Stránka 4 z 11

Re: Jak by ZP změnil váš život?

Napsal: 20 lis 2013, 22:09
od Jan.Hotarek
Ondra.kl píše: Já chci někoho sledovat? Ale kdeže. Jen si uvedomuji, že když někomu platím za práci tak chci aby ji dělal. Pokud nebudu sledovat co dělá tak nevím co dělá a taky nemusí dělat nic. Fakt si myslíš že cílem podnikání je platit lidi za nic? Sledovat neznamená furt někomu sedet za zadkem s kamerou ;) Krom toho je třeba zaměstnance sledovat z bezpečnostních důvodů.
a pak že nechceš nikoho sledovat :-D

já nevím kolikrát a kde jsi byl zaměstnán ani jestli někoho platíš za práci jak píšeš, ale podle mě to funguje trochu jinak. dřív jsem, coby podnikatel, dával lidem práci, teď už pár let dělám "jenom šéfa" a poznám kdo a jak dělá. bez sledování. podle jeho přístupu, snahy, výsledků, ... ;-)

Re: Jak by ZP změnil váš život?

Napsal: 20 lis 2013, 22:13
od Petr.Steinbauer
Upřímně?
Vůbec nic. 10K je jednak hrozně málo a jednak znáte to - když jsem bral 9.5 v roce 2001 bylo to málo, když jsem bral 17 v roce 2005 bylo to málo. Teď když vydělám to co vydělám, pořád je to málo... Prostě rostou požadavky a nároky na žití... mám rodinu, mám co utrácet... nic se nezmění - furt stejný.

Re: Jak by ZP změnil váš život?

Napsal: 20 lis 2013, 23:35
od Petr.Karlik
10 tisíc že by mi mělo stačit, abych přestal dělat a začal se flákat ? haha
bral bych to jako pojistku pro případ nouze; brigády bych měl stále, ale víc bych si vybíral, aby to co dělám, mělo smysl a nedělal jsem jen pro peníze.

a taky bych si už nepřipadal tak blbě, když tolik časů strávím vzděláváním, neplacenou praxí a dalšími činnostmi z kterých nevidím ani korunu (ačkoliv jejich přínos pro společnost je mnohdy vyšší než je tomu u placených) s výhledem, že někdy v budoucnu to všechno zúročím

Re: Jak by ZP změnil váš život?

Napsal: 21 lis 2013, 08:26
od Ondra.kl
PUDr Hotas píše: poznám kdo a jak dělá. bez sledování. podle jeho přístupu, snahy, výsledků, ... ;-)
Jak poznáš kdo dělá, jaký má přístup, snahu výsledky když ho nesleduješ = nezjišťuješ o něm a jeho činnosti žádné informace. Víš ono význam slova sledovat není jen sledovat se stylu Big Brother ;)

Re: Jak by ZP změnil váš život?

Napsal: 21 lis 2013, 09:15
od Jan.Hotarek
Ondra.kl píše: Jak poznáš kdo dělá, jaký má přístup, snahu výsledky když ho nesleduješ = nezjišťuješ o něm a jeho činnosti žádné informace. Víš ono význam slova sledovat není jen sledovat se stylu Big Brother ;)
zřejmě jsem tě špatně pochopil. nedošlo mi, že máš na mysli sledovat ve spíš významu pozorovat než dohlížet nebo střežit... :-)

Re: Jak by ZP změnil váš život?

Napsal: 21 lis 2013, 11:00
od Libor.Spacek
Když už se tu (opět) diskutuje o VZP, dovolil bych si něco zmínit. Toto vlákno je založeno na nepsaném předpokladu, že VZP lidem dovolí dělat spoustu vysněných věcí, které momentálně dělat nemohou a že tohle je skvělý argument pro VZP. Třeba se něco učit, či se stát tvořivým umělcem/vědcem/spisovatelem/programátorem....
Ve většině případů to takhle ale v životě nechodí. Není to otázka peněz, ale vášnivého zájmu, který prostě nepřipouští, že to "nemohu" dělat. Ti, co se stávají úspěšnými v těchto aktivitách jsou úspěšní proto, že je to prostě strašně baví a tak si ten čas na to najdou, ať už jsou jejich životní okolnosti jakékoliv. Pochází to zevnitř, nikoliv zvenčí. Takže tak. Chtěl jsem vám to jenom oznámit, aby někteří z vás někdy po tom zavedení VZP nebyli trpce zklamaní, že pořád ještě nejsou slavní tvořitelé ničeho.

