Volby naNETčisto

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Zamčeno
doubler
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 8
Registrován: 22 dub 2009, 23:35
Profese: důchodce
Bydliště: Praha

Volby naNETčisto

Příspěvek od doubler » 12 říj 2009, 21:19

Humbuk kolem této volební ankety jasně ukázal, že ČPS leckomu leží pořádně v žaludku. S pokusy o diskreditaci musí ČPS počítat a jistě budou sofistikovanější, než "novinářský počin" Báry Tachecí v interview s Kamilem Horkým. Patrný je směr, kterým se to bude ubírat - ČPS bude označována za bandu zlodějů a podvodníků, v lepším případě za stranu dětí.

Zatím se mi nepodařilo najít analýzu těchto dvou excesů, z které by aspoň trošku vysvítalo, že si vedení ČPS uvědomuje, kde se stala chyba a jaké možnosti efektivní obrany existují, pokud samozřejmě existují. Já vidím problém v obecně nízké úrovni počítačové gramotnosti české populace středního a vyššího věku, na straně ČPS pak v členech, kterým je šuma fuk svobodné šíření informací a jde jim především o stahování filmů a muziky.

ČPS mě upoutala již svým úvodním sloganem: "Cílem České pirátské strany je vytvoření politické síly, která by prosazovala respekt k elementárnímu právu člověka na svobodné šíření přijaté informace a striktní ochranu soukromí občana jako odraz změněné reality informační společnosti 21. století." Lehký kopanec je vidět na první pohled - je to slůvko "přijaté". Právě tím se totiž otvírá prostor ke zmíněným spekulacím, dost těžko se totiž lze bránit v případě, že bude šířena informace, která není moje.

Mě nezajímají ani filmy, ani hudba, ani warez. Zajímá mě mediální rozměr internetu, možnost konkurence tradičním médiím, která jsou regulována a pod stálým dohledem státu. Svoboda, která se tak otvírá každému z nás. Tomu všemu bych chtěl pomoci, ale těžko se mi skrývá blbá nálada, když vidím, jak se tyhle šance vzdalují.

Uživatelský avatar
Martin Broz
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 9428
Registrován: 08 črc 2009, 12:40
Profese: SMRT MODERACI
Bydliště: Internet
Dal poděkování: 1529 poděkování
Dostal poděkování: 5356 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Volby naNETčisto

Příspěvek od Martin Broz » 12 říj 2009, 21:46

Problem vidim v povedomi lidi o Internetu. Stat nejen ze kontroluje tradicni media, ale zaroven 20 (60) let tezce blokuje prostrednictvim podporovanych monopolu a jeho vlastnich regulacnich organu rozvoj komunikacnich siti. Internet se teprve dostava do povedomi lidi, kteri ale vlastne nevi co to je. V zahranici je situace jina. Tam uz s nim meli moznost pracovat pred 15ti lety a lidem kterym je dnes 30-40 ho proste znaji, vedi jaky byl a jak vznikal a pozoruji zmeny. A ty jsou jim velice neprijemne, protoze si uvedomuji, ze se ztratou svobody "pohybu" na Internetu, ztrati i vlastni osobni svobodny pocit. I kdyz se u nas situace meni, je to malo. Prikladem je datovy provoz a technologie v mobilnich sitich. Katastrofalni stav pokryti rychlejsim Internetem mimo velka mesta. Reakci na to je neuveritelny pocet WiFi siti. Ty ovsem puvodne mely slouzit ponekud jinemu ucelu a tak i zde se vlastne situace rok od roku zhorsuje (ruseni a zahusteni je napriklad v Praze uz dost vyrazne).. Smer ale jasne naznacuje kam to speje. Tradicni media zaniknou a zustane jenom sit. Uz dnes projednava vlada zakony, ktere maji za cil regulovat provoz i obsah internetu, protoze je podle ni treba sjednotit sireni pohyblivych obrazku se zvukem klasicky a pomoci IPTV. Zaminkou k dalsimu omezeni jsou pak nesmyly o detske pornografii, digitalni zlodejine a dalsi ucelove bachorky vytvarejici v predstavach lidi pocit, ze Internet je vlastne spatny a je treba se pred nim chranit. Az zaniknou noviny a zustanou digitalni ctecky na ohebnem displeji, televizi nahradi IPTV nebo jine technologie, obcanske prukazy budou nahrazeny IPv6 adresou a posta bude chodit do datovych schranek vsem - pak zustane jenom Internet. Regulovany a odposlouchavany, blokovany a konecne zneuzitelny ve velkem proti obcanum. A mozna se mu uz ani tak nebude rikat. Ceka nas pekna budoucnost, ze?

