Fórum Interpelace

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 7907
Registrován: 21 dub 2009, 12:58
Profese: programátor, analytik, manažer, trenér
Dal poděkování: 2710 poděkování
Dostal poděkování: 7708 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Fórum Interpelace

Příspěvek od Jiri.Kaderavek »

Ondrej Malek píše:Souhlasím, ale raději bych, aby se nejednalo o formu komunikace mezi jednotlivými orgány navzájem. Aby to bylo místo, kde je možné klást dotazy na činnost toho kterého orgánu za účelem, abych se o jeho činnosti dozvěděl věci, které nejsou na první pohled dohledatelné. Tedy pouze mezi orgány a členskou základnou.
Ano, takto to bylo zamýšleno. Skutečně dotazy členské základny na orgány. Na druhou stranu, jak by sis technicky představoval formu komunikace mezi jednotlivými orgány navzájem, resp. zkus uvést nějaký případ.
Zakladatel České pirátské strany
Svobodu nekoupíte, tu si volíte
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
Ondrej.Malek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 419
Registrován: 22 dub 2009, 22:48
Profese: _
Bydliště: Havlíčkův Brod
Dostal poděkování: 10 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Fórum Interpelace

Příspěvek od Ondrej.Malek »

V rámci výstavby kontrolní komise se nad komunikací orgánů navzájem zamýšlím a moc se mi nedaří. Moje představa je taková, že u těch orgánů, u kterých je předpoklad, že s nimi KK bude komunikovat často, že si dohodneme vzájemná pravidla komunikace. Např. že by mi tyto další orgány určily konkrétní osoby, na které se mohu obracet s tím, že pak tyto osoby rozhodnou, komu moji zprávu ve svém orgánu dál zprostředkují. Nebo u otázek k diskuzi, že by orgán, který bude komunikaci v dané věci iniciovat, založil v subfóru druhého orgánu příslušné diskuzní vlákno. U důležitějších věcí, které spěchají a zároveň mají pouze oznamovací povahu třeba pomocí SZ zaslané všem členům daného orgánu.

Za KK jsem již založil vlákno interpelace, dále chci založit vlákno podatelna, jako měla mediální komise a také zveřejnit další kontakty na sebe a další členy KK s návodem v jaké věci se na koho jakým způsobem nejlépe obrátit.
Pavel.Cerny
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 98
Registrován: 25 čer 2009, 19:16
Profese: manažer, průmyslový inženýr (bez Ing!)
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Fórum Interpelace

Příspěvek od Pavel.Cerny »

Pripojuji se k Jirkovi. Damo a panove, ja doufam, ze stali plati precedens, ze jsme spolek vcelku chytrych lidi, kteri nepotrebuji svodky, instrukce a procesni diagramy na kazdou malickost. Vubec se mi nelibi feudalisticke predstavy nekterych z vas, ze by mitopredsedove meli mit patronat nad x kraji. To je prece nesmysl, osobne ani nechapu, co napr. Ostravaky motivovalo k tomu, ze si kraj rozdeluji na okresy a sam sebe se trochu ptam, co tak hrozne duleziteho musime resit na urovni okresu. Stejnou logikou totiz podle me nekteri z vas prisli na nesmysl, ze budeme mistopredsedum rozdelovat ukoly geograficky.

Smysl prece dava, ze pet clenu predsednictva si rozdeli kompetence podle odbornosti nebo chcete-li, podle jednotlivych temat. Tedy spis tomu bude tak, ze "osoba opravnena k nakladani s financemi" bude jakymsi "patronem" financniho odboru, kdyz uz musime mluvit o patronatu. Nebo napriklad mistopredseda plnici roli hlavniho tiskoveho mluvciho bude uzce spolupracovat s MO..

Jen vas prosim, nezavadejme tu prehrselne geograficke cleneni, mame krajska predsednictva, ktera jsou soucasti RV, ktery je maximalne moznou merou propojen s predsednictvem, provazanost jednotlivych urovni a jejich komunikace je uz ted dostatecne zajistena. A pokud treba ja budu mit dotaz a nebudu vedet, koho se mam zeptat, mam od toho snad sveho krajskeho sefa, ktery muze komunikovat dal a nepotrebuje nic eskalovat na "prislusneho" mistopredsedu, ktery ma imho dost svych ukolu rekneme "na centrale".
Pavel Cerny

Use brain, prevent shitstem
Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 7907
Registrován: 21 dub 2009, 12:58
Profese: programátor, analytik, manažer, trenér
Dal poděkování: 2710 poděkování
Dostal poděkování: 7708 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Fórum Interpelace

Příspěvek od Jiri.Kaderavek »

Ondřeji, mi to přijde komplikované. Chápu, že se chceme vyhnout nějakým flamům, ale jsem si jist, že jedno zcela otevřené podfórum pro každý orgán stačí. Podle mne bazírování na tom, že ten a ten orgán má tu a tu kontaktní osobu povede jen k zablokování komunikace a stejně nebude dodržováno. Jsem přesvědčen, že orgány by mezi sebou měli komunikovat stejně jako členové a orgány, pokud bude požadavek striktně soukromé komunikace, jsou zde SZ. Možná to není úplně zřejmé, ale setování těchto pravidel (read-only, read-write) znamená vytváření a udržování speciálních podfór a dost komplikuje administraci a přehlednost fóra. Bylo by tedy záhodno se domluvit na jednotných pravidlech.

