TZ: zelení se zbláznili

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.

Máme udělat k tomuto TZ?

ANO
3
12%
NE
20
80%
Zdržuji se
2
8%
 
Celkem hlasujících: 7 - Celkem hlasů: 25

Uživatelský avatar
Jiri.Rezek
Republikový výbor
Příspěvky: 5005
Registrován: 23 čer 2009, 19:35
Profese: výzkumný pracovník
Bydliště: Sokolovská, Plzeň
Dal poděkování: 1697 poděkování
Dostal poděkování: 2635 poděkování
Kontaktovat uživatele:

TZ: zelení se zbláznili

Příspěvek od Jiri.Rezek »

Nevydáme TZ k tomuto? http://www.novinky.cz/domaci/181172-zel ... ndatu.html
To je fakt síla. Přitom ústava hovoří jasně. Prezident nění nikterak povinnován ratifikovat Mezinárodní smlouvu. V tý politice je to samá pakáž. by mě zajímalo, kolik toho kdo od EU dostal ve vobálce :( :twisted:
Naposledy upravil(a) Jiri.Rezek dne 09 říj 2009, 16:47, celkem upraveno 1 x.
člen RV, tel.: 72tri 175 03devet
Kamil Horky
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 3167
Registrován: 21 dub 2009, 12:08
Profese: IT Manager
Dostal poděkování: 8 poděkování

Re: TZ: zelení se zbláznili

Příspěvek od Kamil Horky »

Nelíbí se mi to, ale jsem proti vydání TZ. Pokud Vašek odolá tlaku celé unie a podaří se mu oddálit ratifikaci až do vyvolání referenda v Británii, tak ho budu velebit jako krále-boha :-)

Na druhou stranu, aby si někdo nemyslel, že to je tíchý souhlas, když jsme byli se Zelenými v parlamentu. Co si o tom myslí ostatní?

Zastaneme se Vaška, když si myslíme (a myslíme si to?), že dělaá dobrou věc nebo budeme tiše mlčet, abychom nevypadali jako euroskeptici?

Jirko, udělej pls anketu.
Uživatelský avatar
Jaroslav.Kucera
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 4614
Registrován: 21 dub 2009, 15:19
Profese: Konfigurační inženýr/programátor
Bydliště: Mošnova 29, Brno
Dal poděkování: 7485 poděkování
Dostal poděkování: 1590 poděkování

Re: TZ: zelení se zbláznili

Příspěvek od Jaroslav.Kucera »

Souhlas s Kamilem a v tomto i s Vendou a britskými konzervativci ;)

člen KS Jihomoravský kraj, zakládající člen

Uživatelský avatar
Karel.Fuzik
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 3202
Registrován: 27 čer 2009, 18:53
Profese: Kolotočář
Dal poděkování: 1441 poděkování
Dostal poděkování: 1519 poděkování

Re: TZ: zelení se zbláznili

Příspěvek od Karel.Fuzik »

Podle mého názoru mají Zelení v připadě Klause pravdu a je třeba najít cestu, jak se ho urychleně zbavit. A nejedná se jen o LS. Pokud něco dojedná vláda a schválí parlament, má to prostě podepsat. Za to je placený. Evidentně už není několik let při smyslech. Svědčí o tom např. jeho nejmenování navržených soudců nebo blábolení o modre planetě.

Ani u odpůrců LS nechápu, proč si jej chtějí zastávat. A zatahovat do toho CPS mi pripadá až nechutné. Když anketa, tak bych rád měl k hlasování i možnost, že podporuji odvolání prezidenta. Díky.

EDIT: by mě zajímalo, co mu chodí z Ruska v obálkách
Předseda MS Ostrava. "Rozum nakonec vždycky zvítězí, jen co dorazí munice."
Chcete nějaký Bony, Marky? Nechcete? Tak co vlastně chcete . . .
Mumble status
Uživatelský avatar
Jiri.Rezek
Republikový výbor
Příspěvky: 5005
Registrován: 23 čer 2009, 19:35
Profese: výzkumný pracovník
Bydliště: Sokolovská, Plzeň
Dal poděkování: 1697 poděkování
Dostal poděkování: 2635 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: TZ: zelení se zbláznili

Příspěvek od Jiri.Rezek »

Karel Fuzik píše:Podle mého názoru mají Zelení v připadě Klause pravdu a je třeba najít cestu, jak se ho urychleně zbavit. A nejedná se jen o LS. Pokud něco dojedná vláda a schválí parlament, má to prostě podepsat. Za to je placený. Evidentně už není několik let při smyslech. Svědčí o tom např. jeho nejmenování navržených soudců nebo blábolení o modre planetě.

Ani u odpůrců LS nechápu, proč si jej chtějí zastávat. A zatahovat do toho CPS mi pripadá až nechutné. Když anketa, tak bych rád měl k hlasování i možnost, že podporuji odvolání prezidenta. Díky.

