Fórum Interpelace

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Ondrej.Malek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 419
Registrován: 22 dub 2009, 22:48
Profese: _
Bydliště: Havlíčkův Brod
Dostal poděkování: 10 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Fórum Interpelace

Příspěvek od Ondrej.Malek »

To jsem si neuvědomil :lol: . Podatelnu předělám, aby byla alespoň trochu funkční.

Budu přemýšlet nad tím, jak vyřešit komunikaci v KK, aby jí šlo co nejvíce mimo fórum (zatím používáme jabber) a tedy nebylo třeba nám nic nastavovat.
Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 7907
Registrován: 21 dub 2009, 12:58
Profese: programátor, analytik, manažer, trenér
Dal poděkování: 2710 poděkování
Dostal poděkování: 7708 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Fórum Interpelace

Příspěvek od Jiri.Kaderavek »

Zřídil jsem pro VK, KK a RK podfóra Podatelna a Interpelace (čtení a zápis pro všechny členy a registrované příznivce ČPS) a podfóra Uzavřené jednání (čtení a zápis pro členy komise a předsednictvo, nepřístupné pro zbytek světa). Hlavní fóra komisí jsou pro členy ČPS a registrované příznivce pouze pro čtení!

Odborným komisím to zřídím podobně na požádání, po zvolení členů a budou-li mít zájem.

Zaznamenal jsem tendence vyvádět jednání ČPS mimo fórum. Špatný nápad, jeden z důvodů je ten, že předsednictvo má právo se účastnit všech jednání orgánů strany, což by mu byla prakticky v tomto případě znemožněno.
Zakladatel České pirátské strany
Svobodu nekoupíte, tu si volíte
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Fórum Interpelace

Příspěvek od Petr.Vileta »

Jiri Kaderavek píše:Aby se chudák Ondra Málek (Ondro promiň) v kontrolní komisi nesnažil zařizovat podatelnu do které nemá nikdo přístup, Peťa Vileta důrazně nemusel všechny žádat, aby nepsali do vlákna, když krom jich 3 do něj nikdo stejně psát nemůže a abych nemusel speciálně pro KK řešit neviditelné interní fórum.
Nechci vyvolávat flame a klidně si o mě můžeš myslet, že jsem "momentálně zavostalej", ale je to tím, že když jsem nalogovaný a někam vlezu, tak v podstatě nevidím, co tam můžu dělat já a co tam smí řadový člen, nebo člen jiného orgánu. Práva k jednotlivým částem fóra jsou určitě někde nastavena, ale nejsou zřejmá/viditelná. Nešlo by to nějak zařídit? Třeba aby nahoře pod navigací bylo vypsáno, kdo má jaká práva. Třeba tam dát dva odkazy (RW a R), které by otevíraly popup okno, nebo použít parametr title= a vypsat to do něj. Abys mi rozuměl, pro tebe je to snadné. Koukneš někam do databáze nebo konfiguračního souboru a okamžitě víš, že do sekce "Kontrolní komise" smí psát pouze 3 lidé. Ale jak to mám vědět já, když jsem jeden z těch tří?
Jiri Kaderavek píše:Jakube, prosímtě, trpím nějakou utkvělou představou přicházejícího informačního chaosu ...
Sice ses obracel na Jakuba, ale já mám podobné tušení, jako ty ;)
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 7907
Registrován: 21 dub 2009, 12:58
Profese: programátor, analytik, manažer, trenér
Dal poděkování: 2710 poděkování
Dostal poděkování: 7708 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Fórum Interpelace

Příspěvek od Jiri.Kaderavek »

Nešlo, ta oprávnění jsou značně komplexní, nic jako jednoduché RO, RW. Kdo má kam přístup uvádím v předchozím postu, je na každém orgánu zda to bude chtít změnit.

EDIT: Ale jak se zmiňuji o kus výš, až bude vše nasetováno, tak k tomu snad AO zřídí malý manuálek.
Zakladatel České pirátské strany
Svobodu nekoupíte, tu si volíte
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příspěvky: 21224
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: specialista pocitacove bezpecnosti
Bydliště: Praha, V Klaudu 42
Dal poděkování: 2361 poděkování
Dostal poděkování: 11863 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Fórum Interpelace

Příspěvek od Lukas.Novy »

Ono neni jednani jako jednani:) Neformalni veci jako napriklad diskusi nad statutem komise jsme vedli mimo foru, prijate navrhy byly zapracovany do wiki a jejich poradi se da zjistit z historie. Oficialni jednani povedeme pravdepodne na foru nebo z nej vzdy bude zapis. Vsechny potrebne veci tedy budou k dispozici. :)
pani nováková povídala, že u vás na balkóně
sou furt ňáký kluci, kouřej a smějou se.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Fotku Stierlitze jako avatara mi zakazali, toz sem nahodil catvatara.
Jana.Syrovatkova
Člen KS Praha
Příspěvky: 2827
Registrován: 04 zář 2009, 14:34
Profese: finanční specialista
Bydliště: trvalé Úvaly u Prahy, přechodné Praha 7, Holešovice
Dal poděkování: 567 poděkování
Dostal poděkování: 2247 poděkování

Re: Fórum Interpelace

Příspěvek od Jana.Syrovatkova »

Osobně mi přijde, že by standardně měl mít každý odbor i komise tři části:
- pouze pro členy (a předsednictvo), v případě komisí pro členy a pomocníky
- zápis pro členy (a pomocníky), čtení všem
- přístupné všem

To, co dá do které sekce, je na komisi samotné. Může mít vše otevřené (pak to dá do otevřené části) nebo naopak vše uzavřené a navenek jen tu podatelnu. Není možné, aby ta práva přidávat členy měl předseda komise/odboru? To by bylo nejmíň práce pro administrátory a nejpohodlnější pro všechny.
Uživatelský avatar
Karel.Fuzik
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 3202
Registrován: 27 čer 2009, 18:53
Profese: Kolotočář
Dal poděkování: 1441 poděkování
Dostal poděkování: 1519 poděkování

Re: Fórum Interpelace

Příspěvek od Karel.Fuzik »

Jiri Kaderavek píše:Přemýšlím dlouho jak zařídit správný kontakt mezi odbory, komisemi, orgány strany a členskou základnou. Napadlo mne, že by každý orgán měl spec. fórum nazvané Interpelace, kde by na něj bylo možné pokládat dotazy a kde by zároveň daný orgán odpovídal. Myslím si, že je to lepší než Podatelna, kde se často diskutuje, takže to pojmenování není přesné. Navíc by platil nepsaný úzus, že "moderátorem" dané diskuse je interpelující, případně člen daného orgánu, to proto aby se udržela jakási formální úroveň diskuse v těchto fórech. Jaký na to máte názor?
Nezlob se, Jirko, ale myslím, že se to posunulo někam úplně špatně. Forum má přece výhodu v tom, že diskuze skupinky je automaticky sdělení všem. My máme forum a snažíme se sami o jeho výhody připravit? Diskuze za zavřenými dveřmi a pak potíže s komunikací. Není jedno, jestli vznikne flame už v průběhu jednání komise/odboru/výboru nebo po zveřejnění závěrů, pokud tam budou nějaké kraviny? Klid na práci požadovali naposledy komunisti, co si pamatuji . . .

