Stránka 3 z 3

Re: Pirsomol

Napsal: 18 lis 2009, 11:28
od Jan.Podhajsky
o to vic potrebujeme o.s. abychom mohli propagovat nikoli jako polit.strana. pres to o.s. nabirat mladezniky.

Re: Pirsomol

Napsal: 18 lis 2009, 11:35
od Jiri Vontroba
Tak na tom prosím zacnete delat, za SMK rikam, ze potrebujeme mladeznickou organizaci. Ja mam uz pul roku lidi, kteri v ni chteji byt, nepotrebuju je lovit.

Re: Pirsomol

Napsal: 18 lis 2009, 11:39
od Jan.Podhajsky
hele, otazkou je, jestli tu organizaci nejak uredne zakotvenou opravdu potrebujes proto, abys mlady borce mohl nechavat lepit plakaty a roznaset letaky po podnicich atp.

to o.s. se fakt tyka nasi propagace, aby nas nevyhaneli ze skol a akademicky pudy. zasterka proste. realny funkovani mladeznicky skupiny to nijak neovlivnuje.

Mozna je prehodit na piratskou sit a tam je ridit. To je jakoby projekt moc nespojenej s CPS.

Re: Pirsomol

Napsal: 18 lis 2009, 12:12
od Jiri Vontroba
Jan Podhajsky píše:hele, otazkou je, jestli tu organizaci nejak uredne zakotvenou opravdu potrebujes proto, abys mlady borce mohl nechavat lepit plakaty a roznaset letaky po podnicich atp.

to o.s. se fakt tyka nasi propagace, aby nas nevyhaneli ze skol a akademicky pudy. zasterka proste. realny funkovani mladeznicky skupiny to nijak neovlivnuje.

Mozna je prehodit na piratskou sit a tam je ridit. To je jakoby projekt moc nespojenej s CPS.
Takže Honzo, ačkoliv nemám čas, tak ho budu muset obětovat.

Já tu mládežnickou organizaci nepotřebuji k tomu, abych mohl mlade naložit do auta a vzit je lepit, nebo rozdavat letaky. To muzu udelat i tak, protoze vi, ze s Vontrobou je sranda a teda radi pojedou.

Mladeznická organizace CPS by mela mladym dat nejakou napln. Meli by delat to, co je bavi. Mozna pomuze dostat par ztracencu z ulice.
Nejde o to, na co chci mlade vyuzit, ale co jim chcu dat.
Taky jim muze MO priblizit nase piratska temata, nenechat je upadnout do pasivity, muzou delat spoustu uzitecnych veci, napr. brigadu na uklid parku, nebo neco podobneho, cimz taky pomuzou propagovat CPS.
Proste ja jim chci dat nejakou napln, ktera by je bavila. Treba je seznamit s OS softwarem, vylety do prirody, kultura, sport a pod. A o to mi jde. Ze taky obcas pomuzou s nejakou propagaci strany, to je jiste taky dulezite, ale je to az druhotna vec.
A taky muzou pomahat sirit nase myslenky. Kazde decko ma dva rodice, ctyri prarodice, a hafo bratrancu, tet a dalsich pribuznych. A ti vsichni budou vedet to, ze dite chodi k mladym piratum, ze ho to tam bavi, ze tam delaji neco uzitecneho a vsichni si o tom budou povidat. Vsichni tu rozebirate nejaky viralni marketing. A neni tohle jenom jeho dokonalejsi forma?
Je treba v prvni rade to pojmout tak, ze my udelame neco pro ty decka a mlade, a teprve potom z toho taky budeme neco mit. Třeba dobrou reklamu a nove cleny ci hlasy ve volbach.

A sorry, uz se k tomu nebudu vyjadrovat, delam pet veci najednou a nemam cas si ani utridit myslenky.

