Stránka 20 z 22

Re: Luděk Maděra senátorem!

Napsal: 11 led 2014, 19:20
od MilanM
Ivan Bartos píše:Hele. Pokud si myslite, ze ne klicove napr proplacet ropu, tak tady nelajkujte a zmenu navrhnete...just saying
ropa v tomto případě není vůbec klíčová.


Klíčové je, že když už máte člověka - osobnost známou v konkrétním městě jako bojovníka za svobodu projevu a za právo na informace - tak že ho budete v lokálních volbách kandidovat právě v tom městě kde jeho osobu a jeho činnost dobře znají a nebudete ho kandidovat ve vedlejším volebním okrsku, kde ho nezná téměř nikdo - to je v tomto případě klíčové.

Re: Luděk Maděra senátorem!

Napsal: 11 led 2014, 19:32
od Mikulas.Ferjencik
MilanM píše:
Ivan Bartos píše:Hele. Pokud si myslite, ze ne klicove napr proplacet ropu, tak tady nelajkujte a zmenu navrhnete...just saying
ropa v tomto případě není vůbec klíčová.


Klíčové je, že když už máte člověka - osobnost známou v konkrétním městě jako bojovníka za svobodu projevu a za právo na informace - tak že ho budete v lokálních volbách kandidovat právě v tom městě kde jeho osobu a jeho činnost dobře znají a nebudete ho kandidovat ve vedlejším volebním okrsku, kde ho nezná téměř nikdo - to je v tomto případě klíčové.
Imho lepší, než ty volby vypustit, už kvůli té zkušenosti.

Re: Luděk Maděra senátorem!

Napsal: 11 led 2014, 19:48
od MilanM
...proč hned vypustit ?
Jde přece o to kandidovat správné lidi ve správný čas na správným místě, nebo ne.

Tento rok (2014) se přece budou konat řádné senátní volby i ve vedlejším volebním okrsu č.78 (Zlín) kde je pan Luděk Maděra doma a kde ho dobře znají - tedy měl by tam nepochybně mnohem větší šanci na úspěch.

Pokud jde o sbírání zkušeností - bude mít pan Maděra po dnešní zkušenosti chut kandidovat za pár měsíců znovu ve svém domovském volebním okrsku? Pokud ne, tak je to trochu drahá zkušenost, nemyslíte.

Nejde o to cokoliv vypouštět, ale když se jde do boje, chce to taky trochu strategie...

Re: Luděk Maděra senátorem!

Napsal: 11 led 2014, 20:14
od Vaclav.Fortik
Výsledek možná vrátí některé snílky dolů na zem v kontextu voleb do EP - podpora Pirátů se pohybuje v parlamentních volbách kolem 3 % a jsou to voliči mimořádně náchylní k lenosti, tedy volby do komunálu, senátu EP ... jim jsou ukradený.
I kdyby Piráti zmobilizovali 100 příznivců, tak by se kandidát nad 6 nedostal prostě proto, že každé volby mají svá specifika a vždy je do nich nutné postavit vhodné osoby. Přiznám se, že mě osobně se pan Maděra zdál mimořádně vhodným kandidátem - jak se ukázalo až z této diskuse, ve Zlíně se nevolilo a mimo Zlín ho skoro nikdo neznal ...
V obecních volbách na vesnici může úspěšně kandidovat hospodský z vyhlášené hospody, ale už v krajských volbách pohoří.
V senátních volbách obvykle vyhrávají úspěšní starostové místních obcí, místně známí lékaři a ředitelé škol.
Moje doporučení ohledně EP je v jiném vlákně, i kdyby mělo jít o členy Pirátů, mělo by jít o lidi schopné přitáhnout lidi k urnám a republikově známé. Zatím mi nikdo z těch co se hlásí k leadrovství/čelnému kandidátství nesdělil jak chce přilákat lidi mimo těch cca 60.000 voličů tvrdého jádra voličů.

