Stránka 2 z 5

Re: Kdo je pro vás volitelný jako další předseda strany?

Napsal: 16 kvě 2014, 09:27
od Vaclav.Fortik
Dovolím si odkázat na pár mých textů, kdy jedna z myšlenek je, aby si Piráti udělali restart nejen personální, ale i strukturální. Komunální volby jsou hlavně záležitostí místní a tedy mají Piráti spoustu času přemýšlet o vnitřním fungování strany a teprve dle toho si pak vybírat vhodné lidi do vedení.

Pokud byste nadále kopírovali systém předseda a předsednictvo zároveň stranu řídí i zastupuje na veřejnosti (je to více obvyklý model), pak je z nabízených celkem lehká volba, mimo Jirku Kadeřávka nemůže Ivana nikdo z ostatních nahradit ani zdaleka (Adam Šoukal mám pocit, že má malé dítě - to je, omlouvám se ale mluvím z vlastní zkušenosti, skutečná diskvalifikace - buď bude zanedbávat rodinu nebo stranu) - mám obavy, že se Jirkovi so toho nebude chtít a pak jsou Piráti odsouzeni být zastupováni i řízeni slabým předsedou - u většiny ostatních bych uvedl důvody té slabosti (věk, nezkušenost s řízením organizace, již existující skupina "vnitřních nepřátel logicky nasraná právě z jeho volby ...).

Pokud by Piráti oddělili vedení strany jako organizační složku a mediální zastupování, pak je i z nabízených osob jako předseda vhodná většina :) navržených, stačí aby si sestavili organizační tým spolupracovníků a ten představili členům jako ty, které jim budou organičně podpůrnou skupinou pro jejich aktivity. Mediální zastoupení by převzali programoví garanti a další aktivní členové, kteří mají a umějí něco říci - tím by se také rozšířil počet mediálně známých tváří Pirátů.

Re: Kdo je pro vás volitelný jako další předseda strany?

Napsal: 16 kvě 2014, 09:29
od Marek.Necada
Předsedu zrušit / rozdělit kompetence. Například místo předsedy zavést tajemníka a mluvčího.
EDIT: Vašek byl rychlejší.

Re: Kdo je pro vás volitelný jako další předseda strany?

Napsal: 16 kvě 2014, 09:30
od Helena Jarolimkova
Michal Schmidt píše:Já se prostě domnívám, že to není na pořadu dne. Rozhodně to nebyl nějaký osobní útok na Helenu. Snad mám rovněž právo se vyjádřit, byť se mnou nemusíte souhlasit.
OFFTOPICHm, jenže styl tvého vyjádření byl jaksi mírně útočný .. ;)

@Petr Vileta: Michal Havránek asi ano, ale nevím, jaký má slovní projev, Dominika je asi moc introvertní na předsedkyni strany. Myslím, že nějaký exhibicionistický sklony tam nejsou na škodu...(podle míry všech ostatních vlastností)

@Martin Shanil: o Ivo Vašíčkovi jsem uvažovala, ale nejsem si jistá, jestli jeho vyjadřovací schopnosti jdou zlepšit (nic osobního, opravdu jen fakta), ale asi ano... Xchaos za mě kvůli handicapu vyjadřování není vhodný, i když jeho inteligenci a dobré vyhodnocování situací vnímám... Kdo ještě další?

@Václav Fořtík: o Tobě jsem také velmi uvažovala, ale bohužel jsi nedávno psal, že nechceš... Nezměníš to? :)

Re: Kdo je pro vás volitelný jako další předseda strany?

Napsal: 16 kvě 2014, 09:35
od Michael.Polak
Já si nepamatuju, kdy jsem Jirku Kadeřábka naposledy viděl v nějkých médiích. Ona osobnost schopná dominovat např. stranickým sjezdům face-to-face je úplně něco jiného, než osobnost schopen dominovat online diskuzím (kdyby měl předseda fungovat čistě online, tak samozřejmě navrhu sebe :-) ale to se týká čistě jen konvenčních diskuzních klubů, jako je tenhle, a které jsou už na ústupu - v sociálních sítích mezi dnešní generací se už tolik nechytám) a ještě něco jiného je předseda, kterého vyšleme do televizních debat a necháme ho dělat rozhovory pro stranická média :-) (zrovna tady je výkon Jirky Kadeřábka velkou neznámou a ať se nám to líbí nebo ne - Ivan se umí chovat jako mediální hvězda :-)

Re: Kdo je pro vás volitelný jako další předseda strany?

