Dopad plakatovani
Moderátor: Odbor - administrativni
Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
- Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
- Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
- Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
- Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
- Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
-
Fajx
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 35
- Registrován: 26 srp 2013, 11:51
- Profese: Obráběč kovů
- Dal poděkování: 88 poděkování
- Dostal poděkování: 53 poděkování
Re: Dopad plakatovani
To co sem lepil kolem ve vesnicich je tam stale ale ve městech pokud to není zaplacený tak to je přes noc fuč.. A ostatní strany sou docela tolerantní a nepřelepovali nás teda kromě zemanovcu. Ty to vzali agresivně a přelepily každej plakat a najebali tam toho mraky tak sem to napravil
jinak myslim že tady na vysočiné to docela funguje ty plakáty 
-
Homo Pyratus
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 2394
- Registrován: 09 led 2013, 12:19
- Profese: Pyratství
- Dal poděkování: 3022 poděkování
- Dostal poděkování: 1005 poděkování
Re: Dopad plakatovani
spoluprace s nahou rybou pres Ivanka a holkou pro vsechno Mikulasem byla a je dost divna.-)
v praze jsem plakatoval a na Karlove namesti vydrzelo do druhyho dne vsechno a to jsem to pridelal i na lampu u vchodu do metra.-)
v praze jsem plakatoval a na Karlove namesti vydrzelo do druhyho dne vsechno a to jsem to pridelal i na lampu u vchodu do metra.-)
Naposledy upravil(a) Homo Pyratus dne 22 říj 2013, 08:35, celkem upraveno 1 x.
- Roman.Kucera
- Příspěvky: 15166
- Registrován: 14 zář 2010, 10:04
- Profese: IT
- Bydliště: Praha, Letná
- Dal poděkování: 9751 poděkování
- Dostal poděkování: 17930 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Dopad plakatovani
Co se týče souboje lepidlo vs sponkovačka, taxpokovačka je rychlejší, ale hodně záleží na zkušenosti a vybavení. Mám letos lepší štětku, menší než loni, hustou, délka ostnů asi 10 cm, plochou, šířka taktéž 10cm. Je to akorát na jedno namočení, že se opatlá plocha jednoho plakátu.
K tomu mám váleček asi 20 cm, kterým plakát nakonec přitlačím silou nasucho k podkladu, pohybem od středu ke krajům, Pěkně se vyrovná a okraje dokonale přilnou k podkladu tak, že pak nejdou strhnout, nehet tam nestrčíte.
Lepidlo mám v tom 15 litrovém "kýbli" s uchem, co se v něm prodává barva na zdi, ale není tam plno, maximálně 5 litrů. To pak stačí víko jen přikrýt a nezacvakávat, v autě se to při jízdě nevyšplíchá. Štětku a válečk mám položenou na tom víku. Celé je to v kufru a mám tam i plakáty podle druhů ve štosech.
Vidím plochu, zastavím, otevřu kufr. Vemu za ucho ten kýbl (i s válečkem a štětkou) jednou rukou, do druhé vemu plakát nebo dva. Kýbl položím na zem u plochy, víko odložím vedle ka nějaký pokud možno čistý kus země.
Smočím štětku, patlám plochu v rozměru A2, okraje trochu přetáhnu. Pak dám a zaválcuju plakát - to celé trvá tak 10 vteřin. Pak eventuálně druhý a třetí. Za minutu odjíždím, pokud jde hladce vše.
Nejvíc zdržuje výběr vhodného místa na ploše, kam to prdnout, někdy zdrží to, že vylepšuju podklad. Strhávám čnící sponky a připínáčky, popřípadě plepuju spodní vstvy, aby to nešlo dolů celé.
Jednou jsme jezdili ve dvojici se Standou, který měl sponkovačku a na místě jsme se rozhodovali, kterou technologii použít. To bylo nejlepší, ale zas spotřeba dvou lidí. Kdybych měl sponkovačku já, používal bych ji, ale přednost bych dával lepení.
K tomu mám váleček asi 20 cm, kterým plakát nakonec přitlačím silou nasucho k podkladu, pohybem od středu ke krajům, Pěkně se vyrovná a okraje dokonale přilnou k podkladu tak, že pak nejdou strhnout, nehet tam nestrčíte.
Lepidlo mám v tom 15 litrovém "kýbli" s uchem, co se v něm prodává barva na zdi, ale není tam plno, maximálně 5 litrů. To pak stačí víko jen přikrýt a nezacvakávat, v autě se to při jízdě nevyšplíchá. Štětku a válečk mám položenou na tom víku. Celé je to v kufru a mám tam i plakáty podle druhů ve štosech.
