Anketa k útokům z 11.září

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Zamčeno

Jaký je Váš postoj k teroristickým útokům z 11.září 2001?

Věřím oficiální verzi, nemá smysl se událostí nadále zabývat
5
6%
Věřím oficiální verzi, na nebezpečí terorismu je třeba i nadále upozorňovat
5
6%
Nevěřím oficiální verzi, ale nemá smysl se událostí nadále zabývat
26
33%
Nevěřím oficiální verzi, na rozpory je třeba upozorňovat
30
38%
Nemám dostatek kvalitních a hodnověrných informací, abych si vytvořil názor
13
16%
 
Celkem hlasujících: 25 - Celkem hlasů: 79

Anonym101
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 1624
Registrován: 11 čer 2009, 01:44
Profese: nic
Dal poděkování: 493 poděkování
Dostal poděkování: 569 poděkování

Re: Anketa k útokům z 11.září

Příspěvek od Anonym101 »

Martin Svadlenka píše:Zkus googlovat "systém Global Hawk"
to by me celkem zajimalo co bezpilotni letadlo ma spolecneho s tim co tu petr psal?
Uživatelský avatar
Karel.Fuzik
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 3202
Registrován: 27 čer 2009, 18:53
Profese: Kolotočář
Dal poděkování: 1441 poděkování
Dostal poděkování: 1519 poděkování

Re: Anketa k útokům z 11.září

Příspěvek od Karel.Fuzik »

Petr Vileta píše:A automaticke rizeni by to nedokazalo uz vubec, to ma (uz z principu) daleko pomalejsi reakce, nez skutecny pilot. Zadne automaticke rizeni na svete (letadla, auta), neni rychlejsi nez clovek.
Toto Petře není pravda. Střely s plochou drahou letu (asi použito na Pentagon) umí věci, které by žádný pilot nedokázal zvládnout - a nejen kvůli přetížení. A jsou to plně autonomní systémy. Uznávám, že s větší složitosti řízení stroje a vyššími nároky na bezpečnost letu si automaty zatím neporadí tak dobře jako člověk.
Petr Vileta píše: A co se tyka nohy americkeho vojaka na uzemi CR, tak ja to vidim jako velice ucinnou prevenci, proti noze ruskeho vojaka. Kdyz tu bude US zakladna z pouhymi 3 vojaky a budou hlidat treba 1 dolar ve sklenene vitrine, tak sem Rus nepoleze.
A pokud jde o nase vojaky v zahranici, tak pred WW2 bylo u nas, v Britanii a Francii taky vetsinove mineni, ze bojovat ve Spanelsku je hloupost, ze se nas to netyka. Porad je lepsi bojovat v Afganstanu, nez u Prahy.
100% souhlas.
Naposledy upravil(a) Karel.Fuzik dne 10 srp 2010, 22:07, celkem upraveno 1 x.
Předseda MS Ostrava. "Rozum nakonec vždycky zvítězí, jen co dorazí munice."
Chcete nějaký Bony, Marky? Nechcete? Tak co vlastně chcete . . .
Mumble status
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa k útokům z 11.září

Příspěvek od Petr.Vileta »

