Stránka 4 z 12

Re: Anketa k útokům z 11.září

Napsal: 19 lis 2009, 20:10
od Martin.Svadlenka
Jiri Rezek píše:Prosím, nehrotit to ještě tady v tomhle vlákně.
Martine Švadlenko:
na 11. září máme stejný názor, ale nesnaž se ho za každou cenu vecpat ostatním, mnohé to rozčiluje a k ničemu konstruktivnímu to v ČPS nevede.
Nedělám to, Jirko.
Anketa vyvolává diskusi, některé lidi to zaujme, jiné ne, někteří se ptají na detaily, jiní tu oftopicují ufo apod a já prostě jen reaguju podle své nátury a charakteru..
Nezatahuju tohle téma jinam, neobjevuju se s ním ve vnějším fóru a nespamaju všechny členy zprávama o tom, že tu tahle anketa je.
Kdo sem nechce zabrousit, nezabrousí sem a pokud i zabrousí, nemusí mě provokavat, stačí ignorace. :-)

SPAM Anketa

Napsal: 19 lis 2009, 20:49
od Petr.Bajgar
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Na druhé straně má Martin pravdu, mohlo by to být i horší.

Takže díky za to, že to není horší.

Howg.

Re: Anketa k útokům z 11.září

Napsal: 21 lis 2009, 00:15
od Martin.Svadlenka
Vit Hnilica píše:a nez pujdu spat tak polozim takovou drobnou otazku, na kterou jsem v liturgickych textech nenarazil.
proc se kvuli vyhlaseni valky musely vyhazovat dopovetri veze + to kolem. dyt by jako zaminka bohate stacilo odpalit treba par mcdonaldu s roztomilouckejma tlustouckejma americankama. proc museli odpalovat vsemi nenavideny financniky a jeste tak desne slozite s rizikem prozrazeni?
To co popisuješ, by byl sice strašný, ale z globálního hlediska naprosto bezvýznamný a vlastně "jen" kriminální zločin.
9/11 díky své hypnotické hrůze, rozsahu a dopadu stmelilo celý americký národ jako jednoho "muže", který začal volat po okamžité a důrazné odvetě.
A o to šlo. Dostat od amerického národa mandát k "válce proti terorismu".
Uvědom si také, že v roce 2001 ještě nebyli finančníci nenáviděni.
Vit Hnilica píše:a pak uz jen drobnost, proc by treba NG vymejslel jak falsovat experimenty, kdyz prave naopak peknej skandalek prinasi sledovanost ;)
Třeba to nebyl záměr. Pěkný skandálek? Skandálek?
Možnost, že největší teroristický útok všech dob se stal jinak, než se stal, nazýváš "pěkným skandálkem?" Zajímavý eufemismus :lol:
Podvod tisíciletí bych řekl já. A na to podle mne NG nemá koule.
Vit Hnilica píše:nicmene sem se alspon pobavil nad tou diskuzi, treba vyraz "jeden zaslouzily cvutak", jojo fyzici
Do DISKUSE na http://911blog.yweb.sk může demokraticky přispívat i naprostý blázen, neomezujeme tam svobodu slova. Má to i své nevýhody, například masivní dezinformační kampaň k osmému výročí. Články jako takové jsou schvalovány administrátory.
Vit Hnilica píše:ps: sem se koukl na to co mel ten text vyvracet a vypada to ze slo o jinej dokument nez sem videl :D
Nebyl by link, Vítku?
Já Znám od NG na toto téma jen to zmíněné, v němž jde o následující (když už to sem musím vypisovat):
Šlo o pokus přetavit 20cm ocelový sloup s asi 12,7mm silnými stěnami.
Kolem 20cm sloupu byl přivařen trychtýř, jež byl následně vyplněn 175lb (80kg) komerčního termitu, jež byl uložen v několika plastikových sáčcích. Termit byl zapálen, ale sloup na konci experimentu nebyl ani z části nataven, to je podle NG důkaz, že termit nemohl "o tolik větší sloupy" ve WTC přetavit (tento sloup má asi 10-20x menší průřez, než sloupy z impaktních zón). Dle komentáře NG se " většina termitu vyvařila bez zjevného účinku".

Na druhou stanu NG vytvořil experiment, kde pomocí přibližně 2 tun leteckého paliva zníčili během 4 minut horizontální I nosník. Plně zatížený noník dosáhl kritické teploty někde mezi 550°C a 800°C a zkroutil se.

