Budu přemýšlet nad tím, jak vyřešit komunikaci v KK, aby jí šlo co nejvíce mimo fórum (zatím používáme jabber) a tedy nebylo třeba nám nic nastavovat.
Fórum Interpelace
Moderátor: Odbor - administrativni
Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
- Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
- Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
- Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
- Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
- Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
-
Ondrej.Malek
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 419
- Registrován: 22 dub 2009, 22:48
- Profese: _
- Bydliště: Havlíčkův Brod
- Dostal poděkování: 10 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Fórum Interpelace
To jsem si neuvědomil
. Podatelnu předělám, aby byla alespoň trochu funkční.
Budu přemýšlet nad tím, jak vyřešit komunikaci v KK, aby jí šlo co nejvíce mimo fórum (zatím používáme jabber) a tedy nebylo třeba nám nic nastavovat.
Budu přemýšlet nad tím, jak vyřešit komunikaci v KK, aby jí šlo co nejvíce mimo fórum (zatím používáme jabber) a tedy nebylo třeba nám nic nastavovat.
- Jiri.Kaderavek
- Krajský zastupitel
- Příspěvky: 7907
- Registrován: 21 dub 2009, 12:58
- Profese: programátor, analytik, manažer, trenér
- Dal poděkování: 2710 poděkování
- Dostal poděkování: 7708 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Fórum Interpelace
Zřídil jsem pro VK, KK a RK podfóra Podatelna a Interpelace (čtení a zápis pro všechny členy a registrované příznivce ČPS) a podfóra Uzavřené jednání (čtení a zápis pro členy komise a předsednictvo, nepřístupné pro zbytek světa). Hlavní fóra komisí jsou pro členy ČPS a registrované příznivce pouze pro čtení!
Odborným komisím to zřídím podobně na požádání, po zvolení členů a budou-li mít zájem.
Zaznamenal jsem tendence vyvádět jednání ČPS mimo fórum. Špatný nápad, jeden z důvodů je ten, že předsednictvo má právo se účastnit všech jednání orgánů strany, což by mu byla prakticky v tomto případě znemožněno.
Odborným komisím to zřídím podobně na požádání, po zvolení členů a budou-li mít zájem.
Zaznamenal jsem tendence vyvádět jednání ČPS mimo fórum. Špatný nápad, jeden z důvodů je ten, že předsednictvo má právo se účastnit všech jednání orgánů strany, což by mu byla prakticky v tomto případě znemožněno.
Zakladatel České pirátské strany
„Svobodu nekoupíte, tu si volíte“
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
„Svobodu nekoupíte, tu si volíte“
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
- Petr.Vileta
- Člen KS Plzeňský kraj
- Příspěvky: 31254
- Registrován: 22 črc 2009, 18:12
- Profese: Celkem Spokojený Důchodce
- Bydliště: Plzeň 2
- Dal poděkování: 27893 poděkování
- Dostal poděkování: 23762 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Fórum Interpelace
Nechci vyvolávat flame a klidně si o mě můžeš myslet, že jsem "momentálně zavostalej", ale je to tím, že když jsem nalogovaný a někam vlezu, tak v podstatě nevidím, co tam můžu dělat já a co tam smí řadový člen, nebo člen jiného orgánu. Práva k jednotlivým částem fóra jsou určitě někde nastavena, ale nejsou zřejmá/viditelná. Nešlo by to nějak zařídit? Třeba aby nahoře pod navigací bylo vypsáno, kdo má jaká práva. Třeba tam dát dva odkazy (RW a R), které by otevíraly popup okno, nebo použít parametr title= a vypsat to do něj. Abys mi rozuměl, pro tebe je to snadné. Koukneš někam do databáze nebo konfiguračního souboru a okamžitě víš, že do sekce "Kontrolní komise" smí psát pouze 3 lidé. Ale jak to mám vědět já, když jsem jeden z těch tří?Jiri Kaderavek píše:Aby se chudák Ondra Málek (Ondro promiň) v kontrolní komisi nesnažil zařizovat podatelnu do které nemá nikdo přístup, Peťa Vileta důrazně nemusel všechny žádat, aby nepsali do vlákna, když krom jich 3 do něj nikdo stejně psát nemůže a abych nemusel speciálně pro KK řešit neviditelné interní fórum.
