Stránka 3 z 9

Re: Retence vs. ukoncovani clenstvi

Napsal: 29 dub 2014, 12:45
od Ondrej_Marek
Janek Wagner píše:--snip--
Takže vždy jsem byl, jsem a budu pro diferencovaný přístup. Ten ostatně použilo i PKS Praha v případu Ondry a sám ho navrhuješ i pro Sebastiana a mne. Tobiasovo sekernictví bude kontraproduktivní.
já to nevidím jako sekernictví ale suchou úředničinu.. jak se k tomu postaví předsednictva je na nich a jejich odpovědnosti..

Re: Retence vs. ukoncovani clenstvi

Napsal: 29 dub 2014, 12:50
od Tobias.Esner
Jednotliva pks/pms muzou poverit retenci nekoho, pokud maji potrebu. V praze jsem to po dohode ja, pokud pks nebude stihat. V JC jsem se dnes domluvil s Ljubou....
Ono kdyz se chce, tak to jde, kdyz se nechce, je to pruser

Re: Retence vs. ukoncovani clenstvi

Napsal: 29 dub 2014, 13:19
od Josef.Ulehla
Tobias Esner píše:Ono kdyz se chce, tak to jde, kdyz se nechce, je to pruser
No ono se docela chce, ale taky se nelíbí, že první sdělení o tom, že něco není v pořádku, vypadá takhle:
Tobias Esner píše:Vážené předsednictvo,
obracím se na Vás se žádostí o vzetí na vědomí ukončení členství níže uvedeného člena/členů z důvodu nezaplacení členského příspěvku a marně uplynulé lhůty dle stanov, která počala běžet 28/3/2014, kdy byla zaslána upomínka.

Jedná se o tohoto/tyto členy: [...]

V případě nečinnosti PMS se obrátím na RP, děkuji za pochopení.
[...]
Prosím uvést v tomto vlákně text: beru na vědomí zánik výše uvedených členství
Kdybys napsal, třeba:
Hele, piráti, víte že tam máte nějaký nezaplacený příspěvky?
Dal bych Ti jedničku s hvězdičkou, Tobiáši.

Re: Retence vs. ukoncovani clenstvi

Napsal: 29 dub 2014, 13:21
od Roman.Kucera
Ondrej Marek píše:
Tak popořadě:
Mrtvé duše mít nechceme, ale polomrtvé duše, které jsou skutečnými piráty a na čl. příspěvek pozapomněli, nejsou tolik aktivní ale při hlasováních plní demokratické minimum chceme.
Do jaké míry komunikují PKS se svými mrtvými dušemi by se dala vést polemika.
Až jeden poctatný detail, ktý Tobíček taktně zamlčuje, a to je tato vtipná konverzace, která případně vyhazovače jistě pobaví.
krajske-forum-kralovehradecky-kraj-f409 ... 23011.html
enjoy :-)

Re: Retence vs. ukoncovani clenstvi

Napsal: 29 dub 2014, 13:36
od Tomas.Klapka
Josef Ulehla píše:...taky se nelíbí, že první sdělení o tom, že něco není v pořádku, vypadá takhle: ...
Ono to tak možná vyznívá, ale pokud vím, tak to nebylo první sdělení. Je to jen poslední krok, který Tobias může a z důvodu nekomunikace neplatičů dokonce i musí ze své funkce udělat. Tobias tu kontrolu placení dělá už nějakou dobu a PKS o tom věděly. PKS to stále nemusí vzít na vědomí a můžou si tu retenci udělat sami, jako se to právě na základě Tobiasových upozornění děje.

Retence není Tobiasova povinnost. Je to povinnost Personálního odboru. PO to teď ale dělat nemůže, protože to v PO nikdo dělat nechce a retence pro mě jako vedoucího mají nižší prioritu než problém neexistence technických systémů pro evidenci dobrovolníků a činností.

Re: Retence vs. ukoncovani clenstvi

Napsal: 29 dub 2014, 14:52
od Josef.Ulehla
Tomas Klapka píše:
Josef Ulehla píše:první sdělení
to nebylo první sdělení. Je to jen poslední krok
No, možná to nebylo všeobecně první sdělení, ale ke mně to první sdělení bylo. Jsem člen předsednictva místního sdružení a sleduju i podatelnu předsednictva krajského sdružení a tímhle způsobem jsem se poprvé dověděl, že někteří členové mého místního sdružení nemají zaplaceno. Sdělení krajskému předsednictvu probíhala podle Tobiáše soukromými zprávami ( viewtopic.php?p=310173 ).

Ale hlavně: Já se fakt nechci hádat, jestli někomu připadá způsob dorozumívání, jako byl ten Tobiášův přípis, že to je opravdu to nejpirátštější, tak ať. Já se s tím smířím. Ani bych to nerozviřoval, kdyby se to téma nerozhodl otevřít sám předseda. Pro mě jsou důležitější třeba komunální volby nebo téma, že je třeba něco zásadního změnit, že Pirátská strana by měla přejít na jiný operační systém. Tohle utápění ve funkcionářích, orgánech, předpisech, odvoláváních, dovolováních, hádáních a já nevím co - to je pro mě fakt fuj.

