Úplně největší efekt má, když ho osloví některý jeho známý, který se taky přidal k Pirátům. Třeba u piva.Roman Kucera píše:Mě by teda zajímalo, jakým způsobem chceme toho člověka, kterého popisuje Vileťák, oslovit. Je jich cca 60-80%. JAK??? Všem rozbijeme a spravíme počítač?
Jak na mě působí piráti jako na obyčejného voliče.
Moderátor: Odbor - administrativni
Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
- Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
- Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
- Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
- Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
- Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
- next_ghost
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 3239
- Registrován: 21 dub 2009, 18:03
- Profese: programátor
- Dal poděkování: 1433 poděkování
- Dostal poděkování: 5131 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Jak na mě působí piráti jako na obyčejného voliče.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi next_ghost za příspěvek:
- Tomas.Klapka
Chceš, aby organizace fungovala? Komunikuj!
Česká pirátská strana: Neškodná.
Otisk PGP klíče: B5E9 147C A94C 9B75 6817 9CA4 43D0 B4CF 1CDE 2360 (nový klíč od listopadu 2016)
Česká pirátská strana: Neškodná.
Otisk PGP klíče: B5E9 147C A94C 9B75 6817 9CA4 43D0 B4CF 1CDE 2360 (nový klíč od listopadu 2016)
- Ivo.Vasicek
- Člen KS Jihomoravský kraj
- Příspěvky: 6953
- Registrován: 02 úno 2010, 22:50
- Profese: manažer
- Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
- Dal poděkování: 10833 poděkování
- Dostal poděkování: 11395 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Jak na mě působí piráti jako na obyčejného voliče.
V dnešní ekonomice jsou větší náklady na marketing a prodej než na výrobu. odhaduji, že u politických stran dělají náklady na marketing možná 80%. Když už jsme šli do té hry - politická strana, tak potom záleží na "levelu". Pokud nám stačí šířit názory a nedostat se k informacím a rozhodování, tak nemusíme řešit reklamu, pokud chceme být v parlamentu, tak tam je pár mega na reklamu vstupenkou. Myslím, že ten level je nyní "rozostřen". Mě je to jedno, mě baví obojí, hlavně, že se něco děje.

Naposledy upravil(a) Ivo.Vasicek dne 06 úno 2014, 11:15, celkem upraveno 1 x.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvek:
- Ljuba.Polakova
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
- Jan.Przybyla
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 230
- Registrován: 16 říj 2013, 21:15
- Profese: Personalista
- Bydliště: Bouřilova 1103/4 Praha 9
- Dal poděkování: 44 poděkování
- Dostal poděkování: 208 poděkování
Re: Jak na mě působí piráti jako na obyčejného voliče.
Je to o tom, že bychom se neměli snižovat na politickou stranu, nýbrž býti kulturně aktivním hnutím pro společnost.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Przybyla za příspěvky (celkem 4):
- Vaclav.Malek, Martin.Shanil, MilanM, Tomas.Klapka
- Roman.Kucera
- Příspěvky: 15166
- Registrován: 14 zář 2010, 10:04
- Profese: IT
- Bydliště: Praha, Letná
- Dal poděkování: 9751 poděkování
- Dostal poděkování: 17930 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Jak na mě působí piráti jako na obyčejného voliče.
Není cesty zpět. Strana už jsme a je od nás očekáváno, že změníme zákony. Kdo s tím nesouhlasí, ať si založí kulturní nepolitické hnutí a nemusí se snižovat. My už jsme se "snížili" a mě osobně to nevadí, věděl jsem, do čeho jdu.Jan Przybyla píše:Je to o tom, že bychom se neměli snižovat na politickou stranu, nýbrž býti kulturně aktivním hnutím pro společnost.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 4):
- Petr.Vileta, Ondrej.dj-bobr.Ulehla, Ljuba.Polakova, Tobias.Esner
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
- Martin.Shanil
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 7036
- Registrován: 07 dub 2012, 21:03
- Profese: eshop + prodejna
- Bydliště: Karoliny Světlé 486, Sadská 28912
- Dal poděkování: 9169 poděkování
- Dostal poděkování: 9464 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Jak na mě působí piráti jako na obyčejného voliče.
