Ukrajina

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět

Jsou současné protesty v Ukrajině legitimní?

ANO, ozbrojený odpor je v tomto případě v pořádku.
35
22%
NE, jedná se o násilný puč s úmyslem převzít vládu.
48
30%
NEMÁM dostatek relavantních informací, abych se rozhodl.
76
48%

Celkem hlasujících: 85 - Celkem hlasů: 159

Ivan Sirko
Profese: Putující filosof
Dal poděkování: 10017 poděkování
Dostal poděkování: 2507 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina

Příspěvek od Ivan Sirko » 20 čer 2014, 06:49

Přátele, jsem plynule mluvím rusky, ukrajinsky a česky.

Moje rada pro všechny: Ignorujte toto vlákno a jdete dělat jiní věci, tady nic nez reposty proruske propagandy od Ivo Vašička tato debata ne posouvá. Jakékoliv nabídky komentovat nebo vysvětlovat a to s různych úhlu pohledu trvale odmítáno. Jediný možný variant ktery tu nabízí: Ruska propaganda ma pravdu a ukrajinska neni duverohodna, protože to jsou fašisti a Banderovci :D

PS. Moje zdroje informace nejsou moc velke, ale většinou od konkřetnich lidi o kterych neco vím a to jak zástupců ruske inteligence jako profesor Zubov apod. Většinou to ruské disidenty nebo opoziční politici. Z Ukrajiny je zdroju o mnohem vic, od novinářů ktere přimo v zónách konfliktu nebo od místních lidi.

Jediné co mohu říct, že situace neni jednoducha a už vubec neni mozne ji pochopit tady plaváním na foru :(
Jsou tam obrovsky mix zajmu, tlaku, historických a politických vývoji, boj mezi oligarchy a komunisty, atd. atp.

Kdyby někdo zeptal mne kde je teď peklo na zemi, tak by jsem odpověděl: na východní časti ukrajiny :(

PS. Ale přes všechno zlého co se tam odehrává vidím i naději, že Ukrajina konečně po 22 letech vypořádá se svoji komunistické a kriminální minulosti a začne se v ni budovat civilizovaný stát.

PPS. Ješte pro štamgasty jedna myšlenka, kterou včera podchytit na FB:
- jeden s diskutérů pta se: proč Rusko propušti na Ukrajinu teroristy a zbraně ale zpět ne? Jen hroby?
- odpovedeď: ty to ješte nechápeš? Rusko tam posila svůj Pravý sektor aby se jeho zbavit :shock:
- a kam te hroby vezou? O tom nikde žádná informace?
- no jistě že žádná informace nebude, ale mezi příbuznými, ktere dozvěděli že jich manžel, syn, brát apod. byl zabit už vědí kam musí jeť aby najít tělo, do Rostova, tam je na to speciální márnice na 400 míst ješte od dob valky v Čečensku :o
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan Sirko za příspěvky (celkem 2):
Petr.Vileta, Frantisek.Navrkal
"Moje představa demokrace je taková, že v ní nejslabší dostávají příležitost jako nejsilnější... Žádná země na světe momentálně neumí nic jiného, než projevit o své slabé blahosklonnou starost... Západní demokracie ve své dnešní podobě je jen zředěný faśismus... skutečnou demokracii nemůže dělat dvacet pánů usazených v centrále. Musí se vytvářet zdola, lidmi v každé vesnici."
- Gándhí

Roman.Kucera
Republikový výbor
Profese: IT
Dal poděkování: 9514 poděkování
Dostal poděkování: 17106 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman.Kucera » 20 čer 2014, 11:02

Považovat ruská media a svobodná je prostě směšné.
O ukrajinských to platí bohužel taky
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 21963 poděkování
Dostal poděkování: 10248 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 20 čer 2014, 11:14

AlexandrMitrofanov @AlexandrMitrofa

Gen taj NATO obvinil Greenpeace jako nástroj Kremlu(protesty proti těžbě břidlicového plynu).Grnpeace se ohradil.RJ.
http://www.dw.de/глава-нато-европейские ... a-17723069
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Ivo.Vasicek
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

czpirat
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Profese: IT coordinator
Dal poděkování: 108 poděkování
Dostal poděkování: 144 poděkování

Příspěvek od czpirat » 20 čer 2014, 12:06

Já jsem Vám v mém příspěvku uvedl několik relevantních faktů. žádný nepocházel z ruských mediálních zdrojů, jediný z ruského webu. Následně tu řešíme funkčnost mediálního sektoru v Rusku ale reakce na mnou psané nikde. Ale fakt, že nejvyšší představitelé Kyjevské junty používají nacistický slovník, chtějí stavět "filtrační" tábory, snaží se o etnické vyčištění jihovýchodu a namísto "protiteroristické" operace prostě rozbombardovávají celá města a zabíjejí stovky civilistů prostě zlým ruskem neokecáte.
Tito uživatelé poděkovali autorovi czpirat za příspěvek:
Ivo.Vasicek

Ivo.Vasicek
Krajské předsednictvo
Profese: manažer
Dal poděkování: 10542 poděkování
Dostal poděkování: 11097 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivo.Vasicek » 20 čer 2014, 14:40

Ivan Sirko píše: Ignorujte toto vlákno a jdete dělat jiní věci, tady nic nez reposty proruske propagandy od Ivo Vašička tato debata ne posouvá. Jakékoliv nabídky komentovat nebo vysvětlovat a to s různych úhlu pohledu trvale odmítáno. Jediný možný variant ktery tu nabízí: Ruska propaganda ma pravdu a ukrajinska neni duverohodna, protože to jsou fašisti a Banderovci :D
Lidi si udělají úsudek sami, nepotřebují tvé cenzurní a lživé rady.
1)prezentuji své názory, nikoliv ruskou propagandu (to je jen tvá nálepka pro názor, který se ti nelíbí
2)důvěryhodná není žádná propaganda
3)to že ukrajinská média a ukrajinští představitelé opakovaně lžou bylo už mnohokrát prokázáno a nikdy jsem neuváděl že je to kvůli tomu, že jsou to fašisti a Banderovci. Nicméně někteří vládní představitelé a některé nové policejní a vojenské složky nacistické jsou. Označují se nacistickými symboly, používají nacistickou rétoriku a chovají se jako nacisté, tak nevím jak je jinak označit
4)žádná diskuse tady není odmítána, jen na tvé posty nikdo nereaguje neboť nepřinášejí relevantní informace
A neustále tu opakuji: Ukrajina je jen prostředek k narušení rozvíjející se spolupráce mezi EU a Ruskem. No a ti ukrajinští náckové a vlastenci atp. dělají USA jen užitečné idioty.
Pozn: Opravdu ti lidi na Majdanu chtěli jen vyměnit jednoho oligarchu za druhého a vyhnat ruskojazyčné obyvatelstvo z Ukrajiny?
Protože to se děje. A důležité je co se děje a ne plky.
Současný prezident Ukrajiny je agent USA:
http://svobodnenoviny.eu/porosenko-je-d ... entem-usa/
A tady ukázka "pravdivého " zpravodajství z UA (video z promo akce na W.OT. - počítačová hra použito jako ukázka ruských tanků na Ukrajině.http://www.youtube.com/watch?v=oNqenJ2cBNQ
no a tady ruská TV, ale ukrajinská poslankyně, to by se mohlo Ivanovi Sirkovi líbit:https://www.youtube.com/watch?v=Tub3kQIracI
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)

Ales.Sura
Člen KS Praha
Profese: aplikační inženýr, vývoj IC
Dal poděkování: 1814 poděkování
Dostal poděkování: 2831 poděkování

Příspěvek od Ales.Sura » 25 čer 2014, 09:55

Brňan u separatistů: Ukrajinci všechny v nemocnici postříleli
http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/ ... 40620.html
Aleš Sůra - můj pirátský Jabber je momentálně Obrázek, PGPID: 9C1B3043
"Prosíme ty, kteří tvrdí, že něco nejde, aby nezdržovali ty, kteří už to dělají!"

Ivo.Vasicek
Krajské předsednictvo
Profese: manažer
Dal poděkování: 10542 poděkování
Dostal poděkování: 11097 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivo.Vasicek » 27 čer 2014, 10:31

Už to začíná docházet i lidem v Kyjevě: http://www.youtube.com/watch?v=yKT1620Z5nc
V Sýrii Obama také rozdmýchává konflikt:http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/oba ... 590604f2e/
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)

Ivan Sirko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan Sirko » 27 čer 2014, 20:42

EU uzavřela asociační smlouvy s Ukrajinou, Gruzií a Moldavskem. :D

Děkuji všem, kdo upřímně podporuje Ukrajinu na její cestě k civilizované společnosti - společenstvi europskych zemi.
Pro našu zem je to asi jedna z největších události po říjnové revoluce z roku 1917 ;)

Taky pro ukrajinske piráty otevírá se cesta ke vstupu do PP-EU což je dobrý cil a novy prostor pro spoluprace :fet:

PS. Všem nepřátelům Ukrajiny zbývá jen tiše zlobit :mrgreen: ale nejde to zastavit a ja aspoň naučil se používat ignorance tady na foru, protože s nemocnymi nejde normálně komunikovat a je klid. Takže polibte si nebo Putinu prdel !!!

PPS. Putin HYLLO, La-la-la-la-la-la-la-la-la-la-la-la-la-la-la!!! :fet:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan Sirko za příspěvek:
Petr.Bajgar
"Moje představa demokrace je taková, že v ní nejslabší dostávají příležitost jako nejsilnější... Žádná země na světe momentálně neumí nic jiného, než projevit o své slabé blahosklonnou starost... Západní demokracie ve své dnešní podobě je jen zředěný faśismus... skutečnou demokracii nemůže dělat dvacet pánů usazených v centrále. Musí se vytvářet zdola, lidmi v každé vesnici."
- Gándhí

Petros.Michailidis
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Profese: programátor analytik
Dal poděkování: 1132 poděkování
Dostal poděkování: 1717 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petros.Michailidis » 27 čer 2014, 21:07

Ivan Sirko píše:Děkuji všem, kdo upřímně podporuje Ukrajinu na její cestě k civilizované společnosti - společenstvi europskych zemi.
Pro našu zem je to asi jedna z největších události po říjnové revoluce z roku 1917 ;)
Ivane, máme asi oba trochu odlišný pohled na to, co je to civilizovaná společnost. Jestli považuješ společeství evropských zemí, které je prezentováno institutem Evropská Unie, pak asi nevnímáš to, jak se necivilizovaně a nedemokraticky chová ke svým členským zemím.

Já vím, že je to na delší diskuzi, ale jestli máš pocit, že Ukrajina něco vyhrála, pak nechme čas plynout a počkáme na výsledky. Já tvé přesvědčení nesdílím. A důvodem jsou mi osudy všech "menších a nevýznamných" zemí Unie. Ten osud jim zpečetila právě ta civilizovaná společnost.
Pro mne osobně představuje skutečnost, že Řecko prodává svou zemi komukoliv, jako nejvýraznější důkaz toho, kam tuto zemi dohnali. A prosím, neříkej mi, že si za to Řekové mohou sami. Ta kohorta, která se vydávala za Řeky a povolně vedla tuto zemi v souladu s instrukcemi Komise, nejsou Řekové. Jsou to zaprodanci, kteří svoji vlast nechali vykrvácet pro svůj osobní prospěch. Země jim ležele někde u zadnice. A dosud leží. Tak jako všem Evropanům (myslím tu hromadu úředníků, kteří naplňují jako užiteční idioti účel, o jehož dosazích nemají nejmenší tušení), kteří NUTÍ občanstvo Evropy dělat věci, které by sami od sebe nikdy s jasným rozumem nedělali.

A jestli máš pocit, že ti dva podivíni, co si podávali kvůli fotografům ruce s ukrajinským prezidentem po podpisu asociační dohody (to je fakt eufemistický název pro otrokářskou smlouvu - ale to ber ode mne s rezervou), to dělají pro ukrajinské krásné oči, pak mi to přijde dvojnásob podivné. Těm dvěma osud ukrajinského lidu je absolutně lhostejný. Jejich zájmy jsou dle mého těžce slučitelné se zájmy Ukrajiny.

A na závěr ještě otázka, jestli tušíš, o čem že ta asociační dohoda vůbec je. Existuje někde k nahlédnutí její znění? Nebo je to tajné? Nevím. Ty otázky nejsou provokací, jenom zvídavým pátráním po tom nejdůležitějším.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petros.Michailidis za příspěvek:
Ivan Sirko
Petros Michailidis
tel: 777 897 146
otec dvou Pirátek (to je dobrá kvalifikace, ne?)

Ivan Sirko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan Sirko » 28 čer 2014, 11:31

Ano, Petrosi, neni to jen pohádka a ráj na zemi, to vím ;)

Co je ale pro našu zem důležité, tak ten směr kam zem nasměruje, proto plné s tebou souhlasím o čem píšeš, jenže je tu dvě možnosti napřiklad kandidovat za piráty a měnit EU k lepšímu, nebo jako svobodní to cele zbourat ;)

Ten text smlouvy i s podrobnou analýzou Institutu pro ekonomicky průzkum je tady, ale je v ukrajinštině, sám teď prokusavam v těchto otázkách ;) aby vědet to "zlo" co nas čeká, ale asi kvůli tomu nechceš aby Česka republika vystoupila z EU ???

http://www.eurointegration.com.ua/files ... ic-ied.pdf

Když najdu v jiných jazykach, dam to sem. Symbolicky název dokumentu: "Ekonomická čast dohody o asociace mezi Ukrajinou a EU: Ovlivněni biznesu, lidi a státních struktur."

:fet:

PS. Petrosi, ono tech možnosti moc nemáme: Odstehovat na ne obydlený ostrov, spolupracovat se západem ale ne podléhat jeho tlaku a řešit problémy konstruktivní, nebo propadnut pod vliv Ruska a řešit jich problémy při tom zapomenut na vlastní ;)

Současné Rusko neni spolehlivý partner ani pro nas, ani pro vlastní lid. Až zmeni vláda v Rusku myslím že spoustu problem zmizí, protože Ruske intelektuály, vědci, opoziční politici apod. upřímně podporuji změny co probíhají na Ukrajině, protože dobře vědí, že pokuď Ukrajina zvládne vyhrabat z blata, pomůže pak i samotnému Rusku otočit ostudnou stránku ve sve historii a začít vyvíjet směrem k civilizace. S Putinym a celým tim zločineckými klanem ktery jen rozkrádá vlastní zem a ješte drží u vlády jen pro to že maji velke zásoby nerostného bohatství ale čím dal, rusky národ začít uvědomovat o co tu jde a uvidíš jak budu hnát vlastní zločince k soudu nebo rovno do hrobu :evil:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan Sirko za příspěvek:
Petr.Bajgar
- Gándhí

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“