Stránka 18 z 22

Re: Luděk Maděra senátorem!

Napsal: 11 led 2014, 16:45
od Ondra.kl
Ondrej dj-bobr Ulehla píše:To by dávalo logický smysl, ale co pak to silné skóre lidovců?
... volilo je cca 5% z oprávněných voličů ... třeba bylo minulý týden v motivační kázání v kostelech ;)

Re: Luděk Maděra senátorem!

Napsal: 11 led 2014, 16:45
od Ivan.Bartos
Je to vsechno moje vina. To da rozum...

Re: Luděk Maděra senátorem!

Napsal: 11 led 2014, 16:51
od Ivo.Vlasaty
pravolevý OFFTOPIC[quote="Barbora Hruzova"]Blbé to je, ale já bych to nepřeceňovala. Jaká byla volební účast? Když osmdesát procent lidí nejde k volbám do senátu, pak je na místě otázka proč? Jestli to třeba není tím, že občané senát nepovažují za potřebný a za důležitý. Podle mě jdou k senátním volbám v drtivé většině lidé silně pravicově zaměření a proto třeba i ten dobrý výsledek ODS a špatný výsledek KSČM.[/quote][quote="Ondrej dj-bobr Ulehla"]To by dávalo logický smysl, ale co pak to silné skóre lidovců?[/quote]
Co na tom nedává smysl, lidovci snad nejsou pravice?


edit: Věřím, že tohle není chyba nikoho z kampaňujících (a tímto jim děkuji). Doufal jsem v lepší výsledek, ale že nemáme šanci bylo jasné už ve chvíli, kdy nás nepodpořili zelení. OFFTOPICAť si toho čunkovce vyžerou :) V téhle volbě se pro nás proto vyplatilo hlasovat jen těm, kdo neměli jiného přijatelného kandidáta mezi těmi silnějšími, což zas není moc motivace jít k volbám.

Re: Luděk Maděra senátorem!

Napsal: 11 led 2014, 16:56
od Roman.Kucera
Já bych do vedení strčil ty, co s těma volbama neměli nic společnýho. Ti jediní to totiž neposrali :-)

Re: Luděk Maděra senátorem!

Napsal: 11 led 2014, 17:10
od Mikulas.Ferjencik
Moje rychlá analýza: Proč jsme projeli senátní volby na Slovácku?

1) Luděk Maděra je supr chlap, ale lidi, kteří ho neznají, ho z volebního lístku bohužel vnímají jen jako sedmdesátiletého důchodce.

2) Luděk není z obvodu a ani tam nemá rodinu. Obvod se sice jmenuje Zlín, ale Zlín v něm vůbec není.

3) Naše kampaň v obvodě téměř nebyla vidět, když jsme po celých Otrokovicích rozvěsili kartony s Luďkem, tak jsme se rázem dostali z 1 % na 3 %.

4) V obvodu máme mimořádně slabou členskou i voličskou základnu (ve sněmovních volbách to bylo nejslabší území v ČR.

5) Naše voliče a příznivce senátní volby zajímají minimálně.

6) Voliči (ani členové) Zelených zjevně Piráty automaticky nevnímají jako druhou nejlepší možnost.

7) Většinový volební systém mohl taky sehrát roli, ale to neumím posoudit.

Nicméně já jsem rád, že jsme do těch voleb šli, protože jsme získali celou řadu poučení do budoucna.

1) Fyzická kampaň je nutná, online vůbec nestačí

2) Na eurovolbách budeme muset pořádně zapracovat, abychom uspěli

3) V senátních volbách je bezpodmínečně nutné stavět celebrity, nebo lidi z volebního obvodu.

4) V senátních volbách stojí za úvahu širší spolupráce menších uskupení.

5) Bez rozšíření členské základny nebudeme konkurenceschopní

Takže z hrušky dolů, za málo peněz hodně muziky nebude a jedeme dál. Už jsme zažili mnohem horší volební provary.


Ještě k Daliborově poznámce s transparencí. Lidi z obvodu v drtivé většině netuší, kdo nějaký Luděk Maděra je. Naopak slušný výsledek v Otrokovicích ukazuje, že když se s ním měli možnost seznámit (byť jen ze sololitu), tak ho volili v mnohem větší míře.

Re: Luděk Maděra senátorem!

Napsal: 11 led 2014, 17:17
od Barbora.Hruzova
Ondrej dj-bobr Ulehla píše:To by dávalo logický smysl, ale co pak to silné skóre lidovců?
To je prostě jižní Morava. Je tam vyšší procento věřících.

Re: Luděk Maděra senátorem!

Napsal: 11 led 2014, 17:21
od Roman.Kucera
Mikulas Ferjencik píše:2) Luděk není z obvodu a ani tam nemá rodinu. Obvod se sice jmenuje Zlín, ale Zlín v něm vůbec není.
Tento aspekt byl asi nejdůležitější, Remeš měl v Otrokovicích, kde bydlí, skoro 10%, což Svobodným udělalo skoro všechny hlasy nad našima

Jeden víkend byl sice super, ale bylo to málo. A opět je vidět, že kde byla kontaktka, bylo to lepší.

Re: Luděk Maděra senátorem!

Napsal: 11 led 2014, 17:22
od Jiri.Kaderavek
Takže z hrušky dolů, za málo peněz hodně muziky nebude a jedeme dál.
Pokud nepoužijete peníze, které nám dali voliči v předchozích volbách na uspořádání profi kampaně, tak se výše nedostaneme a navíc ti lidé, co nám to minule hodili nám to už nehodí, protože pochopí, že po kom není vidu ani slechu, tomu nemá smysl dávat nějaké hlasy. Pokud jsme se rozhodli působit jako charita, tak prostě budeme charitou, nikoliv úspěšnou politickou stranou. Skutečnost, že neumíme ty peníze efektivně využít pro prosazování našeho programu je pro působení v politice diskvalifikující. Můžeš mít jaké chceš idee, ale podmínka nutná je, že se nesmíš bát a musíš umět hospodařit.

Re: Luděk Maděra senátorem!

Napsal: 11 led 2014, 17:27
od Roman.Kucera
Jiri Kaderavek píše:....
Dík. Kéž by se v některých hlavách konečně rozsvítilo. Co RV jednou podělalo, RV může zas napravit :-)

Re: Luděk Maděra senátorem!

Napsal: 11 led 2014, 17:33
od Mikulas.Ferjencik
Roman Kucera píše:
Mikulas Ferjencik píše:2) Luděk není z obvodu a ani tam nemá rodinu. Obvod se sice jmenuje Zlín, ale Zlín v něm vůbec není.
Tento aspekt byl asi nejdůležitější, Remeš měl v Otrokovicích, kde bydlí, skoro 10%, což Svobodným udělalo skoro všechny hlasy nad našima

Jeden víkend byl sice super, ale bylo to málo. A opět je vidět, že kde byla kontaktka, bylo to lepší.
Přesněji udělalo to všechny hlasy nad našima, v celém obvodě mimo Otrokovice jsme Svobodné porazili.