Strategie jak dál

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět
Petr.Bajgar
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 7455
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, K Ploché dráze 494
Dal poděkování: 6882 poděkování
Dostal poděkování: 3620 poděkování

Re: Strategie jak dál

Příspěvek od Petr.Bajgar »

next_ghost píše:Kritizováním se to nezmění. Když tu strategii nemá současné vedení, musí s ní přijít někdo jiný.
Nemám potřebu vedení lacině kritizovat. Dnešní vedení strategii má a to asi každý z členů RP jinou. Převážně se však soustřeďují na činnost několika lidí v jejich bezprostřední blízkosti. Jako kdyby si pletli fci republikového předsednictva s vedením jejich osobních odborů, fungují jako by zvolením něčeho dosáhli a ne, že na sebe za něco převzali zodpovědnost, že to bude v rámci našich možností co možná nejlépe fungovat. Jde o schopnosti vedení přispívat ke kultivaci schopnosti diskutovat a spolupodílet se. Nesmí jít o to vládnout ale spolupracovat a to i přes případné osobní antipatie. Nejsme přece "Přátelé kočičí pracky", ale sekupení vyjednávačů-politiků.

PS: Jestli IB nechce být bafuňářem nesmí se jako bafuňář chovat. Nechal se zvolit předsedou všech pirátů a ne jen jeho kamarádíčků.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Bajgar za příspěvky (celkem 2):
Ivan.Bartos, Jakub
Uživatelský avatar
Ivan Sirko
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2752
Registrován: 04 úno 2011, 15:23
Profese: Putující filosof
Bydliště: Praha - 1
Dal poděkování: 10364 poděkování
Dostal poděkování: 2642 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Strategie jak dál

Příspěvek od Ivan Sirko »

Dominika Michailidu píše:
Ondrej Marek píše:včera na schůzi PKS proběhla zajímavá debata na téma "jak na komunál" ..
si tady přihřeju polívku..
Domčo, ta polívka jé výborná :D a počítej s tím že té pomocí zúčastním.

A pravě o tom to jsme s Ondrou Markem a Michalem Polakem o tom docela "plodně" debatovali na schůze a přišlí k názoru, že jak chybí celková strategie pro stranu, tak akutně chybí strategie rozvoje komunální politiky a jak na to.
Srovnali jsme pozice Zelených a naše a výsledek jé smutny, což znamená: bez efektivní komunální politiky nemáme šance polepšit výsledek v podpoře voliče ve volbách ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan Sirko za příspěvky (celkem 3):
Petr.Vileta, Dominika.Michailidu, Ondrej_Marek
My The Political Compass: Economic Left/Right: -5.38, Social Libertarian/Authoritarian: -4.21
Uživatelský avatar
next_ghost
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 3239
Registrován: 21 dub 2009, 18:03
Profese: programátor
Dal poděkování: 1433 poděkování
Dostal poděkování: 5131 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Strategie jak dál

Příspěvek od next_ghost »

Petr Bajgar píše:Nemám potřebu vedení lacině kritizovat. Dnešní vedení strategii má a to asi každý z členů RP jinou. Převážně se však soustřeďují na činnost několika lidí v jejich bezprostřední blízkosti. Jako kdyby si pletli fci republikového předsednictva s vedením jejich osobních odborů, fungují jako by zvolením něčeho dosáhli a ne, že na sebe za něco převzali zodpovědnost, že to bude v rámci našich možností co možná nejlépe fungovat. Jde o schopnosti vedení přispívat ke kultivaci schopnosti diskutovat a spolupodílet se. Nesmí jít o to vládnout ale spolupracovat a to i přes případné osobní antipatie. Nejsme přece "Přátelé kočičí pracky", ale sekupení vyjednávačů-politiků.
Není v lidských silách být přímo v kontaktu s víc než pár desítkami spolupracovníků (maximálně asi 30). Co tedy od vedení očekáváš? Jejich reálná možnost aspoň trochu spolupracovat s několika stovkami (a brzy doufejme tisícovkami) Pirátů končí tím, že sepíšou seznam hlavních úkolů, které je potřeba v blízké době udělat, a pak nás všechny pěkně poprosí, jestli by si ty úkoly někdo nevzal na starost.
Tito uživatelé poděkovali autorovi next_ghost za příspěvky (celkem 7):
Roman.Kucera, Ondrej.Profant, Vojtech.Pikal, Ivan.Bartos, Pavel.Cisar, Mikulas.Ferjencik, Jaroslav.Kucera
Chceš, aby organizace fungovala? Komunikuj!
Česká pirátská strana: Neškodná.
Otisk PGP klíče: B5E9 147C A94C 9B75 6817 9CA4 43D0 B4CF 1CDE 2360 (nový klíč od listopadu 2016)
Petr.Bajgar
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 7455
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, K Ploché dráze 494
Dal poděkování: 6882 poděkování
Dostal poděkování: 3620 poděkování

