Stránka 2 z 4

Re: Máme evropský parlament na dostřel

Napsal: 24 dub 2014, 05:49
od Lukas.Findeis
To je hodně divnej průzkum, když i mimo volby nemíváme míň jak 2,5 % a momentálně míváme kolem 3,5 %.

Re: Máme evropský parlament na dostřel

Napsal: 24 dub 2014, 07:00
od Vaclav.Fortik
Také mě to zarazilo, ale s velkou pravděpodobností je to 1% ze všech dotázaných, nikoli z voličů (volit chce cca třetina) a to by hned odpovídalo kolem těch 3% ...
I když to také nedává smysl :( - graf dává dohromady skoro 100% - jsem prostě zmatený jak Goro (jen pro dříve narozené).

Re: Máme evropský parlament na dostřel

Napsal: 24 dub 2014, 07:11
od Martin.Kucera
No hlavně je to průzkum ke sněmovním volbám, nikoli EP, a je s otevřemou otázkou.

Re: Máme evropský parlament na dostřel

Napsal: 24 dub 2014, 10:46
od Mikulas.Ferjencik
1% ve stranických preferencích s otevřenou otázkou vůbec není špatné.

Re: Máme evropský parlament na dostřel

Napsal: 24 dub 2014, 11:54
od Petr.Bajgar
Vaclav Fortik píše:Také mě to zarazilo, ale s velkou pravděpodobností je to 1% ze všech dotázaných, nikoli z voličů (volit chce cca třetina) a to by hned odpovídalo kolem těch 3% ...
I když to také nedává smysl :( - graf dává dohromady skoro 100% - jsem prostě zmatený jak Goro (jen pro dříve narozené).
No koment.

podrobnosti zde:
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci ... ocili-ods/

Re: Máme evropský parlament na dostřel

Napsal: 25 dub 2014, 21:40
od Mikulas.Ferjencik
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci ... ent-hlasu/

Skutečně ho máme na dostřel! A máme nejlepěší místo v superdebatě, budeme v té třetí. Mimochodem, ČT to nezmanipulovala, je to podle čísel.

Re: Máme evropský parlament na dostřel

Napsal: 25 dub 2014, 22:51
od Petr.Bajgar
Naivita představy, že dostaneme 6,5% z celkových 178% je skutečně kouzelně dětinská.

Re: Máme evropský parlament na dostřel

Napsal: 25 dub 2014, 22:54
od Filip.Krska
Mikulas Ferjencik píše:ČT to nezmanipulovala, je to podle čísel.
Ale stejne bychom z principu meli demonstrovat proti cenzure debat, za tech zbylych 39-12=27 zcenzurovanych uskupeni, jako loni. IMHO nejsme jen diky jinym vysledkum pruzkumu a tomu, ze CT navysila pocet debatujicich stran o trosicku, aby se tam zlobivi Pirati a Svobodni vesli a mlceli, najednou na druhe strane barikady.

Re: Máme evropský parlament na dostřel

Napsal: 25 dub 2014, 23:25
od Mikulas.Peksa
Filip Krska píše:
Mikulas Ferjencik píše:ČT to nezmanipulovala, je to podle čísel.
Ale stejne bychom z principu meli demonstrovat proti cenzure debat, za tech zbylych 39-12=27 zcenzurovanych uskupeni, jako loni. IMHO nejsme jen diky jinym vysledkum pruzkumu a tomu, ze CT navysila pocet debatujicich stran o trosicku, aby se tam zlobivi Pirati a Svobodni vesli a mlceli, najednou na druhe strane barikady.
Bylo by fajn, vydat k tomu nějaké trollící stanovisko.

Re: Máme evropský parlament na dostřel

Napsal: 25 dub 2014, 23:27
od next_ghost
Filip Krska píše:Ale stejne bychom z principu meli demonstrovat proti cenzure debat, za tech zbylych 39-12=27 zcenzurovanych uskupeni, jako loni. IMHO nejsme jen diky jinym vysledkum pruzkumu a tomu, ze CT navysila pocet debatujicich stran o trosicku, aby se tam zlobivi Pirati a Svobodni vesli a mlceli, najednou na druhe strane barikady.
Souhlas. Takovéhle filtrační průzkumy "kdo má šanci" nejsou legitimní minimálně do té doby, dokud všechny kandidující strany nedostanou prostor, aby se mohly představit voličům. To je naprosté minimum, aby pak ty průzkumy měly aspoň nějakou vypovídací hodnotu.
Mikulas Peksa píše:Bylo by fajn, vydat k tomu nějaké trollící stanovisko.
A v televizních debatách to několikrát zopakovat. 39 kandidujících stran, to jsou čtyři hodinové losované debaty s max. 10 lídry kandidátek.