Vidím plochu, zastavím, otevřu kufr. Vemu za ucho ten kýbl (i s válečkem a štětkou) jednou rukou, do druhé vemu plakát nebo dva. Kýbl položím na zem u plochy, víko odložím vedle ka nějaký pokud možno čistý kus země.
Smočím štětku, patlám plochu v rozměru A2, okraje trochu přetáhnu. Pak dám a zaválcuju plakát - to celé trvá tak 10 vteřin. Pak eventuálně druhý a třetí. Za minutu odjíždím, pokud jde hladce vše.
Nejvíc zdržuje výběr vhodného místa na ploše, kam to prdnout, někdy zdrží to, že vylepšuju podklad. Strhávám čnící sponky a připínáčky, popřípadě plepuju spodní vstvy, aby to nešlo dolů celé.
Jednou jsme jezdili ve dvojici se Standou, který měl sponkovačku a na místě jsme se rozhodovali, kterou technologii použít. To bylo nejlepší, ale zas spotřeba dvou lidí. Kdybych měl sponkovačku já, používal bych ji, ale přednost bych dával lepení.
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
-
Homo Pyratus
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 2394
- Registrován: 09 led 2013, 12:19
- Profese: Pyratství
- Dal poděkování: 3022 poděkování
- Dostal poděkování: 1005 poděkování
Re: Dopad plakatovani
vylep pomoci kartonu od nemcu mi prijde nejlepsi.-))) cca ve dvouch neni problem vylepit i 100-200ks.-)
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Homo Pyratus za příspěvek:
- Janek.Wagner
- trinitrofenol
- Příspěvky: 2090
- Registrován: 04 úno 2012, 17:01
- Profese: chemik
- Bydliště: Praha 20
- Dal poděkování: 1344 poděkování
- Dostal poděkování: 3558 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Dopad plakatovani
Doplň pls sem: http://www.pirati.cz/mo/navodkampanRoman Kucera píše:Co se týče souboje lepidlo vs sponkovačka, taxpokovačka je rychlejší, ale hodně záleží na zkušenosti a vybavení. Mám letos lepší štětku, menší než loni, hustou, délka ostnů asi 10 cm, plochou, šířka taktéž 10cm. Je to akorát na jedno namočení, že se opatlá plocha jednoho plakátu.
K tomu mám váleček asi 20 cm, kterým plakát nakonec přitlačím silou nasucho k podkladu, pohybem od středu ke krajům, Pěkně se vyrovná a okraje dokonale přilnou k podkladu tak, že pak nejdou strhnout, nehet tam nestrčíte.
Lepidlo mám v tom 15 litrovém "kýbli" s uchem, co se v něm prodává barva na zdi, ale není tam plno, maximálně 5 litrů. To pak stačí víko jen přikrýt a nezacvakávat, v autě se to při jízdě nevyšplíchá. Štětku a válečk mám položenou na tom víku. Celé je to v kufru a mám tam i plakáty podle druhů ve štosech.
Vidím plochu, zastavím, otevřu kufr. Vemu za ucho ten kýbl (i s válečkem a štětkou) jednou rukou, do druhé vemu plakát nebo dva. Kýbl položím na zem u plochy, víko odložím vedle ka nějaký pokud možno čistý kus země.
Smočím štětku, patlám plochu v rozměru A2, okraje trochu přetáhnu. Pak dám a zaválcuju plakát - to celé trvá tak 10 vteřin. Pak eventuálně druhý a třetí. Za minutu odjíždím, pokud jde hladce vše.
Nejvíc zdržuje výběr vhodného místa na ploše, kam to prdnout, někdy zdrží to, že vylepšuju podklad. Strhávám čnící sponky a připínáčky, popřípadě plepuju spodní vstvy, aby to nešlo dolů celé.
Jednou jsme jezdili ve dvojici se Standou, který měl sponkovačku a na místě jsme se rozhodovali, kterou technologii použít. To bylo nejlepší, ale zas spotřeba dvou lidí. Kdybych měl sponkovačku já, používal bych ji, ale přednost bych dával lepení.
SMRT MODERACI
Free your hate.
6nula7 547 3nula9
Free your hate.
6nula7 547 3nula9
- Roman.Kucera
- Příspěvky: 15166
- Registrován: 14 zář 2010, 10:04
- Profese: IT
- Bydliště: Praha, Letná
- Dal poděkování: 9751 poděkování
- Dostal poděkování: 17930 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Dopad plakatovani
Doplnil jsem to. A nejen o lepidle 
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvek:
- trinitrofenol
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
- Ondrej.Profant
- Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
- Příspěvky: 7898
- Registrován: 22 dub 2009, 23:55
- Profese: Poslanec
- Bydliště: Praha 8
- Dal poděkování: 14563 poděkování
- Dostal poděkování: 8177 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Dopad plakatovani
Již v 90. letech to bylo tak, že se v noci o palkáty bojovalo (konkrétně ODS vs ČSSD).