Manipulace s experimentem číslo 1:
22 sekund po zapálení termitu sloup a jeho keramikou chráněná nádoba svítí temně červenou barvou, to naznačuje, že celá soustava dosáhla minimálně teploty 600°C, to je asi stejně, kolik dosáhl horizontální nosník v pokusu s palivem. Proč tedy sloup neselhal a nosník ano? Správně, sloup nebyl - na rozdíl od palivového pokusu- nijak zatížen.

Už tady jsme chytli NG manipulovat s experimentem. Kdyby byl náš sloup zatížen nevybalancovanou vahou jenom několika tun, tak by došlo ke kolapsu bez nutnosti přetavení, ale tohle náš vědecký dokument nějak nezmínil..

Manipulace s experimentem čislo 2: postižená nádobka
Kluci z Nového Mexika připravovali improvizovaný experiment, takže to jim nemůžeme mít až tak za zlé.
Snažili se, ocelovou nádobku pěkně připařili a opatlali ji keramickou hlínou.
Hlavním problémem bylo to, že trychtýře mají ve zvyku se na vrchu zvětšovat, ten trychtýř byl asi dobře míněnou snahou koncentrovat roztavené železo co nejblíže sloupu, ovšem to celé bylo kontraproduktivní - tvar trychtíře umožnil většině prskajícího termitu opustit reakční zónu.

Na snímcích uvedených v tom linku je patrné, že nejspíše polovina celkového množství roztaveného železa, tj.20kg (4l) prostě vyprskla ven.

Manipulace čislo 3: použití jiného typu sloupu
(můj kometář: to je hodně důležité!)
Přibližně od 75. patra nabývaly všechny sloupy tvaru I
(můj komentář: v tuhle chvíli jsou snímky na tom odkaze klíčové, ale pokud spoléháš na svou představivost, tak ok)
Proč uvádím změnu tvaru? Schopnost předmětu příjmout teplo závisí na poměru průřezu a kontaktní plochy se zdrojem tepla (sněhové vločky tají dřív než kostky ledu).Kdyby v případě našeho experimentu použili odpovídající I sloup, tak by byl relativní poměr průřezu/povrchu dvakrát větší.Tj, skutečný model sloupu z dvojčat by se zahříval dvakrát lépe.
Navíc otevřený konec krabicového sloupu a la NG umožňoval chlazení sloupu stoupajícím proudem vzduchu.
Je jasné, že by stačilo přehradit I sloup jednou, či dvěma deskami. Po tomto kroku by se tak jako tak roztavené železo shromáždilo na dně, ovšem bez toho, aby se předtím půlka obsahu dostala pryč z reakční zóny (viz trychtýř)

Manipulace čislo 4: špatný termit a černé (asi odpadkové :-) ) pytlíky

Při testu byl použit komerční termit v několika pytlících. Čemu to vadilo? No, především došlo k tomu, že od doby než začal hořet první pytlík do prohoření nálože uplynulo asi 15s. To je na 80kg ven prskajícího termitu zoufale málo.
Z pozorování neobvyklých proudových plamenů víme, že mnohem větší nálože ve věžích prohořely během 5-10s.
a tak dále, a tak dále

Re: Anketa k útokům z 11.září

Napsal: 21 lis 2009, 18:06
od Premysl Mikula
Zdravíčko, co se týče nine eleven, tak stojím za názorem M.Š. Viděl sem hodně videii do 9/11 i o obamovi atd. a myslím, že mlčet je horší než říct svůj názor nahlas. Jelikož mlčením člověk podporuje právě tu mafii, která to celé spískala. Abych tak trošku odpověděl Vítu Hnilicovi: Ono vyhodit pár mekáčů do větru nemá takový účinek jako srovnat se zemí ,,trojčata´´. Mekáče postavíš za ,,týden´´ ale tyto budovy se stavěli dlouhá léta a byla to chlouba Ameriky a tím, že je sundali, to vyvolalo v lidech vlnu odporu proti islámským zemím a navíc to ameriku semknulo. To byl prostě symbol Ameriky. Stačí se podívat na smrtonosnou past 4. V půlce filmy křápne bílý dům a podívej se na reakce těch lidí a představ si, jak sedíš doma u telky a toto vidíš. Prostě děs!! A nechci si představovat co by se stalo za pár let, kdyby tady byl radar, když jsou si schopni zabít vlastní lidi a ještě takovým způsobem. O 9/11 se nesmí mlčet!! Tím však neříkám, aby to byl program ČPS ale i nadále to budu s Martinem prosazovat ale né však pod záštitou ČPS!!
Zatím Hoj

Proč ne právě pod záštitou ČPS? Čeho konkrétně se bojíme?

