Stránka 5 z 12

Re: Anketa k útokům z 11.září

Napsal: 11 pro 2009, 11:30
od Premysl Mikula
já to říkám taky, proto to budu s martinem dál zveřejňovat atd. ale né pod vlajkou ČPS, na to mi nikdo ze strany nedal pravomce ale sám si ty pravomoce můžu udělit, když to budu prosazovat za svou osobu :)))).

Re: Anketa k útokům z 11.září

Napsal: 11 pro 2009, 12:22
od Martin.Svadlenka
Omlouvám se, jsem na mobilu, tak to bude z mé strany trochu jiné, než obvykle.
Zdeňku: Na září fakt není nic fantasmagorického ani sci-fi - stalo přímo před našima očima. Jediný mýtus v tom celém se jmenuje 'oficiálního verze'. Odůvodněné pochybnosti nevznášejí milovníci tajemna, ale seriózní vědci, kteří vědecky argumentují na základě mnohdy opomíjených avšak zdokumentovaných a doložitelných důkazů. Vím, že to víš. Různou mentalitu lidí právě uvažuju, takže se snažím postupovat od základních jednoduchých věcí ke složitějším. A diplomaticky (k čemuž se ještě vrátím). Autocenzura mi přijde horší než cenzura. Nebudu tady teď vypisovat psychologické důsledky odsouvání problému na vhodnější dobu. Indiáni měli takové heslo (použila, tuším, svého času i ODS) "Kdo, když ne já? Kdy, když ne teď?"
Michale: Násilně bych tohle fakt netlačil. 76% lidi uvnitř strany nevěří ofi verzi. Vždyť to je skvělý základ. Náš nejbližší úkol nevidím směrem k veřejnosti, ale směrem k spolustraníkům. Musíme jim na konkrétních příkladech ukázat souvislosti mezi zákony typu ACTA a 9/11.
Jardo: Páky samozřejmě jsou. Můžeme říct, že tu žádný radar stát nebude (a stabilně to tak vidí i když třeba z jiných důvodů 2/3 Čechů), dokud budou ignorovány argumenty odborníků. Můžeme říct, že naše vojáky už nepošleme do konfliktů, které jsou vedeny na základě lží. A mohl bych pokračovat... Netahejme do toho Harbour nebo holokaust a to z jednoho prostého důvodů - nezažili jsme je a jsou pro nějaké pochybnosti narozdíl od září mizerně zdokumentované.
ACTA není příčina. Je to důsledek. Důsledek toho, že díky dříve nemyslitelným možnostem můžu sdílet svůj názor ihned a prakticky s kýmkoliv. To je pro jakoukoli politiku lži nebezpečné.

Navrhuji činnost ČPS ukončit

Napsal: 12 pro 2009, 13:52
od Michal.Rusek
Díky Martine...
Můžu jen zopakovat to, co říkáš: autocenzura je horší, než cenzura... Velmi smutné... To jsem od "pirátů" nečekal... Co teď?

Navíc je to i špatný odhad nálad ve společnosti. (Na to máme samozřejmě různé názory.) Situace je nyní taková, že se vyloženě čeká na seriózní stranu, která ohledně 9/11 řekne jasné slovo. A ODS či ČSSD to nebude. Takže to napřed řeknou komunisté - a to je to, o co jim jde - PAK už to nikdo po nich nezopakuje, protože to řekli komanči. Ďábelský mechanismus - když ten, kdo je často na pranýři občas řekne to, co je pravda a co je třeba zdehonestovat.

Ale až to začnou papouškovat všechny ostatní strany, až to tu bude říkat každý.

Pokud je dnes poměr sil ve společnosti zhruba 50:50, tak nám to již dnes nemůže nijak uškodit nemůže. Může nám to jenom prospět - přestože se zprvu najde pár novinářů, kteří hodí nemilou slinou...

Takže budeme čekat... Možná dalších 20 let, až to bude opravdu všem jasné, že TAK se to prostě nestalo a ČPS se pak budeme moci konečně velmi "odvážně" k tomu velkému schválenému MAINSTREAMU připojit.