PS: Ze tys Honzo nikdy nebyl ani ve skautu nebo v pionýrech? ;)

Re: Pirsomol

Napsal: 18 lis 2009, 12:29
od Jan.Podhajsky
Jiri Vontroba píše:
Jan Podhajsky píše:hele, otazkou je, jestli tu organizaci nejak uredne zakotvenou opravdu potrebujes proto, abys mlady borce mohl nechavat lepit plakaty a roznaset letaky po podnicich atp.

to o.s. se fakt tyka nasi propagace, aby nas nevyhaneli ze skol a akademicky pudy. zasterka proste. realny funkovani mladeznicky skupiny to nijak neovlivnuje.

Mozna je prehodit na piratskou sit a tam je ridit. To je jakoby projekt moc nespojenej s CPS.
Takže Honzo, ačkoliv nemám čas, tak ho budu muset obětovat.

Já tu mládežnickou organizaci nepotřebuji k tomu, abych mohl mlade naložit do auta a vzit je lepit, nebo rozdavat letaky. To muzu udelat i tak, protoze vi, ze s Vontrobou je sranda a teda radi pojedou.

Mladeznická organizace CPS by mela mladym dat nejakou napln. Meli by delat to, co je bavi. Mozna pomuze dostat par ztracencu z ulice.
Nejde o to, na co chci mlade vyuzit, ale co jim chcu dat.
Taky jim muze MO priblizit nase piratska temata, nenechat je upadnout do pasivity, muzou delat spoustu uzitecnych veci, napr. brigadu na uklid parku, nebo neco podobneho, cimz taky pomuzou propagovat CPS.
Proste ja jim chci dat nejakou napln, ktera by je bavila. Treba je seznamit s OS softwarem, vylety do prirody, kultura, sport a pod. A o to mi jde. Ze taky obcas pomuzou s nejakou propagaci strany, to je jiste taky dulezite, ale je to az druhotna vec.
A taky muzou pomahat sirit nase myslenky. Kazde decko ma dva rodice, ctyri prarodice, a hafo bratrancu, tet a dalsich pribuznych. A ti vsichni budou vedet to, ze dite chodi k mladym piratum, ze ho to tam bavi, ze tam delaji neco uzitecneho a vsichni si o tom budou povidat. Vsichni tu rozebirate nejaky viralni marketing. A neni tohle jenom jeho dokonalejsi forma?
Je treba v prvni rade to pojmout tak, ze my udelame neco pro ty decka a mlade, a teprve potom z toho taky budeme neco mit. Třeba dobrou reklamu a nove cleny ci hlasy ve volbach.

A sorry, uz se k tomu nebudu vyjadrovat, delam pet veci najednou a nemam cas si ani utridit myslenky.

PS: Ze tys Honzo nikdy nebyl ani ve skautu nebo v pionýrech? ;)

V pionýru jsem byl, ale byla to zaminka pro lacross oddil :)


Hele, napln prace s mladeznikama by asi nejlip dal dohromady Vasek Fortik, kterej ma bohaty zkusenosti s poradanim ruznejch her atp. Taky neco pripravuje, nejaky piratsky herni odpoledne pro mladezniky nebo tak nejak.

Plne rozumim tomu, co myslis. A rozumim uz ted tomu duvodu ty mladeznicky organizace o hodne vic, z toho co jsi napsal.

K tomu ale fakt potrebujem to o.s. Takze asi nejlip to brat pres RV. A tuto dotycneho Marka Nečadu, kterej se nabídnul s tim, že to o.s. založí.

Jen to je trochu delší na čekání to zakládání o.s.

Vezmeš si to s Markem pod patronat? :)

Re: Pirsomol

Napsal: 18 lis 2009, 12:53
od Jiri Vontroba
Vezmu si to pod patronát tady v kraji, alespoň do doby, než najdu někoho, komu bych to předal. Jelikož se od ledna chystam do prace, tak nechci slibovat něco, co nebudu moci splnit.
Založení a organizační věci, jistě zvládnete lépe a rychleji v Praze.
Pokud bude v mých možnostech s čímkoliv pomoci, tak samozřejmě rád pomůžu. Považuji to za jednu ze svých priorit. Důležitější je pro mě v tuto chvíli vedení kraje, vsechno delat nestihnu.

