Chybějící socha anděla pro Karla Kryla

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.

Věnovat Karlu Krylovi 600.000,- na sochu anděla

Nechci
13
33%
Chci
24
60%
Nevím kdo je Karel Kryl
3
8%
 
Celkem hlasujících: 9 - Celkem hlasů: 40

Uživatelský avatar
Michal.Havranek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2055
Registrován: 21 úno 2012, 19:27
Profese: xxx
Dal poděkování: 1156 poděkování
Dostal poděkování: 2237 poděkování

Re: Chybějící socha anděla pro Karla Kryla

Příspěvek od Michal.Havranek »

Médecins Sans Frontières
prachy od nás nechtěli, ač jsme je nabízeli.
Uživatelský avatar
Jakub.Burget
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 775
Registrován: 17 říj 2013, 11:27
Profese: právník, advokátní koncipient
Bydliště: Olomouc (reálné) tr.b.: Konice
Dal poděkování: 436 poděkování
Dostal poděkování: 1109 poděkování

Re: Chybějící socha anděla pro Karla Kryla

Příspěvek od Jakub.Burget »

Absolutní blbost. Za 600k. se dá pomoci tolika potřebným lidem..zvířatům, stromům. Kdo alespoň trošku zná Karlovu tvorbu a filozofii, tak by tohle nikdy nenavrhl. Kus studeného kovu, někde za cihlovou zídkou, co není nikomu k ničemu. By byl první kdo by se nám smál skrz slzy, nad takovou marností...

Pokud ho chceme uctít, tak založme např. nadaci v jeho jménu a v jeho jménu pomáhejme..

Můj názor.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Burget za příspěvky (celkem 5):
Frantisek.Navrkal, Marek.Necada, Martin.Smida, Martin.Shanil, Helena Jarolimkova
Mgr. Jakub Burget KSOLK !
Uživatelský avatar
Dominika.Michailidu
Republikový výbor
Příspěvky: 3515
Registrován: 28 črc 2011, 22:13
Profese: výtvarník
Bydliště: Krnsko
Dal poděkování: 7685 poděkování
Dostal poděkování: 5946 poděkování

Re: Chybějící socha anděla pro Karla Kryla

Příspěvek od Dominika.Michailidu »

Vojtech Pikal píše:Tedy upřesním, že účelem politických stran IMHO není ani přispívat na pomníky.
Účelem mrtvých lidí IMHO zas není dělat těm stranám propagandu, když se to stranám hodí.. A když už teda a je tady možnost dokázat, že ho vnímáme jako "svýho"... tak co? Pískám si, tedy jsem..

Každopádně kdykoli to bude vypadat, že si zas přihříváme polívku, o tom žádná..

Mám ještě lepší nápad. Poslat to úplně anonymně (jestli to jde) :twisted:

Lékařům bez hranic pošlem taky, i když nechtějí. Normálně to rozdáme veřejnosti, která se snaží být prospěšná. Tím obejdeme předpis. Nebo to nebude potřeba?


Doporučuji.. http://www.rozhlas.cz/vltava/stream/_zp ... z--1335611 v "hlavní roli" Karel a je to dost poučný.


OFFTOPIC(sry, mám den Blbec, a byli jste první na ráně, vlákno úlevné daleko)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dominika.Michailidu za příspěvek:
Vojtech.Pikal
77S 2I 3I 3I
Uživatelský avatar
Martin.Shanil
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 7036
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Profese: eshop + prodejna
Bydliště: Karoliny Světlé 486, Sadská 28912
Dal poděkování: 9169 poděkování
Dostal poděkování: 9464 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chybějící socha anděla pro Karla Kryla

Příspěvek od Martin.Shanil »

Frantisek Navrkal píše:Mě to prostě přijde jako strašná opičárna. Tyhle velkolepý pomníky mě prostě nějak nebaví.

Pokud si někdo chce získat informace o Krylovi, tak má zdrojů dost. Pochybuji, že nějaká socha bude mít větší informační obsah než blbej článek na wikipedii.

To, jak chceme zastupovat naše voliče, se také ze sochy moc nikdo nedozví. Zato třeba z našich stranických dokumentů ano.

To bych radši podobně teatrálně poslal půl mega třeba na Médecins Sans Frontières nebo tak něco. Přijde mi to jako lepší investice než kus bronzu, na kterej budou srát holubi.
Ano pomník může být okázalá manipulativní sračka, ale taky to může být projev úcty (pravdou je, že čím dražší tím taky okázalejší).
Informace, že se piráti výrazně podíleli na ocenění Karla Kryla, zároveň v sobě nese právě i tu informaci, jaké hodnoty jsou pro ně důležité. Co je ve wiki psáno se nedá srovnat s tím co je odlito do bronzu :) Je to pravda teatrální, ale tak naše kultura funguje.

Co by bylo lepší - kde peníze lépe využít - > od začátku této debaty mě to furt svádí napsat, že na zkulturnění památníku v Letech. Ale to můžeme kdykoliv zkusit. Tam je průser už tak dlouhodobý, že to chvíli počká.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Shanil za příspěvky (celkem 2):
Marek.Necada, Helena Jarolimkova
Uživatelský avatar
Martin Broz
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 9428
Registrován: 08 črc 2009, 12:40
Profese: SMRT MODERACI
Bydliště: Internet
Dal poděkování: 1529 poděkování
Dostal poděkování: 5426 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chybějící socha anděla pro Karla Kryla

Příspěvek od Martin Broz »

Adam Skorepa píše:Stavět pomník mrtvým mi vždy připadalo uhozené. Ať už z jakýchkoliv důvodů.
Jenze ty zase placas a vis o tom kulovy. Tohle neni zadny dodatecny pomnik z vule bafunaru, ke kterym ses pridal, ale jeho vlastni prani, ktere mu nikdo za 20 let nedokazal splnit. A to je ostuda. Jeho kleplo velice brzo, takze to nedomyslel do detailu, ale mel urcitou vizi i o svem hrobe, na ktery diky prachum v pozustalosti proste nikdy nedoslo. Penize nebo zivot plati u Kryla po jeho smrti dost napadne. A penize na piratskem uctu nejsou vase. Jsou lidi, kteri maji taky urcitou vizi a nevim sice co je nakonec primelo vam tam ten hlas hodit, ale zrejme je prapuvodni myslenka svobodneho zivota prevalcovala i prakticky ucinek zdejsiho moderatorskeho gestapa, takze vam to tam v bezvedomi hodili. Meli byste se zamyslet a to gesto udelat. NIC vas to totiz nestoji a to je dalsi vec. Jsou to i moje penize, jsou to dokonce i penize komunistu, da se o tom par hodin vypravet, proc tomu Krylovi doprat to co chtel. Da se to pobrat ze vsech stran, ale on by tu musel byt nekdo, kdo by to svedl. Zatim tu mate jen pokladnika, ktery to umi zaplatit a to protentokrat bohate staci. Lepsi je uz za Piraty tri roky mlcet.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin Broz za příspěvky (celkem 2):
Vojtech.Pikal, Karin
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Příspěvky: 15166
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9751 poděkování
Dostal poděkování: 17930 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chybějící socha anděla pro Karla Kryla

Příspěvek od Roman.Kucera »

Stejně mě nikdo nepřesvědčí, že to není jen Broochův troling. Už jste zapomněli, jak to umí? ;-)
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“