Dopad plakatovani

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Uživatelský avatar
Zdenek.Stepanek
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 3519
Registrován: 25 črc 2009, 22:46
Profese: IT Expert
Bydliště: Varnsdorf
Dal poděkování: 1481 poděkování
Dostal poděkování: 3048 poděkování

Re: Dopad plakatovani

Příspěvek od Zdenek.Stepanek »

Potřebné propriety na výjezd:
Lepidlo na tapety - lepší je tekuté, ale lze použít i sypké. 5l lepidla stačí cca na 100 plakátů.
Kýbl na lepidlo - lepší je oválný či obdélníkový, nejlépe s víkem. Mě se osvědčil starý kempinkový chladící kýbl. Lepidlo vydrží rozmíchané i několik dní.
Kanystr s vodou - ne všude jsou kohoutky :-)
Klacek na rozmíchávání lepidla
Kýbl na štětku - pro převoz je třeba do něčehop hodit štětku - postačí jakýkoliv kýbl
Štětka na malování - klasická obdélníková malířská štětka
Papírové utěrky - jsou potřeba neustále
Sponkovačka a sponky - i s balíčkem sponek je to 250Kč

Sypké lepidlo je třeba při rozmíchávání neustále míchat, jinak se nadělaj hrudky. To jest cca 5l vody a do toho při míchání sypat lepidlo. Ale postupů je víc, výsledkem musí být lepidlo bez hrudek. Návod říká že se má půl hodiny počkat na rozuštění, ale není to třeba. Lepidlo stačí rozdělat na první štaci. Konzistence musí být trochu hustší, musí to mlaskat a nesmí odkapávat jako voda. Postup lepení: Namatlat podklad, lepidlem nešetřit. Přitisknout plakát a ze středu natřít do čtyř rohů a pak celý přematlat a pořádně tlačit. Plakát musí získat strukturu podkladu, jinak odpadne. Na plochách kde jsou i sponky pozor na přitlačování rukou. Zapíchnutá sponka v dlani není nic moc...

Rozhodování jestli přilepit nebo nasponkovat je třeba dělat vždy individuálně. Na některé plochy sponkovat nelze a na jiné nelze lepit. Obecně vzato je přilepený plakát trvanlivější, protože nejde jen tak servat.

Na lepení je vhodné být minimálně ve dvou. Řidič při příjezdu hlásí počet plakátů a spolujezdec co sedí vzadu už vyskakuje s potřebným počtem plakátů a s kýblem lepidla.

Při výlepu je nutné dodržovat elementární slušnost, takže nelepit přes plakáty jiných stran a přes aktuální komerční plakáty. Staré samozřejmě možno přelepit, nebo když si jiná strana vylepí 10 plakátů přes celou plochu. Není třeba se obávat výlepu ve dne, nesetkal jsem se s jediným problémem. Nemá smysl lepit na komerční plochy rengla a jiných usurpovačů veřejného prosotru, do zítra tam plakát nevydrží. Stejně tak nemá smysl lepit na plochy, kde o výlepu rozhoduje místní národní výbor nebo nějaká pochybná městská organizace. Tam se můžou objevit plakáty jen té strany, která zrovna sedí na radnici. Osvědčují se zastávky, betonové zdi a jiná místa, kde už plakáty jsou. V menších vesnicích zpravidla nebývá s plochama problém, často jich je ve vesnicích několik a volně k dispozici.
Naposledy upravil(a) Zdenek.Stepanek dne 23 říj 2013, 00:40, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Stepanek za příspěvky (celkem 2):
Mikulas.Ferjencik, Ivan.Mikolas
Nerušit, porušuju kopírovací monopol EMI Music...