Jana.Syrovatkova
Člen KS Praha
Příspěvky: 2827
Registrován: 04 zář 2009, 14:34
Profese: finanční specialista
Bydliště: trvalé Úvaly u Prahy, přechodné Praha 7, Holešovice
Dal poděkování: 567 poděkování
Dostal poděkování: 2131 poděkování

Re: Volby naNETčisto

Příspěvek od Jana.Syrovatkova » 12 říj 2009, 23:36

doubler píše:Mě nezajímají ani filmy, ani hudba, ani warez. Zajímá mě mediální rozměr internetu, možnost konkurence tradičním médiím, která jsou regulována a pod stálým dohledem státu. Svoboda, která se tak otvírá každému z nás. Tomu všemu bych chtěl pomoci, ale těžko se mi skrývá blbá nálada, když vidím, jak se tyhle šance vzdalují.
Myslím, že uvítáme jakoukoli pomoc v tomto směru. Hlavním problémem ČPS je v tuto chvíli nedostatek aktivních lidí schopných realizovat nápady, které máme. V tuto chvíli stran svobody internetu je důležitá komunikace s ostatními pirátskými stranami v Evropě (protože regulace se většinou "háží" na Brusel - "Brusel to chce, tak to musíme udělat). Ale to chce lidi - schopné cizojazyčné komunikace. A schopné se orientovat v legislativě.

Co se týče autorského zákona - tam to klíčové není "stahování zadarmo" (to už je beztak povoleno), ale mnoho dalších věcí též souvisejících s rozvojem internetu a svobodou.

doubler
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 8
Registrován: 22 dub 2009, 23:35
Profese: důchodce
Bydliště: Praha

Re: Volby naNETčisto

Příspěvek od doubler » 17 říj 2009, 02:31

Pomáhat znamená osobně se angažovat a nechat v tom nejen spoustu energie, ale taky kus srdce, pokud mi dovolíte formulovat to takto. To nejde dělat bez víry a důvěry. Víru mám, s důvěrou je to však horší. Strávil jsem několik dní četbou příspěvků ve fórech, ale má důvěra se neupevnila, spíš naopak. Jsem místy zděšen projevy nejen příznivců, ale i členů ČPS (usuzuji podle titulů v podpisu). Demotivující jsou také odpovědi na mé písemné výtvory - něco napíšu a někdo mi odpovídá tím, že mnou popisovanou věc opíše jinak, svými slovy.

Zdá se, že bych měl co nabídnout, ale konkrétnější bych byl s dovolením později, až budu mít trochu jasno v tom, who is who. Netrpím nedostatkem vzdělání, nejsem stižen ani nedostatečnými jazykovými znalostmi a se svou šedesátkou na krku snad nebudu ani zelenáč. Jediné, čím mohu trpět, je možná až hypertrofovaná nedůvěřivost a opatrnost. K tomu však mohu dodat, že se mi to v životě jen vyplatilo.

Je jisté, že internet bude hrát čím dál větší roli i ve veřejném životě a pokud se tak již nestalo, někdo se ho pokusí uchopit a využít. Samozřejmě jinak, než jak máme na mysli my sami. Bude důležité nenechat si tuto šanci vyfouknout, je třeba být první. Proto si myslím, že komunikace s ostatními pirátskými stranami v Evropě sice bude důležitá, ale za mnohem důležitější bych považoval, aby si ČPS vylepšila své jméno doma, aby se jí podařilo zaujmout určitou pozici v tradičních médiích a aby si vypracovala strategii, jak oslovit i tu část střední a starší generace, která o počítačích a internetu neví zhola nic a tvrdí, že ke svému životu je nepotřebuje. Pokládám za nemožné, aby se jí to podařilo se členy a příznivci - adolescenty, pro něž je momentálně nejdůležitější svobodné stahování filmů, muziky a warez. Nepovede se to samozřejmě ani se "šílenými programátory", kteří se spíš hodí mezi linuxovou komunitu a bohužel také ne se sotva průměrně poučenými uživateli Windows. (na vysvětlenou, já jsem spíš možná z rodu těch "šílených programátorů" - detaily buď soukromě nebo později).

Nedělám si iluze, že bych vedení ČPS říkal něco nového, že by nevěděli, kde je jejich Achyllova pata. Zřejmě ale bude nutné to občas připomínat...

Uživatelský avatar
Petr Hires
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 512
Registrován: 06 čer 2009, 20:27
Profese: OSVC
Bydliště: Bozeny Nemcove 1, Prostejov
Dal poděkování: 52 poděkování
Dostal poděkování: 7 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Volby naNETčisto

Příspěvek od Petr Hires » 17 říj 2009, 15:52

Mozna by bylo opravdu dobre dat dohromady seznam veci ktere jsou spojene s internetem a lide nevedi ze to s tim nejak souvisi.

Namatkou telefon od RIO Media montovany "zdarma" k pripojce "digitalni kabelove televize" - odbornici vedi, z eje to VoIP a IPTV, ale laik ne.
Mimochodem, uz poresili dovolatelnost se na tisnove linky v priopadku vypadku internetove konektivity?
It's not our fault. We're just machines, designed to make a genocide.
mail: petr.hires@ceskapiratskastrana.cz
web: Blog | Facebook | G+ | UTFG
tel: +420 722 933 917

Zamčeno

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti