářka na rozjezd, kdyby byli zvoleni všichni noví. Na takové ty otravnosti - podatelna, vyhlášení hlasování, rozesílání SZ - do doby, než to budou chtít dělat sami. Samozřejmě, když bude zájem. Jen prostě nechci, aby byla volba RP ovlivněna něčím jiným, než je naděje na fungování v budoucnosti.
A taky to myslím jako povzbuzení pro ty případné kandidáty, kteří nechtějí kandidovat právě kvůli odporu k těm byrokratickým nesmyslům.
P.S.:Samozřejmě je to dané složením RP. Pro ty, se kterými bych nemohla/nechtěla pracovat já, se určitě najde někdo jiný ochotný pomoci v začátcích.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Lenka.Wagnerova za příspěvky (celkem 12):
- Dominika.Michailidu, Jaroslav.Nemec, Marek.Necada, Petr.Kopac, Barbora.Pribylova, Jindrich.Bartek, Lenka.Kozlova, Roman.Kucera, Dalibor.Zahora, Karel.Rada, Helena Jarolimkova, Michal.Gill
- Lukas.Novy
- Příspěvky: 21224
- Registrován: 02 črc 2009, 22:45
- Profese: specialista pocitacove bezpecnosti
- Bydliště: Praha, V Klaudu 42
- Dal poděkování: 2361 poděkování
- Dostal poděkování: 11863 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Kdo by mohl soutěžit o kormidlo v RP (střízlivý výkop)
Lenko, tvoje uradovani v tomhle ohledu byla jedna velka katastrofa...
- Ondrej.Profant
- Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
- Příspěvky: 7898
- Registrován: 22 dub 2009, 23:55
- Profese: Poslanec
- Bydliště: Praha 8
- Dal poděkování: 14563 poděkování
- Dostal poděkování: 8177 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Kdo by mohl soutěžit o kormidlo v RP (střízlivý výkop)
Je mi smutno. Nemohu souhlasit s většinou z těch jmen. Vojta je i můj typ. A některá jsou snad přijatelná, ale rozhodně ne dobrá. Kde je kdokoliv, kdo by někdy něco dělal v rámci naší ideologie? (Petr, ale co ten zbytek?!)
Chápu, že máte potřebu si poměřovat cosi. Ale takováto nesoudnost při výběru jmen je opravdu alarmující.
Jako přátelství je jedna věc, politická linie druhá... nezapomínejte na to
.
Chápu, že máte potřebu si poměřovat cosi. Ale takováto nesoudnost při výběru jmen je opravdu alarmující.
Jako přátelství je jedna věc, politická linie druhá... nezapomínejte na to
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Profant za příspěvky (celkem 7):
- Frantisek.Navrkal, Lukas.Findeis, Marek.Necada, Martin.Shanil, Dalibor.Zahora, Ivan Sirko, Ivo.Vlasaty
profant.eu
vedoucí resortních týmů Informatika a Místní rozvoj
- Jakub.Burget
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 775
- Registrován: 17 říj 2013, 11:27
- Profese: právník, advokátní koncipient
- Bydliště: Olomouc (reálné) tr.b.: Konice
- Dal poděkování: 436 poděkování
- Dostal poděkování: 1109 poděkování
Re: Kdo by mohl soutěžit o kormidlo v RP (střízlivý výkop)
Sry, nejsem paranoidní bojovník proti Pragocentrismu, ale argument typu: litr za benál na každou debatu znamená, že předseda musí byt z Prahy..omg..Simona Skorepova píše:Šmankote - kombinace Černohorský s Kopáčem - nejhorší RP horor. Duble ředitel zeměgule. K některým dalším se ze soucitu ani vyjadřovat nebudu.
A asi vám nedochází, že předseda, at chcete nebo ne, musí být k dispozici, což prostě znamená že v Praze je. Jinak budeme každou jeho tv diskuzi proplácet 1000Kč na benzín. A hlavně, proč se furt točíte na Ivanovi - 100krát řekl, že nikam TED kandidovat nebude, že si počká na PS, komunál je pro blbce přeci.
Strana na to má. Je otázka jestli se najde spíš člověk ochotný na podobné akce jezdit a věnovat čas. Předseda/místopředsedové "mohou" být z Prahy...rozhodně nemusí..Jiná agenda se dá řešit z jakéhokoliv místa v ČR. Pro takové názory začínám být přesvědčen, že by nám prospěl mimopražský předseda. Nicméně osobně se starám spíš o kvality toho člověka, než o místo trvalého pobytu.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Burget za příspěvky (celkem 19):
- Ales.Jakl, Vaclav.Fortik, Marek.Necada, Jaroslav.Nemec, Barbora.Hruzova, Petr.Kopac, Lenka.Kozlova, Petr.Vileta, Lenka.Wagnerova, Frantisek.Navrkal, Barbora.Pribylova, Libor.Spacek, Karel.Rada, Helena Jarolimkova, Martin.Svadlenka, trinitrofenol, YjM, Ivo.Vlasaty, Andrea.Maskova
Mgr. Jakub Burget KSOLK !