Zdeněk Štěpánek, 774 415 269
„Stát vypíše nové daně, - Čech se bude dříti na ně,
Neb mu brání mozku lenost - vidět svoji zotročenost..“
F. Gellner
Ivan.Mikolas
Člen KS Praha
Příspěvky: 478
Registrován: 22 čer 2009, 18:50
Profese: technik, ekonom
Bydliště: Praha 10
Dal poděkování: 1469 poděkování
Dostal poděkování: 662 poděkování

Re: Dopad plakatovani

Příspěvek od Ivan.Mikolas »

Nemohu editovat https://www.pirati.cz/mo/navodkampan. Tak tam někdo, kdo může, k petičnímu stolečku doplňte odkaz na používanou petici od Trinitrofenola co je tu v příloze. Je sice ušita pro pirátskou trafiku, ale použitelná je všude, když nebude lepší.
A když už vám lidé petici podepíší, nevyhazujte to prosím, ale uložte a pak někdy dopravte někomu z předsednictva ;)
Přílohy
petice_final.pdf
(57.44 KiB) Staženo 43 x
Ivan Mikoláš, http://www.mcc.cz
člen KS Praha, garant programového bodu Podnikání
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Příspěvky: 15166
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9751 poděkování
Dostal poděkování: 17930 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dopad plakatovani

Příspěvek od Roman.Kucera »

To se teda trochu lišíme. Mě stačí 5l lepidla tak na 300 plakátů, hodně záleží na štětce.
A váleček se rozhodně těžce vyplatí, stojí pade, mnohem líp to přilne, nemusíš to vůbec přetírat svrchu lepidlem (že by tady byl zakopanej pes ve spotřebě?) a nezasekneš si sponku do dlaně.
Při mým postupu rozpouštění hrudky v lepidle prostě nevzniknou.
Místo druhýho kýblu mám to víko, všechno beru jednou rukou.
Jezdím sám a stíhám :-)
Jinak cajk.
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Karel.Rada
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 708
Registrován: 12 srp 2013, 23:36
Profese: O
Dal poděkování: 1802 poděkování
Dostal poděkování: 1338 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dopad plakatovani

Příspěvek od Karel.Rada »

Zkušenosti s výlepem podobné, jako už tu zaznělo vícekrát. Jen mě mrzí, že ty naše plakáty jsou naprosto nevýrazné a na pestrobarevné desce opticky zanikají. Příště to bude chtít lepší návrhy. Myslím, že kdyby se s tím nedělaly takové tajnosti, mohlo to dopadnout lépe.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Karel.Rada za příspěvky (celkem 2):
Homo Pyratus, Marek.Necada
Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 6953
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10833 poděkování
Dostal poděkování: 11395 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dopad plakatovani

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

Doporučuji i štětku od smetáku. Perfektně se tím plakát uhladí.
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Homo Pyratus
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2394
Registrován: 09 led 2013, 12:19
Profese: Pyratství
Dal poděkování: 3022 poděkování
Dostal poděkování: 1005 poděkování

Re: Dopad plakatovani

Příspěvek od Homo Pyratus »

Zdenek Stepanek píše:
Adam Skorepa píše:Souhlasím s Vaškem. Pro příští volby pořídíme nejméně o polovinu méně plakátů, protože po těchto volbách budeme muset tisíce kusů vyhodit do sběru.
Nemyslím si. Nevím teda kolik se vyrábělo a kolik zbylo, ale letošní organizace zjišťování zájmu a následné distribuce bylo naprosto a totálně tragická. Např. já jsem při minulých volbách vylepil max 10 plakátů. Letos jsem to pojal jinak a vylebil několik set a vím, že to je účinnější než jsem si myslel. Podstatný bylo, že jsem měl pomoc z německa. V jednom se rozumě lepit nedá. Za rok nás bude zase víc, takže plakátovacích dvojic se vytvoří víc. Různé tabulky zájmu jsem vyplňovali všichni několikrát a v reálu jsem dostali něco, já třeba vůbec neměl krajského lídra atd... Příště to musíme řešit dřív a nenechat se nasrat kverulantama, kterým se něco nelíbí a ve výsledku jen zdržujou.

Reálně se dá vylepit cca 250 plakátů za den (cca 2 až 3 kusy na jedno místo). Takže příště už budu chtít 1000~1500 plakátů.

Upravil bych rojovi zapísky na stránce ve wiki, ale envím propč mi to nedovolí úpravy...

