Stránka 1 z 6
Vnitro si koupilo Drupal za 34 mega.
Napsal: 16 říj 2009, 21:15
od Martin Broz
Re: Vnitro si koupilo Drupal za 34 mega.
Napsal: 16 říj 2009, 23:48
od Jan.Podhajsky
heh. ale je to fakt drupal? ty navrhy jsou, ale ta realizace?
Re: Vnitro si koupilo Drupal za 34 mega.
Napsal: 17 říj 2009, 00:00
od Martin Broz
No mozna ne

Kazdopadne ta smlouva je o tom "Navrhnout realizaci a reseni" ne ho uskutecnit.
A docela dobry prachy. A jeste do toho montujou VOIP. Pro me je to podezrela zalezitost.
Re: Vnitro si koupilo Drupal za 34 mega.
Napsal: 17 říj 2009, 09:48
od Jaroslav.Kucera
Pánové například brněnská firma Qbizm Technologies nabízí za velmi těžké peníze upravené OpenCMS. Jede na tom například ČNB nebo EON...
PS: Práci u tohoto zaměstnavatele nechtějte

Re: Vnitro si koupilo Drupal za 34 mega.
Napsal: 17 říj 2009, 16:00
od Robert.Adamek
Trošku z jiného soudku, ale podobného: Městský úřad Ostrava - Jih, což je mimochodem největší městský obvod v republice, zrušil Linux který tam dali aby ušetřili, protože úpravy modulů programů, které používá státní správa, stály neuvěřitelné prachy.
Jelikož ministerstvo podepsalo s MS smlouvu na dalších 6 let, nabídlo jim přechod na winy aniž by se to dotklo jejich pokladny, takže to přijali.
Jen malý příklad z praxe (a to hovořím pouze o win - win) jistý úřad používá jistý systém pro evidenci bytů. Celostátně je ve státní správě používán systém Ginis od firmy Gordic. Ten úřad potřebuje, aby jim ty dva programy spolupracovaly. Gordic si naůčtoval za propojení svého systému s tím programem 500 000,- a to se týká pouze 1 úřadu, jinde jsou zase jiné programy...
Jediné řešení pro státní správu je donutit dodavatele, aby dělali software pro st.správu multiplatformově.
Re: Vnitro si koupilo Drupal za 34 mega.
Napsal: 17 říj 2009, 16:20
od Jan.Podhajsky
bych řekl, že to je taky o tom, že stát tim, jak se nepohybuje na trhu, tzn. mimo konkurenci, neumí stanovovat ceny. Má taky svoje pravidla pro zadávání zakázek, který cenu vcelku zvyšujou. Občas se účastním soutěže o státní zakázky a musim říct, že administrativní náklady a zcela debilní požadavky na různý dlouhospisy ohledně každýho prdu mi jsou schopný cenu zvednout klidně o 20%. Neřku-li, že jsem tuhle narazil na nějakej článek, kterej popisoval situaci kolem cen státních zakázek - oni se prostě říděj heslem: Aby to bylo kvalitní, tak to musí bejt drahý. Jednou jsem prokouřil soutěž, na kterou jsem měl nejlepší předpoklady k výhře jenom tim, že jsem dal "komerční cenu", tehdá to bylo asi o 30% míň než konkurence (vim to, protože s konkurencí chodim na špeka, neb výzkumníci jsou malej rybnik :)
Re: Vnitro si koupilo Drupal za 34 mega.
Napsal: 17 říj 2009, 19:09
od Petr Stehlik
Robert Adamek píše:Jen malý příklad z praxe (a to hovořím pouze o win - win) jistý úřad používá jistý systém pro evidenci bytů. Celostátně je ve státní správě používán systém Ginis od firmy Gordic. Ten úřad potřebuje, aby jim ty dva programy spolupracovaly. Gordic si naůčtoval za propojení svého systému s tím programem 500 000,- a to se týká pouze 1 úřadu, jinde jsou zase jiné programy...
Jediné řešení pro státní správu je donutit dodavatele, aby dělali software pro st.správu multiplatformově.
To (i podle těch tvých příkladů výše) nestačí. Co je potřeba je (kromě nezávislosti SW řešení na OS a HW) buďto plně open source řešení, anebo alespoň řešení s jasně definovaným a dopodrobna zdokumentovaným rozhraním pro import/export dat nebo pro živé propojení. No... raději open source, všichni víme, že dokumentace občas pořádně pokulhává za realitou.
Re: Vnitro si koupilo Drupal za 34 mega.
Napsal: 17 říj 2009, 21:15
od Lukas.Novy
Jojo, bud komplet API nebo open source klienta kdyz uz ne open source cely.
Re: Vnitro si koupilo Drupal za 34 mega.
Napsal: 17 říj 2009, 23:59
od Martin Broz
Hele, a nebyla by nejlepsi nejaka varianta virtualniho desktopu pro kazdyho uzivatele?
Mel by tam vsechno. Mohlo by to klidne fungovat jako webos nebo neco na ten zpusob.
Re: Vnitro si koupilo Drupal za 34 mega.
Napsal: 18 říj 2009, 11:02
od Ondrej.Profant
Martin: normální firma to tak dnes má. Koneckonců slušná aplikace jede pod wine. Vždycky, když mi někdo vysvětloval, co win-only potřebuje, tak to byla blbost spouštěná jednou týdně, když si vezmu jak user-friendly je třeba VMware či VirtualBox, tak není co řešit.
Navíc třeba RedHat by byl určitě schopný dodat plnohodnotné řešení, které by vše řešilo se zárukou. A jakmile už by tam jednou byl, tak pochybuji, že by ho někdo jen tak dostal pryč (přecejen jsou kvality, co se vyplatí).