Re: Retence vs. ukoncovani clenstvi

Napsal: 29 dub 2014, 16:18
od Petr.Tresnak
Tobias Esner píše:Brzda plyn to vypada, protoze jsem nedavno prebral evidenci, ktera neplni uplne svoji ulohu a musel jsem 360 clenu sparovat platby za posledni tri roky rucne a jenom praha a msk mi pomohli. Ostatni pks bud nic, nebo temer nic. Zatim co tu resim 60 lidi, pribylo za posledni mesic dalsich 18 lidi ktere budu obesilat atd atd.....
Jedna vec je, ze ja jich mam na starosti 360 a jednotliva PKS podstatne mene. Proto vzdy upozornim hrisnika a jeho PKS, to ze oboji je na lejno uz neovlivnim. Nechci snizovat zakladnu, ale pokud PKS se svymi cleny komunikuji, proc tedy mesic mrtvo a uz cca trikrat resilo RP....
Tobiasi, omlouvám se, že nikdo z našeho KS nepomohl se spárováním. Z tvé SZ jsem však nic takového nepochopil, vypadalo to spíš jak konstatování faktu (+domyslete si sami, možná obvolejte):
Tobias Esner píše:v příloze posílám výpis příspěvků

8 v prodlení
+2 v prodlení letos
karlovarsko.ods
Jasný, většinou se snažím to zaplacení urgovat. Jestli to však stihnout v termínu, za to bohužel předsednictva KS a MS neručí. Pokud se pak Ti členové rozhodnou se zpožděním zaplatit, asi nám nezbyde nic jiného, než zánik nevzít na vědomí a nebo vzít a pak znovu po zaplacení provést přijímací proceduru.

Další věc, na kterou jsme se asi také vybodli bylo zpětné dohledávání přihlášek, které jsme už jednou AO předali VŠECHNY. Vím, že v té SZ bylo uvedeno, že ne všechny lze převést do nového formátu - není tedy vhodné vyžádat si pouze ty nevyhovující (nečitelné). Všechny přece průběžně obdržel Adam Šoukal a dokonce byly i doplněny do Vileťákovo aplikace. Nicméně, pokud to bude nutné a všechno se to záhadně ztratilo, dohledáme ty skeny na našich lokálních discích, případně znovu oskenujeme :?
Tobias Esner píše:Jednotliva pks/pms muzou poverit retenci nekoho, pokud maji potrebu. V praze jsem to po dohode ja, pokud pks nebude stihat. V JC jsem se dnes domluvil s Ljubou....
Ono kdyz se chce, tak to jde, kdyz se nechce, je to pruser
Samozřejmě, že předsednictva mají ten kontakt se členy mnohem užší a osobnější (jak jsem už do jednoho vlákna psal), případně tím mohou někoho pověřit. Ale jsem si nějak naivně myslel, že tu máme i funkční AO (urgence) + PO (osobní kontakt a to i v krajích). Trochu divný, že se exodus z našeho KS nekonal již dříve. Že by to bylo dáno dobou a znechucením lidí - hlavně tim, co všechno se řeší za píčoviny namísto reálný kampaně?

Re: Retence vs. ukoncovani clenstvi

Napsal: 29 dub 2014, 16:30
od Helena Jarolimkova
No, já fakt jen zírám. Tobias je ..., ale tuhle práci udělal s největší pravděpodobností výborně a aby ještě dostal sodu za slušně napsaný oznámení, to je fakt hustě pirátský :roll:
ovšem, čemu já se tady pořád divím....
Tobias Esner píše:
Vážené předsednictvo,
obracím se na Vás se žádostí o vzetí na vědomí ukončení členství níže uvedeného člena/členů z důvodu nezaplacení členského příspěvku a marně uplynulé lhůty dle stanov, která počala běžet 28/3/2014, kdy byla zaslána upomínka.

Jedná se o tohoto/tyto členy: [...]

V případě nečinnosti PMS se obrátím na RP, děkuji za pochopení.
[...]
Prosím uvést v tomto vlákně text: beru na vědomí zánik výše uvedených členství

Re: Retence vs. ukoncovani clenstvi

Napsal: 29 dub 2014, 20:58
od Karel.Rada
Tobias Esner píše: fakt chceme mit spoustu mrtvejch dusi? K cemu? Neni lepsi mit aktivni lidi? To delaji doktori, ze si na zesnule vykazuji cinnost.
Jinak jako spravce evidence clenu s podepsanou NDA mam tuto agendu samozrejme hotovou.
Společenství ve kterém ubývá počet členů umírá. Zkušenosti z posledních let naznačují, že politická strana s pár tisíci členy je nestabilní a není schopna se ubránit excesům a zneužívání funkcí. Politická strana potřebuje nejen aktivisty, ale i převážně mlčící většinu, která aktivisty umravňuje. Pokud Piráti nebudou růst co do počtu členů, budou se stále potýkat s nesmyslnými aférami a diskusemi s prominutím o hovně. Poslední dobou mi připadá, že se tu stále pokoušíme vynalézat kolo a krutá bitva je o tom, zda má být čtvercové, nebo šestiúhelníkové.
Je načase si přiznat, že naše stanovy jsou dost hloupé a z velké části zbytečné. Konkrétně placení příspěvků lze vyřešit tak, že se budou platit jednou ročně v jednotném termínu. Asi by to spoutě členů odbouralo problém, že si musí pamatovat, dokdy vlastně mají zaplaceno. A vymáhačům problém, že je občas někdo pošle kamsi. Tady je vhodná příležitost pro aktivisty iniciovat změnu stanov.

Re: Retence vs. ukoncovani clenstvi

Napsal: 30 dub 2014, 01:13
od Martin.Svadlenka
Olk už řeším, dozvěděl jsem se/docvaklo mi až dnes, že je to moje starost. Omlouvám se.