Re: Jak by ZP změnil váš život?
Napsal: 19 lis 2013, 23:05
Byl bych despotickým předsedou Pirátské strany 
První dobrý argument pro VZPJiri Kaderavek píše:Byl bych despotickým předsedou Pirátské strany
Nejsou chybné, vycházejí ze zadání.Petr Stehlik píše:Myslím si, že ty úvahy o splnění snů díky ZP jsou velmi chybné.
Souhlas ale otázka tak položena nebyla.Petr Stehlik píše:IMHO by výše ZP měla být nastavena právě tak, aby osoba nezemřela hladem nebo zimou, a to je tak vše. Nemělo by z toho jít ušetřit ani korunu. Nemělo by z toho jít zaplatit cokoliv mimo jídlo a chudé bydlení. To už by pak totiž nebyl ZP, ale pravý komunismus, na který myslím ani po 40 letech nepřetržitého budování nemáme...
Založ tedy nové vlákno s novou otázkou. Btw s tím bydlením ... myslím že není problém, vy družstvě platím cca 4,5K za 2,5+1. V baráku jsme vyměnili okna, výtah, opravili střechu. Samozřejmě že ve stejné lokalitě lidi u RPG platí 8k za 1+1 - takže je otázka jak na to Bakala zareaguje.Petr Stehlik píše:Takže zkuste počítat ZP do výše tak 4 tisíce Kč (muselo by vzniknout nějaké super levné nájemní bydlení, jinak by totiž nestačilo ani 8 tisíc měsíčně).
Myslíš ta pracovní doba ke které můžeš/musíš odpracovat dalších oficiálních 150 neplacených přesčasových hodin? A xxx neoficiálních neplacených přesčasových hodin?Petr Stehlik píše:Když se tak na to dívám, tak namísto ZP by pro začátek pomohlo, kdyby se pracovní doba zkrátila z 40-45 hodin týdně na 20.
jj. taky to tak vidímPetr Stehlik píše: Když se tak na to dívám, tak namísto ZP by pro začátek pomohlo, kdyby se pracovní doba zkrátila z 40-45 hodin týdně na 20. Tím by se zaměstnavatelé naučili zaměstnávat 2 lidi na jednom místě (samozřejmě za poloviční plat), takže by každý z nás měl něco jako ZP a zároveň půl dne volna. Zároveň by to dramaticky snížilo nezaměstnanost (prakticky by zmizela) a tím by zaměstnavatelé začali zvedat platy, aby sehnali nějaké pracanty. To mi připadá jako rozumný mezikrok k plnému ZP
nevím odkud čerpáš informace ani na jakých místech jsi pracoval/pracuješ, ale já nic takového nepozoruji. uznávám, že občas nějakou tu hodinu navíc zadarmo udělá každý, ale občas každý nedělá v pracovní době to za co je placen, takže se to tak nějak srovná...Ondra.kl píše:Myslíš ta pracovní doba ke které můžeš/musíš odpracovat dalších oficiálních 150 neplacených přesčasových hodin? A xxx neoficiálních neplacených přesčasových hodin?
Já jo. Ano je to silně individuální. A těch prvních 150 bezplatných hodin přesčas je aktuálně platná právní úprava.PUDr Hotas píše:nevím odkud čerpáš informace ani na jakých místech jsi pracoval/pracuješ, ale já nic takového nepozoruji ....Ondra.kl píše:Myslíš ta pracovní doba ke které můžeš/musíš odpracovat dalších oficiálních 150 neplacených přesčasových hodin? A xxx neoficiálních neplacených přesčasových hodin?