Re: Luděk Maděra senátorem!

Napsal: 11 led 2014, 20:16
od Martin.Kucera
Petr Bajgar píše:vedení kampaně a především RP mělo žádat o spolupráci a iniciovat především pomoc od okolních KS v tomto přpadě KS OLK, MSK a JmK tak jak to doporučuji už celá léta.
A na základě čeho tvrdíš, že o spolupráci nežádalo, případně že se té spolupráce nedostalo? Já jsem zde i jinde postřehl informace právě opačné.

Re: Luděk Maděra senátorem!

Napsal: 11 led 2014, 20:19
od Mikulas.Ferjencik
MilanM píše:...proč hned vypustit ?
Jde přece o to kandidovat správné lidi ve správný čas na správným místě, nebo ne.

Tento rok (2014) se přece budou konat řádné senátní volby i ve vedlejším volebním okrsu č.78 (Zlín) kde je pan Luděk Maděra doma a kde ho dobře znají - tedy měl by tam nepochybně mnohem větší šanci na úspěch.

Pokud jde o sbírání zkušeností - bude mít pan Maděra po dnešní zkušenosti chut kandidovat za pár měsíců znovu ve svém domovském volebním okrsku? Pokud ne, tak je to trochu drahá zkušenost, nemyslíte.

Nejde o to cokoliv vypouštět, ale když se jde do boje, chce to taky trochu strategie...

To jestli bude Luděk mít chuť kandidovat za nás ve Zlíně záleží mnohem víc na tom, jak mu budeme schopní a ochotní pomoci s kauzami na kterých pracuje, než na výsledku těchto voleb. Jinak s komunálkami počítá.

Re: Luděk Maděra senátorem!

Napsal: 11 led 2014, 21:16
od Zdenek.Stepanek
Petr Vileta píše:
Petr Bajgar píše:O penězích do kampaně to vůbec není je to o umění jednat se svými potenciálními voliči a nepřehlížet dlouhodobý vývoj.
Ale je, Petře. Kdyby na Zlínsku kontaktně kampaňovalo 60 lidí a jedno auto vozilo pana Maděru po všech těch místech, aby všude byl alespoň hodinu, tak by byl výsledek asi lepší. Jenže Plzeňáci, Karlovaráci ani Jihočeši ti tam nepojedou ani autem, ani vlakem. Je to drahé a nikdo jim to neproplatí. Když jsme dali 20 tisíc za kauci, mohli jsme dát dalších 10 tisíc za dopravné a zúčastnilo by se mnohem víc lidí.
Jo a kluci z Kadaně a z Žatce tam jeli asi na kole ne? Rozum... 5 lidí do auta a jede se.

Na to, že Ivan ospamoval celou stranu se nás v Otrokovicích sešlo žalostně málo!

Re: Luděk Maděra senátorem!

Napsal: 11 led 2014, 23:55
od Jiri.Kaderavek
Kdyby na Zlínsku kontaktně kampaňovalo 60 lidí a jedno auto vozilo pana Maděru po všech těch místech, aby všude byl alespoň hodinu, tak by byl výsledek asi lepší.
Tak. Vůbec nevyužíváme možnost najmout si studenty na kampaně. Přitom u nich máme tak dobré výsledky, že je docela pravděpodobné, že Vám budou běhat po ulicích v kostýmech a dělat kampaň za 50 Kč/h. My bysme si z těch peněz prostě měli zaplatit lidi, napůl placené, napůl dobrovolníky. Navíc je docela pravděpodobné, že spousta z nich by se k nám nakonec přidala. Kampaň nedělají letáky, billboardy, ale lidi. A my můžeme odměnit ty, kteří nám s kampaní pomohou. Protože student má čas, ale nemá peníze.

Re: Luděk Maděra senátorem!

