Hlasování:zpřehlednění Celostátního fóra

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.

Souhlasíte s náhrhem níže?

Anketa končí za 15 říj 2009, 14:28

Ano
16
42%
Ne
13
34%
Zdržuji se
9
24%
 
Celkem hlasujících: 12 - Celkem hlasů: 38

Kamil Horky
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 3167
Registrován: 21 dub 2009, 12:08
Profese: IT Manager
Dostal poděkování: 8 poděkování

Hlasování:zpřehlednění Celostátního fóra

Příspěvek od Kamil Horky »

Návrh na zpřehlednění Celostátního fóra. Idea je taková, že by se zřídilo neoficiální fórum, kde by mohl každý psát dle libosti (jak je tomu teď na CF) a CF(a krajská fóra, pokud by toi tak chtěla - schvalují si jednací řády) by bylo striktně mederované.

Striktním moderováním myslím to, že vlákna může založit jen předsednictvo (dle stanov je to jen předseda, ale to je nepraktické) a úplně vše offtopic by se bezmilostně mazalo. Lidi by si o tom mohli pokecat v neoficiální části a oficiální by nahradila de facto sjezd, který je také moderovaný.

Z neoficiální části by nemohli vznikat žádné úkoly a podněty pro předsednictvo ani RV.
Podnět k založení vlákna by mohli dávat členové RV (to jsou i krajští předsedové, ti by ho dávali i jako podnět z hlasování kraje) a předsedové komisí. Samozřejmě by kdokoliv z členů mohl dát podnět k novému vláknu, ale ten bychom mohli zamítnout, na rozdíl od těch z RV. Kdokoliv by také mohl v neoficiální části vytvořit anketu a když by tam byl dostatečný počet hlasů, tak by se to začalo řešit na oficiálním fóru (jako nové vlákno, ne zkopírováním)

Kdo přesně a jakým způsobem by měl možnost zakládat vlákna v oficiálním fóru bychom odhlasovali na sjezdu. Cílem tohoto opatření je zachovat svobodu vyměňování informací mezi členy a přitom ulehčit nám všem, abychom nemuseli číst spoustu textu.
Uživatelský avatar
Martin Broz
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 9428
Registrován: 08 črc 2009, 12:40
Profese: SMRT MODERACI
Bydliště: Internet
Dal poděkování: 1529 poděkování
Dostal poděkování: 5426 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlasování:zpřehlednění Celostátního fóra

Příspěvek od Martin Broz »

Poradek je pro blbce. Inteligent ovlada chaos :-)
Ondrej.Malek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 419
Registrován: 22 dub 2009, 22:48
Profese: _
Bydliště: Havlíčkův Brod
Dostal poděkování: 10 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlasování:zpřehlednění Celostátního fóra

Příspěvek od Ondrej.Malek »

Martin Broz píše:Poradek je pro blbce. Inteligent ovlada chaos :-)
Zdá se mi, že název hlasování neodpovídá obsahu návrhu. Výsledkem zavedení návrhu bude hlavně umožnění fungování CF přes internet, nikoliv jen zpřehlednění fóra. (Jinak, já mám také rád chaos ;)) .
Uživatelský avatar
Jiri Vontroba
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 948
Registrován: 23 čer 2009, 18:53
Profese: podnikatel
Bydliště: Karviná
Dal poděkování: 1981 poděkování
Dostal poděkování: 551 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlasování:zpřehlednění Celostátního fóra

Příspěvek od Jiri Vontroba »

Hlasoval jsem ne. Jsem spíše pro oddělení části pro hlasování.
GSM: 776 072 702 Email: jiri.vontroba@gmail.com
Kamil Horky
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 3167
Registrován: 21 dub 2009, 12:08
Profese: IT Manager
Dostal poděkování: 8 poděkování

Re: Hlasování:zpřehlednění Celostátního fóra

Příspěvek od Kamil Horky »

Hlasování s tím nemá co dělat, mě jde o to, že si tady každý vypráví co chce a všichni to pak musí číst. Pokud chceme do budoucna nějak fungovat, tak se dle mého názoru bez toho neobejdeme. Díky velkému množství informací se tady ztrácejí důležité informace.
Uživatelský avatar
Jiri Vontroba
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 948
Registrován: 23 čer 2009, 18:53
Profese: podnikatel
Bydliště: Karviná
Dal poděkování: 1981 poděkování
Dostal poděkování: 551 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlasování:zpřehlednění Celostátního fóra

Příspěvek od Jiri Vontroba »

To máš možná pravdu, ale zatím to cítím jako hrubě nedemokratické řešení. Já jsem třeba včera celý večer sledoval mediální komisi a nic jsem tam nepsal. Je to všechno o lidech. Jenom proto, že se tu pár psavců chce vyřádit, nemůžou dostávat kolektivní tresty všichni řadoví členové. Je to jenom můj názor, nechci vyvolávat flame.
GSM: 776 072 702 Email: jiri.vontroba@gmail.com
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlasování:zpřehlednění Celostátního fóra

Příspěvek od Petr.Vileta »

Kamile, s tvym navrhem bych souhlasil, pokud by se upravil tak, ze
1) kdyz nekdo zalozi nove vlakno v moderovanem foru, tak zaroven zalozi totez vlakno v diskuznim foru a uvede na nej odkaz v prvni zprave moderovaneho fora.
2) do moderovaneho vlakna zustane vsem clenum pristup pro cteni.

Takze zatim nehlasuji nijak.
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Jana.Syrovatkova
Člen KS Praha
Příspěvky: 2827
Registrován: 04 zář 2009, 14:34
Profese: finanční specialista
Bydliště: trvalé Úvaly u Prahy, přechodné Praha 7, Holešovice
Dal poděkování: 567 poděkování
Dostal poděkování: 2247 poděkování

Re: Hlasování:zpřehlednění Celostátního fóra

Příspěvek od Jana.Syrovatkova »

Ale tady nejde o to, že by se lidem zakazovalo v té moderované části psát. Jde jen o omezení počtu vláken a že by to nebylo na tlachání. Tzn. kdybych dala v tlachací části "označit všechno za přečtené", nehrozí, že přijdu o něco skutečně důležitého.
Uživatelský avatar
Jan.Podhajsky
Člen KS Praha
Příspěvky: 3990
Registrován: 07 črc 2009, 15:14
Profese: sociolog, process hacker
Bydliště: Praha-Dubeč
Dal poděkování: 620 poděkování
Dostal poděkování: 1085 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlasování:zpřehlednění Celostátního fóra

Příspěvek od Jan.Podhajsky »

Jak rika Jana. Nikdo nebude omezenej.
Stopuji zásadně v županu.
Pište mi na email jan.podhajsky@pirati.cz
Sem pirát i bez předpicu.
Uživatelský avatar
Karel.Fuzik
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 3202
Registrován: 27 čer 2009, 18:53
Profese: Kolotočář
Dal poděkování: 1441 poděkování
Dostal poděkování: 1519 poděkování

Re: Hlasování:zpřehlednění Celostátního fóra

Příspěvek od Karel.Fuzik »

Jan Podhajsky píše:Jak rika Jana. Nikdo nebude omezenej.
To nemáš tak úplně pravdu. Bude omezeno právo na založení vlákna na foru, které se bude číst. Protože to druhé forum bude jen pro grafomany.

Pokud by šlo o zpřehlednění fora, by bylo lepší oddělit veřejnou čast od interní a to se stejnými právy jako teď.

Takhle to vypadá jinak. Jako už třetí pokus o omezení přímé demokracie a transparentnosti uvnitř ČPS za posledni snad 3 dny. Rozumím tomu, že množství informací pro rozhodování je enormní i tomu, že phpBB není pro naše účely nejlepší platforma, ale začínam se obávat, že o to jde až v druhé řadě . . .

Jsem tedy zásadně proti navrženému způsobu!
Předseda MS Ostrava. "Rozum nakonec vždycky zvítězí, jen co dorazí munice."
Chcete nějaký Bony, Marky? Nechcete? Tak co vlastně chcete . . .
Mumble status
Zamčeno

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“