Napsal: 10 pro 2009, 23:48
od Michal.Rusek
Premysl Mikula píše:... ale i nadále to budu s Martinem prosazovat ale né však pod záštitou ČPS!! Zatím Hoj
Nevím, možná je to OK, ale jasné mi to určitě není. Prosím tedy o upřesnění: Proč by tady to nemohla mít právě ČPS jako další důležitý bod programu? - Připadne mi, že cítíme, že tím ztratíme řadu voličů u naší hlavní věci - a proto se budeme - a to si nechceme evidentně přiznat - pravdy bát.

Taky je možné že právě tímto jasným názorem bychom získali opravdu důležité množství voličů, a tím bychom mohli prakticky dotáhnout do konce i naše výsostné téma - svobodu na Internetu... Proč ne tedy takto. Nechápu. Dostanu vysvětlení?

Re: Anketa k útokům z 11.září

Napsal: 10 pro 2009, 23:59
od Zdenek.Pech
Kontroverzní téma => ruce pryč ... velice jednoduchá odpověď se složitými příčinami a důsledky. Chceme, aby byla ČPS chápána jako spolek paranoiků, fantasmagoriků a milovníků sci-fi nebo tajemna atd.? Já tedy ne, a pokud si tohle neuvědomíte a nevezmete v potaz různou mentalitu lidí, nemám co bych dodal. Zkrátka pouštět se na tenký led ve spojitosti s programem, navíc s rozestavěnou lodí, mi přijde minimálně jako iracionální až netaktické.

Re: Anketa k útokům z 11.září

Napsal: 11 pro 2009, 07:52
od Premysl Mikula
Milý Michale, kdyby se hlasovalo o zařazení nine/eleven do programu ČPS, tak bych zvedl ruku pro souhlas. Ale jak říkal několikrát Martin, nemá cenu tahat přiliš za pilku, když si to ostatní členové nepřejou, tak to prostě neprojde :). Samo sebou, že by se i tímto přilhásilo spoustu voličů k nám ale musím dát i za pravdu Zdeňkovi. Spousta lidí á pochybnosti co se toho týče a jak sem poslouchal zprávy atd. před nějakým časem, tak lidi toto berou jako proti americké, nehorázné lži, že někdo může takovou hrůzu zpochybňovat a házet na svatoušky amíky. Naše loď teprve vyplula, až se udělá práce s nějakým dobrým výsledkem, tak se můžem později pustit do větších věcí ale momentálně na to není ČPS připravena.
Navíc staší se podívat na zeitgeist addendum, druhý díl zeitgeistu, tam je prakticky vše popsané. Ti co jdou proti nwo a 9/11, prostě proti tady těm mafiánům jdou prostě na smrt. Hold mafie je mafie. Pokud si někdo myslí, že stát ovládají politiku je prostě blázen a nikdo si neveme na triko smrt blízkých nebo svou vlastní. Na takové téma se musí pomalu a obezřetně!! Ale zatím bych to nekutil pod čps, možná později.

Prosím o otevření řádné diskuse na téma 9/11 u ČPS

Napsal: 11 pro 2009, 08:52
od Michal.Rusek
K těm argumentům, je to takto:

1) Pokud by 100 % lidí v ČPS bylo o něčem přesvědčeno, tak se to snad určitě dá do programu, i kdyby to znamenalo v praxi to či ono. - To je můj názor. Takovéto taktizování (kdy se bojíme pravdy) přece není v politice vhodné. Navíc - opakuji - by nám to přineslo řadu nových příznivců.

2) Problém je tedy v tom - a to je hlavní a podstatné - že jako členové ČPS máme na tuto věc různé názory. Část členů prostě oficiální propagandě USA věří. - Na rozdíl třeba od japonské vlády, kde byly tyto věci zpochybněny. Asi jsou Japonci hlupáci. (Měli tam své oběti, tak proběhla diskuse, jak se japonská vláda stará o vyšetření incidentu).

Tyto události jsou - jistě nejen pro mě osobně - prvořadého významu. Chápu, že svoboda na Internetu je důležitá a prioritní, ale ve srovnání s agendou 9/11 je to až následné. Nemohu vyčítat někomu, že má jiný názor než já... Ale vadí mi, že se na půdě ČPS nevede řádná diskuse o tomto problému a neustále se to zametá pod koberec. Když se měly tyto věci řešit o prázdninách, tak na to nebyl čas. Teď čas je.

