Stránka 3 z 5

Re: Kdo je pro vás volitelný jako další předseda strany?

Napsal: 16 kvě 2014, 10:32
od Ivan.Bartos
Ja si myslim, ze na predsedu piratu muze kandidovat jen nejakej sadomasochista;-) ale v komu .doufam vsichni nazerou....

Re: Kdo je pro vás volitelný jako další předseda strany?

Napsal: 16 kvě 2014, 10:35
od Helena Jarolimkova
Ivan Bartos píše:Ja si myslim, ze na predsedu piratu muze kandidovat jen nejakej sadomasochista;-) ale v komu .doufam vsichni nazerou....
To je, bohužel, pravda... :(

Re: Kdo je pro vás volitelný jako další předseda strany?

Napsal: 16 kvě 2014, 10:38
od Vaclav.Fortik
@Václav Fořtík: o Tobě jsem také velmi uvažovala, ale bohužel jsi nedávno psal, že nechceš... Nezměníš to? :)

No počkat, je tu snad někdo, kdo si myslí, že Piráti nedostanou 90% hlasů ve volbách a já nebudu v Bruselu? Mezi mým okolím těch 95 % Piráti zhruba mají. :)

Už jsem hodně psal, že být ve vedení Pirátů (ale i jinde v NGO, mimo "vlastních" - Terminus club sci-fi, Centrum nadání rozvoj intelektu) být nechci a nemohu - důvodů je mnoho, hlavní je, že znám své přednosti, ale znám i své nedostatky a zároveň si obojí přiznávám - a komplex mých nedostatků je natolik neslučitelný s předsednictvím politické strany, že to odmítám a priori. Piráti totiž nepotřebují najít nejlepšího z možných, ale nejvhodnějšího z možných - byť to vypadá, že to není rozdíl, je ve skutečnosti velký.

Tím, že jsem řídil velkou NGO, jsem si vyzkoušel jaké to je a přiznávám se, že už to nikdy nechci opakovat - tedy mám v tomto případě důvod řekněme sobecký.

Re: Kdo je pro vás volitelný jako další předseda strany?

Napsal: 16 kvě 2014, 10:42
od Marek.Necada
Martin Kucera píše:Tuším v nějaké nedávné diskusi ohledně stranických předpisů a orgánů zaznělo, že předsedu musíme mít ze zákona (a stejně tak i KK a RK).
Nemusíme mít předsedu, ale statutární orgány.
Zákon 424/1991, § 6 píše: (...) stanovy (organizační řád) ve dvojím vyhotovení, v nichž musí být uvedeny:
6. orgány včetně orgánů statutárních, rozhodčích a revizních, způsob jejich ustavování a vymezení jejich oprávnění,
7. způsob, jakým statutární orgány jednají a podepisují, zda a v jakém rozsahu mohou činit právní úkony jménem strany a hnutí i jiní členové či pracovníci,
O předsedovi ani slovo.
(Mimochodem, taková KSČM taky nemá předsedu strany.)

Re: Kdo je pro vás volitelný jako další předseda strany?

Napsal: 16 kvě 2014, 10:49
od Lukas.Novy
Spolupredsednictvi ftw.

Jednoducha zmena a mimo jine vyresi problemy typu kult osobnosti a zneuzivani pravomoci pri podepisovani smluv.

P.S. Pokud tenhle prispevek dosahne urciteho poctu palcu, podam clensky podnet s takovou zmenou.

Re: Kdo je pro vás volitelný jako další předseda strany?

Napsal: 16 kvě 2014, 10:54
od Adam.Skorepa
Ivan Bartos píše:Ja si myslim, ze na predsedu piratu muze kandidovat jen nejakej sadomasochista;-) ale v komu .doufam vsichni nazerou....
A odstoupíš tedy konečně? Jak jsi několikrát slíbil?

Asi se této otázce zase vyhneš, ale tak pro účely záznamu zazněla.

Re: Kdo je pro vás volitelný jako další předseda strany?

Napsal: 16 kvě 2014, 11:03
od Jiri.Kaderavek
Položil bych otázku naopak ;)
Pro kterého možného předsedu strany je tahle strana přijatelná?

Re: Kdo je pro vás volitelný jako další předseda strany?

Napsal: 16 kvě 2014, 11:22
od Ondrej_Marek
Heleno nemáš tam možnost "nikdo v výše uvedených (rozveďte níže)" nebo tak něco.

Re: Kdo je pro vás volitelný jako další předseda strany?

Napsal: 16 kvě 2014, 11:27
od Petr.Vileta
Navrhuji Martina Shánila. Když se ten socialismus nepovedl Husákovi, třeba by se povedl jemu. :twisted:

Re: Kdo je pro vás volitelný jako další předseda strany?

Napsal: 16 kvě 2014, 11:35
od Martin.Shanil
nojo du sepisovat manifest - sadské jaro aneb kapitalismus s lidskou tváří - bez plzně na věčné časy a nikdy jinak.