Stránka 19 z 22
Re: Luděk Maděra senátorem!
Napsal: 11 led 2014, 17:38
od Jakub.Stacke
Musíme dělat nonstop kampaň. Osa, tráva, 106, pirátske centra atd svobodní měly billboardy a co? Cca nic. Uvědomte si že ten okrsek je fakt extrém. Jinak vidím svou odpovědnost=počkám na cf
Re: Luděk Maděra senátorem!
Napsal: 11 led 2014, 17:39
od Roman.Kucera
Mikulas Ferjencik píše:
Přesněji udělalo to všechny hlasy nad našima, v celém obvodě mimo Otrokovice jsme Svobodné porazily.
Jelikož je po bitvě a jsme generálové, tak mám dojem, že jsme hlavní základnu a nesilnější kontaktku měli udělat jinde než v Otrokovicích. Možná by to půl procenta navíc dalo. To nemyslím jako ironii, ale jako poučení. Ti protestní, které jsme fyzicky oslovili, to dali Remešovi, jinde by to třeba dali nám.
Ale řešení je víc makat a dát na to nějaké peníze, ale to bych se opakoval.
Re: Luděk Maděra senátorem!
Napsal: 11 led 2014, 17:40
od Ivan.Bartos
Jirko. Tyto volby ovsem nebyly problem penez, ale aktivty, ktera s nimi souvisela opet jakoze do poctu. Nevim, kde se to seklo v momente prihlaseni Ludka jako kandidata, ale jedina aktivita bylo moje hura minuly tyden a zarizeni nejakeho online proma. Na kampani delalo cca 20 lidi. Podporovat mela cela strana...kazdy volby jsou pro nas dulezity. Kdo se k tomu takto nepostavi, nechape nic. Pockej ten bugr, az zacneme volat po profi kpani na EP...

Re: Luděk Maděra senátorem!
Napsal: 11 led 2014, 17:41
od Roman.Kucera
Jakube - dobrý, Vsetíňáci taky dobrý. Nenechte se otrávit, je to teprv začátek.
Re: Luděk Maděra senátorem!
Napsal: 11 led 2014, 17:45
od Mikulas.Ferjencik
Jiri Kaderavek píše:Takže z hrušky dolů, za málo peněz hodně muziky nebude a jedeme dál.
Pokud nepoužijete peníze, které nám dali voliči v předchozích volbách na uspořádání profi kampaně, tak se výše nedostaneme a navíc ti lidé, co nám to minule hodili nám to už nehodí, protože pochopí, že po kom není vidu ani slechu, tomu nemá smysl dávat nějaké hlasy. Pokud jsme se rozhodli působit jako charita, tak prostě budeme charitou, nikoliv úspěšnou politickou stranou. Skutečnost, že neumíme ty peníze efektivně využít pro prosazování našeho programu je pro působení v politice diskvalifikující. Můžeš mít jaké chceš idee, ale podmínka nutná je, že se nesmíš bát a musíš umět hospodařit.
Já nemám problém s tím utratit veřejné peníze tak, aby nám to pomohlo v kampani, ale to neznamená že je nutné je utratit za plakáty, letáky a billboardy. Když uděláme sérii školení o tom, jak používat svobodný software, oslovíme všechny restaurace v ČR s tím, že mohou hrát svobodnou hudbu, naučíme lidi podávat žádosti o informace atp, tak budeme mít fajnovou volební kampaň, a přitom ty peníze nespláchneme do kanálu.
Svobodní nasypali do kampaně přinejmenším 100 000 korun (odhadem, podle billboardů, které jsem viděl) a měli kandidáta z obvodu a přesto nepřekonali ani svůj vlastní výsledek ze sněmovních voleb.
Především bych ale zdůraznil, že jestli chceme uspět, potřebujeme radikálně rozšířit členskou základnu, díky té bodovala ODSák (neměl prakticky žádnou kampaň) i lidovec.
Re: Luděk Maděra senátorem!
Napsal: 11 led 2014, 18:08
od Petr.Vileta
Ivan Bartos píše:Jirko. Tyto volby ovsem nebyly problem penez, ale aktivty, ktera s nimi souvisela opet jakoze do poctu. Nevim, kde se to seklo v momente prihlaseni Ludka jako kandidata, ale jedina aktivita bylo moje hura minuly tyden a zarizeni nejakeho online proma. Na kampani delalo cca 20 lidi. Podporovat mela cela strana...kazdy volby jsou pro nas dulezity.
Ivane, když mi strana proplatí 1500 za benzín, tak do Zlína přijedu i já z Plzně a budu tam dělat kontaktní kampaň. Ale když mám v peněžence poslední pětistovku, tak si sakra rozmyslím, jestli pojedu dělat někam kampaň, nebo koupím pro rodinu jídlo na týden. Lidi s platy nad 20 kKč a studenti, financovaní rodiči, tohle nechápou a i proto se nám nedaří. Koukni se znovu
sem
Mikulas Ferjencik píše:Já nemám problém s tím utratit veřejné peníze tak, aby nám to pomohlo v kampani, ale to neznamená že je nutné je utratit za plakáty, letáky a billboardy. Když uděláme sérii školení o tom, jak používat svobodný software, oslovíme všechny restaurace v ČR s tím, že mohou hrát svobodnou hudbu, naučíme lidi podávat žádosti o informace atp, tak budeme mít fajnovou volební kampaň, a přitom ty peníze nespláchneme do kanálu.