Jinak co se týče geografického členění, osobně jej považuji za nutnost jen pro napnění zákona o politických stranách. Budeme-li se bavit o komunálních volbách, pak ano, mají KS význam, pro definování témat pro celostátní a evropskou politiku je toto členění spíše na překážku, protože podporuje vznik spíše osobnostně a krajově vymezených frakcí.
Zakladatel České pirátské strany
Svobodu nekoupíte, tu si volíte
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
Ondrej.Malek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 419
Registrován: 22 dub 2009, 22:48
Profese: _
Bydliště: Havlíčkův Brod
Dostal poděkování: 10 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Fórum Interpelace

Příspěvek od Ondrej.Malek »

Jirko, v pořádku, jak jsem psal, bral jsem to totiž hlavně z pohledu kontrolní komise, která doufám nebude mít potřebu moc komunikovat a když už, tak s rozhodčí komisí, kde by bylo vhodné vzájemnou komunikaci trochu upravit. Psal jsem to jenom proto, že jsi to chtěl, jinak bych to nechal na jiných nebo nechal, ať se to vytříbí časem samo od sebe :) .
Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 7907
Registrován: 21 dub 2009, 12:58
Profese: programátor, analytik, manažer, trenér
Dal poděkování: 2710 poděkování
Dostal poděkování: 7708 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Fórum Interpelace

Příspěvek od Jiri.Kaderavek »

OK, já se jen bojím toho vytříbení časem, aby to nedopadlo např. jak s krajskými weby (za to nikdo nemůže, každý tvůrce krajského webu má můj dík, zařídili jste se protože nebyla jasná koncepce - a není doposud ;-).
Zakladatel České pirátské strany
Svobodu nekoupíte, tu si volíte
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
Uživatelský avatar
Jiri Vontroba
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 948
Registrován: 23 čer 2009, 18:53
Profese: podnikatel
Bydliště: Karviná
Dal poděkování: 1981 poděkování
Dostal poděkování: 551 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Fórum Interpelace

Příspěvek od Jiri Vontroba »

Pavel Cerny píše:To je prece nesmysl, osobne ani nechapu, co napr. Ostravaky motivovalo k tomu, ze si kraj rozdeluji na okresy a sam sebe se trochu ptam, co tak hrozne duleziteho musime resit na urovni okresu.
Omlouvám se za OT, ale na tohle musím odpovědět. Jedinou možností jak uspět v budoucích komunálních volbách je něco vědět o komunálních tématech a problémech. Toto je hlavní důvod, proč v SMK plánujeme co nejdříve vytvořit místní, popř. okresní organizace. Někdo z Karviné, případně z Ostravy není schopen monitorovat situaci v celém kraji, např, v Opavě nebo Frýdku-Místku. Dále si myslíme, že to pomůže při navyšování členské základny. Je to přeci jen něco jiného, když za tebou přijde kamarád nebo někdo známý s tím, zda nechceš působit v ČPS, než když tam přijedou lidi z úplně cizího města a přesvědčují tě s letákem v ruce. O víkendu na Slovensku jsem slyšel věc, se kterou absolutně souhlasím. Abys někomu vysvětlil nějakou alternativní myšlenku, potřebuješ na to minimálně půl hodiny času, pět minut na to nestačí. No a pro takovou činnost jsou dobré právě ty místní organizace. Mohou se s lidmi scházet v místě, sami si to organizovat, nemusí ty lidi tahat do Ostravy a netlačí je přitom čas, jako někoho, kdo tam přijede na pár hodin.
GSM: 776 072 702 Email: jiri.vontroba@gmail.com
Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 7907
Registrován: 21 dub 2009, 12:58
Profese: programátor, analytik, manažer, trenér
Dal poděkování: 2710 poděkování
Dostal poděkování: 7708 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Fórum Interpelace

Příspěvek od Jiri.Kaderavek »

Abys někomu vysvětlil nějakou alternativní myšlenku, potřebuješ na to minimálně půl hodiny času, pět minut na to nestačí. No a pro takovou činnost jsou dobré právě ty místní organizace. Mohou se s lidmi scházet v místě, sami si to organizovat, nemusí ty lidi tahat do Ostravy a netlačí je přitom čas, jako někoho, kdo tam přijede na pár hodin.
Musím říci, že na tom je cosi pravdy.
Zakladatel České pirátské strany
Svobodu nekoupíte, tu si volíte
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příspěvky: 21224
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: specialista pocitacove bezpecnosti
Bydliště: Praha, V Klaudu 42
Dal poděkování: 2361 poděkování
Dostal poděkování: 11863 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Fórum Interpelace

Příspěvek od Lukas.Novy »

Dulezitych je prvnich 5 sekund, beheme teto doby si cloveka pro napad ziskas nebo neziskas. Pokud si ho ziskas, pak myslenku pul hodiny vysvetluje treba letak.
pani nováková povídala, že u vás na balkóně
sou furt ňáký kluci, kouřej a smějou se.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Fotku Stierlitze jako avatara mi zakazali, toz sem nahodil catvatara.
Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 7907
Registrován: 21 dub 2009, 12:58
Profese: programátor, analytik, manažer, trenér
Dal poděkování: 2710 poděkování
Dostal poděkování: 7708 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Fórum Interpelace

Příspěvek od Jiri.Kaderavek »

No, s tím nesouhlasím. I když jak u koho, ale vím co chtěl Jirka naznačit. Pokud se podaří v místě vytvořit pirátské buňky třeba i lidí, kteří se znají, pak bude přesvědčování dalších snažší. Ale otázka je, zda je mezi námi tolik Pirátů.
Zakladatel České pirátské strany
Svobodu nekoupíte, tu si volíte
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
Zamčeno

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“