Jasně, že při řešení problému si členové mezi sebou komunikují akčně msg, voip, telefonem, ale pro jednání máme forum. Nechápu, proč bych nemohl číst, jak např. MO tvoří TZ, semtam jim poslat podnět, atd. Už jen abych věděl, jestli je mám příště volit :) A pokud někdo není ochotný/schopný pracovat pod kontrolou, práce je to dobrovolná, ne?
Takže bych viděl jako maximální přijatelné: komise a odbory RO s RW vláknem pro dotazy a připomínky (nějaké výjimky snad u KK/RK), RV totéž a RP jako RO pro členy RV. Problémy s komunikací všemi směry k řešení: nula :)
Protože jinak můžem do ODS nebo tam někam, kde když "nahoře" nikoho neznaš, nepomůže ti ani kolkovaná žádost. Navíc ti do toho nic není, jen volíš koho ti řeknou a platíš příspěvky a občas dostaneš nějaký job.
Předseda MS Ostrava. "Rozum nakonec vždycky zvítězí, jen co dorazí munice."
Chcete nějaký Bony, Marky? Nechcete? Tak co vlastně chcete . . .
Mumble status
Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 7907
Registrován: 21 dub 2009, 12:58
Profese: programátor, analytik, manažer, trenér
Dal poděkování: 2710 poděkování
Dostal poděkování: 7708 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Fórum Interpelace

Příspěvek od Jiri.Kaderavek »

:o Vůbec nerozumím tvé reakci, v mém postu nic o skrývání není, jen jde o to oddělit neformální diskuzi a oficiální sdělení či dotazy na orgány. To jak otevřené jednání si orgán povede je jen na něm, já se ale snažím dát fóru systém a pokud možno jednotnou strukturu a najednou se od Tebe dozvím, že chci před někým skrývat informace.

Pokud je toto Tvá citace (většinou necitujeme sami sebe)?
Takže bych viděl jako maximální přijatelné: komise a odbory RO s RW vláknem pro dotazy a připomínky (nějaké výjimky snad u KK/RK), RV totéž a RP jako RO pro členy RV. Problémy s komunikací všemi směry k řešení: nula
Tak přesně takto je to uděláno s výjimkou, že RW není vlákno (te technicky nelze), ale podfórum a neplatí to pro RP a RV (přístup do svých fór si tyto orgány určují sami a RO přístup do jejich fór neodsouhlasili, protože ta fóra mají historii a jejich přispěvatelé do nich přispívali s tím, že ta fóra RO nejdou) . Takže mi zkus ještě jednou objasnit, co Ti na navrhovaném stavu tedy vlastně vadí, když je dle mého shodný s Tvou vlastní představou.
Zakladatel České pirátské strany
Svobodu nekoupíte, tu si volíte
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
Uživatelský avatar
Jaroslav.Kucera
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 4614
Registrován: 21 dub 2009, 15:19
Profese: Konfigurační inženýr/programátor
Bydliště: Mošnova 29, Brno
Dal poděkování: 7485 poděkování
Dostal poděkování: 1590 poděkování

Re: Fórum Interpelace

Příspěvek od Jaroslav.Kucera »

Je jasné, že většina jednání Rozhodčí a Kontrolní komise bude pravděpodobně neveřejná. Tyto komise by měly jednat jako celek a názory jejich jednotlivých členů by neměly ovlivňovat zbytek strany. Tam bude opravdu rozhodující jen ten výstup.

Například mediální nebo administrativní odbor a odborné komise mohou být mnohem otevřenější.

člen KS Jihomoravský kraj, zakládající člen

Uživatelský avatar
Jiri.Rezek
Republikový výbor
Příspěvky: 5005
Registrován: 23 čer 2009, 19:35
Profese: výzkumný pracovník
Bydliště: Sokolovská, Plzeň
Dal poděkování: 1697 poděkování
Dostal poděkování: 2635 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Fórum Interpelace

Příspěvek od Jiri.Rezek »

Já to vidím takto: Pokud členi daného orgánu (KK,RP,MO,atd.) budou chtít o něčem jednat tajně (a forum jim to nebude umožňovat), tak prostě zvolí jinou platformu (ICQ,mail,teamspeak,...). Lidem neporučíš :)
Z toho mi logicky plyne toto: nechme danému orgánu volnost v tom, jaké vlákna chce zveřejit a v jakém rozsahu (RW,RO). Souhlasíte?
člen RV, tel.: 72tri 175 03devet
Zamčeno

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“