VOLEBNÍ odbor k čemu by měl přispět

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Petr.Bajgar
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 7455
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, K Ploché dráze 494
Dal poděkování: 6882 poděkování
Dostal poděkování: 3620 poděkování

Re: VOLEBNÍ odbor k čemu by měl přispět

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Mikulas Ferjencik píše:Já si myslím, že by to mělo fungovat tak, jak popisuje Honza Podhajský v tomto postu https://www.ceskapiratskastrana.cz/foru ... 216#p32641. Myslím, že se zbytečně zabýváme terminologií.. Šéf mediálního odboru by měl schvalovat (po obsahové stránce) volební materiály, a proto mi přijde logicky nadřazený kampaňovému (volebnímu) pododboru.
Nesouhlasím s Marianem Ferjenčíkem a raději se zdržuji komentáře.
Jako člen ČPS Mariana žádám o okamžitou nápravu tristního stavu jejich krajského webu, který dělá ostudu všem pirátum, svými aktualitami ze 7/2009 a za který nese jako předseda přímou zodpovědnost.
Screen shot 2009-11-06 at 6.02.41.png
Screen shot 2009-11-06 at 6.03.28.png
Screen shot 2009-11-06 at 6.04.02.png
Petr.Bajgar
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 7455
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, K Ploché dráze 494
Dal poděkování: 6882 poděkování
Dostal poděkování: 3620 poděkování

Re: VOLEBNÍ odbor k čemu by měl přispět

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Velice děkuji všem, kteří můj neumělý spisek "Proč Volební odbor" přijaly a podporují mou snahu nebát se fyzicky vystoupit na obranu našich priorit. Naši spoluobčané mají právo vědět, že jsme z masa a kostí, že nejsme médií představovaní vysávači ubohých autorů a jejich ochranitelských svazů.
Zdenek Pech píše: Petr Bajgar píše
Včera mi Martin Potuček říkal, "ale když my jsme mladší a netroufáme si oslovovat lidi".

K tomuhle se vyjádřím já, jelikož jsem byl autorem označeného výroku (ikdyž je hodně zkreslený). Uvedl jsem, že vzhledem k průměrnému věku Plzeňského KS a mladistvému vzezření můžeme mít problém s tím, jak jsme vnímáni veřejností a kam si nás zařadí. Jde o ten první kontakt, první sekundy, které rozhodují o názoru na ČPS.
Pokud jsem nebyl přesný v citaci omlouvám se a pokud jsi ho řekl ty Zděňku, nevzal jsme ti ho z úst záměrně, takže ještě jednu promiń. Podstata vyjádření snad přesto zůstala.

Zděňku píšeš o obavě jak zapůsobíme na jiné lidi a jestli neuškodíme ČPS.
Musím na to odpovědět "Absolutně NE". Pokud se za naše názory nebudeme stydět.

My se opravdu nemáme za co stydět, když uplatňujeme své Ústavou dané právo představovat a obhajovat své politické názory. Od 18let můžeme "konzumovat" alkohol, kouřit cigarety, hazardovat za volantem aut s životem svým i jiných lídí. Můžeme zakládat rodiny a mít a vychovávat děti. Jenže s každou touto svobodou přichází zároveň i odpovědnost.
Tu zodpovědnost jsme přijaly, jinak bychom se nesešli v ČPS. Stydět se mohou ti, kteří nazývají politku špinavou protože nedokážou rozlišit politiky od podvodníků.
Zdenek Pech píše: Když se na to podívám shora a představím si nějakou naší akci, vidím partičku mladých kluků, kteří energicky pobíhají mezi lidmi, agitují a snaží se o přesvědčivé podání myšlenek ČPS. Je to ale malý handicap, který snadno překousneme aktivitou a seriózním přístupem (a vhodným úborem :lol: ). Nic víc, nic míň - žádné obavy, žádný pesimismus.
Zdeňku sem rád, že nejsi pesimista a že nemáš obavy.
Raději přejdu bez komentáře tvůj pokus o božský pohled shora, a surealistickou představu pirátské agitky v akci.
Snad to byl jen nějaký záhadný pokus o objektivitu? nevím.
Protože tvoje představení nás, jako partičky mladých kluků, energicky pobíhajících agitujících a snažících se přesvědčovat... (koho dospělé lidi? ti lidé nemají víc práv než my a rozumu často míň), toto musím bohužel považovat za nepochopení toho o co v politice jde. My nejsme podomní prodejci, nejsme žádní lovci duší, lanaři nebo něco podobného. Jsme dospělí svéprávní lidé a plnoprávní občané tohoto státu ČR. Bez jakýchkoliv omezení. Proto se nejen nemáme za co stydět. Je to právě naopak, už konečně toto právo začínáme užívat a bránit. Klidně, nenuceně, nenásilně, představujme našim spoluobčanům proč jsme se daly dohromady pod vlajkou ČPS. Co považujeme za podstatné pro život a čeho se naopak obáváme, jak chceme, aby vypadala naše budoucnost. Co je na tom dětinského opravdu nechápu?
Proč mladí lidé nechodí k volbám? Možná si myslí, že to stejně nemá smysl, nebo je to lenost převzít zodpovědnost?
My je žádáme o zodpovědnost vůči jejich vlastním dětem.