Re: Jak by ZP změnil váš život?

Napsal: 21 lis 2013, 11:03
od Ondra.kl
Libor Spacek píše:Ti, co se stávají úspěšnými v těchto aktivitách jsou úspěšní proto, že je to prostě strašně baví a zajímá a tak si ten čas na to najdou, ať už jsou jejich životní okolnosti jakékoliv. Pochází to zevnitř, nikoliv zvenčí.
Fakt? Ukaž mi nějakého chromého a duševně retardovaného kosmonauta. Jenom chtít a mít to v sobě nestačí. Život není jen otázka chtění, ale i možností a samozřejmě priorit.

Re: Jak by ZP změnil váš život?

Napsal: 21 lis 2013, 11:13
od Libor.Spacek
Myslel jsem samozřejmě v tomto kontextu okolnosti finanční (10K) ve smyslu zdejší konkrétní otázky. Napřed ty mi ukaž duševně retardovaného a chromého člověka ze kterého udělalo 10K kosmonauta. Mimoto mluvím o tvořivých aktivitách, nikoliv schopnosti letět nahoru s raketou pod pr.elí.

JInak ale výborný příklad jak si připadám v diskuzi se zastánci VZP. "Ground control to Major Tom" 8-)
https://www.youtube.com/watch?feature=p ... cyuKUtgyZ8

Re: Jak by ZP změnil váš život?

Napsal: 21 lis 2013, 11:33
od Jan.Hotarek
Libor Spacek píše:Když už se tu (opět) diskutuje o VZP, dovolil bych si něco zmínit. Toto vlákno je založeno na nepsaném předpokladu, že VZP lidem dovolí dělat spoustu vysněných věcí, které momentálně dělat nemohou a že tohle je skvělý argument pro VZP. Třeba se něco učit, či se stát tvořivým umělcem/vědcem/spisovatelem/programátorem....
Ve většině případů to takhle ale v životě nechodí.
s tím naprosto souhlasím. znám lidi, co říkali, co by všechno dělali, kdyby měli víc času... a když ho pak mají, skutek utek. na druhou stranu znám lidi, co se věnují práci, rodině, práci na zahradě a spoustě dalších činností, a přestože ráno vstávají do práce, "dokopou" se v 9 večer jít do fitka...

Re: Jak by ZP změnil váš život?

Napsal: 21 lis 2013, 12:03
od mesenger
No to ze nekdo zname takove lidi co toho dokazou hodne je ale jen takova anekdotalni argumentace.

Ja se na to divam z uhlu pohledu lidi ktery podle me maji vuli zit zivot aktivne, nech si uz pod tim predstavime cokolvek (nemusi vubec jit o to byt na spici v nejakem oboru) ale kvuli okolnostem se im to proste nedari. Zda se mi ze takovych lidi pribyva, a to nezpochybnuje to ze porad jsou mezi nami takovy ktory i v tezsich podminkach dokazou obstat a vytvorit si fungujici zpusob ziti (ale nejistote a rizikam padu "dole" jsou vystaveni taky ) Celkem vhodne se mi v teto souvislosti zda cteni Noveho Prostoru, v poslednich cislech delaji ted rozhovory s vybranymi prodejci a jejich zivotvni pribehy jsou docela zajimave a nemyslim ze potvrzuji to ze bezdomovcem se clovek stane a zustava nim jen kvuli vlastni apatii a lenosti. V casopisu se da taky dobre docist o pohledech na problematiku chudoby, socialniho vylouceni a jeho pricin a nasledku. Je to podle mne takovy jiny pohled nez jaky clovek nabyde z cteni mainstreamovych novin ktere prave podle mne vic ci min razi tu tezi ze kazdy je vyhradne sam zodpovedny za to jak se mu v zivote dari.

Podle mne ide o to zkumat efekt takehoto prijmu na cele skupiny ludi, nehodnotit jednotlivcov. Urcity vyskum tohoto typu a pilotne studie probihaji napriklad v Namibii a Indii:

https://www.facebook.com/photo.php?v=757605810920105

Podle mne vystupem techto studii jsou ty meritelne dopady na celkovou uroven zivota dane spolecnosti, ne jednotlivcu. Jednotlivci se muzou se situaci jejich vlastniho zivota vdzy popasovat velmi ruzne.