Sice ses obracel na Jakuba, ale já mám podobné tušení, jako tyJiri Kaderavek píše:Jakube, prosímtě, trpím nějakou utkvělou představou přicházejícího informačního chaosu ...
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
- Jiri.Kaderavek
- Krajský zastupitel
- Příspěvky: 7907
- Registrován: 21 dub 2009, 12:58
- Profese: programátor, analytik, manažer, trenér
- Dal poděkování: 2710 poděkování
- Dostal poděkování: 7708 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Fórum Interpelace
Nešlo, ta oprávnění jsou značně komplexní, nic jako jednoduché RO, RW. Kdo má kam přístup uvádím v předchozím postu, je na každém orgánu zda to bude chtít změnit.
EDIT: Ale jak se zmiňuji o kus výš, až bude vše nasetováno, tak k tomu snad AO zřídí malý manuálek.
EDIT: Ale jak se zmiňuji o kus výš, až bude vše nasetováno, tak k tomu snad AO zřídí malý manuálek.
Zakladatel České pirátské strany
„Svobodu nekoupíte, tu si volíte“
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
„Svobodu nekoupíte, tu si volíte“
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
- Lukas.Novy
- Příspěvky: 21224
- Registrován: 02 črc 2009, 22:45
- Profese: specialista pocitacove bezpecnosti
- Bydliště: Praha, V Klaudu 42
- Dal poděkování: 2361 poděkování
- Dostal poděkování: 11863 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Fórum Interpelace
Ono neni jednani jako jednani:) Neformalni veci jako napriklad diskusi nad statutem komise jsme vedli mimo foru, prijate navrhy byly zapracovany do wiki a jejich poradi se da zjistit z historie. Oficialni jednani povedeme pravdepodne na foru nebo z nej vzdy bude zapis. Vsechny potrebne veci tedy budou k dispozici. 
-
Jana.Syrovatkova
- Člen KS Praha
- Příspěvky: 2827
- Registrován: 04 zář 2009, 14:34
- Profese: finanční specialista
- Bydliště: trvalé Úvaly u Prahy, přechodné Praha 7, Holešovice
- Dal poděkování: 567 poděkování
- Dostal poděkování: 2247 poděkování
Re: Fórum Interpelace
Osobně mi přijde, že by standardně měl mít každý odbor i komise tři části:
- pouze pro členy (a předsednictvo), v případě komisí pro členy a pomocníky
- zápis pro členy (a pomocníky), čtení všem
- přístupné všem
To, co dá do které sekce, je na komisi samotné. Může mít vše otevřené (pak to dá do otevřené části) nebo naopak vše uzavřené a navenek jen tu podatelnu. Není možné, aby ta práva přidávat členy měl předseda komise/odboru? To by bylo nejmíň práce pro administrátory a nejpohodlnější pro všechny.
- pouze pro členy (a předsednictvo), v případě komisí pro členy a pomocníky
- zápis pro členy (a pomocníky), čtení všem
- přístupné všem
To, co dá do které sekce, je na komisi samotné. Může mít vše otevřené (pak to dá do otevřené části) nebo naopak vše uzavřené a navenek jen tu podatelnu. Není možné, aby ta práva přidávat členy měl předseda komise/odboru? To by bylo nejmíň práce pro administrátory a nejpohodlnější pro všechny.
- Karel.Fuzik
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 3202
- Registrován: 27 čer 2009, 18:53
- Profese: Kolotočář
- Dal poděkování: 1441 poděkování
- Dostal poděkování: 1519 poděkování
Re: Fórum Interpelace
Nezlob se, Jirko, ale myslím, že se to posunulo někam úplně špatně. Forum má přece výhodu v tom, že diskuze skupinky je automaticky sdělení všem. My máme forum a snažíme se sami o jeho výhody připravit? Diskuze za zavřenými dveřmi a pak potíže s komunikací. Není jedno, jestli vznikne flame už v průběhu jednání komise/odboru/výboru nebo po zveřejnění závěrů, pokud tam budou nějaké kraviny? Klid na práci požadovali naposledy komunisti, co si pamatuji . . .Jiri Kaderavek píše:Přemýšlím dlouho jak zařídit správný kontakt mezi odbory, komisemi, orgány strany a členskou základnou. Napadlo mne, že by každý orgán měl spec. fórum nazvané Interpelace, kde by na něj bylo možné pokládat dotazy a kde by zároveň daný orgán odpovídal. Myslím si, že je to lepší než Podatelna, kde se často diskutuje, takže to pojmenování není přesné. Navíc by platil nepsaný úzus, že "moderátorem" dané diskuse je interpelující, případně člen daného orgánu, to proto aby se udržela jakási formální úroveň diskuse v těchto fórech. Jaký na to máte názor?