Zdeňku těším se na osobní setkání, protože jsem přesvědčen, z tvých uvážlivých příspěvků, že jsi fajn chlap. Nejde my o to, abych tě snad nějak přesvědčoval nebo lámal, ale abychom si o tom spolu prostě a jednoduše promluvily. Protože toto považuji za nenahraditelnou formu sdělení si navzájem svých osobních postojů. Měj se fajn a pozdravuj ostatní piráty u vás.
Uživatelský avatar
Zdenek.Pech
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 712
Registrován: 05 kvě 2009, 14:07
Profese: ICT specialista
Bydliště: Plzeň
Dal poděkování: 30 poděkování
Dostal poděkování: 81 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: VOLEBNÍ odbor k čemu by měl přispět

Příspěvek od Zdenek.Pech »

Petr Bajgar píše: Nesouhlasím s Marianem Ferjenčíkem a raději se zdržuji komentáře.
Jako člen ČPS Mariana žádám o okamžitou nápravu tristního stavu jejich krajského webu, který dělá ostudu všem pirátum, svými aktualitami ze 7/2009 a za který nese jako předseda přímou zodpovědnost.
Prilis se mi nelibi hlasite poukazovani na nedostatky jinych - jednak se to da vyresit lepe (napr. SZ dotycnemu) a nevyvolavat tak zbytecne rozbroje a napeti. Proc?

1) jednak je pouze na predsedovi, zdali vyuziva ten ci onen kanal - pokud usoudi, ze navstevnost webu je natolik nizka, ze vyuzije radeji nejaky jiny kanal, pochopim to... ano, melo by to byt aktualni, ale uprimne - pokud bys mel hodnotit vsechny kraje, asi by te u vetsiny vypadaly vlasy :roll:

2) myslim si, ze Marian Ferjencik muze byt naprosto v klidu a dokonce na tebe muze ukazat vztyceny prostrednicek... Mariana neznam, Mikulase ano, ale to bude podobnost zrejme ciste nahodna :)

3) verim, ze se pro podobne pripady vyuzije cesta osobni, napriklad SZ

Ke zbytku tveho postu a komentu meho nazoru...
Ano, nebranim se osobnimu setkani na mezikrajske urovni. Urcite nejsem z tech, kteri se boji vyrazit mezi lidi. Je to o diskusi a ja si za svymi nazory obvykle stojim, nicmene jsem ochotny si vyslechnout i ostatni - nejsem vsevedouci. A takoveho setkani by se mohlo zucastnit mnohem vice lidi, jak jsme mluvili v utery.
Obrázek || jednatel PPC s.r.o. || Pirát tělem i duší
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Mediální odbor
Příspěvky: 14052
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: poslanec, lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 11388 poděkování
Dostal poděkování: 19571 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: VOLEBNÍ odbor k čemu by měl přispět

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Upřímně řečeno je pro mě nepřijatelný předseda mediálního odboru, který místo toho, aby obhajoval svoji vizi dehonestuje protivníka útokem na jeho krajský web. Ano je to ostuda, omlouvám se za něj, pracujeme na nápravě, ale s tímto tématem to naprosto nesouvisí.

Od tebe jsem Petře navíc nečetl ještě ani jeden konkrétní krok, kterým chceš svých cílů dosáhnout. Čtu tady od tebe stohy textu, ale konkrétní priority jsem ještě neviděl.

P.S. Nejsem Marian, ale Mikuláš a krajský předsešda už taky nejsem.
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770
Petr.Bajgar
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 7455
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, K Ploché dráze 494
Dal poděkování: 6882 poděkování
Dostal poděkování: 3620 poděkování

Re: VOLEBNÍ odbor k čemu by měl přispět

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Mikulas Ferjencik píše:Upřímně řečeno je pro mě nepřijatelný předseda mediálního odboru, který místo toho, aby obhajoval svoji vizi dehonestuje protivníka útokem na jeho krajský web. Ano je to ostuda, omlouvám se za něj, pracujeme na nápravě, ale s tímto tématem to naprosto nesouvisí.

