Anketa - Jak moc jsem se účastnil EURO kampaně
Moderátor: Odbor - administrativni
Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
- Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
- Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
- Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
- Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
- Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
- Lukas.Findeis
- Komunální zastupitel/ka
- Příspěvky: 4889
- Registrován: 04 dub 2010, 15:47
- Profese: běžecký trenér
- Dal poděkování: 4617 poděkování
- Dostal poděkování: 4035 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Anketa - Jak moc jsem se účastnil EURO kampaně
Já jako skoro každej den v roce dělal online kampaň/propagaci. Z velký části o přestávkách v práci. Na nic jinýho sem neměl čas. Omezil sem ale ostatní aktivity na minimum a věnoval tomu víc času než normálně. Celkově to bylo asi docela dost hodin.
735 07 66 99, zastupitel MČ Praha 12
běžecký trenér, Dornova metoda PLUS, Spirální stabilizace (SM systém)
běžecký trenér, Dornova metoda PLUS, Spirální stabilizace (SM systém)
- Josef.Kadlecek
- Člen KS Praha
- Příspěvky: 1900
- Registrován: 01 čer 2010, 21:17
- Profese: živnostník, řemeslník; dobrý elektrikář
- Bydliště: Bráník, Příkrá x U Háje, dřevěný domeček, P4
- Dal poděkování: 1832 poděkování
- Dostal poděkování: 1687 poděkování
Re: Anketa - Jak moc jsem se účastnil EURO kampaně
Tak nevím; vždycky mi chodí maily s linkem na dané vlákno, a to o kde čem. Snažím se reagovat, jak jen to bývá možné. Ale s tím, co se děje (spíš dělo) a kde co bylo třeba, abych čmuchal na fóru. A na to nemám.Ivo Vasicek píše:Optimální by bylo dělat takový průzkum ke každé kampani.

Nebýt toho, že mě Ivan prosil, že jsem jeho poslední záchrana, aby nemusel odpískat část volební tour, a abych ho svezl s cirkusem - Humpolec, Jihlavu, Třebíč a pak Brno a zpět, tak jsem se o kampani pořádně nedozvěděl.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Kadlecek za příspěvky (celkem 2):
- Dominika.Michailidu, Martin.Shanil
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!
- Petr.Vileta
- Člen KS Plzeňský kraj
- Příspěvky: 31254
- Registrován: 22 črc 2009, 18:12
- Profese: Celkem Spokojený Důchodce
- Bydliště: Plzeň 2
- Dal poděkování: 27893 poděkování
- Dostal poděkování: 23762 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Anketa - Jak moc jsem se účastnil EURO kampaně
Přizná se těch 7, co kampaň záměrně bojkotovali? Nebo jsou siláci jen v anonymitě?
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
- Lukas.Novy
- Příspěvky: 21224
- Registrován: 02 črc 2009, 22:45
- Profese: specialista pocitacove bezpecnosti
- Bydliště: Praha, V Klaudu 42
- Dal poděkování: 2361 poděkování
- Dostal poděkování: 11863 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Anketa - Jak moc jsem se účastnil EURO kampaně
Ja to nebyl, ale duvody bojkotaru povazuji za racionalni. (Osobne sem zaskrtnul vice jak 20 hodin tydne).
- Petr.Holek
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 839
- Registrován: 24 zář 2012, 16:00
- Profese: Housenka
- Dal poděkování: 358 poděkování
- Dostal poděkování: 1094 poděkování
Re: Anketa - Jak moc jsem se účastnil EURO kampaně
Já to bojkotoval, už předem jsem avizoval že nebudu součástí kampaně která je mi proti srsti. Deklaroval jsem že na kampaň ani nehrábnu.
(pozn. neznamená to že jsem nedělal žádnou jinou práci pro piráty)
(pozn. neznamená to že jsem nedělal žádnou jinou práci pro piráty)
- Tomas.Klapka
- Příspěvky: 1984
- Registrován: 30 kvě 2010, 18:50
- Profese: discordian pope
- Dal poděkování: 1711 poděkování
- Dostal poděkování: 3362 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Anketa - Jak moc jsem se účastnil EURO kampaně
O mě se to ví. Jinak tedy jako Petr Holek - měl sem jiné priority, kvůli nesouhlasu se způsobem vedení kampaně marketingově, manažersky, mimo pirátskou základnu.
Jestli to má být "ukažme si na ně", na ty záškodníky, kteří můžou za neúspěch ve volbách, tak mi prosím sdělte počet hlasů, které jsem já osobně straně ubral a čím. Díky.
