Stránka 21 z 22
Re: Luděk Maděra senátorem!
Napsal: 12 led 2014, 02:12
od Zdenek.Stepanek
Ivo Vasicek píše:Zdenek Stepanek píše:Petr Vileta píše:
Ale je, Petře. Kdyby na Zlínsku kontaktně kampaňovalo 60 lidí a jedno auto vozilo pana Maděru po všech těch místech, aby všude byl alespoň hodinu, tak by byl výsledek asi lepší. Jenže Plzeňáci, Karlovaráci ani Jihočeši ti tam nepojedou ani autem, ani vlakem. Je to drahé a nikdo jim to neproplatí. Když jsme dali 20 tisíc za kauci, mohli jsme dát dalších 10 tisíc za dopravné a zúčastnilo by se mnohem víc lidí.
Jo a kluci z Kadaně a z Žatce tam jeli asi na kole ne? Rozum... 5 lidí do auta a jede se.
Na to, že Ivan ospamoval celou stranu se nás v Otrokovicích sešlo žalostně málo!
Volal jsem Ivanovi před a Rojovi, když už tam byl (pro jistotu, kdyby tam bylo moc málo lidí) a ptal jsem se, zda je potřeba abych přijel, říkal, že to není žhavé neb je vás tam celkem dost.
To možná ano ale vzhledem k počtu aut. Byl jsem tam a i já říkám, že jeden člověk navíc by nijak nepomohl. Musela by to být daklší posádka s autem.
Re: Luděk Maděra senátorem!
Napsal: 12 led 2014, 02:16
od Zdenek.Stepanek
Jiri Kaderavek píše:Kdyby na Zlínsku kontaktně kampaňovalo 60 lidí a jedno auto vozilo pana Maděru po všech těch místech, aby všude byl alespoň hodinu, tak by byl výsledek asi lepší.
Tak. Vůbec nevyužíváme možnost najmout si studenty na kampaně. Přitom u nich máme tak dobré výsledky, že je docela pravděpodobné, že Vám budou běhat po ulicích v kostýmech a dělat kampaň za 50 Kč/h. My bysme si z těch peněz prostě měli zaplatit lidi, napůl placené, napůl dobrovolníky. Navíc je docela pravděpodobné, že spousta z nich by se k nám nakonec přidala. Kampaň nedělají letáky, billboardy, ale lidi. A my můžeme odměnit ty, kteří nám s kampaní pomohou. Protože student má čas, ale nemá peníze.
Nesouhlasím. Najímat si brigádníky na rozhlašování Pirátských hesel považuji za hloupé. Dnes dělají pro nás, zítra pro socany... Ještě tak možná na anonymní házení letáčků do schránek, ale budou přitom házet i 10 dalších reklam a lidi to pak v paklu použijou na zátop. K čemu jinýmu ty reklamy taky jsou...
Považuju za nevhodné, aby někdo hlásal názor, za který mu někdo jiný zaplatil.
Re: Luděk Maděra senátorem!
Napsal: 12 led 2014, 08:46
od Ivan Sirko
Je něco shnilého ve státě dánském… W. Shakespeare
Nechci tu byt za chytřeho, ale vzájemnými urazkami a nařikanim, že ten něco posral, nebo ten něco neudělal věci nepomůže. Je tu problém systémový.
Tak po pořadí:
- nemáme speciální odbor, nebo tým lidi na volební činnost (každy tu jen experementuje podle libosti apod. Když ostatní prostě platí odbornici),
- je podceněn sám kraj (jak volebním výsledkem z minula tak zapojením veřejnosti do činnosti pirátů na Zlínsku),
- zapomnelo se že volby a kampaň před tím je kolektivní práce a to ne jen ten poslední okamžik při kontaktní kampani a těch lidi co tam najednou (pokud lidi nevědí co tam chcete, tak je možné reakce jako na návštěvu Rusů v 1968),
- sama kampaň byla postavena na tématu mimo zájem volebního území a nebyla nabízena srozumitelná správa co pro místní lidi to přinese nebo zmeni,
- a nakonec je tu dlouhodobě podceňování potemcial občanských iniciativ a združení, s kterými je potřeba spolupracovat a vzájemné byt napomocne, místo vyjednávání s politickou konkurenci,
- osobní vzdělaní a sebekřitika je asi efektivnější než hledat kdo za to muže!