Od tebe jsem Petře navíc nečetl ještě ani jeden konkrétní krok, kterým chceš svých cílů dosáhnout. Čtu tady od tebe stohy textu, ale konkrétní priority jsem ještě neviděl.

P.S. Nejsem Marian, ale Mikuláš a krajský předsešda už taky nejsem.
Na mém osobní požadavku, aby váš krajský web nedělal ostudu ČPS trvám.
Nemá to naprosto nic společného s tím jestli bude nebo nebude Volební odbor.
Je skvělé, že pracujete na novém webu, ale ten stávající dál zostuzuje naše motto, "Internet je naše moře".
To že víš, že je to ostuda, snad ani nelze komentovat, to je prostě absurdní. Ostudné je to, co na něm visí a to je tvoje zodpovědnost předsedo Pardubické KS. Tvoje omluva je dětinská a hlavně naprosto vůbec neřeší podstatu problému a tou je web KS Pardubice za který osobně jako předseda KS zodpovídáš. Tak zanech řečí a přistup k činům a hlavně nápravě.
Nemíním být osobní a o žádné dehonestování my nešlo.

PS: omlouvám se za záměnu tvého jména nebyl v tom naprosto žádný záměr
Měj se fajn
Vaclav.Fortik
Člen KS Praha
Příspěvky: 2087
Registrován: 02 črc 2009, 22:39
Profese: manager
Dal poděkování: 3902 poděkování
Dostal poděkování: 3768 poděkování

Re: VOLEBNÍ odbor k čemu by měl přispět

Příspěvek od Vaclav.Fortik »

Vážení,
začíná se opět zabředávat do osobní roviny, bavme se věcně. Vidím několik problémů/nástrah:
1. Všichni používáme různé pojmy a jména (volební tým, marketingový odbor, mediální odbor ...) aniž bychom si vyjasnili obsah - pak je obtížné argumentovat, že se někdo na něco hodí či nehodí, když si každý představujeme pod těmi pojmy jiný obsah. V následujících dnech by tedy bylo dobré si ty pojmy a obsahy vyjasnit a rozhodnout, kdo se těch odborů ujme - všechny prosím aby se v případě obsazování VÝKONNÝCH složek oprostili od pocitových vlivů a nominace brali po profesionální stránce - ano také bych mohl přesvědčit mnoho lidí ve straně, aby mi byla svěřena administrativa ČPS a pokud by se mi to povedlo, byla by to tragická chyba - každý se hodíme na něco jiného a na něco se naprosto nehodíme a ČASTO SI TO NECHCEME PŘIPUSTIT, pak musí nastoupit nějaká korekce z okolí.
2. ČPS trpí tím, že příliš mnoho lidí má příliš mnoho myšlenek (obvykle správných, užitečných, potřebných ...) a chce je prezentovat - což vede k tomu, že se méně vzájemně posloucháme a zato více píšeme, hovoříme a tvoříme.
3. Co jsem lidi v ČPS poznal, tak všem jde o prosazení našich myšlenek, někteří však mají tendenci prosadit ty myšlenky tou jejich jedinou správnou formou (u každého prosazovatele se pak ta forma v konkrétnostech liší) - přiznávám, že i já mám preference kde, kdy a jak naše zájmy prosdazovat, ALE PŘIZNÁVÁM VŠEM OSTATNÍM PRÁVO NA JEJICH ZPŮSOB PREZENTACE - možná by bylo dobré si sednout ve větším počtu lidí (osob, které se hodlají více zapojit do kampaně) a říci si přijatelné a již nepřijatelné formy propagace strany. VŠE CO BUDE SHLEDÁNO JAKO PŘIJATELNÉ, MŮŽE BÝT REALIZOVÁNO ...
4. Bez ohledu na výše uvedené je potřeba VYTVOŘIT OSOBNÍ ZODPOVĚDNOST za ten který způsob prezentace - můžeme pak zpětně vyhodnotit co se osvědčilo (kdo se osvědčil) a co ne a tedy do čeho v budoucnu více investovat energii, lidi, finance. Nehrajeme jen o parlamentní colby, ale i o ty místní, krajské a hlavně EVROPSKÉ - ty totiž za 4 roky musíme vyhrát :).
5. Tento příspěvek NENÍ mou snahou vetřít se do mediálního týmu - co jsem poznal obsah tohoto odboru - sebekriticky přiznávám, že se na to nehodím :).
Jana.Syrovatkova
Člen KS Praha
Příspěvky: 2827
Registrován: 04 zář 2009, 14:34
Profese: finanční specialista
Bydliště: trvalé Úvaly u Prahy, přechodné Praha 7, Holešovice
Dal poděkování: 567 poděkování
Dostal poděkování: 2247 poděkování

Re: VOLEBNÍ odbor k čemu by měl přispět

Příspěvek od Jana.Syrovatkova »

Omlouvám se, pokud budu říkat již řečené, jsem trošku v presu a nestíhám celé přečíst.