Letos se do voleb i do jejich přípravi zapojilo spousta nových lidí. To je sice na jednu stranu dobře, na druhou stranu to někteří slušně zmatlali. Příště musí být bezpodmínečně k dispozici výdejní místo s celodenní obsluhou. Příklad: Byl jsem autem v praze. Chtěl jsem materiály. Bylo mi řečeno, že letáky jsou kdesi v paneláku na jižním městě. Dále jsem věděl, že bundy jsou v čajovně. Marně jsem si myslel, že je tam vše možné i nemožné. Hledat v 7 večer cosi kdesi na jížňáku je fakt totální úlet. Nakonec jsem po určitém přemlouvání a při obligátně nasraném úsměvu Petra Holka dostal plakáty z čajovny z pražské hromádky.

Tohle se příště nesmí opakovat. Musí být místo, kam může kdokoliv téměř kdykoliv a budou mu tam vnucovány všechny možný i nemožný propagační materiály. Maj to takhle udělaný němci v těch svých kancelářích a funguje to výtěčně.

Doufám, že si tohle někdo zodpovědný přečte.
o vlastnim prostoru jsem mluvil uz na prvnim volebnim stabu?! nikdo me neposlouchal a neposlucha.-)))
Tito uživatelé poděkovali autorovi Homo Pyratus za příspěvek:
Petr.Vileta
Uživatelský avatar
Zdenek.Stepanek
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 3519
Registrován: 25 črc 2009, 22:46
Profese: IT Expert
Bydliště: Varnsdorf
Dal poděkování: 1481 poděkování
Dostal poděkování: 3048 poděkování

Re: Dopad plakatovani

Příspěvek od Zdenek.Stepanek »

Karel Rada píše:Zkušenosti s výlepem podobné, jako už tu zaznělo vícekrát. Jen mě mrzí, že ty naše plakáty jsou naprosto nevýrazné a na pestrobarevné desce opticky zanikají. Příště to bude chtít lepší návrhy. Myslím, že kdyby se s tím nedělaly takové tajnosti, mohlo to dopadnout lépe.
Jojo, tohle řikala i ségra a je to i vidět. (Mimochodem ségra marně čeká na slíbený pirátský nálepky s logem.) Socanský plakáty jsou jasně oranžová, modroptákový jsou jasně modrý, komoušský jsou červený, babišovci jsou bílý s modrým kolečkem atd... Jen ty naše jsou totálně nevýrazný. Mnohem lepší by byly ty moravský od Jardy Němce. Jasnej žlutej podklad. Konfrontací s kdu-čsl se netřeba obávat, neviděl jsem jedinej plakát a stejnak tu žlutou ve velkym nepoužívaj.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Stepanek za příspěvek:
Marek.Necada
Nerušit, porušuju kopírovací monopol EMI Music...

Zdeněk Štěpánek, 774 415 269
„Stát vypíše nové daně, - Čech se bude dříti na ně,
Neb mu brání mozku lenost - vidět svoji zotročenost..“
F. Gellner
Homo Pyratus
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2394
Registrován: 09 led 2013, 12:19
Profese: Pyratství
Dal poděkování: 3022 poděkování
Dostal poděkování: 1005 poděkování

Re: Dopad plakatovani

Příspěvek od Homo Pyratus »

jj daleko zajimavejsi jsou i ty lonsky plakaty s odpovedi a b p.-)
Uživatelský avatar
Vaclav.Klecanda
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 587
Registrován: 17 říj 2012, 15:11
Profese: programator
Bydliště: Tabor
Dal poděkování: 243 poděkování
Dostal poděkování: 788 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dopad plakatovani

Příspěvek od Vaclav.Klecanda »

Zalozil jsem toto vlakno proto, abych se dozvedel, zda je lepsi vynalozit 1kc na plakat, ktery nekde visi, mozna ho nekdo rozezna v zaplave tech ostatnich a mozna i vydrzi viset v radu hodin. Pak ho nekdo taky musi lepit, pouzivat lepidlo, vlastni cas + a to hlavne: benzin.
vs.
Nebo 1 Kc na presne a efektivne mirenou reklamu na internetu.

Ono mi totiz prijde, ze plakatovani je zbrani starych struktur, kterym se my smejeme. Aspon tak to citim ja.
Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 6953
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10833 poděkování
Dostal poděkování: 11395 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dopad plakatovani

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

Já mám zase zpětnou vazbu, že naše plakáty nejsou "cirkusácké" a působí věrohodněji.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvky (celkem 2):
Homo Pyratus, Ondrej.Profant
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Zamčeno

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“