Ivan, Ivan a zase ten Ivan

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět

Schvaluji konání Ivana Bartoše, které je proti morálním a všem zásadám i pravidlům strany

Anketa končí za 09 čer 2014, 00:48

ANO
36
47%
NE
26
34%
Zdřžuji se
15
19%
 
Celkem hlasujících: 26 - Celkem hlasů: 77

anonym2064
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7040
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Dal poděkování: 9165 poděkování
Dostal poděkování: 9447 poděkování

Re: Ivan, Ivan a zase ten Ivan

Příspěvek od anonym2064 »

Roman Kucera píše:Ano, hej3 byli mnohem aktivnější, Broch už je dávno mnohonásobně překonán.
ale největší hejty tady zaznívají od tebe. jakmile se něco posere, je to podle tebe vždy zaviněno tím, že máme pravidla jak zacházet s veřejnými prostředky, která se ti nelíbí. Tvoje jednání je jeden velký hate proti lidem, kteří vidí i jiné priority. Vše poměřuješ jen volební ziskem. I když je to zisk "za každou cenu". I za cenu ztráty identity. Vydělané miliony ve stranické kase nejsou vše. Kvůli tomu doufám většina z nás do strany nelezla.
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym2064 za příspěvky (celkem 5):
Frantisek.Navrkal, Mikulas.Ferjencik, Dominika.Michailidu, Tomas.Klapka, Ondrej.Profant
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ivan, Ivan a zase ten Ivan

Příspěvek od Roman.Kucera »

Barvení peněz nijak nevyplývá z dvanáctera, stanov, pirátského myšlení nebo zákona. Já nikoho nehejtuju a hlavně jsem nikdy nikam ven nenapsal o žádném z barvičů nic, dokonce ani to, že je kretén, lhář, piča, kráva nebo zloděj. Si mě asi s někým pleteš.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 4):
Petr.Vileta, Brožinka, Karel.Rada, Ivan.Mikolas
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34600
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ivan, Ivan a zase ten Ivan

Příspěvek od Petr.Vileta »

Dominika Michailidu píše:Vyplatit peníze, které se měly vyplatit pouze se souhlasem předsednictva, na základě smlouvy, kterou mělo před podpisem schválit RV a ve které nejsou všechny podmínky, které RV stanovilo jako zásadní před sestavováním smlouvy... to je prostě velká CHYBA našeho malého předsedy..
Domčo, sleduj tok mých myšlenek a případně mě oprav.
  1. RV stanovil nějaké podmínky smlouvy
  2. RP (nebo Ivan?) vypracovalo smlouvu, ale trochu jinou
  3. Ivan smlouvu podepsal
  4. Začala volební kampaň podle smlouvy
  5. Skončila kampaň a je třeba zaplatit závazky (nejen manažera, ale i tisk atd.
Mezi 1 až 3 mám trochu zamlženo, protože jsem to nesledoval, ale tam někde měl zasáhnout RP nebo RV a smlouvu vypovědět, když nebyla v souladu s usnesením RV.

Já to vidím tak, že RP i RV jako celek prostě zaspali a teď je špatný jen Ivan, protože uhradil závazky ze smlouvy plynoucí.
Martin Shanil píše:
Roman Kucera píše:Domčo a Roberte, jaká byla alternativa? Celou kampaň prostě odpískat a plácat se někde okolo tří procent a dostat octátu o 0.6-1.0M míň. Tak by se vám to líbilo?
Mít míň voličů i mín peněz?
proběhlá kampaň byla slabší než ty předchozí, přestože jsme měli placeného manažera. Lítal jeden cirkus, v minulých kampaní jsme byli všude v mnohem větším počtu a s větším nasazením, rozdalo se řádově víc letáků. To jsou fakta.
Zase ta Plzeň, ale kdyby kraje měly k dispozici pár desítek tisíc na placený výlep a několik tisíc na benzín (objíždění vesnic), tak jsme byli vidět mnohem více a i těch cirkusů mohlo létat víc. Jak jsi jistě zaregistroval, když Vojta poslal Plzni 1000 Kč, hned jsem já s naším předsedou sedli do auta a objeli alespoň pár desítek vesnic. Jestli ty do toho můžeš spát své soukromé peníze, klidně je cpi, ale mnozí jiní to dělat nechtějí nebo nemohou. To ovšem neznamená, že nechtějí dělat vůbec nic. Jen to nechtějí/nemohou dělat za svoje.
Martin Kucera píše:
Roman Kucera píše:Ano Domčo, přesně průser takového rozsahu jsem očekával, když vzniklo barvení peněz. Tam je příčina toho všeho. Kdyby si RP mohlo normálně vzít 400k na kampaň, bez spoléhání na žebrotu, vůbec by k tomu nemuselo dojít.
Roji, jak už jsem psal jinde, nebyl problém dostat do rozpočtu dalších přes 250k nebarvených peněz, takže svádět to na barvení je výmluva.
Byl. Barviči to nechtěli připustit. Navrhoval jsem to několikrát, je to naprosto logické, že když jsme na kauce sněmovních a senátních voleb dali 250 tisíc volných, měly by se ty peníze ze státního příspěvku opět odbarvit, ale neprošlo to. Můj návrh se prostě "nechal zapadnout".
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 8):
Roman.Kucera, Roman.Semik, Brožinka, Daniel.Mazur, Ivo.Vasicek, Lenka.Kozlova, Karel.Rada, Ivan.Mikolas