Podle mého je jedno, zda vznikne nový odbor nebo to bude jako pododbor, ale rozhodně jsem proti tomu, aby se pořád volby motaly v diskusi mediální sekce. Míchat tvorbu TZ s dalšími věcmi způsobí jediné - buď musíme pořád klikat, zda tam není něco nového nebo naopak hrozí, že nám něco uteče.

Volby by měly být prioritou všech pirátů a pirátek a všech odborů. Volební kampaň potřebuje peníze, o penězích bude rozhodovat předsednictvo dle návrhů finančního odboru. Ale to není důvod, proč by měl být volební (pod)odbor součástí finančního. Volební (pod)odbor potřebuje mít skvěle zpracované základní věci ohledně AZ, svobody, transprarentnosti i přímé demokracie. Volební (pod)odbor potřebuje dobře pracovat se všemi databázemi kontaktů, které máme, ale asi nemusí být součástí technického či administrativního odboru. Prostě v rámci voleb se ukáže, jak umíme spolupracovat. A podle mě je jedno, zda to bude odtud či odjinud, ale klíčové je, aby to opravdu fungovalo. Proč co a jak, to mám v hlavě částečně sesumýrováno na úrovni "jaké jsou vlastně cíle ČPS" a to pošlu někdy příští týden.
Petr.Bajgar
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 7455
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, K Ploché dráze 494
Dal poděkování: 6882 poděkování
Dostal poděkování: 3620 poděkování

VOLEBNÍ odbor k čemu? - k volebnímu úspěchu přece!

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Z hlediska věku voličů jsou nejstarší příznivci KSČM, u nichž se věkový průměr blíží 60 rokům.
U ostatních stran se pohybuje mezi 40 až 50 roky,
výjimkou je Strana zelených s věkovým průměrem voličů 35 let.
Průzkum se uskutečnil v době od 31. srpna do 7. září a zúčastnilo se ho 1045 občanů starších 15 let. viz: http://www.lidovky.cz/pruzkum-cesi-vyzn ... _domov_tai
a ještě jeden průzkum tentokrát na mnohem větším počtu oslovených: http://www.lidovky.cz/pruzkum-volby-by- ... _domov_pks

Mladí lidé počítačová generace zatím není nikde vidět.
Máme před sebou sedum měsíců ve kterých musíme pracovat efektivně, vytrvale a všemy dostupnýmy - vhodnými prostředky. No a hlavně společně protože každá pirátská "šavle" bude hodně chybět.


S politikou je nespokojeno 88 procent Čechů
http://www.ct24.cz/domaci/71799-s-polit ... ent-cechu/
http://aktualne.centrum.cz/domaci/spole ... ?id=652205

To snad je na odstoupení všech, co tam jsou až po jejich uklízečky.
Naposledy upravil(a) Petr.Bajgar dne 06 lis 2009, 20:07, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příspěvky: 21224
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: specialista pocitacove bezpecnosti
Bydliště: Praha, V Klaudu 42
Dal poděkování: 2361 poděkování
Dostal poděkování: 11863 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: VOLEBNÍ odbor k čemu by měl přispět

Příspěvek od Lukas.Novy »

88!

EDIT: NEBEZPECNA SYMBOLIKA!
pani nováková povídala, že u vás na balkóně
sou furt ňáký kluci, kouřej a smějou se.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Fotku Stierlitze jako avatara mi zakazali, toz sem nahodil catvatara.
Petr.Bajgar
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 7455
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, K Ploché dráze 494
Dal poděkování: 6882 poděkování
Dostal poděkování: 3620 poděkování

Re: VOLEBNÍ odbor k čemu by měl přispět

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Lukas Novy píše:88!

EDIT: NEBEZPECNA SYMBOLIKA!
Velice zvláštní poznámka od Lukáše Nového.

Že by začínal další kolo? Nebo snad pokračování?

Toto nemíním řešit. Mě zajímá spíš jak to a proč Lukáš nebo snad raději p. Nový neupozorňuje na neaktualizace některých krajských webů, nebo nepracuje na tom, aby byly naší pozitivní vizitkou. Jeho případné další excesy budou padat i na lidi, kteří mu svou důvěrou dali možnost, aby jimy ... (přinejmenším odváděl pozornost od podstaných věcí)
Jak se říká v jednom stárém českém filmu "Bona fídé, bona fídés" By měla vést k zamyšlení ty kteří adorují rádoby přínosy p. Nového.
Zamčeno

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“