Stopka pro praní špinavého prádla v médiích

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 7013
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10900 poděkování
Dostal poděkování: 11475 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stopka pro praní špinavého prádla v médiích

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

Já chápu teorii - "aktivismem k volebnímu úspěchu", nicméně mám silné pochybnosti o funkčnosti. V úvaze je zanedbána realita politického marketingu. Ať se nám to líbí nebo ne vstupem do voleb soutěžíme na trhu politických stran, a tam platí tržní pravidla. 5% dělá vstupní bariéru aktivismu, ten víc lidí neosloví. Většina lidí se volebně rozhoduje na základě masové propagace.
Pro většinu lidí je už čtení třetí věty pruda a td. V důsledku je to podobné jak prodej zboží, a naše nelibost na tom nic nezmění. Zákazník, kterého nabídka neosloví nebo si jí nevšimne "nekoupí".
Západní demokracie je více či méně oligarchicko mediální systém, proto na nákladech voleb záleží.
Mě se to taky nelíbí, ale realitu nelze ignorovat.
V každém případě je asi na čase začít reálně uvažovat a diskutovat naše očekávání cílů a prostředků, ale tady už je to asi trochu mimo.
Asi bychom si měli říct, jestli do toho parlamentu chceme, a co tam chceme udělat (co je náš produkt pro lidi). Když to nebudeme vědět můžeme se "uaktivovat" a "upropagovat" a stejně "si nás nikdo nekoupí" protože nemáme vyjasněno jak "dodat produkt". A když to nevíme my, těžko přesvědčíme voliče.
A tyhle hádanice? - ty jsou asi marginální. Když budeme mít "produkt" a realistický plán, kterému lze věřit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvek:
Mikulas.Peksa
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Uživatelský avatar
Vaclav.Malek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 8118
Registrován: 12 čer 2009, 01:32
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8528 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stopka pro praní špinavého prádla v médiích

Příspěvek od Vaclav.Malek »

přesně tak.. a když budeš mít produkt, který dobře prodáš, nepotřebuješ tomu tolik dělat marketing...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Malek za příspěvek:
Frantisek.Navrkal
anonym2064
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7040
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Dal poděkování: 9165 poděkování
Dostal poděkování: 9447 poděkování

Re: Stopka pro praní špinavého prádla v médiích

Příspěvek od anonym2064 »

mě to připomíná svobodný soft. nikdy nemůže být tolik populární a žádaný jako ten komerční? A komu na tom záleží?
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym2064 za příspěvek:
Ivan.Sirko
anonym2064
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7040
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Dal poděkování: 9165 poděkování
Dostal poděkování: 9447 poděkování

Re: Stopka pro praní špinavého prádla v médiích

Příspěvek od anonym2064 »

Petr Vileta píše: sabotovali aktivisti z jiných krajů. My bychom kampaňovali, ale když jsme neměli peníze na placený výlep ani na benzín, tak jsme nekampaňovali.
tudle lež opakuješ už mockrát. Řek si že nemáš na benzím a poslal ti jak Vojta tak já. Tak si vymysli něco jinýho.
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym2064 za příspěvky (celkem 2):
Frantisek.Navrkal, Ivan.Sirko
Uživatelský avatar
next_ghost
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3239
Registrován: 21 dub 2009, 18:03
Profese: programátor
Dal poděkování: 1433 poděkování
Dostal poděkování: 5131 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stopka pro praní špinavého prádla v médiích

Příspěvek od next_ghost »

Ivo Vasicek píše:Já chápu teorii - "aktivismem k volebnímu úspěchu", nicméně mám silné pochybnosti o funkčnosti. V úvaze je zanedbána realita politického marketingu. Ať se nám to líbí nebo ne vstupem do voleb soutěžíme na trhu politických stran, a tam platí tržní pravidla. 5% dělá vstupní bariéru aktivismu, ten víc lidí neosloví. Většina lidí se volebně rozhoduje na základě masové propagace.
Co nám podle tebe přinese víc voličů? Když si 1,5 milionu voličů pustí naše předvolební klipy a předvolební debaty v televizi, nebo když nás bude měsíc v kuse 70 000 lidí osobně vychvalovat před všemi příbuznými, kamarády a kolegy z práce? To druhé spadá do škatulky "aktivismus" a podle mě to bude mít mnohem větší efekt než ta televize (protože se k tomu chválení navíc postupně budou přidávat další a další lidé).
V každém případě je asi na čase začít reálně uvažovat a diskutovat naše očekávání cílů a prostředků, ale tady už je to asi trochu mimo.
Asi bychom si měli říct, jestli do toho parlamentu chceme, a co tam chceme udělat (co je náš produkt pro lidi). Když to nebudeme vědět můžeme se "uaktivovat" a "upropagovat" a stejně "si nás nikdo nekoupí" protože nemáme vyjasněno jak "dodat produkt". A když to nevíme my, těžko přesvědčíme voliče.
A tyhle hádanice? - ty jsou asi marginální. Když budeme mít "produkt" a realistický plán, kterému lze věřit.
Jo, cíle a plán si musíme rozhodně ujasnit, i kvůli samotnému aktivismu. Konkrétní praktické výsledky pak tomu plánu dodají mnohem větší důvěryhodnost.
Tito uživatelé poděkovali autorovi next_ghost za příspěvky (celkem 4):
Frantisek.Navrkal, Ondrej.Profant, Petr.Bajgar, anonym2064

Chceš, aby organizace fungovala? Komunikuj!
Česká pirátská strana: Neškodná.

Petr.Bajgar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7457
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, Na Šancích 1180
Dal poděkování: 6865 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

Re: Stopka pro praní špinavého prádla v médiích

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Ivo Vasicek píše:Já chápu teorii - "aktivismem k volebnímu úspěchu", nicméně mám silné pochybnosti o funkčnosti. V úvaze je zanedbána realita politického marketingu....
Skvěle demagogická rétorika I.Vašíčka je až kouzelně veselá ;) Já chápu ALE!

Nikdo nechtěl od začátku v r. 2009 věřit, že můžeme spolupracovat a zabydlet se mezi politickými stranami i bez milionových nákladů na volební kampaně. Přesto toto opakovaně svou činností prokazujeme a v nedávných volbách do EP to bylo opět zviditelněno(minimální rozpočet neomezil výsledek). Zatímco pojímání předvolebního období pouze mediálně-politickomarketingově a to ještě v podstatě sebeprezentačně pro I.Bartoše podlomilo veškeré případné společné úsilí.
I.Vašiček a jemu podobní trvale nechápe(ou), že politika v Česku především potřebuje po osumdesátileté prodlevě oživit základní kořeny = tedy mezlidskou komunikaci o lidech-delegátech reprezentantech, které podporovat protože si zaslouží důvěru spoluobčanů a rožšířit tento princip případným prosazením panašování a dále nebo možná hlavně mezilidské dohadování, které šíbry a šmejdy eliminovat kroužkováním.
Naposledy upravil(a) Petr.Bajgar dne 10 čer 2014, 17:19, celkem upraveno 1 x.
anonym2064
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7040
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Dal poděkování: 9165 poděkování
Dostal poděkování: 9447 poděkování

Re: Stopka pro praní špinavého prádla v médiích

Příspěvek od anonym2064 »

Profesionalizace by más zbavila všech starostí o členksou základnu. Do partaje by se rádo přihlásilo dostatečné množství čestvě vyštudovaných politiků a piráti by stranu opustili. Na profesionální politickou stranu je potřeba kolik lídí? Spočtejme si je v Úsvitu. Ostatně čím méně, tím větší zisk na jednoho, větší šance dostat se do parlamentu pro každého. :fet:

edit - stréc gugl: Úsvit si na členských příspěvcích přijde jen na pár korun, ale za volby dostalo hnutí 34 miliónů a na příspěvcích za poslance dostane každý rok 22 miliónů. Za čtyři roky si tak strana s devíti členy přijde na 122 miliónů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym2064 za příspěvky (celkem 2):
Petr.Bajgar, Ivan.Sirko
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stopka pro praní špinavého prádla v médiích

Příspěvek od Roman.Kucera »

next_ghost píše:
Roman Kucera píše:
next_ghost píše: Aktivismem. Úspěšný aktivismus přitahuje další aktivisty.
Nějaký příklad ze života by nebyl? Jinak je to krásná věta, něco jako mír a láska plodí mír a lásku.
Jo, jeden příklad ze života by byl - přes 60 Pirátských stran po celém světě. Nebo máš pocit, že by všechny ty strany vznikly pod stejným jménem i bez úspěšného aktivismu Švédů?
Myslel jsem něco hmatatelného, ne 60 tříčlenných partiček, kteří si dají název Piráti a pokud se neporvou s jinou partičkou, co dostala ve stejné zemi stejný nápad, započítá se to "pirátského hnutí", než je elán za rok přejde.
Mezitím nám prodlužují kopírovací monopol, vybírají growshopy a zavádejí TTIP.
Švédi na to svoje hejno definitivně dojeli, v postatě očekávám, že Amálka zalozí rodinu a celé se to tam rozpustí. Je to smutné a nechci to, ale asi to tak dopadne. My jsme byli nejprofesionálnější a dotáhli jsme to nejdál, a už to krtkovci a hejnaři začali rozmrdávat. Snad se jim to nepovede.
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 7013
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10900 poděkování
Dostal poděkování: 11475 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stopka pro praní špinavého prádla v médiích

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

next_ghost píše: Co nám podle tebe přinese víc voličů? Když si 1,5 milionu voličů pustí naše předvolební klipy a předvolební debaty v televizi, nebo když nás bude měsíc v kuse 70 000 lidí osobně vychvalovat před všemi příbuznými, kamarády a kolegy z práce? To druhé spadá do škatulky "aktivismus" a podle mě to bude mít mnohem větší efekt než ta televize (protože se k tomu chválení navíc postupně budou přidávat další a další lidé).
Nezlob se na mě, ale myslím, že jsi mimo realitu, tohle nefunguje ani se členy (bohužel).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvek:
Roman.Kucera
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Uživatelský avatar
Vaclav.Malek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 8118
Registrován: 12 čer 2009, 01:32
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8528 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stopka pro praní špinavého prádla v médiích

Příspěvek od Vaclav.Malek »

Ivo Vasicek píše:
next_ghost píše: Co nám podle tebe přinese víc voličů? Když si 1,5 milionu voličů pustí naše předvolební klipy a předvolební debaty v televizi, nebo když nás bude měsíc v kuse 70 000 lidí osobně vychvalovat před všemi příbuznými, kamarády a kolegy z práce? To druhé spadá do škatulky "aktivismus" a podle mě to bude mít mnohem větší efekt než ta televize (protože se k tomu chválení navíc postupně budou přidávat další a další lidé).
Nezlob se na mě, ale myslím, že jsi mimo realitu, tohle nefunguje ani se členy (bohužel).
Ani se členy nikdo nepracuje... jsou jen evidováni a ignorováni... (ale to je asymetrický problém na různých úrovních)...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Malek za příspěvky (celkem 8):
next_ghost, anonym2064, Tomas.Klapka, Petr.Bajgar, Frantisek.Navrkal, Ivan.Sirko, Ondrej.Profant, Janka.Michailidu
Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“