Primárně jde o jeden bod návrhu statusu kontrolní komise, který byl zaslán SZ z toho důvodu, že navrhovatel Ondřej Málek nemá přístup do fóra RV. Žádal připomínkování statusu, což se také v SZ dělo.RP vs. KK
Odesláno: 13 lis 2009 07:10
od Pavel Cerny
jen tak zbezne sem to prolitnul, nicmene pokud ti slo primarne o utajeni RP, tak mas full support. jako ja bych ted mohl zacit mlit o tom, ze sme vsichni jen banda dementnich curaku, kdyz sme nebyli schopny krtka vylejt a jeste mu dame dulezitou funkci. ten clovek se chova, jako by to tady osvobodil a bude hur. takze pro KK zadna privilegia, uz vubec ne odtajneni jednani predsednictva nebo jen RV. vubec, nasrat a rozmazat. a tvrde do nich, ivanku. a pokud budes potrebovat, nabizim podpurnou argumentacni silu.. ;)
pokud se ptas proc, povazuju krtka za patou kolonu, neco jako olga zubova u sz... cili eliminovat hned na zacatku nez muze pusobit zlo. osobne jen cekam, az nejaky zlo zase udela, neverim ze by to melo trvat dlouho..
jo a precedo, kdyz si stezujes kolik moc lidi ti vola, popremyslej o osobnim asistentoj... podle me by tvoje kontakty nemely vubec bejt verejny a nebo by mely smerovat pouze na tveho asistenta(tentku), ktery hovory prijme, zapise a ty si pak 50 hovoru prectes za pul minuty a na 4 zavolas z5.. ;)
Debata se motala kolem toho, jestli má mít Kontrolní komise přístup do fóra Republikového předsednictva, tak jak je obsaženo v návrhu statusu kontrolní komise. Věc má svoji logiku: pokud kontrolní komise má vykonávat kontrolu, tak by jí měla mít možnost vykonávat celoplošně. Na druhou stranu má pravdu republikové předsednictvo v tom, že někdy řeší strategické záležitosti, které potřebuje rozpracovávat. Vzhledem k tomu, že návrh statusu kontrolní komise obsahuje i proaktivitu, tzn. sama komise vyhledává a hlídá, jestli nedochází k porušování stanov a vnitřních předpisů, může se stát, že předáním podnětu rozhodčí komisi zastaví přípravu některých projektů, které se jí nebudou zdát. Ale vzhledem k tomu, že si předsednictvo bez republikového výboru v podstatě ani neusere, tak by měl mít možnost korekce a nebo vznášení námitek nejdříve republikový výbor, který popřípadě předá podnět kontrolní komisi, aby prošetřila jednání republikového předsednictva. Nebo, kontrolní komise sledováním jednání republikového výboru, resp. sledováním projednávání návrhů předsednictva k republikovému výboru, může sama vznášet podněty rozhodčí komisi.
Ale v momentě, kdy vyjde najevo, že republikové předsednictvo jedná bez vědomí republikového výboru a toto jednání vzbudí pochybnosti, že neodpovídá stanovám a nebo vnitřním předpisům, tak by měla mít kontrolní komise možnost prošetřit dokumentaci činosti republikového předsednictva. Jestli to bude formou rešerše uzavřeného fóra republikového předsednictva a nebo jenom rozhovory s předsednictvem a rozborem oficiálních dokumentů je v podstatě jedno. Nicméně kontrolní komise musí mít možnost nějakou formou republikové předsednictvo kontrolovat. Už jenom a právě kvůli auditům Ministerstva vnitra: jakmile totiž audit zjistí, že nejedeme podle notiček, tak nás může s klidem rozprášit. A protože dost z členů je zdatnejch hackerů, tak si myslim, že opravdu nás může MV řadit mezi bezpečnostní hrozbu státu :))) nebo to udat jako záminku k našemu rozprášení v momentu, kdy nějakýmu kokotovi v kravatě s ptákem nebo růžičkou šlápnem na kuří oko....
Členové předsednictva tvrdí, že fórum obsahuje i jejich soukromou komunikaci. Tomu se dá plně věřit a je asi opravdu zbytečné, aby kontrolní komise měla přístup do fóra, kde si pánové dojednávají, jestli půjdou na pivo a kam...
Takže debata by se měla točit kolem proaktivity kontrolní komise ve vztahu k republikovému předsednictvu. Ještě opravdu připomínám, že republikové předsednictvo podléhá i kontrole republikového výboru, takže opravdu stačí kontrolovat primárně jenom republikový výbor.
Debata, která se točí kolem demokraticky zvolených členů kontrolní komise je v podání Pavla Černého nechutná a vůbec nemá s postatou debaty nic společného. Pavlovi doporučuji ubrat na hysterii a paranoie a zapojit do souzení stavu věci i intelekt (to je to, co ti umožňuje myslet). Stejně tak doporučuji ubrat na hysterii některým místopředsedům, kteří debatu o bodu statusu označili za hysterickou a paranoidni, ale ve skutečnosti to byla jejich reakce, která byla hysterická a paranoidní, že je někdo chce kontrolovat. Dotyčným místopředsedům bych doporučoval se zamyslet nad jejich vlastním komplexem výjmečnosti a tím, jestli se dá jejich hysteriónství nějak kontrolovat (např. farmakologicky:))