Karel Fuzik píše:
Petr Vileta píše:A automaticke rizeni by to nedokazalo uz vubec, to ma (uz z principu) daleko pomalejsi reakce, nez skutecny pilot. Zadne automaticke rizeni na svete (letadla, auta), neni rychlejsi nez clovek.
Toto Petře není pravda. Rakety s plochou drahou letu (asi použito na Pentagon) umí věci, které by žádný pilot nedokázal zvládnout - a nejen kvůli přetížení. A jsou to plně autonomní systémy. Uznávám, že s větší složitosti řízení stroje a vyššími nároky na bezpečnost letu si automaty zatím neporadí tak dobře jako člověk.
Jo rakety umi veci, ktere by clovek kvuli pretizeni nedokazal, ale dobre vycviceny pilot stihacky dokaze uhnout sebedokonalejsi rakete, pokud se o ni vcas dozvi a je jen jedna. Ta raketa je rychla, ale prave kvuli sve rychlosti ma napriklad vetsi polomer zatacek a navic neumi zpomalit, coz stihacka muze. Je nekolik zpusobu, jak se osamocene rakety zbavit. Kdyz mas dost velkou vysku, tak to naperes nosem dolu, par set metru nad zemi vysunes brzdici spoilery a srovnas to. Raketa vrazi do zeme, protoze neumi brzdit a pri te rychlosti to nesrovna. Kdyz nemas vysku, tak zacnes stoupat a bud udelas vykrut, nebo pockas na padovou rychlost, vykopnes smerovku a vezmes to proti rakete k zemi. Ona zase kvuli rychlosti nestaci zareagovat. Setrvacnost je svine ;) Proste zatim je to - nastesti - tak, ze clovek je lepsi nez stroj.
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Uživatelský avatar
Martin.Svadlenka
Krajský zastupitel
Příspěvky: 1834
Registrován: 20 srp 2009, 22:24
Profese: elektromechanik
Bydliště: Přerov
Dal poděkování: 2930 poděkování
Dostal poděkování: 1624 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa k útokům z 11.září

Příspěvek od Martin.Svadlenka »

Petr Vileta píše:
Karel Fuzik píše:
Petr Vileta píše:A automaticke rizeni by to nedokazalo uz vubec, to ma (uz z principu) daleko pomalejsi reakce, nez skutecny pilot. Zadne automaticke rizeni na svete (letadla, auta), neni rychlejsi nez clovek.
Toto Petře není pravda. Rakety s plochou drahou letu (asi použito na Pentagon) umí věci, které by žádný pilot nedokázal zvládnout - a nejen kvůli přetížení. A jsou to plně autonomní systémy. Uznávám, že s větší složitosti řízení stroje a vyššími nároky na bezpečnost letu si automaty zatím neporadí tak dobře jako člověk.
Jo rakety umi veci, ktere by clovek kvuli pretizeni nedokazal, ale dobre vycviceny pilot stihacky dokaze uhnout sebedokonalejsi rakete, pokud se o ni vcas dozvi a je jen jedna. Ta raketa je rychla, ale prave kvuli sve rychlosti ma napriklad vetsi polomer zatacek a navic neumi zpomalit, coz stihacka muze. Je nekolik zpusobu, jak se osamocene rakety zbavit. Kdyz mas dost velkou vysku, tak to naperes nosem dolu, par set metru nad zemi vysunes brzdici spoilery a srovnas to. Raketa vrazi do zeme, protoze neumi brzdit a pri te rychlosti to nesrovna. Kdyz nemas vysku, tak zacnes stoupat a bud udelas vykrut, nebo pockas na padovou rychlost, vykopnes smerovku a vezmes to proti rakete k zemi. Ona zase kvuli rychlosti nestaci zareagovat. Setrvacnost je svine ;) Proste zatim je to - nastesti - tak, ze clovek je lepsi nez stroj.
Ok, Petře, člověk je lepší než stroj.
Tak si v simu nastav boční vítr 10m/s a tref jedním letem jedno dvojče v kolmém vektoru a druhým letem druhé dvojče taktéž v kolmém vektoru.
Třetím pokusem "přistaň" ve spirále do boku Pětibokáče.
Tři lety, tři pokusy. Uspěj 100%
Good luck!
Boj s dezinformacemi nelze vyhrát pomocí dezinformací.
Krajský zastupitel v OLK, pěšák v operaci "Hrajeme svobodnou hudbu!" a aktivista Hnutí za pravdu o 11. září 2001.
Robert.Adamek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 4035
Registrován: 22 čer 2009, 21:06
Profese: Obchodní ředitel
Bydliště: Výstavní 2475/6, Ostrava-Mariánské Hory
Dal poděkování: 935 poděkování
Dostal poděkování: 1613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa k útokům z 11.září

Příspěvek od Robert.Adamek »

