Strategie jak dál
Moderátor: Odbor - administrativni
Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
- Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
- Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
- Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
- Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
- Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
-
Ivan.Bartos
- Předseda strany
- Příspěvky: 10141
- Registrován: 11 čer 2009, 09:44
- Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
- Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
- Dal poděkování: 4177 poděkování
- Dostal poděkování: 17096 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Strategie jak dál
Kez by to bylo jen o tom, co Petre pises. Nezmeni li se pristup nas vsech, nepomuze zadny apel na zodpovednost.. Pokud skutecne nechceme placene funkce? je spolecny uspech a moznost realizace v ramci Piratu jedinou odmenou, kterou nasim lidem muzeme dat. Pokud se toho nedostava, je tu problem. Za kraje jsou zodpovedni jejich sefove a napriklad kraj musi konstantne resit vizibilitu piratu v konceptu rozvoje, ale akceptovat i styl a aktivity spolecne. Diky volbam je to dobre nakopnute a je skoda tu vlnu ztratit. Doufam, ze s temi penezi dojde k oziveni cinnosti na vsech frontach, ale i ke zlepseni atmosfery apod. Vyckal bych po zasedani RP v sobotu...
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 3):
- Ivan Sirko, Martin.Shanil, Petr.Vileta
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
ivan.bartos@pirati.cz
- Martin.Smida
- Mediální odbor
- Příspěvky: 3971
- Registrován: 12 črc 2012, 07:45
- Profese: Kompostář
- Bydliště: Majetín
- Dal poděkování: 2830 poděkování
- Dostal poděkování: 5221 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Strategie jak dál
Jestli jsme před čtyřma rokama byli v plenkách, pak jsme se chvilku batolili, tak teď už stojíme na nohách a ledacos dokážem, především dělat binec a neuklízet ho po sobě. (mám dvouletou dcerku, tak snad pochopíte ten příměr)
Občas se ještě někdo počůrá, nebo přesně nedokáže říct, co vlastně chce... Ale chcem růst, chceme se učit a jednou chceme být dospělí (doufám).
To nejhorší nás možná ještě čeká (pre-puberta, puberta a postpuberta), ale ted je ten čas, kdy zjistíme, že "na horkou plotnu se nešahá" a možná se přtom trochu spálíme, ale je třeba tím projít. Jsme někde v tom stádiu, že už bysme si chtěli hrát s hračkama (vařit v kuchyňce, dávat spát panenky do postýlky a stavět věže z kostek), ale jsou to pořád jen hračky.
Česká pirátská strana bude dospívat (stárnout), ať chceme nebo ne. Ale záleží jen na nás, jak moc se u toho spálíme a jak moc divoká ta naše puberta bude a jestli se vůbec do dospělosti dostaneme (občas se někdo v pubertě zasekne).
A ještě jedna věc nás čeká v této fázi vývoje a možná u některých členů je to vidět - vynucování si svého a kopání nožičkama, dokud to nedostanu, bez ohledu na kohokoliv a cokoliv (což u svojí dcerky momentálně taky pozoruju)
Věřím, že každýmu z nás na Pirátech záleží, zkazit si to můžeme jen sami (ikdyž to oficiálně hodíme na média).
Musíme dospívat a budeme dospívat. byl bych rád, aby se každý přičinil o to, aby to proeběhlo co nejvíc hladce, abychom se naučili šechny dovednosti, který máme umět a budem potřebovat v budoucnu.
Pokud se nám to podaří, tak jednou budeme dospělí a vyměníme hračky za opravdové nástroje a budeme doopravdy "vařit v kuchyňce a stavět věže"
(kdo ten příměr nepochopil, tak to hoďte za hlavu)
Občas se ještě někdo počůrá, nebo přesně nedokáže říct, co vlastně chce... Ale chcem růst, chceme se učit a jednou chceme být dospělí (doufám).
To nejhorší nás možná ještě čeká (pre-puberta, puberta a postpuberta), ale ted je ten čas, kdy zjistíme, že "na horkou plotnu se nešahá" a možná se přtom trochu spálíme, ale je třeba tím projít. Jsme někde v tom stádiu, že už bysme si chtěli hrát s hračkama (vařit v kuchyňce, dávat spát panenky do postýlky a stavět věže z kostek), ale jsou to pořád jen hračky.
Česká pirátská strana bude dospívat (stárnout), ať chceme nebo ne. Ale záleží jen na nás, jak moc se u toho spálíme a jak moc divoká ta naše puberta bude a jestli se vůbec do dospělosti dostaneme (občas se někdo v pubertě zasekne).