Jestli to má být "ukažme si na ně", na ty záškodníky, kteří můžou za neúspěch ve volbách, tak mi prosím sdělte počet hlasů, které jsem já osobně straně ubral a čím. Díky.
You'll be redlacep!
- Lukas.Novy
- Příspěvky: 21224
- Registrován: 02 črc 2009, 22:45
- Profese: specialista pocitacove bezpecnosti
- Bydliště: Praha, V Klaudu 42
- Dal poděkování: 2361 poděkování
- Dostal poděkování: 11863 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Anketa - Jak moc jsem se účastnil EURO kampaně
Mno on ten vyznam te ankety se da vykladat ruzne. Takze z hlediska vyssiho principu mravniho i ja jsem bojkotoval kampan.
- Jindrich.Bartek
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 2707
- Registrován: 14 črc 2012, 00:45
- Profese: Idealistický pragmatik
- Bydliště: London
- Dal poděkování: 3184 poděkování
- Dostal poděkování: 2613 poděkování
Re: Anketa - Jak moc jsem se účastnil EURO kampaně
Takže co se týče práce na kampani vypadá to takto:
Poměr 22 se nepodílelo (7 bojkot, 15 demotivovaných) vs. 31 nemělo na nic čas vs. 56 podílejících se dobrovolníků (3+17+23+13 otázka 2/)
Z podílejících se dobrovolníků dle otázky 1/ vyplývá, že pracovalo více než 10 hodin měsíčně 55 lidí = (8+12+18+17). (Což zhruba odpovídá tomu číslu výše.)
Z toho jen30 22 pracovalo více než 10 hodin týdně, což odpovídá 2 hod za jeden pracovní den, nebo hodinu v pracovním dni, a 5hod o víkendu.
Mě z toho vyplývá, že jelikož máme plus minus 300 členů (teď se to bude asi ještě měnit), můžeme počítat jen s méně než 10% členů (zde 7.3%) pro aktivní kampaň.
Když uvážíme, že vždy budou někteří nespokojení a budou kampaň bojkotovat, nebo jen budou z něčeho demotivovaní (spory, nedostali se na kandidátku, atd.) a zbytek prostě nebude mít čas z rodinných či pracovních důvodů, je nutné více zapojit aspoň částečně odměňované dobrovolníky, nebo přímo brigádníky.
V obou případech finančně investovat do kampaně (např. legální výlepové plochy, letáky lidem domů) a komunikace s voliči (offline/online).
Můj závěr zní: dobrovolníci u Pirátů nejsou samospasitelní.
PS: Aby se potvrdil nebo vyvrátil můj závěr, chtělo by to ještě další anketu zjišťující, jestli by bylo více dobrovolníků v případě, že by dostali proplacený benzín, či jiné nutné výdaje či jestli by byli více aktivní, kdybychom měli (více) viditelnou kampaň, nebo měli k ruce placené koordinátory a pomocníky atd. Ale, jednak to teď nestíhám, a jednak bych ji stejně nemohl rozhlásit členům, protože:
Za rozhlášení této ankety jsem dostal na udání Jakuba Michálka od Vojtěcha Pikala varování a SpamBan na týden. Aspoň vidíte, jak jsou aktivismus a práce u Pirátů systematicky trestány.
Poměr 22 se nepodílelo (7 bojkot, 15 demotivovaných) vs. 31 nemělo na nic čas vs. 56 podílejících se dobrovolníků (3+17+23+13 otázka 2/)
Z podílejících se dobrovolníků dle otázky 1/ vyplývá, že pracovalo více než 10 hodin měsíčně 55 lidí = (8+12+18+17). (Což zhruba odpovídá tomu číslu výše.)
Z toho jen
Mě z toho vyplývá, že jelikož máme plus minus 300 členů (teď se to bude asi ještě měnit), můžeme počítat jen s méně než 10% členů (zde 7.3%) pro aktivní kampaň.
Když uvážíme, že vždy budou někteří nespokojení a budou kampaň bojkotovat, nebo jen budou z něčeho demotivovaní (spory, nedostali se na kandidátku, atd.) a zbytek prostě nebude mít čas z rodinných či pracovních důvodů, je nutné více zapojit aspoň částečně odměňované dobrovolníky, nebo přímo brigádníky. V obou případech finančně investovat do kampaně (např. legální výlepové plochy, letáky lidem domů) a komunikace s voliči (offline/online).
Můj závěr zní: dobrovolníci u Pirátů nejsou samospasitelní.
