Restart

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 27089
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: živnostník, programátor
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 22023 poděkování
Dostal poděkování: 18926 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Restart

Příspěvek od Petr.Vileta » 01 srp 2014, 23:14

Taxus píše:
Petr Vileta: ... Já chci být ve středově liberální straně. ;)
Jako politický střed bývají označovány politické strany regionální, etnické, nábožensky orientované a environmentální, liberální a strany bez ekonomického programu a bez ideologie (u nás KDU-ČSL a Strana zelených). Patřím k těm, kteří považují politický střed za mýtus. Je to podle mě lavírování, ani ryba ani rak, já neříkám nic, ale na mí slova dojde....Rovnováhu (například na kole) nenalezneš, když budeš uprostřed, ale když střídáš pravou a levou, vrtíš se a kroužíš....
Tak, do detailu vzato, je jízda na kole opravdu nepatrné vyrovnávání náklonu vlevo a vpravo, ale rozhodně to není takové to chytání rovnováhy, jako když se malé dítě teprve učí jezdit. Takže když se člověk podívá na zkušeného cyklistu na silnici, tak vidí, že jede rovně, bez náklonů a kličkování. A podobně by to podle mě mělo být v politice. Levice tíhne ke znárodňování (zestátnění), masivnímu přerozdělování, vodění lidí za ručičku, kdežto pravice zase k privatizaci všeho, volnému trhu, pravidlu silnějšího (chytřejšího). Ani jedno podle mě není správné. Zestátnit možná energetické společnosti, protože stát bez elektřiny, plynu nebo ropy je zranitelný a vydíratelný, ale co udělá soukromník lépe a levněji, to nechat v soukromých rukou. Rozhodně je lepší a levnější soukromník řezník, než Maso-uzeniny státní podnik. Na druhou stranu ale nesmí volný trh být bez přívlastků, protože ti chytřejší a bezohlednější by pak vyhrávali nad hloupějšími a slušnějšími a ani to nemá být. Tak ... a jsme opět někde uprostřed. ;) Ostatně, každý fyzik i technik potvrdí, že nejlepší systém je ten, který moc nekmitá (pokud to tedy není generátor kmitů :) ).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Ales.Jakl
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 9048
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 22141 poděkování
Dostal poděkování: 10364 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Restart

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 02 srp 2014, 08:16

Vaclav Fortik píše:Sebedefinice na různých osách Piráty nezabije, co je dlouhodobě zabíjí je právě chybějící deklarace, kde stojí v různých otázkách ( i kdyby to mělo být velmi široké rozkročení).
Možná si jen nerozumíme. Já si nemyslím, že by se Piráti neměli snažit o nějakou svojí sebedefinici - deklarovat co jsou (dělají to zcela logicky a nutně konečně od svého počátku), ale současně si nemyslím, že východiskem tohodle procesu by měl být pojem jako vystřižený z minulého století - středová liberální strana. Tohle zabijí.

Prostě bych s tím nespěchal a nechal volnější průběh, musí to zrát. Pět let není v politice nic, zvláště pokud tu jsou ambice být politickým proudem pro nové století.
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Uživatelský avatar
Ivan Sirko
Příspěvky: 2716
Registrován: 04 úno 2011, 15:23
Profese: Putující filosof
Bydliště: Praha - 1
Dal poděkování: 10022 poděkování
Dostal poděkování: 2508 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Restart

Příspěvek od Ivan Sirko » 02 srp 2014, 11:53

Dalibor Zahora píše:..... ale současně si nemyslím, že východiskem tohodle procesu by měl být pojem jako vystřižený z minulého století - středová liberální strana. Tohle zabijí.

Prostě bych s tím nespěchal a nechal volnější průběh, musí to zrát. Pět let není v politice nic, zvláště pokud tu jsou ambice být politickým proudem pro nové století.
S tím souhlasím, ale z jiného důvodu: Tuto stranu zabijí jakékoliv "zaramovaní" do staré politické ideologije a metodologii. Pirati jsou celosvětový fenomén, protože intuitivně pocítili základní pilíř toho co jich dalo do hromady a to je SVOBODA, ale jak jsme na prvním RESTARTU mluvili svoboda ma tisíce odstínu a nemá monotónní vlastnosti vhodné pro všechny. Je tu spoustu lidi ktere jsou zastánce různych druhu svobod, od svobodného sdílení, do svobody pěstování, a od ekonomické svobody do svobody projevu. A pro piráty je jediný recept tolerovat a chránit svoji různorodost včetně toho, že budou zajištěny prava a svobody každého jedince. To jsme probírali a zhodli jsme že ochrana a zajištění prav menšiny u piratu je jeden ze základních pilířů. Musíme naučit se v tom barevném světe žít :fet:

Proto tradiční znalcí-politologové lomí zuby nad piráty :D Protože jich ideologi už existuje ale neni zformulovana a jsem na 100% jist že to nebude znít liberální, neo liberální, nebo kvaziliberalni střed, nebo spodek a nebo vrchol, taky jak i právo levé frekventovani jen krátkodobé změny v složitém politickém organizmu ktery jmenuje PIRATI :mrgreen:

Taky si nemyslím že potřebujeme na neco zrát když některé věci už dozrali a jen otázka kdy to ovládne aspoň většinou členu strany. Zatim to tak nevypadá ale všechno nasvědčuje tomu že věčné pirati nebudou sobě dobrovolně volit vlastní elity, kdyz chtějí bojovat s timi stavajucimy, ktere teď ovládli stát a ekonomiku. Všechno jen otázka pochopeni a transformaci vlastního vědomi, kolektivní nevědomí ale už na tom pracuje o sto šest a o tom tu je ve vlákno spoustou informace. Jen stači to v klidu číst a přemýšlet :ugeek:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan Sirko za příspěvek:
Dalibor.Zahora
"Moje představa demokrace je taková, že v ní nejslabší dostávají příležitost jako nejsilnější... Žádná země na světe momentálně neumí nic jiného, než projevit o své slabé blahosklonnou starost... Západní demokracie ve své dnešní podobě je jen zředěný faśismus... skutečnou demokracii nemůže dělat dvacet pánů usazených v centrále. Musí se vytvářet zdola, lidmi v každé vesnici."
- Gándhí

Uživatelský avatar
Lukas.Findeis
Komunální zastupitel
Příspěvky: 4802
Registrován: 04 dub 2010, 15:47
Profese: radní MČ Praha 12, běžecký trenér
Bydliště: Praha 12 – Modřany
Dal poděkování: 4489 poděkování
Dostal poděkování: 3797 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Restart

Příspěvek od Lukas.Findeis » 02 srp 2014, 17:16

Vaclav Fortik píše:Mohu prosím vědět, kolikrát si osobně probíral sebedefinici Ivo Vašíčka na politické ose levice/pravice? Nevím zda čte toto vlákno aby se vyjádřil, ale odhaduji ho (na základě osobních setkání i rozborů jeho článků) právě na středového liberála :).
Lidi škatulkujou Ivoše od zlýho kapitalisty-pravičáka po zlýho komunistu-levičáka :) a já ho jako středovýho liberála nevnímám.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Findeis za příspěvek:
Helena Jarolimkova
uvolněný radní MČ Praha 12 – sociální věci, zdravotnictví, sport ☠ 4. místopředseda PMS Praha 12
findeis.lukas@praha12.cz ☠ 773 569 014

Vladimir.Hlavinka
Příznivec Pirátů – Olomoucký kraj
Příspěvky: 22
Registrován: 04 pro 2012, 14:51
Profese: projektant
Bydliště: Brodek u Přerova
Dal poděkování: 6 poděkování
Dostal poděkování: 20 poděkování

Re: Restart

Příspěvek od Vladimir.Hlavinka » 02 srp 2014, 18:05

Ahoj PIRÁTI,
Máme předsedu, předsednictvo vzejde no a teď uhrát nějaké to zastupitelsvo v komunálkách. Myslím že na radnicích nás budou vidět Ti nejbližší a naši sousedé. Programy vzejdou z naší myšlenky otevřenosti a práce v týmu, který utváříme. Takže gratuluji všem zvoleným a přeji sílu a houževnatost ať uhrajeme komunální volby.
Piráti neplují napravo ani nalevo, nýbrž dopředu a tam kam je potřeba.
Vlad.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vladimir.Hlavinka za příspěvky (celkem 4):
Lenka.Kozlova, Helena Jarolimkova, Petr.Vileta, Mikulas.Ferjencik

Josef.Ulehla
Člen KS Karlovarský kraj
Příspěvky: 1243
Registrován: 10 úno 2012, 03:34
Profese: :eseforP
Bydliště: Valeč, Karlovarský kraj
Dal poděkování: 2885 poděkování
Dostal poděkování: 1018 poděkování

Re: Restart

Příspěvek od Josef.Ulehla » 03 srp 2014, 11:07

Zaznamenal jsem přání Heleny Jarolímkové a Ivana Sirka pokračovat v setkáních skupiny Restart(?). Já se míním teď následující dva měsíce plus věnovat především volbám do zastupitelstva obce Valeč. Heleno, Ivane nebo kdokoliv další, když byste se někdo chtěl chopit pořádání schůzek a zvaní lidí, budu moc rád a pokusím se zúčastnit se. Jo
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Ulehla za příspěvky (celkem 3):
Helena Jarolimkova, Ivan Sirko, Janek.Wagner

Uživatelský avatar
next_ghost
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Příspěvky: 3231
Registrován: 21 dub 2009, 18:03
Profese: programátor
Dal poděkování: 1417 poděkování
Dostal poděkování: 4990 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Restart