Re: Strategie jak dál

Příspěvek od Petr.Bajgar »

next_ghost píše:Není v lidských silách být přímo v kontaktu s víc než pár desítkami spolupracovníků (maximálně asi 30). Co tedy od vedení očekáváš? Jejich reálná možnost aspoň trochu spolupracovat s několika stovkami (a brzy doufejme tisícovkami) Pirátů končí tím, že sepíšou seznam hlavních úkolů, které je potřeba v blízké době udělat, a pak nás všechny pěkně poprosí, jestli by si ty úkoly někdo nevzal na starost.
Co to má být, tvrzení jako důkaz? Takové postupy se hodí spíš pro naboženské spolky než pro politickou stranu. Co je a co není v lidských silách převelice záleží na osobních schopnostech jednotlivých lidí. Mě jde o to, aby předseda RP nebyl předsedou jen pro KS Praha a nekomunikoval předevší nebo dokonce jen s těmi se kterými může chodit na pivo a panáky k jednomu stolu. Potřebujeme předsedu který bude předsedou pro Česko a ne jen pro Česko I.Bartoš na to jistě má a to vzdělání i osobní schopnosti, jen to tak nějak zatím u nás Pirátů viditelně nemá zapotřebí používat.
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 15976
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2162 poděkování
Dostal poděkování: 28465 poděkování

Re: Strategie jak dál

Příspěvek od Martin.Kucera »

Prosím Petra Bajgara o odpověď na můj dotaz, který pravděpodobně přehlédl.
vnitrostranicka-diskuze-f75/strategie-j ... ml#p257122
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová
Janek.Wagner
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 3170
Registrován: 26 úno 2012, 19:46
Profese: ICT konsultant, novinář
Dal poděkování: 3864 poděkování
Dostal poděkování: 4261 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Strategie jak dál

Příspěvek od Janek.Wagner »

Petr Bajgar píše:Co je a co není v lidských silách převelice záleží na osobních schopnostech jednotlivých lidí. Mě jde o to, aby předseda RP nebyl předsedou jen pro KS Praha a nekomunikoval předevší nebo dokonce jen s těmi se kterými může chodit na pivo a panáky k jednomu stolu. Potřebujeme předsedu který bude předsedou pro Česko a ne jen pro Česko I.Bartoš na to jistě má a to vzdělání i osobní schopnosti, jen to tak nějak zatím u nás Pirátů viditelně nemá zapotřebí používat.
Petře, stále zapomínáš na to, že jsme stranou dobrovolníků, ne profesionálů. Většina lidí z vedení strany má full time zaměstnání a většina má partnery nebo rodinu. A práce ve straně je zpravidla na jejich úkor. Ivan kvůli vyčerpání už jednou rezignoval, pokud si nepamatuješ.

Vedení strany opravdu nemůže objíždět samo od sebe republiku (vlastně jsi ani nenapsal, co konkrétně by mělo dělat). Nevzpomínám si v rámci volební kampaně, že by některé KS zvalo RP na konkrétní akci (tedy až na StČ), ale mohu se mýlit.

