Piráti po volbách
Napsal: 13 kvě 2014, 20:37
Pokud si pořádně přečtete, co psal Michal Polák ve vlákně o účelovém užití peněz, pochopíte, proč tvrdím už od roku 2009, že lepšího ideologa a v určitém smyslu i filosofa mezi Piráty nenajdete. Proč není stranou využíván nevím, byla to pro mě záhada, kdy jsem byl člen a je to i nyní když jsem příznivec
Výše uvedené nic nemění na tom, že Michal nesmí být vyslán do jakéhokoli "živého média" neb jeho písemný projev brutálně ční nad jeho projevem živým verbálním
.
Důvod, proč jsem v mnoha oblastech dosáhl úspěchů (mohu-li se pochválit) je ten, že jsem vždy dával prostor lidem schopným a naopak ho nedával neschopným (za cenu velkých osobních obětí) - proč tak nečiní Piráti by pro mě bylo záhadou, kdybych podobné modely chování často nezažíval u událostí, na které jsem neměl přímý vliv. Tedy vím, že se tak děje, jen jsem měl pocit, že Pirátům jde o myšlenky a nikoli o osobní prospěch nebo ješitnost (ten osobní prospěch jsem asi odhadl dobře, ale s tou ješitností jsem se pořádně sekl
).
Po volbách do EP budou muset projít Piráti restartem a nechci říci, že začít od začátku (už urazili hodně cesty a naštěstí se dá na čem stavět), ale hodně věcí se bude muset znovu definovat. Bez ohledu jak dobře/špatně se zase nastaví vnitřní chod organizace, radím využít schopností členů tam kde je mají a naopak neumožnit jim se realizovat v oblastech, kde schopnosti nemají - často se stane, že jedinec není sám schopen u sebe určit jak na tom se svými schopnostmi je ... Mimochodem to je také důvod, proč jsem 2009 - 11, kdy jsem byl člen odmítal stát se předsedou nebo místopředsedou neb na tyto funkce objektivně nemám a to nejen čas, ale ani schopnosti - opravdu, to si nehraju na skromnost, aby mě někteří členové pochvalovali, že na to mám - protože jsem byl ve vedení organizací podobného složení jako jsou Piráti VÍM, že nejsem vhodný typ.
Martin Brož na facebooku utrousil poznámku, že jsem mu Ivana Bartoše určil jako nejlepšího kandidáta na předsedu a on ho následně za toho předsedu prosadil (tedy už raději nebudu Martinovi říkat, kdo by byl vhodným kandidátem). Na rozdíl od něj si sice stále myslím, že byl Ivan nejlepší volbou a po jeho angažmá v Bruselu se třeba do předsednické funkce vrátí, nebo třeba už budou mít Piráti větší výběr schopných jedinců
, ale je otázka, zda mají Piráti kopírovat organizační strukturu jiných stran nebo najít vlastní cestu s oddělenými pozicemi organizačně technickými (stranu řídí) a "ideologicko osobnostní" (stranu zastupují na veřejnosti) - nicméně už i tímto straně radím ...
Důvod tohoto mého výlevu je skutečně jen ten, že jsem posledních 5 let neměl problém s výběrem strany, kterou mám volit (předchozích 18 let jsem vždy po volbách následně trpěl koho jsem to já blbec volil a to i když jsem často volil strany různé) a rád bych tento čas prodloužil.
Výše uvedené nic nemění na tom, že Michal nesmí být vyslán do jakéhokoli "živého média" neb jeho písemný projev brutálně ční nad jeho projevem živým verbálním
Důvod, proč jsem v mnoha oblastech dosáhl úspěchů (mohu-li se pochválit) je ten, že jsem vždy dával prostor lidem schopným a naopak ho nedával neschopným (za cenu velkých osobních obětí) - proč tak nečiní Piráti by pro mě bylo záhadou, kdybych podobné modely chování často nezažíval u událostí, na které jsem neměl přímý vliv. Tedy vím, že se tak děje, jen jsem měl pocit, že Pirátům jde o myšlenky a nikoli o osobní prospěch nebo ješitnost (ten osobní prospěch jsem asi odhadl dobře, ale s tou ješitností jsem se pořádně sekl
Po volbách do EP budou muset projít Piráti restartem a nechci říci, že začít od začátku (už urazili hodně cesty a naštěstí se dá na čem stavět), ale hodně věcí se bude muset znovu definovat. Bez ohledu jak dobře/špatně se zase nastaví vnitřní chod organizace, radím využít schopností členů tam kde je mají a naopak neumožnit jim se realizovat v oblastech, kde schopnosti nemají - často se stane, že jedinec není sám schopen u sebe určit jak na tom se svými schopnostmi je ... Mimochodem to je také důvod, proč jsem 2009 - 11, kdy jsem byl člen odmítal stát se předsedou nebo místopředsedou neb na tyto funkce objektivně nemám a to nejen čas, ale ani schopnosti - opravdu, to si nehraju na skromnost, aby mě někteří členové pochvalovali, že na to mám - protože jsem byl ve vedení organizací podobného složení jako jsou Piráti VÍM, že nejsem vhodný typ.
Martin Brož na facebooku utrousil poznámku, že jsem mu Ivana Bartoše určil jako nejlepšího kandidáta na předsedu a on ho následně za toho předsedu prosadil (tedy už raději nebudu Martinovi říkat, kdo by byl vhodným kandidátem). Na rozdíl od něj si sice stále myslím, že byl Ivan nejlepší volbou a po jeho angažmá v Bruselu se třeba do předsednické funkce vrátí, nebo třeba už budou mít Piráti větší výběr schopných jedinců
Důvod tohoto mého výlevu je skutečně jen ten, že jsem posledních 5 let neměl problém s výběrem strany, kterou mám volit (předchozích 18 let jsem vždy po volbách následně trpěl koho jsem to já blbec volil a to i když jsem často volil strany různé) a rád bych tento čas prodloužil.