Ale abych odpovědel na dotaz, co můžeme my (malí a byzvýznamní) dělat. Není toho málo. Můžeme patřit mezi první politické strany v ČR, které najdou odvahu JASNĚ POJMENOVAT to, co si štěbetají ptáci na střeše. Tedy ŘÍCT SERIÓZNĚ A NAHLAS to, že se to komusi vlivnému v USA přinejmenším výborně hodilo... - pokud to všechno s neuvěřitelným cynizmem nezorganizoval sám. Ale asi možná čekáme, až se na tomto výkladu dohodne ODS + ČSSD. Bojíme se zesměšnění, bojíme se, že to přece jen bylo nějak jinak.

Závisí prostě na tom, zda člověk může být na to, zda ČPS hlásá nedůvěru k oficiálnímu vákladu 9/11 hrdý, nebo zda se za to - třeba sám před sebou stydí.

Na druhé straně chápu, že každý, kdo o tom není přesvědčen, tak bude hledat sám před sebou nejrůznější "argumenty"...

Ale navrhuji, abychom přestali usilovat o svobodu na Internetu, evidentně se to nebude někomu mocnému líbit, a co když si na mě vymyslí nějaké falešné udaní... Mám ženu, děti. Raději z ČPS vystoupím. Stát se může cokoliv.

Jinak musím říct, že vlastně obdivuji všechny piráty, že jsou v ČPS, když vlastně nevěří, že by mělo jejich "pouhé" SLOVO na něco vliv. Když si neuvědomují, že smyslem práce politika je být na přídi, ukazovat cestu a třeba i riskovat zesměšnění - ale hlavně přinášet témata do politiky. Což někdy znamená stát určitou dobu o samotě.

Na druhé straně... Pokud bych já něčemu plně nevěřil, taky bych asi říkal něco podobného, ještě raději ne...

Nechcete mi raději někdo přece jen vysvětlit, kam se ztratilo to letadlo u Pantagonu? Proč nebyla v oknech, kam měly narazit mnohatunové motory, ani rozbitá skla a především proč spadla budova WTC7? Musím si vzít nějaké prášky... Jsem na hlavu, už jsem skoro uvěřil tomu, že hon na Bin Ládina v Iráku, v Afgánistánu a možná brzy i Iránu je jen správná taktika, jak postupně vojensky za pomoci spřátelených armád Varšavské smlouvy obsadit území zlého nepřítele... Vzhůru na Pákistán! Dejme další peníze na podporu Velkého záŘícího Světového míRu!

A ještě dodatek: Myslíte, že jasným postojem k 9/11 přijdeme o voliče? Nechcete se podívat trochu mezilidi? Viz třeba diskuse pod textem ZDE: http://web.volny.cz/noviny/zesveta/clan ... 69/dssa/1/

Re: Navrhuji činnost ČPS ukončit

Napsal: 12 pro 2009, 14:53
od Martin.Svadlenka
Michal Rusek píše:Díky Martine...
Můžu jen zopakovat to, co říkáš: autocenzura je horší, než cenzura... Velmi smutné... To jsem od "pirátů" nečekal... Co teď?
Nedělal bych z toho tragédii :-)
Carlos Castaneda kdysi napsal: Pokud má bojovník v něčem uspět, musí úspěchu dosáhnout hladce. Sice po velkém úsilí, ale bez stresu a posedlosti.
Michal Rusek píše: Navíc je to i špatný odhad nálad ve společnosti. (Na to máme samozřejmě různé názory.) Situace je nyní taková, že se vyloženě čeká na seriózní stranu, která ohledně 9/11 řekne jasné slovo. A ODS či ČSSD to nebude. Takže to napřed řeknou komunisté - a to je to, o co jim jde - PAK už to nikdo po nich nezopakuje, protože to řekli komanči. Ďábelský mechanismus - když ten, kdo je často na pranýři občas řekne to, co je pravda a co je třeba zdehonestovat.
Komouši už to tak napůl huby řekli: http://www.kscm.cz/article.asp?thema=27 ... iev=archiv
Hlásí se k tomu i fašisti (židospiknutí a tak :-( )
Ale co naděláš?
Pokud někdo tvrdí, že tíhové zrychlení je na Zemi zhruba okolo g = 9,8 m/s², tak je to prostě fakt, a jeho ostatní názory jsou irelevantní - uvádí zkrátka pravdivý a ověřitelný údaj.
Michal Rusek píše: Ale až to začnou papouškovat všechny ostatní strany, až to tu bude říkat každý.
Kéžby! Pak by se spousta věcí stala "sama od sebe" :-)
Navíc: Pravda prochází třemi fázemi.
1) je zesměšňována
2) je jí násilně odporováno
3) je přijata jako samozřejmý fakt
Michal Rusek píše: Pokud je dnes poměr sil ve společnosti zhruba 50:50, tak nám to již dnes nemůže nijak uškodit nemůže. Může nám to jenom prospět - přestože se zprvu najde pár novinářů, kteří hodí nemilou slinou...
To je dost eufemistický výraz pro dezinformační kampaň, která by se strhla. Něco o tom vím :-)
Tlak vytváří přiměřený protitlak.
Michal Rusek píše: Takže budeme čekat... Možná dalších 20 let, až to bude opravdu všem jasné, že TAK se to prostě nestalo a ČPS se pak budeme moci konečně velmi "odvážně" k tomu velkému schválenému MAINSTREAMU připojit.

