Hlasování: omezení plných mocí

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Zamčeno

Máme omezit počet plných mocí, které může na CF mít jeden člověk?

Ano, na 1
19
32%
Ano Na 2
13
22%
Ano, na 4
13
22%
Ano na 10
0
Žádná hlasování
Ne, každý ať má plných mocí kolik chce
14
24%
 
Celkem hlasujících: 25 - Celkem hlasů: 59

Kamil Horky
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 3167
Registrován: 21 dub 2009, 12:08
Profese: IT Manager
Dostal poděkování: 8 poděkování

Hlasování: omezení plných mocí

Příspěvek od Kamil Horky »

Mám tady návrh, aby se plné moci omezili na určitý počet na osobu. Tj. aby jeden člověk nemohl přijet na CF s větčím množstvím plných mocí od členů a odhlasovat vše sám. Prosím hlasujte v anketě.
Tomas.Durco
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 38
Registrován: 22 dub 2009, 12:52
Profese: projektant
Bydliště: Deštná u Jindřichova Hradce
Dal poděkování: 269 poděkování
Dostal poděkování: 34 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlasování: omezení plných mocí

Příspěvek od Tomas.Durco »

Podle mě může člověk zastupovat pouze a jenom jednoho dalšího člověka, který mu dá plnou moc. Pokud by to bylo více, nemuselo by se pak vlastně ani hlasovat a rozhodl by to jedinej člověk sám.
Uživatelský avatar
Evzen.Boura
Zahraniční odbor
Příspěvky: 348
Registrován: 11 srp 2009, 08:10
Profese: molekularní biolog
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 236 poděkování
Dostal poděkování: 299 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlasování: omezení plných mocí

Příspěvek od Evzen.Boura »

Neni tady nejaky pravnik? Predpokladam, ze je toto vse osetreno v obcanskem zakoniku? ktery bude vzdy nadrazen nasim stanovam... aby jsme neobjevovali Ameriku :)
Uživatelský avatar
Petr Stehlik
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 1780
Registrován: 25 srp 2009, 15:30
Profese: všeuměl
Bydliště: Zlín
Dal poděkování: 686 poděkování
Dostal poděkování: 1712 poděkování

Re: Hlasování: omezení plných mocí

Příspěvek od Petr Stehlik »

Toto hlasování je "napořád", tj. má platit pro všechny CF na věky věků amen, anebo jen pro letošní, kde někteří slibují, že plné moci napadnou tak jako tak?
Kamil Horky
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 3167
Registrován: 21 dub 2009, 12:08
Profese: IT Manager
Dostal poděkování: 8 poděkování

Re: Hlasování: omezení plných mocí

Příspěvek od Kamil Horky »

Petr:Toto hlasování bude platit, dokud ho jiným hlasováním nezrušíme, tedy je de facto na věky věků.
Evzen:Pokud plné moci omezíme, tak to ničemu nevadí. Vadilo by to, kdybychom chtěli ve stanovách (a já tímto nechci měnit stanovy, ale jednací řád) povolit něco, co OZ zakazuje. Nechť se k tomu nějaký právník také vyjádří.
Ondrej.Malek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 419
Registrován: 22 dub 2009, 22:48
Profese: _
Bydliště: Havlíčkův Brod
Dostal poděkování: 10 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlasování: omezení plných mocí

Příspěvek od Ondrej.Malek »

Evzen Boura píše:Neni tady nejaky pravnik? ....
Tento příspěvek a příspěvky v jeho okolí: https://www.ceskapiratskastrana.cz/foru ... =20#p27386
Uživatelský avatar
Petr.Tresnak
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 901
Registrován: 01 srp 2009, 20:48
Bydliště: Mariánské Lázně
Dal poděkování: 953 poděkování
Dostal poděkování: 1021 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlasování: omezení plných mocí

Příspěvek od Petr.Tresnak »

Vzhledem k tomu, že jsem byl zásadně proti plné moci, tak mi zde chybí ještě jedna možnost. Nakonec jsem hlasoval pro tu první variantu - chápu, že existují i závažné důvody pro které se člen nemůže účastnit osobně.
Perhaps most significantly, focus in the swarm is always on what everybody can do, and never what people cannot or must do .. R.F.
Kamil Horky
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 3167
Registrován: 21 dub 2009, 12:08
Profese: IT Manager
Dostal poděkování: 8 poděkování

Re: Hlasování: omezení plných mocí

Příspěvek od Kamil Horky »

Plné moci jsou dané, díky tomu, že už jsme je odhlasovali. Te%d řešíme detaily.
Kamil Horky
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 3167
Registrován: 21 dub 2009, 12:08
Profese: IT Manager
Dostal poděkování: 8 poděkování

Re: Hlasování: omezení plných mocí

Příspěvek od Kamil Horky »

Zamykám vlákno, vytvořím novou anketu s dvěma nejpravděpodobnějšími variantami.
Zamčeno

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“