U toho pentagonu to popřeli jak piloti tak letečtí experti, šéf letectva na to řekl, tže by to některý z pilotů pravděpodobně zvládl s ultralehkým letounem :-)
Anonym101
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 1624
Registrován: 11 čer 2009, 01:44
Profese: nic
Dal poděkování: 493 poděkování
Dostal poděkování: 569 poděkování

Re: Anketa k útokům z 11.září

Příspěvek od Anonym101 »

Martin Svadlenka píše: Ok, Petře, člověk je lepší než stroj.
Tak si v simu nastav boční vítr 10m/s a tref jedním letem jedno dvojče v kolmém vektoru a druhým letem druhé dvojče taktéž v kolmém vektoru.
Třetím pokusem "přistaň" ve spirále do boku Pětibokáče.
Tři lety, tři pokusy. Uspěj 100%
Good luck!
nezapomen na ctvrtej pokus, rozbit se uplne stejne v poli :D
Uživatelský avatar
Martin.Svadlenka
Krajský zastupitel
Příspěvky: 1834
Registrován: 20 srp 2009, 22:24
Profese: elektromechanik
Bydliště: Přerov
Dal poděkování: 2930 poděkování
Dostal poděkování: 1624 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa k útokům z 11.září

Příspěvek od Martin.Svadlenka »

Vit Hnilica píše:
Martin Svadlenka píše: Ok, Petře, člověk je lepší než stroj.
Tak si v simu nastav boční vítr 10m/s a tref jedním letem jedno dvojče v kolmém vektoru a druhým letem druhé dvojče taktéž v kolmém vektoru.
Třetím pokusem "přistaň" ve spirále do boku Pětibokáče.
Tři lety, tři pokusy. Uspěj 100%
Good luck!
nezapomen na ctvrtej pokus, rozbit se uplne stejne v poli :D
Neztěžuj to Petrovi ještě víc, Vítku. :-)
Protože jestliže to do teď bylo hodně hodně těžké, tak tím čtvrtým letem je to nemožné zcela.
Proč?
Protože rozšalovat Boeing tak, abys trosky rozesel víc než 10km od sebe, to chce super manévr (pokud možno ulomit křídla :-D) ještě ve vzduchu.
Nebo se nechat dostihnout raketou..
Pak je to ale docela lehké :-)
Boj s dezinformacemi nelze vyhrát pomocí dezinformací.
Krajský zastupitel v OLK, pěšák v operaci "Hrajeme svobodnou hudbu!" a aktivista Hnutí za pravdu o 11. září 2001.
Vaclav.Fortik
Člen KS Praha
Příspěvky: 2087
Registrován: 02 črc 2009, 22:39
Profese: manager
Dal poděkování: 3902 poděkování
Dostal poděkování: 3768 poděkování

Re: Anketa k útokům z 11.září

Příspěvek od Vaclav.Fortik »

Protože jestliže to do teď bylo hodně hodně těžké, tak tím čtvrtým letem je to nemožné zcela.
Proč?
Protože rozšalovat Boeing tak, abys trosky rozesel víc než 10km od sebe, to chce super manévr (pokud možno ulomit křídla ) ještě ve vzduchu.
Nebo se nechat dostihnout raketou..
Pamatuji si to jako dnes - sedím u televize a hlasatelé hovoří o SESTŘELENÍ civilního letadla vojenskými stíhačkami pro podezření, že letí na Bílý dům - byl to jeden vstup, od další reportáže to již bylo NEJASNÉ a dnes to z filmu známe jako hrdinné vzepjetí pasažérů letadla ...
Uživatelský avatar
Karel.Fuzik
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 3202
Registrován: 27 čer 2009, 18:53
Profese: Kolotočář
Dal poděkování: 1441 poděkování
Dostal poděkování: 1519 poděkování

Re: Anketa k útokům z 11.září

Příspěvek od Karel.Fuzik »

Vaclav Fortik píše: Pamatuji si to jako dnes - sedím u televize a hlasatelé hovoří o SESTŘELENÍ civilního letadla vojenskými stíhačkami pro podezření, že letí na Bílý dům - byl to jeden vstup, od další reportáže to již bylo NEJASNÉ a dnes to z filmu známe jako hrdinné vzepjetí pasažérů letadla ...
Souhlas, já jsem to sledoval na netscape.com, který přebíral zpravy z cnn a rauters a jasně tam psali zhruba, že - ". . . let UA 93 byl po neúspěšných pokusech o komunikaci s posádkou sestřelen letounem F/A-18 Národní gardy USA v lese v Pennsylvanií, když se snažil doletět do prostoru nad Washington DC." Druhého dne tam byla už povídka na téma hrdinných cestujících - samozřejmě to mohl být nějaký omyl, ta zpráva i to sestřelení, ale bylo to tam.