Ale abych odpovědel na dotaz, co můžeme my (malí a byzvýznamní) dělat. Není toho málo. Můžeme patřit mezi první politické strany v ČR, které najdou odvahu JASNĚ POJMENOVAT to, co si štěbetají ptáci na střeše. Tedy ŘÍCT SERIÓZNĚ A NAHLAS to, že se to komusi vlivnému v USA přinejmenším výborně hodilo... - pokud to všechno s neuvěřitelným cynizmem nezorganizoval sám. Ale asi možná čekáme, až se na tomto výkladu dohodne ODS + ČSSD. Bojíme se zesměšnění, bojíme se, že to přece jen bylo nějak jinak.
O tom jak to bylo sice koluje na internetu stále hodně dohadů, nicméně pár naprosto klíčových důkazů a z nich vyplývajích závěrů je dnes už jasných.
Wtc7 (ale i WTC1 a 2) byly řízené demolice..
Skupina Saudů teroristy ve Státech je hrála, zanechávali stopy pro "uvěřitelnost" verze o únoscích
Analýzy pilotních manévrů ukazují, že nepilotovali lidé, ale stroje (zřejmě systém Global hawk)
Atd atd atd atd atd (vše můžu linkovat)..
Michal Rusek píše: Závisí prostě na tom, zda člověk může být na to, zda ČPS hlásá nedůvěru k oficiálnímu vákladu 9/11 hrdý, nebo zda se za to - třeba sám před sebou stydí.
Psychologii mají preparátoři zmáknutou ze všeho nejlépe.
Celé to šlo udělat tak, že by se pochybnosti vynořovaly daleko nejasnější a za delší čas.. Nicméně fakt stačí síla propagandy, že baráky sundal požár.
Stačí to jen každý rok na výročí stále dokola opakovat. Jednoduché a praticky plošně účinné.
Michal Rusek píše: Na druhé straně chápu, že každý, kdo o tom není přesvědčen, tak bude hledat sám před sebou nejrůznější "argumenty"...
Od toho jsou tu linky, které mnohdy nepotřebují komentář :-)
Michal Rusek píše: Ale navrhuji, abychom přestali usilovat o svobodu na Internetu, evidentně se to nebude někomu mocnému líbit, a co když si na mě vymyslí nějaké falešné udaní... Mám ženu, děti. Raději z ČPS vystoupím. Stát se může cokoliv.
Jinak musím říct, že vlastně obdivuji všechny piráty, že jsou v ČPS, když vlastně nevěří, že by mělo jejich "pouhé" SLOVO na něco vliv. Když si neuvědomují, že smyslem práce politika je být na přídi, ukazovat cestu a třeba i riskovat zesměšnění - ale hlavně přinášet témata do politiky. Což někdy znamená stát určitou dobu o samotě.
Neházel bych hned všechny piráty do jednoho pytle.
Někteří jsou ryzí idealisté s touhou něco změnit (a to má tahle množina ještě podmnožiny s mnohdy jen minimálními průniky), kdy chce každý změnit nějaký jiný aspekt veřejného života.
Jiní si myslí, že se dostanou do parlamentu a tam budou jen "s vlky výti"
Michal Rusek píše: Na druhé straně... Pokud bych já něčemu plně nevěřil, taky bych asi říkal něco podobného, ještě raději ne...

