Velice děkuji všem, kteří můj neumělý spisek "Proč Volební odbor"
přijaly a podporují mou snahu nebát se fyzicky vystoupit na obranu našich priorit. Naši spoluobčané mají právo vědět, že jsme z masa a kostí, že nejsme médií představovaní vysávači ubohých autorů a jejich ochranitelských svazů.
Zdenek Pech píše:
Petr Bajgar píše
Včera mi Martin Potuček říkal, "ale když my jsme mladší a netroufáme si oslovovat lidi".
K tomuhle se vyjádřím já, jelikož jsem byl autorem označeného výroku (ikdyž je hodně zkreslený). Uvedl jsem, že vzhledem k průměrnému věku Plzeňského KS a mladistvému vzezření můžeme mít problém s tím, jak jsme vnímáni veřejností a kam si nás zařadí. Jde o ten první kontakt, první sekundy, které rozhodují o názoru na ČPS.
Pokud jsem nebyl přesný v citaci omlouvám se a pokud jsi ho řekl ty Zděňku, nevzal jsme ti ho z úst záměrně, takže ještě jednu promiń. Podstata vyjádření snad přesto zůstala.
Zděňku píšeš o obavě jak zapůsobíme na jiné lidi a jestli
neuškodíme ČPS.
Musím na to odpovědět
"Absolutně NE".
Pokud se za naše názory nebudeme stydět.
My se opravdu nemáme za co stydět, když uplatňujeme své Ústavou dané právo představovat a obhajovat své politické názory. Od 18let můžeme "konzumovat" alkohol, kouřit cigarety, hazardovat za volantem aut s životem svým i jiných lídí. Můžeme zakládat rodiny a mít a vychovávat děti. Jenže s každou touto svobodou přichází zároveň i odpovědnost.
Tu zodpovědnost jsme přijaly, jinak bychom se nesešli v ČPS. Stydět se mohou ti, kteří nazývají politku špinavou protože nedokážou rozlišit politiky od podvodníků.
Zdenek Pech píše:
Když se na to podívám shora a představím si nějakou naší akci, vidím partičku mladých kluků, kteří energicky pobíhají mezi lidmi, agitují a snaží se o přesvědčivé podání myšlenek ČPS. Je to ale malý handicap, který snadno překousneme aktivitou a seriózním přístupem (a vhodným úborem

). Nic víc, nic míň - žádné obavy, žádný pesimismus.
Zdeňku sem rád, že nejsi pesimista a že nemáš obavy.
Raději přejdu bez komentáře tvůj pokus o božský pohled shora, a surealistickou představu pirátské agitky v akci.
Snad to byl jen nějaký záhadný pokus o objektivitu? nevím.
Protože tvoje představení nás, jako partičky mladých kluků, energicky pobíhajících agitujících a snažících se přesvědčovat... (koho dospělé lidi? ti lidé nemají víc práv než my a rozumu často míň), toto musím bohužel považovat za nepochopení toho o co v politice jde. My nejsme podomní prodejci, nejsme žádní lovci duší, lanaři nebo něco podobného. Jsme dospělí svéprávní lidé a plnoprávní občané tohoto státu ČR. Bez jakýchkoliv omezení. Proto se nejen nemáme za co stydět. Je to právě naopak, už konečně toto právo začínáme užívat a bránit. Klidně, nenuceně, nenásilně, představujme našim spoluobčanům proč jsme se daly dohromady pod vlajkou ČPS. Co považujeme za podstatné pro život a čeho se naopak obáváme, jak chceme, aby vypadala naše budoucnost. Co je na tom dětinského opravdu nechápu?
Proč mladí lidé nechodí k volbám? Možná si myslí, že to stejně nemá smysl, nebo je to lenost převzít zodpovědnost?
My je žádáme o zodpovědnost vůči jejich vlastním dětem.
Zdeňku těším se na osobní setkání, protože jsem přesvědčen, z tvých uvážlivých příspěvků, že jsi fajn chlap. Nejde my o to, abych tě snad nějak přesvědčoval nebo lámal, ale abychom si o tom spolu prostě a jednoduše promluvily. Protože toto považuji za nenahraditelnou formu sdělení si navzájem svých osobních postojů. Měj se fajn a pozdravuj ostatní piráty u vás.