Lepidlo na tapety - lepší je tekuté, ale lze použít i sypké. 5l lepidla stačí cca na 100 plakátů.
Kýbl na lepidlo - lepší je oválný či obdélníkový, nejlépe s víkem. Mě se osvědčil starý kempinkový chladící kýbl. Lepidlo vydrží rozmíchané i několik dní.
Kanystr s vodou - ne všude jsou kohoutky
Klacek na rozmíchávání lepidla
Kýbl na štětku - pro převoz je třeba do něčehop hodit štětku - postačí jakýkoliv kýbl
Štětka na malování - klasická obdélníková malířská štětka
Papírové utěrky - jsou potřeba neustále
Sponkovačka a sponky - i s balíčkem sponek je to 250Kč
Sypké lepidlo je třeba při rozmíchávání neustále míchat, jinak se nadělaj hrudky. To jest cca 5l vody a do toho při míchání sypat lepidlo. Ale postupů je víc, výsledkem musí být lepidlo bez hrudek. Návod říká že se má půl hodiny počkat na rozuštění, ale není to třeba. Lepidlo stačí rozdělat na první štaci. Konzistence musí být trochu hustší, musí to mlaskat a nesmí odkapávat jako voda. Postup lepení: Namatlat podklad, lepidlem nešetřit. Přitisknout plakát a ze středu natřít do čtyř rohů a pak celý přematlat a pořádně tlačit. Plakát musí získat strukturu podkladu, jinak odpadne. Na plochách kde jsou i sponky pozor na přitlačování rukou. Zapíchnutá sponka v dlani není nic moc...
Rozhodování jestli přilepit nebo nasponkovat je třeba dělat vždy individuálně. Na některé plochy sponkovat nelze a na jiné nelze lepit. Obecně vzato je přilepený plakát trvanlivější, protože nejde jen tak servat.
Na lepení je vhodné být minimálně ve dvou. Řidič při příjezdu hlásí počet plakátů a spolujezdec co sedí vzadu už vyskakuje s potřebným počtem plakátů a s kýblem lepidla.
Při výlepu je nutné dodržovat elementární slušnost, takže nelepit přes plakáty jiných stran a přes aktuální komerční plakáty. Staré samozřejmě možno přelepit, nebo když si jiná strana vylepí 10 plakátů přes celou plochu. Není třeba se obávat výlepu ve dne, nesetkal jsem se s jediným problémem. Nemá smysl lepit na komerční plochy rengla a jiných usurpovačů veřejného prosotru, do zítra tam plakát nevydrží. Stejně tak nemá smysl lepit na plochy, kde o výlepu rozhoduje místní národní výbor nebo nějaká pochybná městská organizace. Tam se můžou objevit plakáty jen té strany, která zrovna sedí na radnici. Osvědčují se zastávky, betonové zdi a jiná místa, kde už plakáty jsou. V menších vesnicích zpravidla nebývá s plochama problém, často jich je ve vesnicích několik a volně k dispozici.