- Jaroslav.Nemec
- Asistent/ka poslance/poslankyně
- Příspěvky: 1793
- Registrován: 24 dub 2009, 08:47
- Profese: výtvarník
- Bydliště: Praha
- Dal poděkování: 3016 poděkování
- Dostal poděkování: 2153 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Kdo by mohl soutěžit o kormidlo v RP (střízlivý výkop)
Nesouhlasím. Naopak Lukáše jako předsedu v tuto chvíli vnímám jako případné (bude-li zvolen) velké pozitivum. K té účasti na debatě v tv... Jaký je problém dostat se z Ostravy do Prahy: cca 300 kč a 3 hodiny vlakem (= průměrně 600 kč tam a zpět, někdy méně, někdy trošku více), pokud musí být tedy nutně v Praze. Momentálně, ale nic tak nehoří. Navíc Praha není pupek světa a možná si toho někdo něvšiml, ale v Ostravě, kde Lukáš bydlí jsou veškeré redakce všech významých českých médií, vč. zpravodajství ČT.Simona Skorepova píše:Šmankote - kombinace Černohorský s Kopáčem - nejhorší RP horor. Duble ředitel zeměgule. K některým dalším se ze soucitu ani vyjadřovat nebudu.
A asi vám nedochází, že předseda, at chcete nebo ne, musí být k dispozici, což prostě znamená že v Praze je. Jinak budeme každou jeho tv diskuzi proplácet 1000Kč na benzín.
Navíc Lukáše novináři
znají a mají na něho přímé kontakty. Petr to z Plzně má do "matičky měst" ještě blíže...- Tito uživatelé poděkovali autorovi Jaroslav.Nemec za příspěvky (celkem 7):
- Barbora.Hruzova, Petr.Kopac, Ivan.Mikolas, Janek.Wagner, Helena Jarolimkova, Martin.Svadlenka, Michal.Gill
předseda zastupitelského klubu Piráti Praha 2 / výtvarník, kurátor architektonických výstav
https://praha2.pirati.cz/lide/jaroslav-nemec/ / http://jarnemec.cz
https://praha2.pirati.cz/lide/jaroslav-nemec/ / http://jarnemec.cz
- Petr.Kopac
- Místní předsednictvo
- Příspěvky: 2944
- Registrován: 10 říj 2011, 22:43
- Profese: Software engineer
- Bydliště: Benešov nad Ploučnicí
- Dal poděkování: 5494 poděkování
- Dostal poděkování: 3646 poděkování
Re: Kdo by mohl soutěžit o kormidlo v RP (střízlivý výkop)
Děkuji za podporu. Rád bych fungující stranu, která bude víc dělat užitečné věci a méně o nich jen povídat. Věřím, že je to možné a když se přestaneme hádat mezi sebou, třeba zjistíme, že našim voličům můžeme za jejich důvěru vrátit něco užitečného - např. řešení jejich problémů.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Kopac za příspěvky (celkem 5):
- Ondrej.Profant, Jakub.Chlupacek, Jindrich.Bartek, Lenka.Kozlova, Helena Jarolimkova
Softwarový inženýr. Evropan.
If you are neutral in situations of injustice, you have chosen the side of the oppressor. -- Desmond Tutu
If you are neutral in situations of injustice, you have chosen the side of the oppressor. -- Desmond Tutu
- Petr.Vileta
- Člen KS Plzeňský kraj
- Příspěvky: 31254
- Registrován: 22 črc 2009, 18:12
- Profese: Celkem Spokojený Důchodce
- Bydliště: Plzeň 2
- Dal poděkování: 27893 poděkování
- Dostal poděkování: 23762 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Kdo by mohl soutěžit o kormidlo v RP (střízlivý výkop)

Ondřeji, já to vidím trochu jinak. Ptáš se "Kde je kdokoliv, kdo by někdy něco dělal v rámci naší ideologie?". A já si zase myslím, že, a teď to hodně přeženu, když někdo žije třeba ve squotu, na jídlo si vydělává prosbami u rodičů a vybíráním popelnic, neuznává 99% platných zákonů, nikdy nebyl v zaměstnání déle než pár dnů a nikdy nevedl žádný kolektiv (ani skautský tábor), tak prostě nemůže být v předsednictvu, i kdyby to byl nejpirátštější Pirát na světě. RP je výkonný orgán a to nejen podle Stanov, ale opravdu musí mít výkonnost. Nemohou tam být lidé, kteří se ani po mnoha dnech nedokážou rozhodnout, jestli ano, ne, nebo něco jiného, nedokáži překonat své "odpory" k tomu či onomu
. Strana není firma, ale není to ani debatní kroužek, ani náhodné setkání anarchistů v hospodě.- Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 19):
- Ljuba.Polakova, Petr.Bajgar, Ivan.Bartos, Ivan.Mikolas, Vaclav.Fortik, Lenka.Wagnerova, Janek.Wagner, Stanislav.Stipl, Petr.Kopac, Michal.Havranek, Barbora.Pribylova, Lenka.Kozlova, Roman.Kucera, Karel.Rada, Milan.Moravec, Helena Jarolimkova, YjM, Alexandr.Mansurov, Michal.Gill
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.