Hlasování:zpřehlednění Celostátního fóra
Moderátor: Odbor - administrativni
Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
- Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
- Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
- Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
- Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
- Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
-
Kamil Horky
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 3167
- Registrován: 21 dub 2009, 12:08
- Profese: IT Manager
- Dostal poděkování: 8 poděkování
Hlasování:zpřehlednění Celostátního fóra
Návrh na zpřehlednění Celostátního fóra. Idea je taková, že by se zřídilo neoficiální fórum, kde by mohl každý psát dle libosti (jak je tomu teď na CF) a CF(a krajská fóra, pokud by toi tak chtěla - schvalují si jednací řády) by bylo striktně mederované.
Striktním moderováním myslím to, že vlákna může založit jen předsednictvo (dle stanov je to jen předseda, ale to je nepraktické) a úplně vše offtopic by se bezmilostně mazalo. Lidi by si o tom mohli pokecat v neoficiální části a oficiální by nahradila de facto sjezd, který je také moderovaný.
Z neoficiální části by nemohli vznikat žádné úkoly a podněty pro předsednictvo ani RV.
Podnět k založení vlákna by mohli dávat členové RV (to jsou i krajští předsedové, ti by ho dávali i jako podnět z hlasování kraje) a předsedové komisí. Samozřejmě by kdokoliv z členů mohl dát podnět k novému vláknu, ale ten bychom mohli zamítnout, na rozdíl od těch z RV. Kdokoliv by také mohl v neoficiální části vytvořit anketu a když by tam byl dostatečný počet hlasů, tak by se to začalo řešit na oficiálním fóru (jako nové vlákno, ne zkopírováním)
Kdo přesně a jakým způsobem by měl možnost zakládat vlákna v oficiálním fóru bychom odhlasovali na sjezdu. Cílem tohoto opatření je zachovat svobodu vyměňování informací mezi členy a přitom ulehčit nám všem, abychom nemuseli číst spoustu textu.
Striktním moderováním myslím to, že vlákna může založit jen předsednictvo (dle stanov je to jen předseda, ale to je nepraktické) a úplně vše offtopic by se bezmilostně mazalo. Lidi by si o tom mohli pokecat v neoficiální části a oficiální by nahradila de facto sjezd, který je také moderovaný.
Z neoficiální části by nemohli vznikat žádné úkoly a podněty pro předsednictvo ani RV.
Podnět k založení vlákna by mohli dávat členové RV (to jsou i krajští předsedové, ti by ho dávali i jako podnět z hlasování kraje) a předsedové komisí. Samozřejmě by kdokoliv z členů mohl dát podnět k novému vláknu, ale ten bychom mohli zamítnout, na rozdíl od těch z RV. Kdokoliv by také mohl v neoficiální části vytvořit anketu a když by tam byl dostatečný počet hlasů, tak by se to začalo řešit na oficiálním fóru (jako nové vlákno, ne zkopírováním)
Kdo přesně a jakým způsobem by měl možnost zakládat vlákna v oficiálním fóru bychom odhlasovali na sjezdu. Cílem tohoto opatření je zachovat svobodu vyměňování informací mezi členy a přitom ulehčit nám všem, abychom nemuseli číst spoustu textu.
- Martin Broz
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 9428
- Registrován: 08 črc 2009, 12:40
- Profese: SMRT MODERACI
- Bydliště: Internet
- Dal poděkování: 1529 poděkování
- Dostal poděkování: 5426 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
-
Ondrej.Malek
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 419
- Registrován: 22 dub 2009, 22:48
- Profese: _
- Bydliště: Havlíčkův Brod
- Dostal poděkování: 10 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Hlasování:zpřehlednění Celostátního fóra
Zdá se mi, že název hlasování neodpovídá obsahu návrhu. Výsledkem zavedení návrhu bude hlavně umožnění fungování CF přes internet, nikoliv jen zpřehlednění fóra. (Jinak, já mám také rád chaosMartin Broz píše:Poradek je pro blbce. Inteligent ovlada chaos
- Jiri Vontroba
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 948
- Registrován: 23 čer 2009, 18:53
- Profese: podnikatel
- Bydliště: Karviná
- Dal poděkování: 1981 poděkování
- Dostal poděkování: 551 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Hlasování:zpřehlednění Celostátního fóra
Hlasoval jsem ne. Jsem spíše pro oddělení části pro hlasování.
