S tím netřeba souhlasit, to tak prostě je, od toho máme Stanovy a Jednací řád, které jasně říkají, jak se mají vést jednání a kdo si určuje jak otevřená budou. Pokud se tedy někomu nelíbí otevřenost či uzavřenost jednání nějakého orgánu, obracejte se na tento orgán.Z toho mi logicky plyne toto: nechme danému orgánu volnost v tom, jaké vlákna chce zveřejit a v jakém rozsahu (RW,RO). Souhlasíte?
Fórum Interpelace
Moderátor: Odbor - administrativni
Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
- Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
- Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
- Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
- Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
- Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
- Jiri.Kaderavek
- Krajský zastupitel
- Příspěvky: 7907
- Registrován: 21 dub 2009, 12:58
- Profese: programátor, analytik, manažer, trenér
- Dal poděkování: 2710 poděkování
- Dostal poděkování: 7708 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Fórum Interpelace
Tajné jednání neexistuje, už jsem na to upozorňoval, jednání musí být přístupné pro členy republikového předsednictva (a také by měl existovat zápis), takže na ty alternativy u oficiálních jednání pozor.
Zakladatel České pirátské strany
„Svobodu nekoupíte, tu si volíte“
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
„Svobodu nekoupíte, tu si volíte“
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
- Karel.Fuzik
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 3202
- Registrován: 27 čer 2009, 18:53
- Profese: Kolotočář
- Dal poděkování: 1441 poděkování
- Dostal poděkování: 1519 poděkování
Re: Fórum Interpelace
Jirko, asi jsem to nevyjádřil úplně nejpřesněji. Rozhodně jsem tě nechtěl nařknout z utajování čehokoliv. Jen jsem chtěl podotknout, že se nám to stáčí špatným směrem. Myslím, že jsme my dva v principu na stejné straně, ale já jsem ten radikální 
Fakt s obavou tady čtu návrhy na podatelny, obcházení oficiálních procedůr a podobně. Technické detaily jsou v tomto případě podružné, i když jistě také důležité pro celkové řešení. Jsem rád, že to někdo řeší s rozumem. Mi by to nešlo. Vidím tyhle tendence jako hrubé nepochopení pirátských myšlenek a nadneseně řečeno "korupci mocí". Při něco přes stovce členů celkem komické . . .
Fakt s obavou tady čtu návrhy na podatelny, obcházení oficiálních procedůr a podobně. Technické detaily jsou v tomto případě podružné, i když jistě také důležité pro celkové řešení. Jsem rád, že to někdo řeší s rozumem. Mi by to nešlo. Vidím tyhle tendence jako hrubé nepochopení pirátských myšlenek a nadneseně řečeno "korupci mocí". Při něco přes stovce členů celkem komické . . .
- Jiri.Kaderavek
- Krajský zastupitel
- Příspěvky: 7907
- Registrován: 21 dub 2009, 12:58
- Profese: programátor, analytik, manažer, trenér
- Dal poděkování: 2710 poděkování
- Dostal poděkování: 7708 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Fórum Interpelace
Máme nějaké orgány, máme nějaké procedury, vše vychází ze stanov a jednacího řádu.
Jak by sis to představoval, že budeme stále všichni číst všechno a domýšlet si, zda je to mimo záznam nebo zda už je to oficiální? Já si např. jako člen rozhodčí komise dám sledovat fórum v rozhodčí komisi a když někdo bude něco chtít po RK, tak mi přistane upozornění emailem na stole. Budu vědět, že se ten člověk obrací na RK a ne na členy ČPS. Jednou jsme si řekli, že jednání orgánů budou elektronická, tak tomu nějaký tvar a řád dát musíme, jinak to bude napadnutelné. Dnes je nás 120, do konce roku nás může být 250. Je mi líto, pokud to vnímáš jako pohyb špatným směrem.
Jak by sis to představoval, že budeme stále všichni číst všechno a domýšlet si, zda je to mimo záznam nebo zda už je to oficiální? Já si např. jako člen rozhodčí komise dám sledovat fórum v rozhodčí komisi a když někdo bude něco chtít po RK, tak mi přistane upozornění emailem na stole. Budu vědět, že se ten člověk obrací na RK a ne na členy ČPS. Jednou jsme si řekli, že jednání orgánů budou elektronická, tak tomu nějaký tvar a řád dát musíme, jinak to bude napadnutelné. Dnes je nás 120, do konce roku nás může být 250. Je mi líto, pokud to vnímáš jako pohyb špatným směrem.
