Přenesení tématu odsud:
https://www.ceskapiratskastrana.cz/foru ... 287#p43284
Michal Rusek píše:
Hledám uvnitř České pirátské strany silnou koalici. Přeju si, abychom se nebáli překročit omezená ajťácká témata a nebáli se zabrousit k tématu 11. září. Jakmile i většina pochopí, že nejde o konspirační teorii, tak to budou pak říkat všichni. Buďme na špici a nečekejme.
Trochu jsem ubral ze svého původního záměru, ale jen trochu.
Prostě pokud někoho z ČPS přistihnu, že hájí ofi verzi, tvrdě do něj půjdu. (za provokace předem děkuju

)
Slušně, ale půjdu. Argumenty, linky, korektně a slušně, ale s veškerou tvrdostí, jíž budu schopen.
Jsem už přesvědčen o tom, že smysl má užší program, ačkoli jasnost a zajímavost (až populistická) tohoto tématu je nesporná..
Nehodlám to nám pirátům bořit ani kazit. Pokud hodláme hrát podél zdi, nemám s tím problém,
nejsem "divočák" stylem všechno a hned..
Správná chvíle přijde a posun v médiích ukazuje, že to nemusí trvat dlouho.
I to je důvod, proč jsem s tímhle tématem mezi piráty "ubral" (ale v "osobních", "nepirátských" aktivitách jsem docela přitvrdil

).
Mimochodem, z akce "tričko na FB" se z tisíce přímo oslovených lidí v SZ ozvalo 6, což je slabé, ale aspoň pár pochodujících plakátů přibude
http://911.yweb.sk/download/audio/18.1. ... -o-911.mp3 (30-tá minuta)
Ten odkaz je další posun v prolamování informačního embarga v ČR, díky rozhlasu za něj.
Možná by ČT popohnala hrozba žalobou - ze zákona jsou povinni poskytovat objetivní a vyvážené informace.

Nejsem však právník a Jakuba s tím prudit nechci.
Michal Rusek píše:
Pokud budeme chtít udržet svobodu na Internetu, pokud budeme chtít, aby naše pirátské ideje o sdílení - a dobrovolných platbách za MP3 atd. - se mohly šířit, nesmíme se bát tohoto tématu. Považuji to za bojácnost, která není hodna pirátů. - A první krok k tomu, musí být diskuse. Určitě nechci nějak "převálcovat" kohokoliv, kdo se dnes těm, kdo říkají, že 11. září proběhlo jinak, pouze směje a považuje je (nás) za - v lepším případě - podivíny.
Souhlas, není se totiž už čeho bát
Michal Rusek píše:
Prosím všechny, kdo s tímto souhlasí, o jasný názor a podporu. Naopak případné oponenty v ČPS o to, aby vedli vnitřní konstruktivní dialog, nezesměšňovali (nás) primitivním způsobem ("to snad není možný..., oni to myslí vážně...") - ale přinášeli pouze fakta a argumenty. Začněme diskusí.
Opět se nebojím, klidně ať si zesměšňují.
Mou podporu máš a víš to. Ale ne za každou cenu
Michal Rusek píše:
Mimochodem: Jsem docela zklamaný, že u nás jako u pirátů je docela těžké cokoliv zrealizovat. Vidím jako velmi účinnou pirátskou kampaň toto:
- udělat nový speciální český diskusní web - pouze o 11. září
- udělat perfektní grafiku - a perfektní funkčnost
- neudělat to jako nalévárnu, ale udělat místo, kde se mohou pod moderovaným vedením nejen klást znepokojující otázky, ale také se na ně může dostat slušná, nedehonestující odpověď
- a zcela dole by byla malá nenápadná (!!) reklama typu "Tento diskusní prostor Vám přináší Česká pirátská strana. Podpořte svobodu na Internetu. Podpořte vizi plně transparentní veřejné správy se všemi doklady, částkami a odpovědnými podpisy on-line."
Nesouhlas, 911 není pro piráty nosné téma - to už víme, někteří to chápem, ti skuteční borci to akceptují