Re: Pirsomol

Napsal: 18 lis 2009, 13:17
od Pavel.Miklik
Řešení mládeže stejně jako vytvoření o.s. je fajn věc, ale ta práce s mladými bude docela makačka. Samozřejmě je otázka co všechno by práce s mládeží zahrnovala. Sportovní aktivity, výlety - takové ty "jednorázové" či cílené akce by potíž asi nebyla. Otázka jak moc daleko zajít - což se ukáže za pochodu a asi nemá cenu teď dopředu diskutovat.

Chci se pozeptat, kdo máte nějaké zkušenosti práce s mládeží? Bylo by fajn danou oblast důkladněji probrat a vyminit si zkušenosti a cíle.

Re: Pirsomol

Napsal: 18 lis 2009, 13:51
od Jan.Podhajsky
Václav Fořtík pracuje s mládeží a dětmama roky. Orguje pro ně, atp. Co jsem pochopil, tak má v plánu spíš ty jednorázovky typu: odpoledne se soutěží.

Bylo by fajn třeba mít v záloze přednášky pro rodiče s dětmama ohledně bezpečnosti dětí na itnernetu, ale tak, jak používat antivir, co o sobě na netu neříkat, jak si hlídat vlastní fotky, s kym se kamarádit, atp.

Tohle by chtělo vyhledat nějký sdružení jestli už něco podobnýho nejni provozovaný a od kterýho bychom mohli převzít know-how.

Re: Pirsomol

Napsal: 18 lis 2009, 16:05
od Jana.Syrovatkova
Uvědomte si prosím jedno - pravidelná každotýdenní práce s mládeží je opravdu velmi namáhavá činnost. A často pokud to není pravidelná každotýdenní práce, tak se tam mnohem hůře hledají kontakty. A pak je otázkou, jak bychom dělali pravidelnou práci s mládeží "po pirátsku". Ale pokud tu je někdo, kdo to dělat chce, tak mu v tom nebráním a sem-tam se ráda něčeho také zúčastním (mám s věkovou skupinou 15-19 asi nejvíc zkušeností ze všech věkových skupin) - můžu i poradit.

Re: Pirsomol

Napsal: 20 lis 2009, 23:05
od Vaclav.Fortik
Byl jsem několikrát zmíněn jako osoba s mládeží pracující. Potvrzuji, že jsem v této oblasti aktivní od roku 1994 (Bohemiacon v Ústí nad Labem).
NICMÉNĚ
Debata se vedla o tom, že je potřeba zřídit mládežnickou organizaci (popř. o.s.) na nábor mladých na VŠ kde se nesmí dělat politická agitace. Tedy je nutno rozdělit o čem se bavíme a co má být cílem nějakého snažení. Pokud jde o mě a s čím mohu pomoci:

1. Několik víkendů v roce jsem schopen uspořádat nějakou akci - con (to bude doména Jany S.), hledání pirátského pokladu, turnaj, soutěž ...
2. Jsem schopen posoudit, co jako činnost bude a nebude na mladé fungovat - pravidelná činnost, jak již poznamenala Jana, je pořádná fuška a nevím zda by měla kýžené efekty. Lidi jsou dost líní a nám nakloněné osoby obzvláště.
3. S pomocí odborníků na ITC jsem schopen vytvořit podpůrnou síť pro mladé zájemce o počítače - podchytit osoby, které se chtějí vzdělat v této oblasti nebo potřebují příležitost se ukázat, prosadit ... - toto je hodně efektivní - neseženeme davy, ale seženeme slušnou kvalitu pomocníků.
4. Už 7 let pořádám letní campy (kolem 100 osob/týden) a dle reakcí po campech např. na facebooku jsou hodnoceny kladně, je tedy možné uspořádat "Pirátský" camp pro mladé - už letos na campech pro nadané děti několik účastníků vyjádřilo ČPS podporu, takže nějaký průnik zájemců existuje.
5. Než se pustíme do vytváření jakýchkoli aktivit pro mladé, je nutno předem vyjasnit vztak této organizace a ČPS - vím o několika případech, kdy mládežnická organizace způsobila své mateřské straně bolení hlavy.