Jasně, že při řešení problému si členové mezi sebou komunikují akčně msg, voip, telefonem, ale pro jednání máme forum. Nechápu, proč bych nemohl číst, jak např. MO tvoří TZ, semtam jim poslat podnět, atd. Už jen abych věděl, jestli je mám příště volit
Protože jinak můžem do ODS nebo tam někam, kde když "nahoře" nikoho neznaš, nepomůže ti ani kolkovaná žádost. Navíc ti do toho nic není, jen volíš koho ti řeknou a platíš příspěvky a občas dostaneš nějaký job.Takže bych viděl jako maximální přijatelné: komise a odbory RO s RW vláknem pro dotazy a připomínky (nějaké výjimky snad u KK/RK), RV totéž a RP jako RO pro členy RV. Problémy s komunikací všemi směry k řešení: nula
- Jiri.Kaderavek
- Krajský zastupitel
- Příspěvky: 7907
- Registrován: 21 dub 2009, 12:58
- Profese: programátor, analytik, manažer, trenér
- Dal poděkování: 2710 poděkování
- Dostal poděkování: 7708 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Fórum Interpelace
Pokud je toto Tvá citace (většinou necitujeme sami sebe)?
Tak přesně takto je to uděláno s výjimkou, že RW není vlákno (te technicky nelze), ale podfórum a neplatí to pro RP a RV (přístup do svých fór si tyto orgány určují sami a RO přístup do jejich fór neodsouhlasili, protože ta fóra mají historii a jejich přispěvatelé do nich přispívali s tím, že ta fóra RO nejdou) . Takže mi zkus ještě jednou objasnit, co Ti na navrhovaném stavu tedy vlastně vadí, když je dle mého shodný s Tvou vlastní představou.Takže bych viděl jako maximální přijatelné: komise a odbory RO s RW vláknem pro dotazy a připomínky (nějaké výjimky snad u KK/RK), RV totéž a RP jako RO pro členy RV. Problémy s komunikací všemi směry k řešení: nula
Zakladatel České pirátské strany
„Svobodu nekoupíte, tu si volíte“
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
„Svobodu nekoupíte, tu si volíte“
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
- Jaroslav.Kucera
- Člen KS Jihomoravský kraj
- Příspěvky: 4614
- Registrován: 21 dub 2009, 15:19
- Profese: Konfigurační inženýr/programátor
- Bydliště: Mošnova 29, Brno
- Dal poděkování: 7485 poděkování
- Dostal poděkování: 1590 poděkování
Re: Fórum Interpelace
Je jasné, že většina jednání Rozhodčí a Kontrolní komise bude pravděpodobně neveřejná. Tyto komise by měly jednat jako celek a názory jejich jednotlivých členů by neměly ovlivňovat zbytek strany. Tam bude opravdu rozhodující jen ten výstup.
Například mediální nebo administrativní odbor a odborné komise mohou být mnohem otevřenější.
Například mediální nebo administrativní odbor a odborné komise mohou být mnohem otevřenější.
člen KS Jihomoravský kraj, zakládající člen
- Jiri.Rezek
- Republikový výbor
- Příspěvky: 5005
- Registrován: 23 čer 2009, 19:35
- Profese: výzkumný pracovník
- Bydliště: Sokolovská, Plzeň
- Dal poděkování: 1697 poděkování
- Dostal poděkování: 2635 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Fórum Interpelace
Já to vidím takto: Pokud členi daného orgánu (KK,RP,MO,atd.) budou chtít o něčem jednat tajně (a forum jim to nebude umožňovat), tak prostě zvolí jinou platformu (ICQ,mail,teamspeak,...). Lidem neporučíš 
Z toho mi logicky plyne toto: nechme danému orgánu volnost v tom, jaké vlákna chce zveřejit a v jakém rozsahu (RW,RO). Souhlasíte?
Z toho mi logicky plyne toto: nechme danému orgánu volnost v tom, jaké vlákna chce zveřejit a v jakém rozsahu (RW,RO). Souhlasíte?
člen RV, tel.: 72tri 175 03devet