Ke komunikaci máme fórum (sice nedokonalé, ale přeci jen hojně využívané) a většina lidí z vedení strany je aktivní i na sociálních sítích a vůbec online (diskutuje se členy i s nečleny). Tam je jejich impakt obrovský. Například video hacku debaty iDNES má více než 200 tisíc shlédnutí.

Málo využíváme videokonference nebo online konference, to by se mělo určitě zlepšit. Pravidelné otevřené online diskuse k různým aktuálním tématům by byly na místě.

Hodně si slibuji od Pirátských komunitních center, pokud tento koncept bude kvalitně připraven a poté schválen. Ale to jsem už ve fantaskní rovině ;-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Janek.Wagner za příspěvek:
Ondrej_Marek
Uživatelský avatar
Vaclav.Malek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 8117
Registrován: 12 čer 2009, 01:32
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8527 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Strategie jak dál

Příspěvek od Vaclav.Malek »

Strategie je jasná už od počátku.. a to jak na krajské, komunální, státní nebo světové úrovni. Jen někdo potřebuje víc času aby jí pochopil.
Hlavně je potřeba obcím říct, že ty rozklikávací rozpočty do kterých teď populisticky investují, jsou úplně na hovno... ale to je OT. Domčo klidně ti to tam nastavím.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Malek za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Profant, Dominika.Michailidu
Janek.Wagner
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 3170
Registrován: 26 úno 2012, 19:46
Profese: ICT konsultant, novinář
Dal poděkování: 3864 poděkování
Dostal poděkování: 4261 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Strategie jak dál

Příspěvek od Janek.Wagner »

Petr Bajgar píše:To že Ivan je spíš mluvčím než skutečným vedoucím a to, že raději hraje na harmoniku, než aby jednal s krajskými předsedy o rozvoji našeho celorepublikového zastoupení a tak zvíšení naší viditelnosti mezi spoluobčany je jistě všeobecně známo. Dokud si ale budeme volit za vedoucího mediální figurku nedobereme se žádných skutečně použitelných politických možností. Nejde o nějaké mé osobní antipatie vůči němu, z čehož mě často a rád obviňuje aby se vyhnul své zodpovědnosti, jde o naši společnou budoucnost v této politické straně jde o to jestli dál budeme jen veselou partičkou několika kumpánů, nebo se přetvoříme v akceschopné seskupení svéprávných občanů a politiků.
Všeobecně to známo není. Kdy se Ivan s tebou odmítal bavit? Nebo co ti brání se zúčastňovat zasedání RV?

Kdo je vlastně ta partička několika veselých kumpánů?
Ivan.Bartos
Předseda strany
Příspěvky: 10141
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4177 poděkování
Dostal poděkování: 17096 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Strategie jak dál

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Naprosto běžně a pravidelně komunikuju s šéfíkama krajů. Lehkým odhadem tak 3 různí do týdne...ale to je jedno. Samozřejmě ta komunikace musí mít obsah a k něčemu vést nebo v ní něco vyřešit...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvek:
Jaroslav.Kucera
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Uživatelský avatar
rtucnik
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 52
Registrován: 29 říj 2013, 19:23
Profese: marketing manager
Bydliště: Vsetín
Dal poděkování: 42 poděkování
Dostal poděkování: 82 poděkování

Re: Strategie jak dál

Příspěvek od rtucnik »

Trošku se nám ta diskuze nad "strategií" zvrtla... konkrétně v personální přestřelky.
co takhle, kdyby vedení strany sem napsalo, jakou strategii, cíle a prostředky k jejich naplnění jsou zvoleny?
Tito uživatelé poděkovali autorovi rtucnik za příspěvek:
Ivan Sirko
Kolikrát mám vysvětlovat, že poloviny jsou obě stejné? Ale jak se tak na vás dívám, stejně to větší polovina z vás nechápe...
Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“