Nechcete mi raději někdo přece jen vysvětlit, kam se ztratilo to letadlo u Pantagonu? Proč nebyla v oknech, kam měly narazit mnohatunové motory, ani rozbitá skla a především proč spadla budova WTC7? Musím si vzít nějaké prášky... Jsem na hlavu, už jsem skoro uvěřil tomu, že hon na Bin Ládina v Iráku, v Afgánistánu a možná brzy i Iránu je jen správná taktika, jak postupně vojensky za pomoci spřátelených armád Varšavské smlouvy obsadit území zlého nepřítele... Vzhůru na Pákistán! Dejme další peníze na podporu Velkého záŘícího Světového míRu!
Jak říkám, lepší než slova je link s nějakým faktem.. A ověřovat, protože vedle šlápnem jen jednou a je to v loji celé :-)

Re: Anketa k útokům z 11.září

Napsal: 12 pro 2009, 21:56
od Jaroslav.Kucera
Celé to šlo udělat tak, že by se pochybnosti vynořovaly daleko nejasnější a za delší čas.. Nicméně fakt stačí síla propagandy, že baráky sundal požár.
Stačí to jen každý rok na výročí stále dokola opakovat. Jednoduché a praticky plošně účinné.
Pánové, i mě je jasné, že na tom celém něco smrdí, ale třeba pro mě je to právě Pentagon, WTC7 a ten Boeing, co šel k zemi někde směrem na středozápad. Ty dva vysoké baráky by doopravdy požár z kerosinu a dalších hořlavých věcí použitých v budovách složit mohl. Pokud si ze střední něco pamatuji, je to diagram Fe Fe3C(osa X je obsah uhlíku, osa Y je teplota):
diagram_Fe_Fe3C.jpg
diagram_Fe_Fe3C.jpg (246.82 KiB) Zobrazeno 1053 x
Pro nestrojaře a lidi, kteří nepřišly do styku s předměty jako Strojírenskými materiály vysvětlím. Pro konstrukce staveb se používají nejlevnější ocele tříd 10 a 11(jednoduché vysvětlen tříd ocelí: http://www.maturita.cz/referaty/referat.asp?id=3015). Ty se vyznačují nízkým obsahem uhlíku a na zmíněném diagramu je nalezneme úplně vlevo. Dolní část diagramu ukazuje, že do teploty 727°C je krystalická struktura feriticko-perlitická(čti kurva pevná). Ovšem nad tuto teplotu se struktura oceli mění na austenitickou(čti měkou, houževnatou a tvárnou). Maximální teplota hořícího kerosinu je okolo 850°C :arrow: stačí, aby v jednom jediném patře změnila většina nosníků krystalickou strukturu z feriticko-perlitické na austenitickou a celé se to sesype jak domeček z karet. Konstrukce budovy pod tímto patrem nemůže vydržet nárazovou zátěž padajících horních pater. To by při stavbě nikdo nezaplatil...

Kdybych to měl k něčemu přirovnat, bude to máslo. Když ho vyndáte z ledničky, bude tvrdé a bude se vám špatně i krájet. Když ho ale necháte chvíli venku, chleba si namažete naprosto bez problémů a přitom to na pohled pořád vypadá jako kostka se stejnými optickými vlastnostmi. Nemusí všechno hned téct, aby to přestalo být pevné :)

Úvahy o tavení jsou tedy mimo, to vynechte.