A ještě jedna věc nás čeká v této fázi vývoje a možná u některých členů je to vidět - vynucování si svého a kopání nožičkama, dokud to nedostanu, bez ohledu na kohokoliv a cokoliv (což u svojí dcerky momentálně taky pozoruju)
Věřím, že každýmu z nás na Pirátech záleží, zkazit si to můžeme jen sami (ikdyž to oficiálně hodíme na média).
Musíme dospívat a budeme dospívat. byl bych rád, aby se každý přičinil o to, aby to proeběhlo co nejvíc hladce, abychom se naučili šechny dovednosti, který máme umět a budem potřebovat v budoucnu.
Pokud se nám to podaří, tak jednou budeme dospělí a vyměníme hračky za opravdové nástroje a budeme doopravdy "vařit v kuchyňce a stavět věže"
(kdo ten příměr nepochopil, tak to hoďte za hlavu)
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Smida za příspěvky (celkem 4):
- rtucnik, Mikulas.Peksa, Ivan Sirko, Petr.Vileta
-
jFerus
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 62
- Registrován: 25 srp 2013, 19:30
- Profese: IT Manager/Konzultant
- Dal poděkování: 52 poděkování
- Dostal poděkování: 65 poděkování
Re: Strategie jak dál
Jako vždy a ve všem je to jen a jen o práci. Postupnými krůčky se posouvat směr cíl! V tomto povolebním čase, kdy volby více méně vyhrál Babiš si spousta lidí myslí, že lze uspět lusknutím prstu. Ale uvědomme si, že Babiš si tu práci koupil a jako jednorázový projekt. Koupil si tedy dočasně i loajalitu a přesvědčení těchto lidí. U nás je to přece úplně opačně. To, že občas není komu nahrát je smutné, ale normální. Frustrace potkává každého. Každopádně v čase se to zlepšuje. Nedávno při diskuzi s Martinem Shánilem jsem si uvědomil, že je rozumnější dělat "malé krůčky", protože jen ty pak dohromady vyhrají první ligu. Takže trpělivě pracujme a s těma kecama souhlasím ... nemají cenuIvan Bartos píše:Piratska strana musi mit genezi. Musi za ni stat pribeh, ktery musi s ni rust. Ad hoc akce a anarchie nam duveru lidi neprinese. Venovat necemu na ukor sebe sama tolik casu musi davat smysl. Koncept existuje, ale musi se rozvijet v horizontu roku (lepsi pripad) nebo dokonce dalsi 4 roky. Zaklad je dobry, ale dokavad neprekroci lide svoje ega, bude to chaos a na tom se to bohuzel stavet neda. S vysledkem voleb nejsem spokojen, ale na druhou stranu na to, z ceho jsme to uvarili, je to zazrak. Nyni mame i prostredky na to, realizovat nase plany. Myslim, ze tu cestu dokazeme definovat, ale spatne se utoci na branu, kdyz v urcity chvili nemas komu nahrat. Dokavad si tohle neuvedomite vsichni i v krajich, je koncepce naprd...a kecy nemaj cenu.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi jFerus za příspěvek:
- Ivan Sirko
-
Ivan.Bartos
- Předseda strany
- Příspěvky: 10141
- Registrován: 11 čer 2009, 09:44
- Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
- Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
- Dal poděkování: 4177 poděkování
- Dostal poděkování: 17096 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Strategie jak dál
Jestli to v příštích volbách nedáme, tak myslím že...takže to prostě musíme dát:-)
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 3):
- Fajx, rtucnik, Petr.Vileta
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
ivan.bartos@pirati.cz
-
jFerus
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 62
- Registrován: 25 srp 2013, 19:30
- Profese: IT Manager/Konzultant
- Dal poděkování: 52 poděkování
- Dostal poděkování: 65 poděkování
Re: Strategie jak dál
no jestli budou v květnu tak nevím, nevímIvan Bartos píše:Jestli to v příštích volbách nedáme, tak myslím že...takže to prostě musíme dát:-)
- Mikulas.Peksa
- Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
- Příspěvky: 4259
- Registrován: 29 lis 2012, 08:33
- Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
- Dal poděkování: 7441 poděkování
- Dostal poděkování: 10824 poděkování
Re: Strategie jak dál
Tesat do kamene! Akorát samý flejmy a skutek utekl. Nečetl jsem tohle téma, ale prosím vás, neřešte tu vzdušné zámky, protože čas kvapí. Potřebujeme hnout s tím společným programem pro Evropské volby. Kdo máte jen trochu rozum, jděte tam a vysvětlete jim, že nemůžou rozbíjet věci na kousky, ale musí se je snažit slepovat.Martin Smida píše:Jestli jsme před čtyřma rokama byli v plenkách, pak jsme se chvilku batolili, tak teď už stojíme na nohách a ledacos dokážem, především dělat binec a neuklízet ho po sobě.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvek:
- Martin.Smida
-
jFerus
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 62
- Registrován: 25 srp 2013, 19:30
- Profese: IT Manager/Konzultant
- Dal poděkování: 52 poděkování
- Dostal poděkování: 65 poděkování
Re: Strategie jak dál
Euro volby jsou hodně o osobnostech. Už se řešilo, zda do Euro voleb sólo nebo s něčí podporou? Pokud máme oslovovat osobnosti, tak bez programu to bude dost problém.Mikulas Peksa píše:Tesat do kamene! Akorát samý flejmy a skutek utekl. Nečetl jsem tohle téma, ale prosím vás, neřešte tu vzdušné zámky, protože čas kvapí. Potřebujeme hnout s tím společným programem pro Evropské volby. Kdo máte jen trochu rozum, jděte tam a vysvětlete jim, že nemůžou rozbíjet věci na kousky, ale musí se je snažit slepovat.Martin Smida píše:Jestli jsme před čtyřma rokama byli v plenkách, pak jsme se chvilku batolili, tak teď už stojíme na nohách a ledacos dokážem, především dělat binec a neuklízet ho po sobě.
