Stránka 2 z 9
Re: Retence vs. ukoncovani clenstvi
Napsal: 29 dub 2014, 11:17
od Tobias.Esner
Brzda plyn to vypada, protoze jsem nedavno prebral evidenci, ktera neplni uplne svoji ulohu a musel jsem 360 clenu sparovat platby za posledni tri roky rucne a jenom praha a msk mi pomohli. Ostatni pks bud nic, nebo temer nic. Zatim co tu resim 60 lidi, pribylo za posledni mesic dalsich 18 lidi ktere budu obesilat atd atd.....
Jedna vec je, ze ja jich mam na starosti 360 a jednotliva PKS podstatne mene. Proto vzdy upozornim hrisnika a jeho PKS, to ze oboji je na lejno uz neovlivnim. Nechci snizovat zakladnu, ale pokud PKS se svymi cleny komunikuji, proc tedy mesic mrtvo a uz cca trikrat resilo RP....
Re: Retence vs. ukoncovani clenstvi
Napsal: 29 dub 2014, 11:20
od Ondrej_Marek
Janek Wagner píše:Tobias Esner píše:A Ivane, fakt chceme mit spoustu mrtvejch dusi? K cemu? Neni lepsi mit aktivni lidi? To delaji doktori, ze si na zesnule vykazuji cinnost.
Dávat rovnítko mezi včasné placení příspěvků a aktivitu mohou opravdu jen zaslepení byrokrati

Ale vážně, mám podobnou zkušenost z Jednoty školských informatiků, kde podobně v průběhu let
vyhnila asi čtvrtina členů, kolegyně je cca dva měsíce obesílala maily, pak následovala asi dvacítka telefonátů a nakonec jsme přišli jen o pár
zatvrzelých. U svobodymilovných Pirátů bych takovýto postup také doporučoval,
hlásek jako konipásek opravdu nena(píp) jako byrokrati

Janku ale to se trochu rozchazi s lpění na předpisech v jiných záležitostech, ne? Buď je dodržujeme všechny, nebo jen některé? A pokud všechny, a některé, co jsou blbé chceme změnit nebo zrušit, tak navrhneme jejich úpravu, zrušení, nebo ignorování (*mrk* na barvení peněz). Chceš navrhnout změnit, zrušit, nebo ignorovat členské příspěvky? Na listopadovém RV se snižovaly. (možná přávě z důvodů, aby víc lidí bylo schopno a ochotno je platit).
Sám za sebe bych je zatím nerušil, protože to je jeden z mála skutečně transparentních a bezproblémových způsobů financování.
Re: Retence vs. ukoncovani clenstvi
Napsal: 29 dub 2014, 11:21
od Tobias.Esner
Ivan Bartos píše:Toto vlákno jsem založi z důvodu, že mi po zapnutí fóra ráno přišlo, že se jedná o nějaký hromadný exodus čelnů. Proto jsem vyzvedl otázku retence.
Naprosto v poradku, s tim souhlasim, jedna se o hromadny exodus, jak jsem psal vyse, ale mesic ocekavany a furt sem o tom mlel
Re: Retence vs. ukoncovani clenstvi
Napsal: 29 dub 2014, 11:21
od Michal.Havranek
Tobias Esner píše:Brzda plyn to vypada, protoze jsem nedavno prebral evidenci, ktera neplni uplne svoji ulohu a musel jsem 360 clenu sparovat platby za posledni tri roky rucne a jenom praha a msk mi pomohli. Ostatni pks bud nic, nebo temer nic. Zatim co tu resim 60 lidi, pribylo za posledni mesic dalsich 18 lidi ktere budu obesilat atd atd.....
Jedna vec je, ze ja jich mam na starosti 360 a jednotliva PKS podstatne mene. Proto vzdy upozornim hrisnika a jeho PKS, to ze oboji je na lejno uz neovlivnim. Nechci snizovat zakladnu, ale pokud PKS se svymi cleny komunikuji, proc tedy mesic mrtvo a uz cca trikrat resilo RP....
hele jeď dál, v klidu nenech se odradit, co navyřídíš mi postuj do podatelny a já to vytřídím dál. v klidu
Re: Retence vs. ukoncovani clenstvi
Napsal: 29 dub 2014, 11:48
od Ondrej.Profant
Nejúčinější retence je kvalitní propracovaný systém zapojení lidí (úkolovník, mentoři, virál, dostatečně open). Sice na tom pracujeme, ale zatím to není ono.
Re: Retence vs. ukoncovani clenstvi
Napsal: 29 dub 2014, 12:03
od Ivan.Bartos
Kolik členů třeba ví, jak nás okouřilo Lego. Co nějaké newslettery?
Re: Retence vs. ukoncovani clenstvi
Napsal: 29 dub 2014, 12:05
od Josef.Ulehla
Ivan Bartos píše:jak nás ndes okouřilo Lego
Cože bych měl vědět?
Re: Retence vs. ukoncovani clenstvi
Napsal: 29 dub 2014, 12:09
od Janek.Wagner
Ondrej Marek píše:Janku ale to se trochu rozchazi s lpění na předpisech v jiných záležitostech, ne? Buď je dodržujeme všechny, nebo jen některé? A pokud všechny, a některé, co jsou blbé chceme změnit nebo zrušit, tak navrhneme jejich úpravu, zrušení, nebo ignorování (*mrk* na barvení peněz). Chceš navrhnout změnit, zrušit, nebo ignorovat členské příspěvky? Na listopadovém RV se snižovaly. (možná přávě z důvodů, aby víc lidí bylo schopno a ochotno je platit).
Sám za sebe bych je zatím nerušil, protože to je jeden z mála skutečně transparentních a bezproblémových způsobů financování.
Porušování některých předpisů přímo ohrožuje stranu. A připomenu ti ještě část mé předvolební řeči při volbě do RK před necelým rokem
celostatni-forum-f477/cf-14-2013-volba- ... ml#p215351:
Mám pochopení pro lidské slabosti, ale jsem nesmlouvavý vůči zlé vůli a zneužití moci ve svůj prospěch.
Takže vždy jsem byl, jsem a budu pro diferencovaný přístup. Ten ostatně použilo i PKS Praha v případu Ondry a sám ho navrhuješ i pro Sebastiana a mne. Tobiasovo
sekernictví bude kontraproduktivní.
Re: Retence vs. ukoncovani clenstvi
Napsal: 29 dub 2014, 12:11
od Michal.Havranek
Ivan Bartos píše:Kolik členů třeba ví, jak nás okouřilo Lego. Co nějaké newslettery?
mám to v plánu, jen co se zapojí ostatní členové RP a mne se trošku uleví.
Re: Retence vs. ukoncovani clenstvi
Napsal: 29 dub 2014, 12:40
od Tobias.Esner
Janku, tohle neni sekernictvi, to je dodrzovani stanov, vzeti na vedomi je pravomoc a povinnost predsednictev. Mne je jedno jak se k tomu postavi. Pokud napisou resime, nemuzu to dat rp pro necinost, avsak pokud to budou umele protahovat, vyuziji rp. Pak uz je to na rp, ostatne rp ne vzdy vyhovi...
Promin, ale vazne nemuzu vsechny osobne hlidat a ani nechci. Vim ktera pks situaci resi a ktera na to kaleji...
A to vazne uz neni muj boj. Ja plnim povinost, ktera mi vyvstava z funkce.