Zakladatel České pirátské strany
„Svobodu nekoupíte, tu si volíte“
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
„Svobodu nekoupíte, tu si volíte“
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
- Karel.Fuzik
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 3202
- Registrován: 27 čer 2009, 18:53
- Profese: Kolotočář
- Dal poděkování: 1441 poděkování
- Dostal poděkování: 1519 poděkování
Re: Fórum Interpelace
Takhle jsem to tedy vůbec nemyslel
Podatelna RK nebo KK rozhodně nebyla cílem mé kritiky. Ani zvyšování počtu členů CPS ne.
Zkusím jádro svých výhrad formulovat jinak, snad i přesněji. Pomůžu si citací postu, se kterým v podstatě souhlasím.
Já bych k tomu za sebe dodal, že ostatní komise a odbory by měli být mnohem otevřenější - nejlépe zcela otevřené. Jirko, už si rozumíme?
Zkusím jádro svých výhrad formulovat jinak, snad i přesněji. Pomůžu si citací postu, se kterým v podstatě souhlasím.
Jaroslav to vyjádřil o moc lépe než já, za což mu děkujiJaroslav Kucera píše:Je jasné, že většina jednání Rozhodčí a Kontrolní komise bude pravděpodobně neveřejná. Tyto komise by měly jednat jako celek a názory jejich jednotlivých členů by neměly ovlivňovat zbytek strany. Tam bude opravdu rozhodující jen ten výstup.
Například mediální nebo administrativní odbor a odborné komise mohou být mnohem otevřenější.
Já bych k tomu za sebe dodal, že ostatní komise a odbory by měli být mnohem otevřenější - nejlépe zcela otevřené. Jirko, už si rozumíme?
- Jiri.Rezek
- Republikový výbor
- Příspěvky: 5005
- Registrován: 23 čer 2009, 19:35
- Profese: výzkumný pracovník
- Bydliště: Sokolovská, Plzeň
- Dal poděkování: 1697 poděkování
- Dostal poděkování: 2635 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Fórum Interpelace
Všemi prostředky budu proti tomu,aby ostatní komise byly "nejlépe zcela otevřené", jak píše Karel Fuzík. Jako maximální míru otvřenosti bych rád viděl Read Only ( nikoliv však u KK,RK). Protože jinak tu opět vznikne džungle, která tu byla doposud.
člen RV, tel.: 72tri 175 03devet
- Jiri.Kaderavek
- Krajský zastupitel
- Příspěvky: 7907
- Registrován: 21 dub 2009, 12:58
- Profese: programátor, analytik, manažer, trenér
- Dal poděkování: 2710 poděkování
- Dostal poděkování: 7708 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Fórum Interpelace
Pro neobsazené odbory a komise jsem žádnou strukturu zatím nebudoval, neb čekám jak si to určí sami. Jsem v pozici služebníka, jaký přístup si určí komise a odbory, takový jej budou mít. To je asi vše, co bych k tomu chtěl dodat.Já bych k tomu za sebe dodal, že ostatní komise a odbory by měli být mnohem otevřenější - nejlépe zcela otevřené. Jirko, už si rozumíme?
Zakladatel České pirátské strany
„Svobodu nekoupíte, tu si volíte“
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
„Svobodu nekoupíte, tu si volíte“
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
-
Robert.Adamek
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 4035
- Registrován: 22 čer 2009, 21:06
- Profese: Obchodní ředitel
- Bydliště: Výstavní 2475/6, Ostrava-Mariánské Hory
- Dal poděkování: 935 poděkování
- Dostal poděkování: 1613 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Fórum Interpelace
Otevřenost komisí, odborů a vůbec všeho kam daný člověk nepatří bych podpořil maximálně pro čtení, jinak to bude naprosto postrádat smysl. Bude to stejný bordel jako doteď. Jinak řečeno souhlasím s tím, co napsal Jirka Rezek.
Pokud se ovšem odbor/komise rozhodne být otevřený, pak je to jen jejich problém, ovšem očekávám minimálně stejné výkony a výstupy, jako u těch uzavřených.
Pokud se ovšem odbor/komise rozhodne být otevřený, pak je to jen jejich problém, ovšem očekávám minimálně stejné výkony a výstupy, jako u těch uzavřených.
- Jaroslav.Kucera
- Člen KS Jihomoravský kraj
- Příspěvky: 4614
- Registrován: 21 dub 2009, 15:19
- Profese: Konfigurační inženýr/programátor
- Bydliště: Mošnova 29, Brno
- Dal poděkování: 7485 poděkování
- Dostal poděkování: 1590 poděkování
Re: Fórum Interpelace
Jsem pro RO přístup, tam kde to jde. RO přístup má i další výhodu. Pokud tu bude zájemce o práci v odboru/komisi, bude mít přehled o stylu vedení té práce a bude se snažit do odboru dostat a také přispívat. Do černé skříňky člověk nevidí...
člen KS Jihomoravský kraj, zakládající člen