Napsal: 12 led 2014, 00:20
od Petr.Vileta
Ivan Bartos píše:Hele. Pokud si myslite, ze ne klicove napr proplacet ropu, tak tady nelajkujte a zmenu navrhnete...just saying
Ivane, žádnou změnu netřeba, pouze změnu myšlení :)
§3 Úhrada cestovních náhrad
  1. Pracovní cesta za účelem plnění stranických úkolů musí být předem schválena příslušným orgánem, který člena (členy) na cestu vysílá.
  2. Souhlas musí obsahovat místo odjezdu a cíl cesty, případně i trasu (např. při volební kampani) a v případě použití automobilu i přibližnou délku v kilometrech.
  3. Souhlas může určit konkrétní typ dopravy, který musí být k cestě použit (např. „vlak nebo autobus“) tak, aby cesta byla co nejlevnější. (§4 PraH)
  4. Souhlas musí být příslušným orgánem vložen do podatelny Finančního odboru ještě před zahájením cesty. Stačí forma upozornění, s odkazem na hlasování (např. krajského předsednictva), nebo rozhodnutí vedoucího odboru.
  5. Pro použití automobilu, s ohledem na současné ceny pohonných hmot a průměrnou spotřebu běžných aut, se stanovuje částka 2,50 Kč/km.
  6. Po návratu z cesty a jejím případném vyhodnocení (např. zpráva z jednaní) podá příslušný hospodář 1), nebo jím pověřená osoba, zpětnou Žádost o proplacení, která bude obsahovat také tyto náležitosti:
    • v poli „Název záměru“ se jako první slova uvede „Pracovní cesta“.
    • v poli „Doklad“ se uvede odkaz na oznámení v podatelně Finančního odboru (viz bod 4.) a kopie jízdenek, letenek, případně i faktur a účtenek za ubytování nebo jiné výdaje (pokud bylo předem schváleno jejich proplacení).
http://www.pirati.cz/fo/spisy/4_2010

Stačilo tedy říci "Na Maděrovu kampaň pojede N posádek, schvalujeme jim cestu a cesťáky proplatíme z rozpočtu XY." Nikoho neobviňuji ani nenapadám, jen prostě na to "všechno za svoje" bychom měli občas zapomenout. ;) Cestovné se neproplácelo za dob JKsen, kdy jsme měli jednu kapsu prázdnou a druhou děravou a bylo to tehdy tak správně. Jak se nám truhla více naplnila, vyhlášku FO jsem změnil a pár cesťáku se proplatilo, aniž by to kdokoliv napadl nebo požadoval změnu vyhlášky. Takže proti tomu asi nikdo nic nemá. :)

Re: Luděk Maděra senátorem!

Napsal: 12 led 2014, 00:38
od Ivo.Vasicek
Zdenek Stepanek píše:
Petr Vileta píše:
Petr Bajgar píše:O penězích do kampaně to vůbec není je to o umění jednat se svými potenciálními voliči a nepřehlížet dlouhodobý vývoj.
Ale je, Petře. Kdyby na Zlínsku kontaktně kampaňovalo 60 lidí a jedno auto vozilo pana Maděru po všech těch místech, aby všude byl alespoň hodinu, tak by byl výsledek asi lepší. Jenže Plzeňáci, Karlovaráci ani Jihočeši ti tam nepojedou ani autem, ani vlakem. Je to drahé a nikdo jim to neproplatí. Když jsme dali 20 tisíc za kauci, mohli jsme dát dalších 10 tisíc za dopravné a zúčastnilo by se mnohem víc lidí.
Jo a kluci z Kadaně a z Žatce tam jeli asi na kole ne? Rozum... 5 lidí do auta a jede se.

Na to, že Ivan ospamoval celou stranu se nás v Otrokovicích sešlo žalostně málo!
Volal jsem Ivanovi před a Rojovi, když už tam byl (pro jistotu, kdyby tam bylo moc málo lidí) a ptal jsem se, zda je potřeba abych přijel, říkal, že to není žhavé neb je vás tam celkem dost.