a furt nám tuto myšlenku hatí nějaké volby a na ty volby potřebujem peníze a tak se soustředíme na to ty volby vyhrát abychom získali peníze na ty další a z toho zacyklení se těžko vymaňujeme. Na práci pro společnost pak nezbývá energie a někdy ani chuť. Upřednostníme takové aktivity, které nám přinesou politické body, protože se zase blíží volby a v těch musíme vyhrát, protože jen my umíme něco pro společnost vymyslet. A věříme, věříme, že děláme pro společnost to nejlepší a namlouváme si že chceme být spíše aktivisti ale nejsme.Jan Przybyla píše:Je to o tom, že bychom se neměli snižovat na politickou stranu, nýbrž býti kulturně aktivním hnutím pro společnost.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Shanil za příspěvek:
- Ljuba.Polakova
- Petr.Vileta
- Člen KS Plzeňský kraj
- Příspěvky: 31254
- Registrován: 22 črc 2009, 18:12
- Profese: Celkem Spokojený Důchodce
- Bydliště: Plzeň 2
- Dal poděkování: 27893 poděkování
- Dostal poděkování: 23762 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Jak na mě působí piráti jako na obyčejného voliče.
Sakra (KM), Roj mi krade odpovědi
Dám ti příklad ze života, z vlastního.
Před nějakým časem jsme v Plzni dostali pozvání na účast v "jakési" krajské komisi. Jestli to byl alibismus hejtmana Chovance, nebo jaké to mělo důvody, to je celkem jedno. Šel jsem se tam podívat a drze jsem se do té komise přihlásil. Za Piráty. Je to Komise pro otevřený kraj a jejím oficiálním cílem je zajistit větší otevřenost kraje vůči občanům, aby každý nemusel podávat na všechno žádost podle 106ky. S kolegou od Zelených se nám postupně podařilo prosadit zveřejňování různých informací na webu kraje, výměnu dokumentů ve Wordu za PDF atd., viz zápisy z jednání. Dokonce se nám postupně podařilo ostatním členům komise vysvětlit, že ty požadavky na otevřenost nejsou jen tak nějaká móda nebo křik kverulantů, ale že to reálně dokáže omezit korupci, zvýší informovanost, mnohdy paradoxně sníží byrokracii atd. Jenže kdybych podepisoval petice, nebo bombardoval kraj 106kami, tak bych těchto výsledků velmi pravděpodobně nedosáhl. Zelený kolega by zůstal osamocen a ostatní by z neznalosti IT systémů raději nic neměnili. Možná by se prosadil etický kodex zastupitele, ale na tom by to skončilo a komise by se rozpustila jako nepotřebná.
Na závěr si dovolím jednu vojenskou poučku z minulého století "Dělostřelecká palba se dá řídit z vrcholku kopce, ale ne ze zákopu." a ještě jedno moudro od Jana Wericha "Každej morální předpoklad musí bejt futrovanej klackem". Můžeš svět měnit aktivisticky, ale trvá to šíleně dlouho a výsledek je nejistý. Naopak, pokud získáš určitou moc/pozici, máš vysokou pravděpodobnost úspěchu a jde to rychleji.
Ne Martine, tak to zatím není. Může to tak dopadnout, ale zatím máme 1/3 senátora, se kterým ani nijak moc nespolupracujeme (opravte mě, pokud jsem něco přehlédl), nemáme žádné krajské a obecní zastupitele. Takže můžeme tak akorát hulákat na ulici, psát na blogy, běhat s peticemi. Ne, tohle mě fakt nebaví. Když něco chci, tak se na to soustředím, zakousnu se do toho a jdu za tím. A já chci prosadit transparentní hospodaření, internetové cenzory praštit přes pazoury a další věci, které máme v programu. Jenže to nechci dělat stylem Holešovské výzvy.Martin Shanil píše:a furt nám tuto myšlenku hatí nějaké volby a na ty volby potřebujem peníze a tak se soustředíme na to ty volby vyhrát abychom získali peníze na ty další a z toho zacyklení se těžko vymaňujeme. Na práci pro společnost pak nezbývá energie a někdy ani chuť. Upřednostníme takové aktivity, které nám přinesou politické body, protože se zase blíží volby a v těch musíme vyhrát, protože jen my umíme něco pro společnost vymyslet. A věříme, věříme, že děláme pro společnost to nejlepší a namlouváme si že chceme být spíše aktivisti ale nejsme.Jan Przybyla píše:Je to o tom, že bychom se neměli snižovat na politickou stranu, nýbrž býti kulturně aktivním hnutím pro společnost.
