Stránka 1 z 4

Dopad plakatovani

Napsal: 21 říj 2013, 20:53
od Vaclav.Klecanda
Zdar, rad bych se podelil o svoji zkusenost s plakatovanim. Vecer nalepim, druhy den rano to tam neni. Pripada mi jakoby mesto (Tabor) a jeho okoli objizdelo nejake protipiratske komando.
Na toto konto by me zajimalo, jake zkusenosti mate vy, ostatni. Paklize podobne, dovolim si uvahu: nebylo by nahodou lepsi investovat penize na reklamu na internetu, v mediich misto plakatu? OFFTOPICNavic by to melo i environmentalni efekt ... :)

Re: Dopad plakatovani

Napsal: 21 říj 2013, 21:00
od Petr.Kopac
Potreba je delat od vseho kousek. Na Internet se soustredujeme uz ted ;)

Re: Dopad plakatovani

Napsal: 21 říj 2013, 21:04
od Vaclav.Malek
Já mám podobný pocit... investice do plakátů bych snížil minimálně o 50% a investoval je spíše do něčeho fyzicky stálejšího (trička, bundy, odznáčky, nálepky, čepice...).

Re: Dopad plakatovani

Napsal: 21 říj 2013, 21:19
od Ivo.Vasicek
U nás to má časový vývoj. První na začátku září lepili ČSSD (najatá firma, s jedním člověkem jsem se potkal, lepí i ODS a Hlavu vzhůru, ale i komerční plakáty), čas asi vyplýval s placením. Já lepil od poloviny září a jen vyjímečně jsem přelepil něco, většinou když tam někdo měl víc plakátů. Přede mnou to oplakátovali lidovci, ale tak nějak průběžně to lepí místní v každé vesnici, často ten "lepič" kouká na plakátovací plochu z okna (ti by to asi mohli popsat nejlíp :-).těsno začalo být na začátku října, kdy vstoupil do hry Babiš, ale pořád se při přelepení někomu aspoň něco nechalo. Potom se začal objevovat od nějaké "gerily" Okamura, ale nás to většinou zasáhlo okrajově (asi jsme jim nevadili). Na začátku týdne přišla vlna nějakého agresivního plošného výlepu Zemanovců. Většinou polepili mnoha plakáty všechno včetně místních aktuálních akcí. Nastala obnova, často to šlo celé strhat a já nebo někdo to většinou vzal šmahem a vrátil se původní stav (ušetřilo to práci všem). V pátek přišel nájezd Zelených, kteří zcela cíleně přelepovali naše plakáty. Naštěstí většinou sponkovačkou, tak to stačilo strhnout. Cíleně na nás zaútočil nějaký lepič TOpky, naštěst jen se sponkovačkou v Šardicích, a to i v případech, kdy byla kolem volná plocha. A od neděle se objevují malé plakátky A3 komunistů často napříč několik plakátů. Lepí to nějakým rychloschnoucím lepidlem, protože když jsem ráno vyjížděl a odpoledne se vracel nešel ten jejich plakát odlepit bez poškození kusu našeho.
Mám však obavu, že už to bude neefektivní, nemáme zdroje na na "obnovu".

Re: Dopad plakatovani

Napsal: 21 říj 2013, 21:25
od Roman.Kucera
Lepte dobrým lepidlem, (on)ANOvci používají sponkovečku, to jedním zkušeným grifem strhnete a vterinu. Dobře přilepený plakát nejde strhnout. Pravidelně (denně) si objíždím rajón a jednou zabrané fleky prostě obnovuju. Začíná jim docházet, že jestli chtějí, aby jejich plakáty přežily večer, nesmí je lepit přes naše.

Re: Dopad plakatovani

Napsal: 21 říj 2013, 21:56
od Michal Spacek
Já lepim na místa, kde žádný plakáty nejsou, na ty tabule se imho stejně většina lidí nekouká, pokud to není reflexní barvou a i vůči tomu začínají bejt imho lidi imunní ... lepím na kandelábry, sloupy na přechodech a podobně ... a většina mi jich přežila :)

Re: Dopad plakatovani

Napsal: 21 říj 2013, 22:14
od Zdenek.Stepanek
Sponkovačka a lepidlou rozhodně nejdou proti sobě. Někde je dobrá jedna, jinde druhá varianta. Závisí to na podkladu.

Stejně jako jsem našel strhaný nasponkovaný plakáty, tak jsme našel i strhaný přilepený. Občas mám pocit že to dělá nějakej místní jouda, zřejmě v zájmu "čistoty okolí".

U nás lepili: ano, čssd, ods, komunisti a top09. Stejně jako jsem já se snažil nepřelepovat cizý politický a aktuální komerční plakáty, tak jsem to nezaznamenal ani z opačné strany. Problém jsou spíš ty joudové co to strhávaj se slovy že politika je svinstvo nebo omladina ze zábavy.

Re: Dopad plakatovani

Napsal: 21 říj 2013, 23:48
od Adam.Skorepa
Souhlasím s Vaškem. Pro příští volby pořídíme nejméně o polovinu méně plakátů, protože po těchto volbách budeme muset tisíce kusů vyhodit do sběru.

Re: Dopad plakatovani

Napsal: 21 říj 2013, 23:59
od Pavel.Mendl
Adam Skorepa píše:Souhlasím s Vaškem. Pro příští volby pořídíme nejméně o polovinu méně plakátů, protože po těchto volbách budeme muset tisíce kusů vyhodit do sběru.
Já bych je do sběru honem neházel, mám nápad, ale stačí ho řešit až po volbách.

Re: Dopad plakatovani

Napsal: 22 říj 2013, 01:06
od Petr.Vileta
Jestli má někdo paintballovou pušku, tak si nalepit plakát někam k sobě před okno a číhat :twisted: