Stránka 1 z 1
diplomovaný mafiáni - nová elita
Napsal: 11 říj 2009, 21:22
od krakonos
Za Husáka bylo potřeba k nějaké funkci ve státní správě , vlastnit červenou knížku (někdy i členství v Lidových Milicích) , dnes je asi potřeba titul a ten byl zřejmě ke koupi v Plzni a možná i jinde . Takže kdo jsou vlastně ti soudci , státní zástupci , policisté a další státní úředníci . Kdoví jak hluboko to je rozlezlý a zalezlý .
Re: diplomovaný mafiáni - nová elita
Napsal: 11 říj 2009, 21:28
od Jiri.Rezek
Jj,ze situace na PF na ZČU v Plzni je mi blivno

A to nejen proto, že jsem zaměstnacem této univerzity (nikoliv právnické faukulty, ale FAV ). Nejhorší na tom je, že tahle situace rozhodně není nějakým náhlým stavem,ale že všechno trvalo ož hezkou řádku let

Re: diplomovaný mafiáni - nová elita
Napsal: 11 říj 2009, 21:56
od krakonos
To , že tento stav se vlekl dlouhou dobu nasvědčuje tomu , že celá situace byla pod ochranou a kontrolou " vyšší síly " .
Re: diplomovaný mafiáni - nová elita
Napsal: 11 říj 2009, 22:03
od Jiri.Rezek
No,jsem zvědavý,jak se s tím akademický senát ZČU popasuje. Nebýt členem ČPS, tak do něj letos kandiduji.
Re: diplomovaný mafiáni - nová elita
Napsal: 20 říj 2009, 08:06
od krakonos
novinky.cz (z 20.října 2009)
Vlastník soukromé Vysoké školy Karlovy Vary (VŠKV) sídlí na stejné pražské adrese jako advokátní kancelář Kindl a partneři. Jde o firmu Iuris Praha, která vlastní VŠKV prostřednictvím Karlovarského vzdělávacího institutu (KVI). Ale nejen to.......
Co si tak o tom může mladý člověk myslet :
jak hluboko je rozlezlá právní mafie ? není napojena na další mafii? je tohleto ten vytoužený právní stát ? budeme se muset o všechno soudit jako v americe ? má cenu vopravdu něco dělat ? není lepší hulit trávu ? ..............
Re: diplomovaný mafiáni - nová elita
Napsal: 20 říj 2009, 10:30
od Spirit
Právní stát a hulení trávy není v opozici. Možná kdyby Kindl a spol. zahulili, udělalo by se jim ze sebe samých tak zle, že by šli udat sebe a všechny ostatní, co mají s tou jejich mafií něco společného.
[edit] Sledoval jsem na ČT24 brífink bývalého proděkana a musím konstatovat, že s výjimkou původní plagiátorské kauzy ze začátku září, se ostatní obvinění zdají být lichá a účelová. [/edit]
[edit2] No někdy zdání klame. Ale to ukáže čas.

[/edit2]
Re: diplomovaný mafiáni - nová elita
Napsal: 20 říj 2009, 16:21
od machix
Nejúsměvnější na tom všem je, jak představitelé ostatních univerzit vyjadřují úžas, překvapenost a pohoršení, i když jsem o podobných praktikách lecos obecně ví (i když ne v takové míře) i na jiných fakultách a vysokých školách.
A dal bych hlavu na špalek za to, že ta fakulta ani nepřijde o akreditaci MŠMT. Skandál prostě jen tak vyšumí, vyhnije- maximálně si najdou nějakého obětního beránka bez vlivu, na kterého všechno svalí.
Re: diplomovaný mafiáni - nová elita
Napsal: 20 říj 2009, 22:09
od Jaroslav.Kucera
Pevně doufám, že to nepřevezme parlamentní vyšetřovací komise. To by znamenalo zamést pod koberec vše co jde...