Dám ti příklad ze života, z vlastního.
Na závěr si dovolím jednu vojenskou poučku z minulého století "Dělostřelecká palba se dá řídit z vrcholku kopce, ale ne ze zákopu." a ještě jedno moudro od Jana Wericha "Každej morální předpoklad musí bejt futrovanej klackem". Můžeš svět měnit aktivisticky, ale trvá to šíleně dlouho a výsledek je nejistý. Naopak, pokud získáš určitou moc/pozici, máš vysokou pravděpodobnost úspěchu a jde to rychleji.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 4):
- Ljuba.Polakova, next_ghost, Petr.Bajgar, Martin.Smida
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
- Jan.Przybyla
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 230
- Registrován: 16 říj 2013, 21:15
- Profese: Personalista
- Bydliště: Bouřilova 1103/4 Praha 9
- Dal poděkování: 44 poděkování
- Dostal poděkování: 208 poděkování
Re: Jak na mě působí piráti jako na obyčejného voliče.
Roji,
chápu tě.
Já si ale myslím, že bychom měli býti dále spíše aktivisté, kteří to dokážou dobře spojit s politikou.
Nejde přece o koryto, ne?
Upozornit na problémy akcí, viz. ACTA, vyOseni, nebo jakýkoliv projekt.
chápu tě.
Já si ale myslím, že bychom měli býti dále spíše aktivisté, kteří to dokážou dobře spojit s politikou.
Nejde přece o koryto, ne?
Upozornit na problémy akcí, viz. ACTA, vyOseni, nebo jakýkoliv projekt.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Przybyla za příspěvky (celkem 2):
- Martin.Shanil, Petr.Bajgar
- next_ghost
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 3239
- Registrován: 21 dub 2009, 18:03
- Profese: programátor
- Dal poděkování: 1433 poděkování
- Dostal poděkování: 5131 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Jak na mě působí piráti jako na obyčejného voliče.
Tahle činnost je rozhodně prospěšná pro celý kraj (to říkám naprosto vážně, aby bylo jasno, že ti nechci nic vytýkat). Ale z hlediska propagace strany má jednu podstatnou vadu - volič tuhle činnost vůbec nevidí. A co volič nevidí, to pro něj neexistuje. Ideální by bylo, kdyby ti další členové KS zařídili propagaci veškeré činnosti v té komisi - pravidelně zveřejňovali na webu KS aktuality z jednání té komise a nějak od voličů sháněli náměty a připomínky, co bys ty v té komisi pak měl navrhnout. Pak před volbami můžete jednoduše prohrabat archiv novinek z téhle komise a voličům názorně dát souhrn odkazů: "Tohle všechno jsme pro vás od posledních voleb udělali. Pomozte nám udělat ještě víc."Petr Vileta píše:Dám ti příklad ze života, z vlastního.Před nějakým časem jsme v Plzni dostali pozvání na účast v "jakési" krajské komisi. Jestli to byl alibismus hejtmana Chovance, nebo jaké to mělo důvody, to je celkem jedno. Šel jsem se tam podívat a drze jsem se do té komise přihlásil. Za Piráty. Je to Komise pro otevřený kraj a jejím oficiálním cílem je zajistit větší otevřenost kraje vůči občanům, aby každý nemusel podávat na všechno žádost podle 106ky. S kolegou od Zelených se nám postupně podařilo prosadit zveřejňování různých informací na webu kraje, výměnu dokumentů ve Wordu za PDF atd., viz zápisy z jednání. Dokonce se nám postupně podařilo ostatním členům komise vysvětlit, že ty požadavky na otevřenost nejsou jen tak nějaká móda nebo křik kverulantů, ale že to reálně dokáže omezit korupci, zvýší informovanost, mnohdy paradoxně sníží byrokracii atd. Jenže kdybych podepisoval petice, nebo bombardoval kraj 106kami, tak bych těchto výsledků velmi pravděpodobně nedosáhl. Zelený kolega by zůstal osamocen a ostatní by z neznalosti IT systémů raději nic neměnili. Možná by se prosadil etický kodex zastupitele, ale na tom by to skončilo a komise by se rozpustila jako nepotřebná.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi next_ghost za příspěvky (celkem 3):
- Vaclav.Malek, Tomas.Klapka, Petr.Vileta
Chceš, aby organizace fungovala? Komunikuj!