> Petr Vileta: Aby nedošlo k omylu, myslel jsem něco takového - http://cs.wikipedia.org/wiki/BGM-109_Tomahawk , litá to celkem pomalu, má to minimální poloměr otáčení a k cíli se to blíží podle situace a terénu - přímo max. rychlostí nebo i pomalu, chaoticky, klidně po spirále. To co jsi popisoval ty, je raketa protiletadlová - nejspíš long range, ta s plochou drahou letu je vlastně bezpilotní letadlo.

Vyfasuje hlavici, mapu terénu, gps cíle, fotku cíle nejlepe ze všech stran, čas zásahu a letí - a nikdo neví jak a kudy - až cíl pozná srovnáním fotky s obrazem cílové kamery (systém DSMAC - postavený na čipech nVidia), pokusí se o přenos obrazu, aby zdokumentovala zásah. Pár těch záběru viděl každý v TV, už před 20 léty se neomylně trefila do okna budovy - samozřejmě si vybrala to, za kterým byly naproti dveře - proletěla i těmi dveřmi a v chodbě sama iniciovala detonaci. To kvůli účinku, že.

PS: Krásný záběr z cílové kamery střely s plochou dráhou letu je v Terminátoru 4, jasně že film, ale k demonstraci to stačí - klasická taktika rychlého průniku protivzdušnou obranou s úkolem zásahu nejlepšího cíle nebo plošného zničení odporu.
Předseda MS Ostrava. "Rozum nakonec vždycky zvítězí, jen co dorazí munice."
Chcete nějaký Bony, Marky? Nechcete? Tak co vlastně chcete . . .
Mumble status
Uživatelský avatar
Martin.Svadlenka
Krajský zastupitel
Příspěvky: 1834
Registrován: 20 srp 2009, 22:24
Profese: elektromechanik
Bydliště: Přerov
Dal poděkování: 2930 poděkování
Dostal poděkování: 1624 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa k útokům z 11.září

Příspěvek od Martin.Svadlenka »

Trochu to tu bumpnu:
Při útoku na Pentagon byl zastřelen autor konspiračních teorií o 11. září

oč jde?
Kaliforňan Bedell vystoupil z vlaku v Airlingtonu ve Virginii, poté se dostal ke vchodu amerického ministerstva obrany,
kde vytáhl zbraň a začal střílet na stráže.
Keevill, bezpečnostní šéf Pentagonu, popsal Bedella jako “velmi vzdělaného” a dobře oblečeného muže v saku, který byl ozbrojen dvěma devítimilimetrovými poloautomatickými zbraněmi. Podle jeho oblečení nebylo možno vypozorovat nepřátelské záměry, řekl Keevill.
Přestřelka trvala asi minutu a bylo vypáleno mnoho výstřelů. Bedell na sobě neměl neprůstřelnou vestu. Zemřel kvůli zásahům do hlavy.
Oba strážní již byli propuštěni z nemocnice. Měli jen povrchová zranění.
Měl dvě bouchačky a nebudil podezření. Měl iniciativu, střílel první, cíle dva.
Teď je mrtvý, oni v domácím ošetřování.. Asi nemířil na hlavy, měli vesty a reagovali rychle..
Boj s dezinformacemi nelze vyhrát pomocí dezinformací.
Krajský zastupitel v OLK, pěšák v operaci "Hrajeme svobodnou hudbu!" a aktivista Hnutí za pravdu o 11. září 2001.
Zamčeno

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“