Rád si o tom pokecám, ale nemotejme do toho nyní ČPS ;)

Re: Anketa k útokům z 11.září

Napsal: 13 pro 2009, 15:13
od Martin.Svadlenka
Jaroslav Kucera píše:Pánové, i mě je jasné, že na tom celém něco smrdí, ale třeba pro mě je to právě Pentagon, WTC7 a ten Boeing, co šel k zemi někde směrem na středozápad. Ty dva vysoké baráky by doopravdy požár z kerosinu a dalších hořlavých věcí použitých v budovách složit mohl.
Pokusím se argumentovat, že opravdu nemohl.
Jaroslav Kucera píše: Pro nestrojaře a lidi, kteří nepřišly do styku s předměty jako Strojírenskými materiály vysvětlím. Pro konstrukce staveb se používají nejlevnější ocele tříd 10 a 11(jednoduché vysvětlen tříd ocelí: http://www.maturita.cz/referaty/referat.asp?id=3015). Ty se vyznačují nízkým obsahem uhlíku a na zmíněném diagramu je nalezneme úplně vlevo. Dolní část diagramu ukazuje, že do teploty 727°C je krystalická struktura feriticko-perlitická(čti kurva pevná). Ovšem nad tuto teplotu se struktura oceli mění na austenitickou(čti měkou, houževnatou a tvárnou). Maximální teplota hořícího kerosinu je okolo 850°C :arrow: stačí, aby v jednom jediném patře změnila většina nosníků krystalickou strukturu z feriticko-perlitické na austenitickou a celé se to sesype jak domeček z karet. Konstrukce budovy pod tímto patrem nemůže vydržet nárazovou zátěž padajících horních pater. To by při stavbě nikdo nezaplatil...
Diagram je naprosto bez diskuse.
Teplota hořícího kerosinu může být za dobrých podmínek dokonce ještě o 100°C vyšší.
Zkusím to ale nějak popořádku.
Když mrkneš na video s nárazem, všimneš si, že značné množství paliva shoří v obrovské ohnivé kouli bezprostředně po nárazu
Link nepovinný: http://www.youtube.com/watch?v=PNzWVLJk ... re=related
Jaroslav Kucera píše:stačí, aby v jednom jediném patře změnila většina nosníků krystalickou strukturu z feriticko-perlitické na austenitickou a celé se to sesype jak domeček z karet.
Kdybych to měl k něčemu přirovnat, bude to máslo. Když ho vyndáte z ledničky, bude tvrdé a bude se vám špatně i krájet. Když ho ale necháte chvíli venku, chleba si namažete naprosto bez problémů a přitom to na pohled pořád vypadá jako kostka se stejnými optickými vlastnostmi. Nemusí všechno hned téct, aby to přestalo být pevné :)
Než uvedu, proč tento případ nenastal, pojďme heslovitě ke konstrukci Dvojčat.
Měly 47 ocelových sloupů v jádře a 240 po obvodě. (ano, viditelný obvod budovy byl nosný prvek) http://911.yweb.sk/images/wtc/wtccore/wtccore.jpg
Každý z těch 47 jádrových sloupů byl obdélníkový profil 130 x 55 cm, síla stěny v základech byla 10 cm a směrem vzhůru se tenčil - v půlce budovy už byla síla stěny tohoto obdélníkového profilu 5 cm.
Ještě výše se obdélníkový profil změnil na H profil. Navrchu budovy byl tzv. ocelový klobouk, který svazoval vnější sloupy se sloupy jádra.
Ocelová konstrukce WTC byla tedy 100 000 tun vážící chladič, který dodávané teplo absorboval a rozdistribuovával.
Teplotu ohně je možné posoudit mimo jiné podle zplodin - z Dvojčat stoupal jen černý dým.
Tahle paní http://www.11-septiembre-2001.biz/image ... n_WTC1.jpg se opírá o ocel přímo v místě nárazu letadla.
Pokud se tedy rozehřála vůbec nějaká ocel alespoň na "máslo", bylo by to poblíž místa nárazu. Jaká by musela být teplota v těch místech, aby ocel začala měknout?
Copak je možná účinnost 75% přenosu TEPLA (ne teploty) během 56 respektive 102 minut? To jsou časy od impaktu po kolaps u jednotlivých věží.
Požár, který by olizoval a zahříval ocel by mohl mít třeba i 900°C a zahřál by konstrukci po celé ploše jednoho podlaží na 727°C?
Stála by tam pak ta žena a opírala se o žhavou ocel (klidně jen 200°C)??
Nejvyšší teplota byla tedy nejspíše bezprostředně po nárazu. Ačkoli pak v budovách vypukl požár, (nijak dobře okysličený, protože opravdový požár výškové budovy vypadá takto: http://www.youtube.com/watch?v=nLWQP5ms ... re=related) tak rozhodně neměl potenciál na to, aby zmáslovatěl ocel v nějakém místě až k symetrickému kolapsu celé budovy.
Mimochodem ten masivně hořící barák vypadal po daleko delším a rozsáhlejším požáru následující den takto: http://www.youtube.com/watch?v=6sO7uLtfUZY (a podobných budov je dokumentováno cca 100)

