Ukrajina

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět

Jsou současné protesty v Ukrajině legitimní?

ANO, ozbrojený odpor je v tomto případě v pořádku.
35
22%
NE, jedná se o násilný puč s úmyslem převzít vládu.
48
30%
NEMÁM dostatek relavantních informací, abych se rozhodl.
76
48%

Celkem hlasujících: 85 - Celkem hlasů: 159

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 21935 poděkování
Dostal poděkování: 18863 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina

Příspěvek od Petr.Vileta » 18 čer 2014, 21:48

Lidi, uvědomujete si vůbec, že v Rusku téměř neexistují nezávislá média? Kromě pár malých internetových deníků a několika blogerů tam vše ostatní podléhá Kremlu. Jestli pochybujete o nezávislosti ČT, tak to je jenom slabý odvar toho, jak to funguje v Rusku. U nás kritického novináře pouze propustí, v Rusku je mnohdy rovnou dají zabít. Odkazovat na ruská média a vydávat to za objektivní zpravodajství je stejně nesmyslné, jako tvrdit, že před rokem 1989 se pravda mohla číst v Rudém Právu. Jak pravil dobový vtip:

V Rudém Právu jsou tři druhy informací:
pravdivé - sport
téměř pravdivé - počasí
a pak ty ostatní.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 2):
observer, Ivan Sirko
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

czpirat
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Profese: IT coordinator
Dal poděkování: 108 poděkování
Dostal poděkování: 144 poděkování

Příspěvek od czpirat » 19 čer 2014, 14:03

Promiň Petře, ale fabuluješ. Z čeho vycházíš ve svém tvrzení, že nezávislé zpravodajství se omezuje v Rusku maximálně na pár blogů na netu? Pokud vím (a to jsem laik) existuje tam minimálně opoziční Nová Gazeta a ruská verze Newsweeku co se týče Novin a co se týče rádií minimálně Echo Moskvy, je tam i jedna opoziční televize, ale nevzpomenu si na její název. U nás jsem prakticky, pokud chci aktuální nezkreslené info, odkázanej jenom na web, všechny mainstreamová média jedou na stejné vlně v rámci auto-cenzury. V takovém kontextu hovořit o Rusku jako o té zlé zemi s cenzurou je minimálně částečně pokrytecké. Jinak pokud Tvůj příspěvek byl reakce na mě, necituji tam jediné ruské médium kromě té zprávy o převzetí atomové elektrárny amíky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi czpirat za příspěvky (celkem 2):
Ivo.Vasicek, Martin.Shanil

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 19 čer 2014, 16:40

czpirat píše:Promiň Petře, ale fabuluješ. Z čeho vycházíš ve svém tvrzení, že nezávislé zpravodajství se omezuje v Rusku maximálně na pár blogů na netu? Pokud vím (a to jsem laik) existuje tam minimálně opoziční Nová Gazeta a ruská verze Newsweeku co se týče Novin a co se týče rádií minimálně Echo Moskvy, je tam i jedna opoziční televize, ale nevzpomenu si na její název. U nás jsem prakticky, pokud chci aktuální nezkreslené info, odkázanej jenom na web, všechny mainstreamová média jedou na stejné vlně v rámci auto-cenzury. V takovém kontextu hovořit o Rusku jako o té zlé zemi s cenzurou je minimálně částečně pokrytecké. Jinak pokud Tvůj příspěvek byl reakce na mě, necituji tam jediné ruské médium kromě té zprávy o převzetí atomové elektrárny amíky.
Byla to reakce částečně na tebe, ale hlavně na Ivo Vašíčka, který strašně rád cituje z rr.com a podobných médií. Vygoogli si "Roskomnadzor" ;) Byl schválen ruskou Dumou, jako úřad pro dohled nad médii.
http://pctuning.tyden.cz/index.php?opti ... &Itemid=57
http://www.lupa.cz/clanky/kontrola-inte ... yhledavac/

O Echu Moskvy vím, ale už na ně byl vyvíjen dost brutální ekonomický nátlak, když si dovolili zveřejnit cosi nelichotivého o Kremlu. Ale nemá dosah po celém Rusku a dvě třetiny akcií vlastní Gasprom a kdo ho řídí jistě víš.
http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/ech ... le:739224/ ;)
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Ivo.Vasicek
Krajské předsednictvo
Profese: manažer
Dal poděkování: 10548 poděkování
Dostal poděkování: 11097 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivo.Vasicek » 19 čer 2014, 17:42

Petře já dávám odkazy na dokumenty. Ty jsou převážně na ruských serverech a v ruském zpravodajství. V Rusku je jistě cenzura a spousta totalitních praktik, z toho však nijak neplyne, že to je na Ukrajině nějak lepší. Myslím, že na Ukrajině je to mnohem horší, tam novináře unášejí, žádají za ně výkupné, případně je mučí (prokazatelně dělá Pravý sektor).
Emotivní plky neberu vážně. V našich médiích se faktům vyhýbají, neuvádějí ani záznamy z tiskových konferencí atp. uvádějí pouze komentáře od propagandistů. Celá západní propaganda je založena na tezi: "Putin je zlý a Rusové jsou zlí a chtějí dobývat svět" a argumentem je, že to říkají všichni. No a občas to doplnili nějakým info od ukrajinců, to však už moc nedělají, protože se to téměř vždy ukázalo jako lživé. V našich médiích se nedá o dění na Ukrajině, ale i ve světě téměř nic zjistit, tedy kromě toho co si myslí nějací lidé - paní z ulice nebo nějaký ukrajinský aktivista, případně člověk nenávidící Putina.
Pozn. Ono to však časem stejně vše vyleze, to lhaní nelze provozovat věčně.- pokud USA nerozpoutají válku, pak budem za blbce jak ti Ukrajinci, budeme se tady zabíjet a v USA budou v poho.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvek:
Martin.Shanil
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)