Až na ten poslední bod takový prostor existuje, najdeš ho na
http://911blog.yweb.sk/ a nemažou se tam příspěvky ani pomatenců,
ani útoky dezinformátorů.
Michal Rusek píše:
Myslím, že zakládat diskusní místo, kde se budou slušně hledat odpovědi na vážná témata (a jsou velmi vážná) témata, by mohlo být zajímavé i pro ty z nás, kdo dodnes plně věří oficiálnímu výkladu vlády USA.
Pokud někdo takový je v ČPS a čte tyto řádky, ať se mi ozve. Slibuju laskavý a slušný výklad

Ale má to bohužel i úskalí.. Potřebuješ na to lidi a já z vlastních zkušeností vím, že snažit se (do omrzení) vysvětlovat byť základní okolnosti a lámat "nahrané ovladače" lidem v hlavách je 1) práce na plný úvazek 2)vyčerpávající, když jsi na to prakticky sám.
Z 911blogu se prostě nehnu, nic lepšího v Čechách a na Slovensku na tohle téma není.
A že to nemá patičku ČPS? Mě stačí, že pár těch kluků z Hnutí 9/11 taky vidí průnik pirátských artikul a nutnosti znát pravdu o té lži a budou nás volit, ačkoli jsem jim jasně řekl, že za směrování strany prostě nemůžu (narozdíl od sebe) ručit.
Michal Rusek píše:
A hlavně: Pokud bychom byli schopni takové weby chrlit na běžícím pásu (viz např. Robert a jeho piratsky.cz - který velmi rychle udělal sám - Roberte smekám!) - snad je jen drobně barevně modifikvoat, tak bychom dosáhli skrze ně geniálně účinnou reklamu pro celou ČPS.
Chápu, že pro někoho by taková reklama mohla být důvodem k odchodu z ČPS - proto by to právě nebylo jednostranné (My, ČPS, věříme tomu, že - - -), ale bylo by to OTEVŘENÉ DISKUSNÍ MÍSTO.
To není otázka víry.
My ZNÁME okolnosti, které se evidentně staly ale nepasují do celku. (pár z nich viz tento thread)
Duplikovat to někde zase? Další tuny bince na brodění? Eh.. to by možná odradilo i mne..
A moderování je proti původní myšlence...
Takže nevidím řešení

Už jen to, že to nikdo v elektronické podobě a česky zatím nezkompiloval celé dohromady hovoří za vše.
Bylo by s tím hodně práce a tak se to po kouscích válí všude po síti..
Michal Rusek píše:
A protože s tím je hodně práce a nikdo z nás nemá asi tolik volného času, budu se snažit - pokud se najdou lidi, co to umí udělat - aby se na ně sehnaly finance. Například sbírka atd. Tímto prosím o orientační cenu za nahození jednoduchého diskusního webu - ale se slušnou grafikou (ne jak vidláci .-).
Samozřejmě pak půjde hlavně o to zajistit moderování, aby to nespalo atd. Takže tohle je pouze první nutný krok (pro mě však nejtěžší).
Díky za vstřícné a spolupracující jednání!
Michal
Mám s šířením určité zkušenosti.. Tričko je super prostředek, dá se s ním doslova hypnotizovat lidi (ty hypnotizovatelné, samozřejmě, bo každého neuhraneš) a pak, jako správný pirát - pouštět do oběhu linky a DVD se slovy "Pokud uznáš za vhodné, pošli dál"
Asi to není podle tvých představ, ale jestli do někoho smažit téma 9/11 tak především do kolegů z ČPS..
Jenže! Jak to udělat a nezesměšnit se omíláním jednoho a téhož?
Jak to udělat tak, aby nechytli na tohle za***né téma alergii?
Za sebe můžu říct, že pomalu, trpělivě a bez velkého tlaku
(kecám, toho nejsem schopen

)