Tohle celé má totiž další aspekt :-)
I pokud by fakt došlo k tomu, co popisuješ (změknutí nosné konstrukce na úrovni celého patra - a to klidně jen jádra),
tak pár pater pod úrovní nárazu prakticky "o ničem nevěděli" - tím myslím z hlediska požáru a mechanických změn konstrukce.
A tuhle nepoškozenou část rozdrtilo (prakticky rychlostí volného pádu!) to, co tato nepoškozená část až do této chvíle nesla? (krom boeingu navíc, uznávám)
To ta nepoškozená část pod úrovní nárazu nekladla žádný odpor??
To je to, co popírá fyziku.
Jaroslav Kucera píše: Úvahy o tavení jsou tedy mimo, to vynechte.
Ron Burger, zdravotní poradce pro Národní středisko vlivu životního prostředí na zdraví [National Center for Environmental Health], který se dostavil na místo dne 12. září 2001 vypověděl:
"Viděl jsem roztavenou ocel, mnoho vrstev popela, jako láva..."
Stejně tak vypověděli hasiči, kteří odklízeli trosky: jezírka roztečené oceli byla na dně výtahových šachet - jako ve slévárně, jako láva.
Máme nějaký lepší důkaz roztaveného kovu? Co tohle?: http://www.youtube.com/watch?v=y-Cn5cqg ... re=related
Vzápětí věž začala kolabovat.
Než zkusíš zkusíš argumentovat tím, že to mohl být třeba roztavený hliník z letadla, tak věz, že ten nezáří žlutočerveně, ale spíš s bílostříbrně -
a to i poté, co do něj přimícháš koberce, nábytek a další kancelářské vybavení..

Takže tu máme docela velký rozpor - teplota požáru nedosáhla evidentně ani hodnoty, při níž by mohlo dojít k měknutí ocele, ale jak je potom možné, že tekla jako láva?
Co, když ne kerosin, dokáže ROZTAVIT ocel? ;-)

Re: Anketa k útokům z 11.září

Napsal: 13 pro 2009, 16:37
od Anonym101
hm, takze se pri stavbe sidilo a konstrukce nefungovala jako chladic? ze by spatna dokumentace jak od nas z IT ;)
ta korupce a tunelovani je vsude :cry:

Re: Anketa k útokům z 11.září

Napsal: 13 pro 2009, 17:06
od Martin.Svadlenka
Vit Hnilica píše:hm, takze se pri stavbe sidilo a konstrukce nefungovala jako chladic? ze by spatna dokumentace jak od nas z IT ;)
ta korupce a tunelovani je vsude :cry:
Konstrukce fungovala jako chladič, záleží ovšem na tom, čím přesně topíš :-)
Chceš link na dokumentaci?
http://www.ae911truth.org/WTC1_blueprints.php
Ocel certifikovala http://www.ul.com/global/eng/pages/corporate/standards/
http://www.rense.com/general59/ul.htm