A pro to, chci poděkovat všem nehledě na výsledek za ten pokus, příště určitě to bude líb, když budeme na to připravení.

Re: Luděk Maděra senátorem!
Napsal: 12 led 2014, 11:39
od Dalibor.Zahora
Zdenek Stepanek píše:
[quote="Jiri Kaderavek"][quote]Kdyby na Zlínsku kontaktně kampaňovalo 60 lidí a jedno auto vozilo pana Maděru po všech těch místech, aby všude byl alespoň hodinu, tak by byl výsledek asi lepší.
Tak. Vůbec nevyužíváme možnost najmout si studenty na kampaně. Přitom u nich máme tak dobré výsledky, že je docela pravděpodobné, že Vám budou běhat po ulicích v kostýmech a dělat kampaň za 50 Kč/h. My bysme si z těch peněz prostě měli zaplatit lidi, napůl placené, napůl dobrovolníky. Navíc je docela pravděpodobné, že spousta z nich by se k nám nakonec přidala. Kampaň nedělají letáky, billboardy, ale lidi. A my můžeme odměnit ty, kteří nám s kampaní pomohou. Protože student má čas, ale nemá peníze.[/quote][/ot]
Nesouhlasím. Najímat si brigádníky na rozhlašování Pirátských hesel považuji za hloupé. Dnes dělají pro nás, zítra pro socany... Ještě tak možná na anonymní házení letáčků do schránek, ale budou přitom házet i 10 dalších reklam a lidi to pak v paklu použijou na zátop. K čemu jinýmu ty reklamy taky jsou...
Považuju za nevhodné, aby někdo hlásal názor, za který mu někdo jiný zaplatil.[/quote]
Ale vždť by to šlo sloučit, příznivci - studenti (ale i další) - co dostanou nějakou odměnu za brigadu, současně se vycvičí a zapojí jako možní členové nebo aspoň Regp (RegP by mohlo byt podmínkou) - aktivita pro PO, "jen" to zprojektovat.

Re: Luděk Maděra senátorem!
Napsal: 12 led 2014, 14:56
od Jakub.Stacke
Brigádníci nejsou určitě k zahození a mělo by se o tom přemýšlet. Je to jedna z možností která sebou nese spoustu úskalí, museli by se stanovit krajští koordinátoři volební štáby atd... Rozhodně by to mělo prospěch v tom že by nás začala brát společnost vážně. Cest je tu spousta, my jsme nyní ukázali kudy cesta nevede.
První jsem byl skeptik vůči placení kohokoliv ale opravdu se musíme vydat o krok dál. Pokud máme platit, tak spíše než vyplácejme tak investujme do hr které se vrátí.
Re: Luděk Maděra senátorem!
Napsal: 12 led 2014, 18:14
od Dalibor.Zahora
Michal Škop @skopmichal 15h
Super regionálně rozdělené senátní volby v Uh.Brodě, Otrokovicích a okolí:
http://bl.ocks.org/michalskop/raw/8379520/
Ještě jedna věc, zcela nedostatečně se využívá (kontaktní) kampaň na dálku (maily, soc.site, tel.) a to zvlaste ve volbach mimo termin, kdy se na okrsek muze soustredit cela republika.
Např. ostatní kraje/jednotlivci si mohli rozdělit kraj (třeba si vybrat "partnerskou obec") a v ní na dálku kampaňovat, v první řadě zkusit najít voliče pirátů a následně je nějak zapojit do kampaně. Pochopitelně je třeba koordinátor.
Podobně Piráti vůbec nevyužívají mimořádné komunální volby v obcích, teď proběhly někde v StČ, přitom je to taky idealní příležitost, kde se dají soustředit síly.
Re: Luděk Maděra senátorem!
Napsal: 12 led 2014, 18:20
od Roman.Kucera
Dalibor Zahora píše:Např. ostatní kraje/jednotlivci si mohli rozdělit kraj (třeba si vybrat "partnerskou obec") a v ní na dálku kampaňovat, v první řadě zkusit najít voliče pirátů a následně je nějak zapojit do kampaně. Pochopitelně je třeba koordinátor.