PS: Aby se potvrdil nebo vyvrátil můj závěr, chtělo by to ještě další anketu zjišťující, jestli by bylo více dobrovolníků v případě, že by dostali proplacený benzín, či jiné nutné výdaje či jestli by byli více aktivní, kdybychom měli (více) viditelnou kampaň, nebo měli k ruce placené koordinátory a pomocníky atd. Ale, jednak to teď nestíhám, a jednak bych ji stejně nemohl rozhlásit členům, protože:
Za rozhlášení této ankety jsem dostal na udání Jakuba Michálka od Vojtěcha Pikala varování a SpamBan na týden. Aspoň vidíte, jak jsou aktivismus a práce u Pirátů systematicky trestány.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Jindrich.Bartek za příspěvky (celkem 4):
- Petr.Kopac, Josef.Kadlecek, Ivo.Vasicek, Jaroslav.Nemec
Nikdy plně nezměníte věci bojem s existující realitou. Abyste něco změnili, vytvořte nový model, který udělá současný model zastaralým. -- z článku o bitcoinu
- Petr.Vileta
- Člen KS Plzeňský kraj
- Příspěvky: 31254
- Registrován: 22 črc 2009, 18:12
- Profese: Celkem Spokojený Důchodce
- Bydliště: Plzeň 2
- Dal poděkování: 27893 poděkování
- Dostal poděkování: 23762 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Anketa - Jak moc jsem se účastnil EURO kampaně
Nesmíš zapomínat na jednu významnou vlastnost Pirátů. Každý ti slíbí cokoliv, ale potom má zkouškové, zapomněl na svatbu v rodině, zaspal, opil se, zfetoval, spletl si datum, nechtělo se mu, někdo ho naštval atd.Jindrich Bartek píše:PS: Aby se potvrdil nebo vyvrátil můj závěr, chtělo by to ještě další anketu zjišťující, jestli by bylo více dobrovolníků v případě, že by dostali proplacený benzín, či jiné nutné výdaje či jestli by byli více aktivní, kdybychom měli (více) viditelnou kampaň, nebo měli k ruce placené koordinátory a pomocníky atd.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 5):
- Ondrej.dj-bobr.Ulehla, Jindrich.Bartek, Pavel.Moravec, Ivo.Vasicek, Jaroslav.Nemec
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
- Ondrej.dj-bobr.Ulehla
- Příspěvky: 1252
- Registrován: 14 črc 2010, 22:42
- Profese: zvuk, IT, auta, všehochuť
- Bydliště: Praha/Otrokovice
- Dal poděkování: 2182 poděkování
- Dostal poděkování: 1345 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Anketa - Jak moc jsem se účastnil EURO kampaně
Kam se řadím já? Ač nezaměstnaný, času mám míň než za časů zaměstnanosti, motivace byla taky kolísavá, pasivní kampaň spočívající v nošení triček, bund a čepic s pirátským logotypem se asi nepočítá a jediné dvě aktivity byly noční/ranní guerilla sololiting s Pyrátem a převoz letáků&&filtrů z Počernic na Radlickou..
(ale nemůžu říct, že bych kampaň bojkotoval)
Nic jsem nesliboval a předem jsem říkal, že nemám peníze na palivo - a musím uznat, že ač předpisy v tu chvíli šly proti mně (nemám bankovní účet, takže mi nelze proplácet), nejmenovaný dobrodinec mi benzín na guerillu zaplatil ze svýho - takže ono to funguje. Dobrovolnictví a proplácení nákladů opravdu nejdou proti sobě - kdybych neměl peníze na benzín přislíbené, je dost možné, že bych se na to vyprdnul..
(ale nemůžu říct, že bych kampaň bojkotoval)
Nic jsem nesliboval a předem jsem říkal, že nemám peníze na palivo - a musím uznat, že ač předpisy v tu chvíli šly proti mně (nemám bankovní účet, takže mi nelze proplácet), nejmenovaný dobrodinec mi benzín na guerillu zaplatil ze svýho - takže ono to funguje. Dobrovolnictví a proplácení nákladů opravdu nejdou proti sobě - kdybych neměl peníze na benzín přislíbené, je dost možné, že bych se na to vyprdnul..
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.dj-bobr.Ulehla za příspěvky (celkem 2):
- Ondrej.Profant, Vojtech.Pikal
Bývalý Pirát, úzce spjatý s tradičními dávnými pirátskými hodnotami
2016/2017 flipped to XSFP MBTI co se na vojně naučíš, za to tě v civilu zavřou
porcelánové zařízení, spojující výhody umyvadla a klosetové mísy, se jmenuje umyvadlo (citace, třetí komentář)