Roman.Kucera
Republikový výbor
Profese: IT
Dal poděkování: 9515 poděkování
Dostal poděkování: 17109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman.Kucera » 19 čer 2014, 19:44

czpirat píše:existuje tam minimálně opoziční Nová Gazet
U nás existovala neméně "opoziční" Lidová demokracie a Svobodné slovo. Dlouho jsem se tak nezasmál!
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

Martin.Shanil
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Profese: eshop + prodejna
Dal poděkování: 9130 poděkování
Dostal poděkování: 9143 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Shanil » 19 čer 2014, 20:04

Roman Kucera píše:
czpirat píše:existuje tam minimálně opoziční Nová Gazet
U nás existovala neméně "opoziční" Lidová demokracie a Svobodné slovo. Dlouho jsem se tak nezasmál!
Brežněv je mrtvej, víte to?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Shanil za příspěvek:
Ivo.Vasicek

msuchan
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Profese: nacionalista, militantní antikonzument,
Dal poděkování: 173 poděkování
Dostal poděkování: 1401 poděkování

Příspěvek od msuchan » 19 čer 2014, 22:07

Výše uvedená debata a "dilemata" mne opět pobavila...
Ovšem stejně, jako dříve...nedostaneme se dál, než k otázce: "Kolik lidí tady umí rusky a má o Rusku nějaké reálné znalosti..?" :lol:
V poslední době množství "rusologů", co jen papouškují prorežimní stanoviska a na východ byli nejdál v Brně...povážlivě roste... ;) :lol: :lol: :lol:
Tito uživatelé poděkovali autorovi msuchan za příspěvek:
Ivan Sirko

Roman.Kucera
Republikový výbor
Profese: IT
Dal poděkování: 9515 poděkování
Dostal poděkování: 17109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman.Kucera » 19 čer 2014, 22:56

msuchane, rusky umím docela obstojně a tři týdny jsem byl v Minsku, ani ne před měsícem. Co ty?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvek:
Petr.Vileta
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

msuchan
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Profese: nacionalista, militantní antikonzument,
Dal poděkování: 173 poděkování
Dostal poděkování: 1401 poděkování

Příspěvek od msuchan » 19 čer 2014, 23:56

Roman Kucera píše:msuchane, rusky umím docela obstojně a tři týdny jsem byl v Minsku, ani ne před měsícem. Co ty?
:lol: :lol: :lol: Ftipálek... Ha...ha...Vojnu a mír jsem chroupal v 7 třídě...Státnice z ruštiny už po střední škole...za komančů...VŠ v ruštině... několik cest napříč SSSR...vojenská cvičení v Kazachstánu... P.S... Minsk je (pro neinformované) v Bělorusku a byl jsem tam naposledy 14-16 dubna 2014. :lol: Od začátku roku 2014 jsem strávil minimálně 1,5 měs. v bývalé SSSR, od Petrohradu, přes Rigu, Vilnius, Minsk, až po Kyjev..A tímto jsem naprosto přípraven diskutovat s lokálním, známým, kvalifikovaným, pirátským "rusologem", p. Kučerou jakoukoliv problematiku v ruštině...(nicméně...přiznávám...v ukrajinštině jsem celkem slabý a běloruština mne absolutně nezajíná...)
Lidi...malinko ta svoje "internetová ega" brzděte...:roll: :roll: :roll: Udělat ze sebe pitomce, bez schopnosti vnímat aktuální geopolitické konsekvence a skutečnosti.... není žádné zvláštní umění, ani hrdinství... :roll:
Tito uživatelé poděkovali autorovi msuchan za příspěvek:
Ivan Sirko

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 20 čer 2014, 01:25

msuchan píše:Ha...ha...Vojnu a mír jsem chroupal v 7 třídě...Státnice z ruštiny už po střední škole...za komančů...VŠ v ruštině... několik cest napříč SSSR...vojenská cvičení v Kazachstánu... P.S... Minsk je (pro neinformované) v Bělorusku a byl jsem tam naposledy 14-16 dubna 2014. :lol: Od začátku roku 2014 jsem strávil minimálně 1,5 měs. v bývalé SSSR, od Petrohradu, přes Rigu, Vilnius, Minsk, až po Kyjev..A tímto jsem naprosto přípraven diskutovat s lokálním, známým, kvalifikovaným, pirátským "rusologem", p. Kučerou jakoukoliv problematiku v ruštině...(nicméně...přiznávám...v ukrajinštině jsem celkem slabý a běloruština mne absolutně nezajíná...)
Lidi...malinko ta svoje "internetová ega" brzděte...:roll: :roll: :roll: Udělat ze sebe pitomce, bez schopnosti vnímat aktuální geopolitické konsekvence a skutečnosti.... není žádné zvláštní umění, ani hrdinství... :roll:
Jestli se u tebe už nejedná o Stockholmský syndrom :?

Když s mojí kulturou (myšleno geograficky, tzv. střet kultur) potkám cizince a vůbec nic o něm nevím, tak se mi jeho kultura může líbit, nebo nelíbit. Může s tou mojí být slučitelná více, méně, nebo vůbec. A když srovnám jednotlivé (politické, kulturní) národy, tak mi jsou bližší Britové, Američané, Francouzi, Němci ... než Rusové, Srbové, nebo Číňani. Tak to prostě je a moje setkání s Rusy, dočasně umístěnými na území ČSSR, i s těmi porevolučními, mě v mém názoru jen utvrzuje. A zeptej se klidně i v Polsku, jak mají rádi Rusy a Rusko. ;)

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“