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14653
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 12022 poděkování
Dostal poděkování: 20479 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ivan, Ivan a zase ten Ivan

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Ten návrh pro Ivana vypracoval Jakub, jeden z čelních "barvičů". Roji, dej si obklad a pauzu od fóra. Dík
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 2):
Lukas.Novy, Ondrej.Profant

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ivan, Ivan a zase ten Ivan

Příspěvek od Roman.Kucera »

Mikulas Ferjencik píše:Ten návrh pro Ivana vypracoval Jakub, jeden z čelních "barvičů". Roji, dej si obklad a pauzu od fóra. Dík
Vůbec nevím, jakej návrh.
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18636
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: Ivan, Ivan a zase ten Ivan

Příspěvek od Martin.Kucera »

Petr Vileta píše:Barviči to nechtěli připustit. Navrhoval jsem to několikrát, je to naprosto logické, že když jsme na kauce sněmovních a senátních voleb dali 250 tisíc volných, měly by se ty peníze ze státního příspěvku opět odbarvit, ale neprošlo to. Můj návrh se prostě "nechal zapadnout".
No, já jsem spíš na straně "barvičů" (ve smyslu že podporuji existenci určitých omezení pro nakládání s penězmi ze státního příspěvku), ale v tomhle konkrétním případě jsem na tvé straně.
A věřím, že kdyby se RP v tomto směru včas angažovalo a požádalo RV o úpravu rozpočtu, tak to přes RV projde.
No ale koneckonců za týden má RV zasedání, určitě se i na tohle dostane.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Petr.Vileta, Lenka.Kozlova

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14653
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 12022 poděkování
Dostal poděkování: 20479 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ivan, Ivan a zase ten Ivan

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Roman Kucera píše:
Mikulas Ferjencik píše:Ten návrh pro Ivana vypracoval Jakub, jeden z čelních "barvičů". Roji, dej si obklad a pauzu od fóra. Dík
Vůbec nevím, jakej návrh.

Ten návrh na odbarvení volební kauze, o kterém píšeš, že zapadl...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvek:
Ondrej.Profant

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ivan, Ivan a zase ten Ivan

Příspěvek od Roman.Kucera »

Takže je odbarveno?
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14653
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 12022 poděkování
Dostal poděkování: 20479 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ivan, Ivan a zase ten Ivan

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

ne, protože to Ivan administrativně nedotáhl, ale z toho těžko můžeš vinit "barviče".
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvek:
Ondrej.Profant

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 7013
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10900 poděkování
Dostal poděkování: 11475 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ivan, Ivan a zase ten Ivan

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

Dominika Michailidu píše:Že je strana ve stavu v jakém teď je, to mi nepřijde malá cena.
Já myslím, že to není zas tak horké. V podstatě to není žádné drama, jen pár lidí to strašně prožívá.
Jednoduše se nepodařilo naplánovat na kampaň prachy, tak se nafoukl funndrasink a když Ivan viděl že z něj nic nebude tak zariskoval a šel do toho s vědomím, že se do Bruselu dostane a pak to zatáhne ze svého. Proto když byl problém (což schvalování píčovin naivními děcky, které vědí o realizaci čehokoliv úplný hovno je, zvláštˇkdyž hrozí časové prodlení je), tak ho řešil s pocitem jako když to platí ze svého (nebo když řídí projekt - projekťáci ve firmách dostávají od vedení mnohem větší důvěru a pravomoci než máme my pro předsedu, a to proto, že se od nich žádají výsledky a ne kecy o tom jak to kvůli něčemu nešlo.
Poté riziko nevyšlo a je problém s "porušováním pravidel". Což je problém velice snadno řešitelný a v důsledku naprosto marginální - smysl má pouze řešit neopakování.
Myslím, že žádná škola nevznikla, protože Ivan to dělal proto, aby uspěl a ne, aby si přihrál nějakých usraných pár tisíc.
To že je tu asi 10 vláken o tom, a SPAm na FB je jen komické, ale vůbec ne potřebné. nicméně když si lidi chtějí zablbnout a posílit ego je to jejich problém. že tím pár lidí odradí? taky jde o prd, takoví jsou stejně měkkýši
Teď je zapotřebí ty náklady posčítat, nějak nedramaticky dát do souladu s rozpočtem a je vyřízeno (v důsledku je to pár peněz, kterých máme plno). Pro příště je však nutné udělat opatření, ale nejen proti zneužití pravomocí, ale i pro funkční realizaci volební kampaně tedy jestli chceme soutěžit ve volbách). jestli na kampaň do PS zas vyčleníme cca 200.000,-Kč, tak je ta kampaň zbytečná a asi bychom se měli na celou zastupitelskou demokracii vysrat.
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“