Jo, to zní moc hezky a sluníčkově. Teď už jen taková maličkost: JAK???
EDIT.
Koukal jsme do tý škopovy mapy a na ní je NAPROSTO PŘESNÉ vidět, jak obrovský vliv měla ta kontaktní kampaň. Dokonce i v rámci Otrokovic jsme silně ovlivnili místní okrsky, kde jsme nebyli, tak to byla slabota jako mimo Otrokovice.
Re: Luděk Maděra senátorem!
Napsal: 12 led 2014, 19:19
od Jiri.Kaderavek
Najímat si brigádníky na rozhlašování Pirátských hesel považuji za hloupé. Dnes dělají pro nás, zítra pro socany...
Myslíš třeba ty, kteří pro nás hlasují ve studentských volbách? Považuješ za hloupé nakontaktovat lidi, kteří nás volí, zapojit je do kampaně, přitáhnout je k nám? Mohou běhat po ulicích, mohou plnit diskuse na webu ... Ujišťuji tě, že se k nám přidá jen ten, komu jsme sympatičtí, protože my stanovíme odměnu nikoliv v plné výši, ale jako poděkování. Nemyslím si, že je to hloupé. Hloupé je prohlašovat, že nechceme spolupracovat s občany, protože krom nás sympatizují třeba se socany. No a co? Nemám s tím sebemenší problém, protože my je přesvědčíme, že je lepší pomáhat nám než ČSSD.
EDIT: Mmchd. je to podobné, co děláme v případě volebních komisí. Jen nám u volebních komisí ti lidé jsou z hlediska výsledku samozřejmě k ničemu. Ale jako poděkování a připomenutí se je to naprosto OK.
Re: Luděk Maděra senátorem!
Napsal: 12 led 2014, 20:14
od Dalibor.Zahora
Roman Kucera píše:Dalibor Zahora píše:Např. ostatní kraje/jednotlivci si mohli rozdělit kraj (třeba si vybrat "partnerskou obec") a v ní na dálku kampaňovat, v první řadě zkusit najít voliče pirátů a následně je nějak zapojit do kampaně. Pochopitelně je třeba koordinátor.
Jo, to zní moc hezky a sluníčkově. Teď už jen taková maličkost: JAK???
Třeba tak že zavoláš na obecní úřad, do místní knihovny, najdeš skupinu toho města, obce, nebo máš telefonní seznamy, x dalších věcí jak se na místo napojit, a pak se budeš shánět po pirátských voličích (
Dobrý den, u vás nás volilo x voličů, neznáte někoho osobně? Ano a můžete mi na něj dát kontakt?) či příznivcích podobně jako to děláš na ulici. Pravda, měl bys mít už co jim přesně nabídnout, pokud by se chtěli zapojit, což tentokrát taky moc nefungovalo.
Re: Luděk Maděra senátorem!
Napsal: 12 led 2014, 20:55
od Zdenek.Stepanek
Jiri Kaderavek píše:Najímat si brigádníky na rozhlašování Pirátských hesel považuji za hloupé. Dnes dělají pro nás, zítra pro socany...
Myslíš třeba ty, kteří pro nás hlasují ve studentských volbách? Považuješ za hloupé nakontaktovat lidi, kteří nás volí, zapojit je do kampaně, přitáhnout je k nám? Mohou běhat po ulicích, mohou plnit diskuse na webu ... Ujišťuji tě, že se k nám přidá jen ten, komu jsme sympatičtí, protože my stanovíme odměnu nikoliv v plné výši, ale jako poděkování. Nemyslím si, že je to hloupé. Hloupé je prohlašovat, že nechceme spolupracovat s občany, protože krom nás sympatizují třeba se socany. No a co? Nemám s tím sebemenší problém, protože my je přesvědčíme, že je lepší pomáhat nám než ČSSD.
EDIT: Mmchd. je to podobné, co děláme v případě volebních komisí. Jen nám u volebních komisí ti lidé jsou z hlediska výsledku samozřejmě k ničemu. Ale jako poděkování a připomenutí se je to naprosto OK.
Nejdříve jsi mluvil o placených brigádnících a podruhé o našich příznivcích. Najdi 10 rozdílů...
Placený brigádník je někdo, kdo u stánku ČSSD rozdává párky s chlebem a mile se u toho usmívá.