- Mikulas.Peksa
- Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
- Příspěvky: 4259
- Registrován: 29 lis 2012, 08:33
- Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
- Dal poděkování: 7441 poděkování
- Dostal poděkování: 10824 poděkování
Re: Strategie jak dál
Mám za to, že Pražská a Uppsalská deklarace vcelku jasně říkají, že Piráti jdou do Eurovoleb jako panevropské hnutí. Totéž platí o Zelených, kteří už mimochodem spustili primárky na celoevropského leadera (čímž padl asi hlavní potenciální spojenec). Mimochodem, protlačíme max. 1 europoslance, fakt bych si rozmyslel, s kým se o něj chceme dělit.jFerus píše:Euro volby jsou hodně o osobnostech. Už se řešilo, zda do Euro voleb sólo nebo s něčí podporou? Pokud máme oslovovat osobnosti, tak bez programu to bude dost problém.
Vzhledem k tomu, že pokud vím, existuje shoda všech hlavních politických proudů v Evropě, že tyhle volby mají být jakýmsi střetem panevropských hnutí, už IMO fakt není moc co řešit.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 2):
- Janek.Wagner, Michael.Polak
-
jFerus
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 62
- Registrován: 25 srp 2013, 19:30
- Profese: IT Manager/Konzultant
- Dal poděkování: 52 poděkování
- Dostal poděkování: 65 poděkování
Re: Strategie jak dál
Jlikož si myslím to samé, že víc jak jeden je nereálné. Proto bych se snažil najít někoho kdo udělá co nejširší společenský zásah. Pokud je to v rozporu s panevropským hnutím pak je to, ale škoda.Mikulas Peksa píše: Mimochodem, protlačíme max. 1 europoslance, fakt bych si rozmyslel, s kým se o něj chceme dělit.
- Petr.Vileta
- Člen KS Plzeňský kraj
- Příspěvky: 31254
- Registrován: 22 črc 2009, 18:12
- Profese: Celkem Spokojený Důchodce
- Bydliště: Plzeň 2
- Dal poděkování: 27893 poděkování
- Dostal poděkování: 23762 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Strategie jak dál
Tak to máme jednoho Němce, jednoho Čecha (no, nebo Moraváka), jednoho Švéda ... to není tak zléMikulas Peksa píše:Mimochodem, protlačíme max. 1 europoslance, fakt bych si rozmyslel, s kým se o něj chceme dělit.
Ono to moc nesouvisí, ale abych přišel s lepší zprávou i argumentem. Včera jsem se opět zúčastnil Komise pro otevřený kraj, kde jsem za Piráty členem. Probíralo se splnění minulých usnesení a ... to jsou právě ty dobré zprávy. Prosazoval jsem tam například, aby na krajský web nedávali dokumenty jako DOC, ale jako PDF. No a podařilo se. Schválila to rada kraje, IT oddělení to provedlo a dočistí i archiv. Pár nás tam prosazovalo, aby na webu byly všechny smlouvy ... a schváleno radou, jsou tam. Chci tím říci, že když tam dřepím a mohu předložit návrh a ostatním ho zdůvodnit, jde to mnohem snadněji, než posílat zastupitelům otevřené dopisy, nebo psát kritické články na blogu. Teď prosazujeme, aby na webu kraje byly informace i jako OpenData a kupodivu už to začínají chápat, a podporují, i zástupci ODS, KSČM, SPOZ, ČSSD i Svazu průmyslu, kteří na mě zpočátku koukali jako na mimozemšťana
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 5):
- rtucnik, Tomas.Klapka, next_ghost, Michael.Polak, Pavel.Cisar
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.