Napsal: 16 kvě 2014, 09:39
od Martin.Kucera
Michal Schmidt píše:Já se prostě domnívám, že to není na pořadu dne.
No vidíš, a já si zas myslím, že když bude otázka "kdo je schopen nahradit předsedu (a ochoten na předsedu kandidovat)?" na pořadu dne permanentně, tak to straně rozhodně neuškodí. A nejde o Ivana, to IMHO platí ať bude zrovna předsedou kdokoli. Protože se klidně můžeme ocitnout bez předsedy ze dne na den - může rezignovat z vážných osobních důvodů, může rezignvat z vážných zdravotních důvodů, může mu na auto spadnout nekvalitně postavený most, atd.
Vaclav Fortik píše:Pokud byste nadále kopírovali systém předseda a předsednictvo zároveň stranu řídí i zastupuje na veřejnosti (je to více obvyklý model),
Já se obávám, že i kdybychom ty kompetence chtěli rozdělit, tak se tomu, aby předseda (byť v menší míře) byl v kontaktu s médii, stejně nevyhneme, protože na to prostě bude tlak ze strany médií.

Re: Kdo je pro vás volitelný jako další předseda strany?

Napsal: 16 kvě 2014, 09:48
od Tomas.Klapka
Já si myslím, že potřebujeme hlavně někoho s pirátským srdcem. Upřímné a transparentní vedení, které bude ctít a žít naše cíle a nebude při tom porušovat například naše vlastní pravidla týkající se hospodaření. Cokoliv ostatní je podružné, protože se to dostaví samo. Bez otevřenosti je to ostatní k ničemu, i kdybychom byli denně v Blesku.

Re: Kdo je pro vás volitelný jako další předseda strany?

Napsal: 16 kvě 2014, 10:06
od Helena Jarolimkova
Vaclav Fortik píše:Dovolím si odkázat na pár mých textů, kdy jedna z myšlenek je, aby si Piráti udělali restart nejen personální, ale i strukturální. Komunální volby jsou hlavně záležitostí místní a tedy mají Piráti spoustu času přemýšlet o vnitřním fungování strany a teprve dle toho si pak vybírat vhodné lidi do vedení.

Pokud byste nadále kopírovali systém předseda a předsednictvo zároveň stranu řídí i zastupuje na veřejnosti (je to více obvyklý model), pak je z nabízených celkem lehká volba, mimo Jirku Kadeřávka nemůže Ivana nikdo z ostatních nahradit ani zdaleka (Adam Šoukal mám pocit, že má malé dítě - to je, omlouvám se ale mluvím z vlastní zkušenosti, skutečná diskvalifikace - buď bude zanedbávat rodinu nebo stranu) - mám obavy, že se Jirkovi so toho nebude chtít a pak jsou Piráti odsouzeni být zastupováni i řízeni slabým předsedou - u většiny ostatních bych uvedl důvody té slabosti (věk, nezkušenost s řízením organizace, již existující skupina "vnitřních nepřátel logicky nasraná právě z jeho volby ...).

Pokud by Piráti oddělili vedení strany jako organizační složku a mediální zastupování, pak je i z nabízených osob jako předseda vhodná většina :) navržených, stačí aby si sestavili organizační tým spolupracovníků a ten představili členům jako ty, které jim budou organičně podpůrnou skupinou pro jejich aktivity. Mediální zastoupení by převzali programoví garanti a další aktivní členové, kteří mají a umějí něco říci - tím by se také rozšířil počet mediálně známých tváří Pirátů.
- myslím si, že Piráti vzhledem k akceschopnosti nemají nikdy dost času, protože potom se vždycky diví, že to má chyby, který jim vadí....