Re: Anketa k útokům z 11.září

Napsal: 20 led 2010, 22:42
od Martin.Svadlenka
Přenesení tématu odsud: https://www.ceskapiratskastrana.cz/foru ... 287#p43284
Michal Rusek píše: Hledám uvnitř České pirátské strany silnou koalici. Přeju si, abychom se nebáli překročit omezená ajťácká témata a nebáli se zabrousit k tématu 11. září. Jakmile i většina pochopí, že nejde o konspirační teorii, tak to budou pak říkat všichni. Buďme na špici a nečekejme.
Trochu jsem ubral ze svého původního záměru, ale jen trochu.
Prostě pokud někoho z ČPS přistihnu, že hájí ofi verzi, tvrdě do něj půjdu. (za provokace předem děkuju :-( :-) )
Slušně, ale půjdu. Argumenty, linky, korektně a slušně, ale s veškerou tvrdostí, jíž budu schopen.
Jsem už přesvědčen o tom, že smysl má užší program, ačkoli jasnost a zajímavost (až populistická) tohoto tématu je nesporná..
Nehodlám to nám pirátům bořit ani kazit. Pokud hodláme hrát podél zdi, nemám s tím problém,
nejsem "divočák" stylem všechno a hned..
Správná chvíle přijde a posun v médiích ukazuje, že to nemusí trvat dlouho.
I to je důvod, proč jsem s tímhle tématem mezi piráty "ubral" (ale v "osobních", "nepirátských" aktivitách jsem docela přitvrdil :-) ).
Mimochodem, z akce "tričko na FB" se z tisíce přímo oslovených lidí v SZ ozvalo 6, což je slabé, ale aspoň pár pochodujících plakátů přibude :-)

http://911.yweb.sk/download/audio/18.1. ... -o-911.mp3 (30-tá minuta)
Ten odkaz je další posun v prolamování informačního embarga v ČR, díky rozhlasu za něj.
Možná by ČT popohnala hrozba žalobou - ze zákona jsou povinni poskytovat objetivní a vyvážené informace. :-)
Nejsem však právník a Jakuba s tím prudit nechci.
Michal Rusek píše: Pokud budeme chtít udržet svobodu na Internetu, pokud budeme chtít, aby naše pirátské ideje o sdílení - a dobrovolných platbách za MP3 atd. - se mohly šířit, nesmíme se bát tohoto tématu. Považuji to za bojácnost, která není hodna pirátů. - A první krok k tomu, musí být diskuse. Určitě nechci nějak "převálcovat" kohokoliv, kdo se dnes těm, kdo říkají, že 11. září proběhlo jinak, pouze směje a považuje je (nás) za - v lepším případě - podivíny.
Souhlas, není se totiž už čeho bát :-)
Michal Rusek píše: Prosím všechny, kdo s tímto souhlasí, o jasný názor a podporu. Naopak případné oponenty v ČPS o to, aby vedli vnitřní konstruktivní dialog, nezesměšňovali (nás) primitivním způsobem ("to snad není možný..., oni to myslí vážně...") - ale přinášeli pouze fakta a argumenty. Začněme diskusí.
Opět se nebojím, klidně ať si zesměšňují.
Mou podporu máš a víš to. Ale ne za každou cenu ;-)
Michal Rusek píše: Mimochodem: Jsem docela zklamaný, že u nás jako u pirátů je docela těžké cokoliv zrealizovat. Vidím jako velmi účinnou pirátskou kampaň toto:

- udělat nový speciální český diskusní web - pouze o 11. září
- udělat perfektní grafiku - a perfektní funkčnost
- neudělat to jako nalévárnu, ale udělat místo, kde se mohou pod moderovaným vedením nejen klást znepokojující otázky, ale také se na ně může dostat slušná, nedehonestující odpověď
- a zcela dole by byla malá nenápadná (!!) reklama typu "Tento diskusní prostor Vám přináší Česká pirátská strana. Podpořte svobodu na Internetu. Podpořte vizi plně transparentní veřejné správy se všemi doklady, částkami a odpovědnými podpisy on-line."
Nesouhlas, 911 není pro piráty nosné téma - to už víme, někteří to chápem, ti skuteční borci to akceptují :-D
Až na ten poslední bod takový prostor existuje, najdeš ho na http://911blog.yweb.sk/ a nemažou se tam příspěvky ani pomatenců,
ani útoky dezinformátorů.
Michal Rusek píše: Myslím, že zakládat diskusní místo, kde se budou slušně hledat odpovědi na vážná témata (a jsou velmi vážná) témata, by mohlo být zajímavé i pro ty z nás, kdo dodnes plně věří oficiálnímu výkladu vlády USA.
Pokud někdo takový je v ČPS a čte tyto řádky, ať se mi ozve. Slibuju laskavý a slušný výklad :-)
Ale má to bohužel i úskalí.. Potřebuješ na to lidi a já z vlastních zkušeností vím, že snažit se (do omrzení) vysvětlovat byť základní okolnosti a lámat "nahrané ovladače" lidem v hlavách je 1) práce na plný úvazek 2)vyčerpávající, když jsi na to prakticky sám.
Z 911blogu se prostě nehnu, nic lepšího v Čechách a na Slovensku na tohle téma není.
A že to nemá patičku ČPS? Mě stačí, že pár těch kluků z Hnutí 9/11 taky vidí průnik pirátských artikul a nutnosti znát pravdu o té lži a budou nás volit, ačkoli jsem jim jasně řekl, že za směrování strany prostě nemůžu (narozdíl od sebe) ručit.
Michal Rusek píše: A hlavně: Pokud bychom byli schopni takové weby chrlit na běžícím pásu (viz např. Robert a jeho piratsky.cz - který velmi rychle udělal sám - Roberte smekám!) - snad je jen drobně barevně modifikvoat, tak bychom dosáhli skrze ně geniálně účinnou reklamu pro celou ČPS.

Chápu, že pro někoho by taková reklama mohla být důvodem k odchodu z ČPS - proto by to právě nebylo jednostranné (My, ČPS, věříme tomu, že - - -), ale bylo by to OTEVŘENÉ DISKUSNÍ MÍSTO.
To není otázka víry.
My ZNÁME okolnosti, které se evidentně staly ale nepasují do celku. (pár z nich viz tento thread)
Duplikovat to někde zase? Další tuny bince na brodění? Eh.. to by možná odradilo i mne..
A moderování je proti původní myšlence...
Takže nevidím řešení :-)
Už jen to, že to nikdo v elektronické podobě a česky zatím nezkompiloval celé dohromady hovoří za vše.
Bylo by s tím hodně práce a tak se to po kouscích válí všude po síti..
Michal Rusek píše: A protože s tím je hodně práce a nikdo z nás nemá asi tolik volného času, budu se snažit - pokud se najdou lidi, co to umí udělat - aby se na ně sehnaly finance. Například sbírka atd. Tímto prosím o orientační cenu za nahození jednoduchého diskusního webu - ale se slušnou grafikou (ne jak vidláci .-).

Samozřejmě pak půjde hlavně o to zajistit moderování, aby to nespalo atd. Takže tohle je pouze první nutný krok (pro mě však nejtěžší).

Díky za vstřícné a spolupracující jednání!

Michal
Mám s šířením určité zkušenosti.. Tričko je super prostředek, dá se s ním doslova hypnotizovat lidi (ty hypnotizovatelné, samozřejmě, bo každého neuhraneš) a pak, jako správný pirát - pouštět do oběhu linky a DVD se slovy "Pokud uznáš za vhodné, pošli dál" :-)
Asi to není podle tvých představ, ale jestli do někoho smažit téma 9/11 tak především do kolegů z ČPS..
Jenže! Jak to udělat a nezesměšnit se omíláním jednoho a téhož?
Jak to udělat tak, aby nechytli na tohle za***né téma alergii?
Za sebe můžu říct, že pomalu, trpělivě a bez velkého tlaku
(kecám, toho nejsem schopen :-D )

Re: Anketa k útokům z 11.září

Napsal: 20 led 2010, 23:19
od Petr.Vileta
Panove, jestli muzu, jako clovek ponekud starsi ...
Bavit se o 9/11 je jako bavit se o Bohu. Existuje? Neexistuje? Je jeden, nebo je jich vic? Byli to mimozemstane, nebo je spis pravda, co rikaji ruzne cirkve? A nebo ze by prece jen meli pravdu nekteri vedci, kteri tvrdi, ze za vhodnych podminek muze z anorganicke hmoty vzniknout organicka a z te pak primitivni zivot?
To fakt nema cenu.