prachy od nás nechtěli, ač jsme je nabízeli.Médecins Sans Frontières
Chybějící socha anděla pro Karla Kryla
Moderátor: Odbor - administrativni
Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
- Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
- Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
- Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
- Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
- Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
- Michal.Havranek
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 2055
- Registrován: 21 úno 2012, 19:27
- Profese: xxx
- Dal poděkování: 1156 poděkování
- Dostal poděkování: 2237 poděkování
Re: Chybějící socha anděla pro Karla Kryla
- Jakub.Burget
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 775
- Registrován: 17 říj 2013, 11:27
- Profese: právník, advokátní koncipient
- Bydliště: Olomouc (reálné) tr.b.: Konice
- Dal poděkování: 436 poděkování
- Dostal poděkování: 1109 poděkování
Re: Chybějící socha anděla pro Karla Kryla
Absolutní blbost. Za 600k. se dá pomoci tolika potřebným lidem..zvířatům, stromům. Kdo alespoň trošku zná Karlovu tvorbu a filozofii, tak by tohle nikdy nenavrhl. Kus studeného kovu, někde za cihlovou zídkou, co není nikomu k ničemu. By byl první kdo by se nám smál skrz slzy, nad takovou marností...
Pokud ho chceme uctít, tak založme např. nadaci v jeho jménu a v jeho jménu pomáhejme..
Můj názor.
Pokud ho chceme uctít, tak založme např. nadaci v jeho jménu a v jeho jménu pomáhejme..
Můj názor.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Burget za příspěvky (celkem 5):
- Frantisek.Navrkal, Marek.Necada, Martin.Smida, Martin.Shanil, Helena Jarolimkova
Mgr. Jakub Burget KSOLK !
- Dominika.Michailidu
- Republikový výbor
- Příspěvky: 3515
- Registrován: 28 črc 2011, 22:13
- Profese: výtvarník
- Bydliště: Krnsko
- Dal poděkování: 7685 poděkování
- Dostal poděkování: 5946 poděkování
Re: Chybějící socha anděla pro Karla Kryla
Účelem mrtvých lidí IMHO zas není dělat těm stranám propagandu, když se to stranám hodí.. A když už teda a je tady možnost dokázat, že ho vnímáme jako "svýho"... tak co? Pískám si, tedy jsem..Vojtech Pikal píše:Tedy upřesním, že účelem politických stran IMHO není ani přispívat na pomníky.
Každopádně kdykoli to bude vypadat, že si zas přihříváme polívku, o tom žádná..
Mám ještě lepší nápad. Poslat to úplně anonymně (jestli to jde)
Lékařům bez hranic pošlem taky, i když nechtějí. Normálně to rozdáme veřejnosti, která se snaží být prospěšná. Tím obejdeme předpis. Nebo to nebude potřeba?
Doporučuji.. http://www.rozhlas.cz/vltava/stream/_zp ... z--1335611 v "hlavní roli" Karel a je to dost poučný.

- Tito uživatelé poděkovali autorovi Dominika.Michailidu za příspěvek:
- Vojtech.Pikal
77S 2I 3I 3I
- Martin.Shanil
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 7036
- Registrován: 07 dub 2012, 21:03
- Profese: eshop + prodejna
- Bydliště: Karoliny Světlé 486, Sadská 28912
- Dal poděkování: 9169 poděkování
- Dostal poděkování: 9464 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Chybějící socha anděla pro Karla Kryla
Ano pomník může být okázalá manipulativní sračka, ale taky to může být projev úcty (pravdou je, že čím dražší tím taky okázalejší).Frantisek Navrkal píše:Mě to prostě přijde jako strašná opičárna. Tyhle velkolepý pomníky mě prostě nějak nebaví.
Pokud si někdo chce získat informace o Krylovi, tak má zdrojů dost. Pochybuji, že nějaká socha bude mít větší informační obsah než blbej článek na wikipedii.
To, jak chceme zastupovat naše voliče, se také ze sochy moc nikdo nedozví. Zato třeba z našich stranických dokumentů ano.
To bych radši podobně teatrálně poslal půl mega třeba na Médecins Sans Frontières nebo tak něco. Přijde mi to jako lepší investice než kus bronzu, na kterej budou srát holubi.
Informace, že se piráti výrazně podíleli na ocenění Karla Kryla, zároveň v sobě nese právě i tu informaci, jaké hodnoty jsou pro ně důležité. Co je ve wiki psáno se nedá srovnat s tím co je odlito do bronzu
Co by bylo lepší - kde peníze lépe využít - > od začátku této debaty mě to furt svádí napsat, že na zkulturnění památníku v Letech. Ale to můžeme kdykoliv zkusit. Tam je průser už tak dlouhodobý, že to chvíli počká.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Shanil za příspěvky (celkem 2):
- Marek.Necada, Helena Jarolimkova
- Martin Broz
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 9428
- Registrován: 08 črc 2009, 12:40
- Profese: SMRT MODERACI
- Bydliště: Internet
- Dal poděkování: 1529 poděkování
- Dostal poděkování: 5426 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Chybějící socha anděla pro Karla Kryla
Jenze ty zase placas a vis o tom kulovy. Tohle neni zadny dodatecny pomnik z vule bafunaru, ke kterym ses pridal, ale jeho vlastni prani, ktere mu nikdo za 20 let nedokazal splnit. A to je ostuda. Jeho kleplo velice brzo, takze to nedomyslel do detailu, ale mel urcitou vizi i o svem hrobe, na ktery diky prachum v pozustalosti proste nikdy nedoslo. Penize nebo zivot plati u Kryla po jeho smrti dost napadne. A penize na piratskem uctu nejsou vase. Jsou lidi, kteri maji taky urcitou vizi a nevim sice co je nakonec primelo vam tam ten hlas hodit, ale zrejme je prapuvodni myslenka svobodneho zivota prevalcovala i prakticky ucinek zdejsiho moderatorskeho gestapa, takze vam to tam v bezvedomi hodili. Meli byste se zamyslet a to gesto udelat. NIC vas to totiz nestoji a to je dalsi vec. Jsou to i moje penize, jsou to dokonce i penize komunistu, da se o tom par hodin vypravet, proc tomu Krylovi doprat to co chtel. Da se to pobrat ze vsech stran, ale on by tu musel byt nekdo, kdo by to svedl. Zatim tu mate jen pokladnika, ktery to umi zaplatit a to protentokrat bohate staci. Lepsi je uz za Piraty tri roky mlcet.Adam Skorepa píše:Stavět pomník mrtvým mi vždy připadalo uhozené. Ať už z jakýchkoliv důvodů.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin Broz za příspěvky (celkem 2):
- Vojtech.Pikal, Karin
- Roman.Kucera
- Příspěvky: 15166
- Registrován: 14 zář 2010, 10:04
- Profese: IT
- Bydliště: Praha, Letná
- Dal poděkování: 9751 poděkování
- Dostal poděkování: 17930 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Chybějící socha anděla pro Karla Kryla
Stejně mě nikdo nepřesvědčí, že to není jen Broochův troling. Už jste zapomněli, jak to umí? 
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!