Česká pirátská strana: Neškodná.
Otisk PGP klíče: B5E9 147C A94C 9B75 6817 9CA4 43D0 B4CF 1CDE 2360 (nový klíč od listopadu 2016)
Česká pirátská strana: Neškodná.
Otisk PGP klíče: B5E9 147C A94C 9B75 6817 9CA4 43D0 B4CF 1CDE 2360 (nový klíč od listopadu 2016)
-
Petr.Bajgar
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 7455
- Registrován: 22 čer 2009, 21:57
- Profese: ,
- Bydliště: Chrudim, K Ploché dráze 494
- Dal poděkování: 6882 poděkování
- Dostal poděkování: 3620 poděkování
Re: Jak na mě působí piráti jako na obyčejného voliče.
Určitě je třeba nesnižovat se na urověň převážně konzervativních tzv.politických stran v Česku. Jde o to být progresivní stranou která si váží vnímá a chápe sílu a smysl živelného občanského aktivizmu, který vyvěrá z přirozených životních potřeb přinášených každodenním životem.Jan Przybyla píše:Je to o tom, že bychom se neměli snižovat na politickou stranu, nýbrž býti kulturně aktivním hnutím pro společnost.
Politická strana má naproti tomuto živelnému procesu mnohem větší odpovědnost, protože se hlásí dlouhodobě o důvěru a možnosti ovlivňovat životní pravidla soužití spoluobčanů v naší společné republice. Proto považuji za velice pozitivní, že například funguje toto dizkuzní fórum, které umožňuje otevřenou diskuzi a spolupodílení se na vývoji Pirátské strany. Stejně tak mám za to, že je před námi ještě mnoho výzev, které zatím odkládáme nebo neumíme efektivně uchopit komunikovat s veřejností a jinými politickými stranami a občanskými iniciativami. Zatím se bohužel stále teprve prvními krůčky učíme používat technické prostředky(mumladla, sdíledla, informace atp.) které máme k dispozici.
Podle mého jde bohužel o přirozený důsledek toho, že tady u nás v Česku nebylo minimálně od roku 1939 možno přirozeně každodenně kultivovat politické a občansko aktivistické dění. Jde totiž o každodenní poznávání toho co je lepší a co horší řešení rozpoznávání pojmů od pouhopouhých dojmů rozpoznávání komu je možno věřit že spoluobčany nepodvede protože myslí a koná jen pro svůj osobní propěch ale má na srdci jako nejvyšší hodnotu kultivaci společeného soužití přijatelného pro co nejvíc spoluobčanů bez brutálních excesů minulosti.
Nejzoufalejším důsledkem vývoje od r.1939,a pak 48, 68, 91 je totiž všeobecná apatie a v podstatě nezájem o vývoj a prospěch našeho zdejšího i evropského a světového společenství. Tato apatie se rozpouští pouze na krátká předvolební období exaltovaných nadějí že volby vynesou k moci spasitele kteý zařídí mávnutím kouzelného proutku zázrak na zemi.
Proto je velice podstatné umět využívat předvolební období ke kultivaci obecného povědomí o tom že zázraků z pohádek můžeme dosáhnout postupnými kultivačními kroky při součinnosti ochotě spolupodílet se a vytrvale usilovat o kultivaci tedy vývoj k efektivnějším řešením než jsou ta dnešní která neuspokojují naše životní a mentální potřeby.
-
Vaclav.Fortik
- Člen KS Praha
- Příspěvky: 2087
- Registrován: 02 črc 2009, 22:39
- Profese: manager
- Dal poděkování: 3902 poděkování
- Dostal poděkování: 3768 poděkování
Re: Jak na mě působí piráti jako na obyčejného voliče.
Petře, už jsem to psal hodně krát za poslední 4 roky a znovu to zopakuji, máš literární/jazykový dar (pořádal jsem 15 let literární soutěž a talenty poznám), který je zastřen tvou vnitřní nenávistí na svět - pracuj na rozvoji svých verbálních schopností (čti, přednášej, piš...), zbav se své vnitřní nenávisti a do 2 - 5 let budeš adept na úspěšného zástupce občanů v nějaké funkci. Zatím plýtváš svými přednostmi.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Fortik za příspěvky (celkem 2):
- next_ghost, Ondra.kl