GSM: 776 072 702 Email: jiri.vontroba@gmail.com
-
Kamil Horky
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 3167
- Registrován: 21 dub 2009, 12:08
- Profese: IT Manager
- Dostal poděkování: 8 poděkování
Re: Hlasování:zpřehlednění Celostátního fóra
Hlasování s tím nemá co dělat, mě jde o to, že si tady každý vypráví co chce a všichni to pak musí číst. Pokud chceme do budoucna nějak fungovat, tak se dle mého názoru bez toho neobejdeme. Díky velkému množství informací se tady ztrácejí důležité informace.
- Jiri Vontroba
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 948
- Registrován: 23 čer 2009, 18:53
- Profese: podnikatel
- Bydliště: Karviná
- Dal poděkování: 1981 poděkování
- Dostal poděkování: 551 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Hlasování:zpřehlednění Celostátního fóra
To máš možná pravdu, ale zatím to cítím jako hrubě nedemokratické řešení. Já jsem třeba včera celý večer sledoval mediální komisi a nic jsem tam nepsal. Je to všechno o lidech. Jenom proto, že se tu pár psavců chce vyřádit, nemůžou dostávat kolektivní tresty všichni řadoví členové. Je to jenom můj názor, nechci vyvolávat flame.
GSM: 776 072 702 Email: jiri.vontroba@gmail.com
- Petr.Vileta
- Člen KS Plzeňský kraj
- Příspěvky: 31254
- Registrován: 22 črc 2009, 18:12
- Profese: Celkem Spokojený Důchodce
- Bydliště: Plzeň 2
- Dal poděkování: 27893 poděkování
- Dostal poděkování: 23762 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Hlasování:zpřehlednění Celostátního fóra
Kamile, s tvym navrhem bych souhlasil, pokud by se upravil tak, ze
1) kdyz nekdo zalozi nove vlakno v moderovanem foru, tak zaroven zalozi totez vlakno v diskuznim foru a uvede na nej odkaz v prvni zprave moderovaneho fora.
2) do moderovaneho vlakna zustane vsem clenum pristup pro cteni.
Takze zatim nehlasuji nijak.
1) kdyz nekdo zalozi nove vlakno v moderovanem foru, tak zaroven zalozi totez vlakno v diskuznim foru a uvede na nej odkaz v prvni zprave moderovaneho fora.
2) do moderovaneho vlakna zustane vsem clenum pristup pro cteni.
Takze zatim nehlasuji nijak.
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
-
Jana.Syrovatkova
- Člen KS Praha
- Příspěvky: 2827
- Registrován: 04 zář 2009, 14:34
- Profese: finanční specialista
- Bydliště: trvalé Úvaly u Prahy, přechodné Praha 7, Holešovice
- Dal poděkování: 567 poděkování
- Dostal poděkování: 2247 poděkování
Re: Hlasování:zpřehlednění Celostátního fóra
Ale tady nejde o to, že by se lidem zakazovalo v té moderované části psát. Jde jen o omezení počtu vláken a že by to nebylo na tlachání. Tzn. kdybych dala v tlachací části "označit všechno za přečtené", nehrozí, že přijdu o něco skutečně důležitého.
- Jan.Podhajsky
- Člen KS Praha
- Příspěvky: 3990
- Registrován: 07 črc 2009, 15:14
- Profese: sociolog, process hacker
- Bydliště: Praha-Dubeč
- Dal poděkování: 620 poděkování
- Dostal poděkování: 1085 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
- Karel.Fuzik
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 3202
- Registrován: 27 čer 2009, 18:53
- Profese: Kolotočář
- Dal poděkování: 1441 poděkování
- Dostal poděkování: 1519 poděkování
Re: Hlasování:zpřehlednění Celostátního fóra
To nemáš tak úplně pravdu. Bude omezeno právo na založení vlákna na foru, které se bude číst. Protože to druhé forum bude jen pro grafomany.Jan Podhajsky píše:Jak rika Jana. Nikdo nebude omezenej.
Pokud by šlo o zpřehlednění fora, by bylo lepší oddělit veřejnou čast od interní a to se stejnými právy jako teď.
Takhle to vypadá jinak. Jako už třetí pokus o omezení přímé demokracie a transparentnosti uvnitř ČPS za posledni snad 3 dny. Rozumím tomu, že množství informací pro rozhodování je enormní i tomu, že phpBB není pro naše účely nejlepší platforma, ale začínam se obávat, že o to jde až v druhé řadě . . .
Jsem tedy zásadně proti navrženému způsobu!