EDIT: by mě zajímalo, co mu chodí z Ruska v obálkách
Prezident není stroj na podpisy.Přečti si Ústavu. A prosím, neříkej tu nic o "blábolení o modré planetě". Jeho pohled na GO je mnohme střílzivější,než u ekoteroristů. Dávám tu anketu.
člen RV, tel.: 72tri 175 03devet
Kamil Horky
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 3167
Registrován: 21 dub 2009, 12:08
Profese: IT Manager
Dostal poděkování: 8 poděkování

Re: TZ: zelení se zbláznili

Příspěvek od Kamil Horky »

Karel Fuzik píše:Podle mého názoru mají Zelení v připadě Klause pravdu a je třeba najít cestu, jak se ho urychleně zbavit. A nejedná se jen o LS. Pokud něco dojedná vláda a schválí parlament, má to prostě podepsat. Za to je placený. Evidentně už není několik let při smyslech. Svědčí o tom např. jeho nejmenování navržených soudců nebo blábolení o modre planetě.

Ani u odpůrců LS nechápu, proč si jej chtějí zastávat. A zatahovat do toho CPS mi pripadá až nechutné. Když anketa, tak bych rád měl k hlasování i možnost, že podporuji odvolání prezidenta. Díky.

EDIT: by mě zajímalo, co mu chodí z Ruska v obálkách
I když je klaus namachrovanej ******* a nemám ho rád, tak nemlžu souhlasit. Anketu o odvolání prezidenta odmítám podporovat.

Takový detail, proč tam teda ten podpis je, když ho podle tebe prezident musí udělat? Jaký byl záměr ústavodárců, když tam ten podpis dali? Já to nevím, víš to ty?
Vaclav.Fortik
Člen KS Praha
Příspěvky: 2087
Registrován: 02 črc 2009, 22:39
Profese: manager
Dal poděkování: 3902 poděkování
Dostal poděkování: 3768 poděkování

Re: TZ: zelení se zbláznili

Příspěvek od Vaclav.Fortik »

TZ k zelené aktivitě je zbytečná - jméno si tím neuděláme a obecně bych byl za to psát TZ hlavně k našim tématům, což LS ani VK nejsou.
Naopak si myslím, že může být zajímavé, pokud se parlament a senát začnou zabývat možností odvolat prezidenta, co se ukáže jako možné a nemožné - podle naší ústavy je to hodně krkolomný proces a ROZHODNĚ NENÍ MOŽNÉ VK ODVOLAT PRO DŮVODY, KTERÉ ZELENÍ UVÁDĚJÍ.
Kamil Horky
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 3167
Registrován: 21 dub 2009, 12:08
Profese: IT Manager
Dostal poděkování: 8 poděkování

Re: TZ: zelení se zbláznili

Příspěvek od Kamil Horky »

Vaclav Fortik píše:ROZHODNĚ NENÍ MOŽNÉ VK ODVOLAT PRO DŮVODY, KTERÉ ZELENÍ UVÁDĚJÍ.
S tím souhlasím.

V každém případě bych vyčkal, co se z toho vyvine.
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: TZ: zelení se zbláznili

Příspěvek od Petr.Vileta »

No ja se priklanim k nazoru jakehosi zapadniho (pravicoveho) politika, ze "Klausova nesporne enormni inteligence podlehla jeho nemene enormni jesitnosti". Ten chlap mi vypadl z oka uz davno a to se povazuji za stredove orintovaneho cloveka, nekdy mirne pravicoveho. LS povazuji za spatnou, ovsem podle me to je mensi zlo, nez nasi vlastni "suverenni" politici. Ovsem jsem proti vydani TZ. Abychom zase nekoho zbytecne nepodrazdili, jako nasim vyjadrenim k akci "Policie a squatteri".
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Uživatelský avatar
Karel.Fuzik
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 3202
Registrován: 27 čer 2009, 18:53
Profese: Kolotočář
Dal poděkování: 1441 poděkování
Dostal poděkování: 1519 poděkování

Re: TZ: zelení se zbláznili

Příspěvek od Karel.Fuzik »

Kamil Horky píše: Takový detail, proč tam teda ten podpis je, když ho podle tebe prezident musí udělat? Jaký byl záměr ústavodárců, když tam ten podpis dali? Já to nevím, víš to ty?
Zjednodušeně, mezinárodní smlouvy dojednává vláda, podepisuje předseda vlády, ratifikuje parlament, prezidentovým podpisem pouze smlouva vstupuje v platnost. Souvisí to s projevem státní subjektivity, prezident navenek vystupuje za celý stát.

EDIT: Přesně - cituji (Článek 63 Ústavy ČR): "(1) b) prezident sjednává a ratifikuje mezinárodní smlouvy; sjednávání mezinárodních smluv může přenést na vládu nebo s jejím souhlasem na její jednotlivé členy --- (3) Rozhodnutí prezidenta republiky vydané podle odstavce 1 a 2 vyžaduje ke své platnosti spolupodpis předsedy vlády nebo jím pověřeného člena vlády. --- (4) Za rozhodnutí prezidenta republiky, které vyžaduje spolupodpis předsedy vlády nebo jím pověřeného člena vlády, odpovídá vláda." a parlament vyjadřuje souhlas s ratifikací (Článek 10a Ústavy ČR).

Chybou ústavy jen není stanoveno, jaké časové období má prezident na podpis. Ale podepsat to MUSÍ. Navíc obecně mají úřady na vyřízení 30 dnů, není li stanoveno jinak.
Naposledy upravil(a) Karel.Fuzik dne 10 říj 2009, 18:13, celkem upraveno 3 x.
Předseda MS Ostrava. "Rozum nakonec vždycky zvítězí, jen co dorazí munice."
Chcete nějaký Bony, Marky? Nechcete? Tak co vlastně chcete . . .
Mumble status
Zamčeno

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“