Miki, důchodci, lidi nad 40 a nerozhodnutí voliči, co o počítačích ví jen to, že "je tam ten internet" ti na takovéhle akce nepřijdou. To už má větší šanci pirátský dětský den, nebo rozdávání grogu a klobás. Prosím tě, zajdi si někdy sednout do obyčejné hospody, kam chodí dělníci nebo podobní zaměstnanci (s platem do 15 k hrubého) a poslouchej, o čem si povídají. I tu politiku tam najdeš, ale úplně jinak, než ji vnímáš ty. Těmhle lidem nesmíš nabízet "svobodné šíření informací", dokonce ani "zákon 106", ale musíš jim vysvětlit, že náš kandidát omezí rozkrádání na úřadech a ve státní správě. To pochopí.
Re: Luděk Maděra senátorem!
Napsal: 11 led 2014, 18:30
od Petr.Bajgar
O penězích do kampaně to vůbec není je to o umění jednat se svými potenciálními voliči a nepřehlížet dlouhodobý vývoj.
To že je KS dlouhodobě nejslabším krajem přece víme dlouhá léta. Marně jsem na toto několikrát upozorňoval ale Stehlík je s Ivánkem kamarád takže jsem byl opět jen za kverulanta. Bartošův údiv nad výsledkem podle mého mínění není nic jiného než čiré pokrytectví. Co se děje v KS ZLK přece bylo vidět dlouhá léta stagnace a ukázaly to také krajské volby 2012, parlamentní volby 2013 a nyní taky tyto senátní dovolby. Přesto jsou ve vedení KS ZLK stále stejní lidé Stehlík, Krystýn, a ostatní. Navíc byla těmito individui dlouhodobě odmítána pomoc nabízená dříve vedoucím KS OLK. Bartošem do nebe vynášený Švadlenka se v KS ZLK angažoval řed nedávnými volbami jen na základě mého tlaku, protože jinak byl RV neformálně úkolován k mému odstranění z vedení kandidátky KS OLK.
Nikdo se nemůže divit že nerostemě když se vedení dlouhodobě soustřeďuje na destrukci místo konstruktivní dlouhodobý vývoj na základě efektivní spolupráce. Lhát si do kapsy jak je zatím mezi kamarádíčky Game Boys zvykem prostě vede jen od prohry k prohře. Tak se teď tak pokrytecky nedivte jak je možné, že nás lidé nevolí.
Re: Luděk Maděra senátorem!
Napsal: 11 led 2014, 18:43
od Petr.Vileta
Petr Bajgar píše:O penězích do kampaně to vůbec není je to o umění jednat se svými potenciálními voliči a nepřehlížet dlouhodobý vývoj.
Ale je, Petře. Kdyby na Zlínsku kontaktně kampaňovalo 60 lidí a jedno auto vozilo pana Maděru po všech těch místech, aby všude byl alespoň hodinu, tak by byl výsledek asi lepší. Jenže Plzeňáci, Karlovaráci ani Jihočeši ti tam nepojedou ani autem, ani vlakem. Je to drahé a nikdo jim to neproplatí. Když jsme dali 20 tisíc za kauci, mohli jsme dát dalších 10 tisíc za dopravné a zúčastnilo by se mnohem víc lidí.
Re: Luděk Maděra senátorem!
Napsal: 11 led 2014, 19:05
od Ivan.Bartos
Hele. Pokud si myslite, ze ne klicove napr proplacet ropu, tak tady nelajkujte a zmenu navrhnete...just saying
Re: Luděk Maděra senátorem!
Napsal: 11 led 2014, 19:16
od Petr.Bajgar
Petr Vileta píše:Kdyby na Zlínsku kontaktně kampaňovalo 60 lidí a jedno auto vozilo pana Maděru po všech těch místech, aby všude byl alespoň hodinu, tak by byl výsledek asi lepší. Jenže Plzeňáci, Karlovaráci ani Jihočeši ti tam nepojedou ani autem, ani vlakem. Je to drahé a nikdo jim to neproplatí. Když jsme dali 20 tisíc za kauci, mohli jsme dát dalších 10 tisíc za dopravné a zúčastnilo by se mnohem víc lidí.
Co to je za řeči, kdyby jsou chyby, vedení kampaně a především RP mělo žádat o spolupráci a iniciovat především pomoc od okolních KS v tomto přpadě KS OLK, MSK a JmK tak jak to doporučuji už celá léta.
Navíc je zásadní zaležitostí a především to že k volbám opět nepřišli mladí lidé. Takže zatímco zdejší mladíci se tváří, že všemu rozumějí a všechno vědí nejlíp, tak viditelně vůbec netuší jak přesvědčit své vrstevníky, aby zvedli zadky a obětovali pár minut u volebních krabic pro naši společnou budoucnost.