A to, že část občanů bere všechny, kdo oficiální verzi vlády USA nevěří za paranoiky či blázny - to snad nebudeme tady v ČPS uvádět jako argument, že ne? - Připadne mi to stejné, jako kdybychom nechtěli otevřít debatu o tom, zda nacisté měli plynové komory, protože tak nelidský přece nikdo být nemůže (a část lidí tomu dodnes nevěří).

Takže shrnuji své stanovisko: Je nesmyslené usilovat o svobodu na Internetu - a další práva - když se budeme takto závažnému tématu vyhýbat. Vyzývám tímto členy ČPS - všechny kdo mají zájem - k otevřené diskusi na toto téma. Do ČPS jsem vstupoval s určitými ideály, kdy prostě chci určité zásadní věci řešit. Bez této diskuse je moje představa o smyslu ČPS vážně ohrožena.

A jen závěrem: Nemám rád faleš. Mám pocit, že ti, kdo osobně nedorostli k poznání, že až takto může být špinavá politika "našich spojenců" - sorry za ostřejší slovník, tak místo toho, aby si jasně uvědomili, že TOTO je jejich skutečný "argument", tak budou poukazovat vždy na něco jiného. Myslím, že 90 % těch, kdo si nepřejí, aby se toto stalo jasným bodem programu ČPS ve skutečnosti sami považují mě a další za blázny a fantasmagory. - Přiznám se, že mě to docela uráží, když tyto emoce cítím, mám s tím pak opravdu problém.

Proto znovu vyzývám k otevření profesionální samostatné diskuse na webu ČPS. Shodněme se, že by měla zvítězit FAKTA + racionální argumenty, nikoliv slepá víra či omezenost či předsudky.

Pokud jsem se někoho dotkl, tak se omlouvám. Já osobně se budu také velice rád v prvé řadě věnovat jiným věcem, než událostem 9/11, ale toto téma je opravdu tak zásadní, že v žádném případě jej nelze prostě vynechat s těmi "argumenty" (lidé si myslí, že jsme blázni, atp.), jaké byly uvedeny.

A konečně závěrem: Když jsem v únoru 1989 stříkal na červeno sochu Stalina v Olomouci, tak to taky znamenalo určité ohrožení. Takže musím odmítnout i další "argument" že je to nebezpečné, tedy postavit se takto silnému nepříteli… Jistě, stát se může komukoliv cokoliv. Prosím tedy tímto ty, kdo se bojí, aby se báli sami a nepřenášeli své obavy na ostatní piráty... Děkuji.

3) Pokud to tedy není zřejmé, chci tímto revokovat určitá strará usnesení, tj. že se tématu 9/11 uvnitř ČPS nebudeme věnovat. Události se pomalu mění, je čas toto rozhodnutí přehodnotit.

Re: Anketa k útokům z 11.září

Napsal: 11 pro 2009, 09:35
od Jaroslav.Kucera
A jaké si myslíte, že má ČPS možnosti??
V zahraničních otázkách, a 9/11 bezesporu je zahraniční otázka, nemáme vůbec, ale vůbec žádná páky jak někoho donutit k otevření archivů tajných služeb a mezinárodnímu auditu některých konkrétních případů. Mimochodem o Pearl Harboru se také říkalo, že o něm amíci věděli, ale nic nedělali, aby přesvědčili své pacifisticky naladěné obyvatelstvo o nutnosti jít do války...

Tohle jsou věci, které nemáme šanci v současnoti ovlivnit. Mohou nám tak maximálně dát nálepku podivínů a neprosadíme ani ten svobodný Internet. Zajímalo by mě, kde potom budete o 9/11 shánět další fakta a povídat si o něm až vám na základě ACTA podstrčí důkazy do kompu, odstřihnou a preventivně zničí pokutou, kterou nesplatíte do konce života...

Re: Anketa k útokům z 11.září

Napsal: 11 pro 2009, 10:06
od Michal.Zdrazil
Jardo napsal jsi to víc než výstižně. Líp to ani nešlo.
Neříkám, že 11/9 není důležité, ale uvědomte si priority... Až budeme třeba v parlamentu, tak se dá o lecčem mluvit, ale teď se taky můžeme velmi snadno zakopat a znemožnit