- ale MOŽNÁ bude muset...

1.Pokud Ivan po EP volbách zůstane předsedou, ok, je to opravdu pro veřejnost dobrý lídr..., ale POTOM je nanejvýš nutné a důležité uvažovat o změně nitřní organizační struktury, protože nespokojenost s jednáním orgánů, které si nedemokraticky a absolutisticky dělají, co chtějí, včetně nedodržování psaných pravidel a postupů a vydírají tak celou stranu, tak ta nespokojenost je velká...

2. Pokud Ivan dá své místo k dispozici a přihlásí se také do volby - nejspíš vyhraje. Je oblíbený a své kvality nemusí dokazovat, opravdu je jako mediální zástupce strany velmi dobrý.

3. Pokud odstoupí a nebude kandidovat, není čas na změnu vnitřní organizační struktury vůbec žádný. Prostě se bude muset zvolit nový předseda. Nemyslím si, že jediný je Jiří Kadeřávek (navíc opravdu nikdo se ze zde jmenovaných zatím nevyjádřil), nejsou všichni navržení mladí, např. Jakub Michálek, i když je velmi mladý, je tak mediálně zdatný, nemá trému a je velmi pohotový, že pro veřejnost by byl určitě zajímavý (opravdu to není můj favorit ;) , díky honu na čarodějnice a spleti vytvořených předpisů spíše naopak, ovšem tyto vlastnosti má).

4. Zkušenosti s řízením organizace podle mě zde navržení adepti všichni mají, navíc právě nejsme strana jednoho muže a řídit organizaci zde nemá předseda, ale celý tým, který by se měl zkvalitnit... ;) Skupina vnitřních nepřátel bude vždy, všude a na každého.... Takoví jsou lidi, bohužel i Piráti...

- to je velmi hezký i dobrý koncept, ale o to víc budeme potřebovat lidí, kteří jsou: charismatičtí, extroverti, rétorici, pohotoví v diskuzi... A tiskový mluvčí strany by musel být: charismatický, rétorik, pohotový, bez ambicí, bez ješitnosti.. Ale myšlenka dobrá, taková idealistická, já určitě nejsem proti. Tak hledejme :D

Re: Kdo je pro vás volitelný jako další předseda strany?

Napsal: 16 kvě 2014, 10:06
od Marek.Necada
Martin Kucera píše:Já se obávám, že i kdybychom ty kompetence chtěli rozdělit, tak se tomu, aby předseda (byť v menší míře) byl v kontaktu s médii, stejně nevyhneme, protože na to prostě bude tlak ze strany médií.
Když nebudeme mít panáčka s nálepkou „předseda“, tak to tak býti nemusí.

Re: Kdo je pro vás volitelný jako další předseda strany?

Napsal: 16 kvě 2014, 10:09
od Helena Jarolimkova
Tomas Klapka píše:Já si myslím, že potřebujeme hlavně někoho s pirátským srdcem. Upřímné a transparentní vedení, které bude ctít a žít naše cíle a nebude při tom porušovat například naše vlastní pravidla týkající se hospodaření. Cokoliv ostatní je podružné, protože se to dostaví samo. Bez otevřenosti je to ostatní k ničemu, i kdybychom byli denně v Blesku.
Předseda není celé vedení, to se musí změnit zdola ;) a k tomu není zatím ochota ;)

Re: Kdo je pro vás volitelný jako další předseda strany?

Napsal: 16 kvě 2014, 10:21
od Martin.Kucera
Marek Necada píše:
Martin Kucera píše:Já se obávám, že i kdybychom ty kompetence chtěli rozdělit, tak se tomu, aby předseda (byť v menší míře) byl v kontaktu s médii, stejně nevyhneme, protože na to prostě bude tlak ze strany médií.
Když nebudeme mít panáčka s nálepkou „předseda“, tak to tak býti nemusí.
Tuším v nějaké nedávné diskusi ohledně stranických předpisů a orgánů zaznělo, že předsedu musíme mít ze zákona (a stejně tak i KK a RK).