Příspěvek od next_ghost » 03 srp 2014, 13:33

Vaclav Fortik píše:Sebedefinice na různých osách Piráty nezabije, co je dlouhodobě zabíjí je právě chybějící deklarace, kde stojí v různých otázkách ( i kdyby to mělo být velmi široké rozkročení).
Naše parlamentní levice a pravice věnuje drtivou většinu své energie okázalým zákopovým válkám kvůli pseudoproblémům, na kterých ve skutečnosti vůbec nezáleží. Spoustě skutečných politických problémů důležitých pro budoucnost téhle země se naopak vůbec nevěnují. Sebedefinice na pravo-levé ose znamená zaujmout stanovisko ke všem těm pseudoproblémům a fakticky je tím uznat ze legitimní. Jenže my naopak potřebujeme deklarovat, že jsou to pseudoproblémy, které nemá smysl řešit.
Chceš, aby organizace fungovala? Komunikuj!
Česká pirátská strana: Neškodná.
Otisk PGP klíče: B5E9 147C A94C 9B75 6817 9CA4 43D0 B4CF 1CDE 2360 (nový klíč od listopadu 2016)

David.Michal
Příznivec Pirátů – Liberecký kraj
Příspěvky: 1220
Registrován: 28 kvě 2012, 12:40
Profese: free
Dal poděkování: 685 poděkování
Dostal poděkování: 1543 poděkování

Re: Restart

Příspěvek od David.Michal » 03 srp 2014, 14:44

Válek o pseudoproblémy je ovšem plné i pirátské fórum. Ono tlachání o ničem je lidské. Toho se Piráti i kdokoliv jinej těžko zbaví.

Každopádně neschopnost říct, zda jsou Piráti nalevo, nebo vpravo, mě osobně dost vadí.

Sám se vidím na liberální levici a v pirátském programu i v textech mnoha lidí vnímám stejné umístění na pomyslném kompasu. (proto taky volím a propaguju Piráty)

Ono na jednu strtanu se zde zmiňuje, že Pirátii chtějí změnit systém za použití jeho vlaastních mechanismů, na druhé straně nechtějí použít jeden ze základních mechanismů a tím je škatulkování.

Jak si vás lidi nemaj kam zařadit, tak jste pro ně divný. I drsnej metalák v pocvočkovaném křiváku je pro okolí přijatelnější než individum mimo škatulky.

Podivíny lidi nevolej.

Já mám tedy zatím stále Piráty jako liberální levici a čekám kdy lidi zde najdou dost odvahy nazvat své politické postoje nečím co je mezi lidmi známé.
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Michal za příspěvky (celkem 2):
Petr.Vileta, Helena Jarolimkova

Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Vedoucí mediálního odboru
Příspěvky: 12935
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: student
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 10443 poděkování
Dostal poděkování: 16500 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Restart

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik » 03 srp 2014, 15:38

Když chceme (obecně vzato)

vyšší daně pro korporace
Nižší daně pro jednotlivce

jsme pravice nebo levice?
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 9048
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 22141 poděkování
Dostal poděkování: 10364 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Restart

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 03 srp 2014, 15:45

next_ghost píše:
Vaclav Fortik píše:Sebedefinice na různých osách Piráty nezabije, co je dlouhodobě zabíjí je právě chybějící deklarace, kde stojí v různých otázkách ( i kdyby to mělo být velmi široké rozkročení).
Naše parlamentní levice a pravice věnuje drtivou většinu své energie okázalým zákopovým válkám kvůli pseudoproblémům, na kterých ve skutečnosti vůbec nezáleží. Spoustě skutečných politických problémů důležitých pro budoucnost téhle země se naopak vůbec nevěnují. Sebedefinice na pravo-levé ose znamená zaujmout stanovisko ke všem těm pseudoproblémům a fakticky je tím uznat ze legitimní. Jenže my naopak potřebujeme deklarovat, že jsou to pseudoproblémy, které nemá smysl řešit.
Máš částečně pravdu, že dělení na pravici/levici slouží často jen nekonstruktivním výpadům. Na druhou stranu si myslím, že je to stále jedno z hlavních politických (i politologických) postupů, kterou se politické subjekty identifikují a je to tak imho dobře, protože to usnadňuje orientaci.
To že to Piráti odmítají je jednak "marketingově-populistický" tah (lidi na to slyší), pak to ale odráží i dnešní složitější realitu, kdy je svět více atomizován a třídní rozdíly a skupiny nejsou tak jasně patrné jako ve století minulém. Každopádně třídní konflikt (bohatí proti chudým) stále exituje - to, že se schovává třeba za korporace a že se tvrdí, že neexistuje je jen součást boje (i dezinformačního).

Piráti ale možná řeší (otázka je zda vyřeší) i jeden z pravolevých problémů - jestliže pravice více zdůrazňuje individuální odpovědnost a vlastní aktivitu (v extrému vedoucí až někam třeba na ideál SSO - vlastní opevněný hrad a hromadu zbraní), tak levice volí rovnostářský kolektivismus, který bohužel může vést k etatismu - spoléhání se na stát (či jiné subjekty) a tím v důsledku ke ztrátě vlastní aktivity.
Je to jedna z věcí, kterou by mohli piráti řešit a najít nějaký přijatelný kompromis, tím by naplnili deklaraci o tom, že se z pravolevého dělení vydělují.
Těch věcí je samozřejmě více.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 2):
Helena Jarolimkova, Petr.Vileta
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host