My jsme třeba v komunálkách jezdili skoro každou noc na hlídky a opravy. Ale to je menší oblast a v poměru nás bylo víc.
My jsme třeba v komunálkách jezdili skoro každou noc na hlídky a opravy. Ale to je menší oblast a v poměru nás bylo víc.
profant.eu
vedoucí resortních týmů Informatika a Místní rozvoj
- Marek.Necada
- Zahraniční odbor
- Příspěvky: 3342
- Registrován: 05 lis 2009, 22:44
- Profese: silozpytec
- Bydliště: Helsinki
- Dal poděkování: 9333 poděkování
- Dostal poděkování: 6540 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Dopad plakatovani
U nás v malých obcích na Vysočině evidentně lepí ostatní v neděli. Takže lepím v pondělí. Zpravidla na plakáty ODS.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Necada za příspěvky (celkem 3):
- Homo Pyratus, Petr.Vileta, Jaroslav.Nemec
Místopředseda finských Pirátů
Долой царя!
Долой царя!
- Zdenek.Stepanek
- Člen KS Ústecký kraj
- Příspěvky: 3519
- Registrován: 25 črc 2009, 22:46
- Profese: IT Expert
- Bydliště: Varnsdorf
- Dal poděkování: 1481 poděkování
- Dostal poděkování: 3048 poděkování
Re: Dopad plakatovani
Nemyslím si. Nevím teda kolik se vyrábělo a kolik zbylo, ale letošní organizace zjišťování zájmu a následné distribuce bylo naprosto a totálně tragická. Např. já jsem při minulých volbách vylepil max 10 plakátů. Letos jsem to pojal jinak a vylebil několik set a vím, že to je účinnější než jsem si myslel. Podstatný bylo, že jsem měl pomoc z německa. V jednom se rozumě lepit nedá. Za rok nás bude zase víc, takže plakátovacích dvojic se vytvoří víc. Různé tabulky zájmu jsem vyplňovali všichni několikrát a v reálu jsem dostali něco, já třeba vůbec neměl krajského lídra atd... Příště to musíme řešit dřív a nenechat se nasrat kverulantama, kterým se něco nelíbí a ve výsledku jen zdržujou.Adam Skorepa píše:Souhlasím s Vaškem. Pro příští volby pořídíme nejméně o polovinu méně plakátů, protože po těchto volbách budeme muset tisíce kusů vyhodit do sběru.
Reálně se dá vylepit cca 250 plakátů za den (cca 2 až 3 kusy na jedno místo). Takže příště už budu chtít 1000~1500 plakátů.
Upravil bych rojovi zapísky na stránce ve wiki, ale envím propč mi to nedovolí úpravy...
Letos se do voleb i do jejich přípravi zapojilo spousta nových lidí. To je sice na jednu stranu dobře, na druhou stranu to někteří slušně zmatlali. Příště musí být bezpodmínečně k dispozici výdejní místo s celodenní obsluhou. Příklad: Byl jsem autem v praze. Chtěl jsem materiály. Bylo mi řečeno, že letáky jsou kdesi v paneláku na jižním městě. Dále jsem věděl, že bundy jsou v čajovně. Marně jsem si myslel, že je tam vše možné i nemožné. Hledat v 7 večer cosi kdesi na jížňáku je fakt totální úlet. Nakonec jsem po určitém přemlouvání a při obligátně nasraném úsměvu Petra Holka dostal plakáty z čajovny z pražské hromádky.
Tohle se příště nesmí opakovat. Musí být místo, kam může kdokoliv téměř kdykoliv a budou mu tam vnucovány všechny možný i nemožný propagační materiály. Maj to takhle udělaný němci v těch svých kancelářích a funguje to výtěčně.
Doufám, že si tohle někdo zodpovědný přečte.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Stepanek za příspěvky (celkem 3):
- Mikulas.Ferjencik, Homo Pyratus, Jakub
Nerušit, porušuju kopírovací monopol EMI Music...
Zdeněk Štěpánek, 774 415 269
„Stát vypíše nové daně, - Čech se bude dříti na ně,
Neb mu brání mozku lenost - vidět svoji zotročenost..“ F. Gellner
Zdeněk Štěpánek, 774 415 269
„Stát vypíše nové daně, - Čech se bude dříti na ně,
Neb mu brání mozku lenost - vidět svoji zotročenost..“ F. Gellner
- Roman.Kucera
- Příspěvky: 15166
- Registrován: 14 zář 2010, 10:04
- Profese: IT
- Bydliště: Praha, Letná
- Dal poděkování: 9751 poděkování
- Dostal poděkování: 17930 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Dopad plakatovani
Zdenku, co chceš upravit? postni to sem, třeba to pude.
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!