Předseda ve volební debatě 14.10.
Moderátor: Odbor - administrativni
Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
- Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
- Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
- Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
- Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
- Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
-
Petr.Bajgar
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 7455
- Registrován: 22 čer 2009, 21:57
- Profese: ,
- Bydliště: Chrudim, K Ploché dráze 494
- Dal poděkování: 6882 poděkování
- Dostal poděkování: 3620 poděkování
Re: Předseda ve volební debatě 14.10.
Za dnešní propagování v Olomouci jsem potkal několik lidí, kteří se s potěšením vyjadřovali o včerejším výkonu Ivánka v TV a to ať už u DD tak i v následném pořadu. Toto jako zpětná vazba jak pozorně vnímají naši spoluobčané naši stranu. Zaznamenal jsem mnohem větší procento našich sympatizantů než 5% a naše letáčky si bralo minimálně 50% oslovených.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Bajgar za příspěvky (celkem 16):
- Martin.Shanil, Michal Spacek, Ondrej_Marek, Ivo.Vasicek, Jan.Kohler, pavel.k, Martin.Kucera, Zdenek.Stepanek, Pavel.Moravec, Roman.Kucera, Petr.Vileta, Filip.Krska, Vit.Konecny, Fajx, Tomas.Klapka, Vojtech.Pikal
- Vaclav.Malek
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 8117
- Registrován: 12 čer 2009, 01:32
- Profese: filozof času, meta-politik
- Dal poděkování: 4877 poděkování
- Dostal poděkování: 8527 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Předseda ve volební debatě 14.10.
kdo to byl? přiznejte se
Ano |anonym|: Poslouchal jsem včera šéfa piratské strany
je to člověk mimořádného IQ, erudice a vynikající retorik.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Malek za příspěvky (celkem 2):
- Michal Spacek, Petr.Vileta
- Jan.Kohler
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 888
- Registrován: 25 kvě 2010, 15:51
- Profese: OSVČ
- Bydliště: Jablonec nad Nisou
- Dal poděkování: 697 poděkování
- Dostal poděkování: 521 poděkování
Re: Předseda ve volební debatě 14.10.
Jak v debatě 14.10. tak i včera se TOP09 oháněla transparentním účtem, ale nijak se tam jasně nepoukazovalo na to že je to jen volební transparentní účet kde jsou vidět převody mezi účty TOP09, takže by to klidně mohla být alibistická transparentnost.
Dokonce včera někdo zmínil v debatě, že je potřeba mít volební účet oddělený od ostatních. To je věc názoru, ale transparentní by měly být všechny podle nás že.
Jinak 14.10. Ivan standardně klasicky v pohodě...... potřebujeme více Ivanů.
Při volebním výjezdu minulou sobotu jsme také potkali minimálně 2 spíše postarší pány (pravděpodobně důchodce), kteří Ivana nejen znali, ale si ho i lehce chválili, že je srozumitelný, tzv. rétorika bez omáčky.

Dokonce včera někdo zmínil v debatě, že je potřeba mít volební účet oddělený od ostatních. To je věc názoru, ale transparentní by měly být všechny podle nás že.
Jinak 14.10. Ivan standardně klasicky v pohodě...... potřebujeme více Ivanů.
Při volebním výjezdu minulou sobotu jsme také potkali minimálně 2 spíše postarší pány (pravděpodobně důchodce), kteří Ivana nejen znali, ale si ho i lehce chválili, že je srozumitelný, tzv. rétorika bez omáčky.

- Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Kohler za příspěvky (celkem 3):
- Michal Spacek, Petr.Vileta, Filip.Krska
| Jan Köhler | E-mail: jan.kohler@pirati.cz | +420 775 579 686 | Jablonec nan Nisou |
| 3D tiskárna | Řezací ploter na reklamy, samolepky, šablony a nažehlovačky | DTP/grafika |
| Lepená reklama na padákové kluzáky |
| 3D tiskárna | Řezací ploter na reklamy, samolepky, šablony a nažehlovačky | DTP/grafika |
| Lepená reklama na padákové kluzáky |
- Michal Spacek
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 100
- Registrován: 24 kvě 2013, 17:00
- Profese: Veterinární sestřičk
- Dal poděkování: 238 poděkování
- Dostal poděkování: 112 poděkování
Re: Předseda ve volební debatě 14.10.
Ono nejde jenom o to mít transparentní účet, ale především účetnictví ... a to tedy transparentní topáci určitě nemají.Jan Kohler píše:Jak v debatě 14.10. tak i včera se TOP09 oháněla transparentním účtem, ale nijak se tam jasně nepoukazovalo na to že je to jen volební transparentní účet kde jsou vidět převody mezi účty TOP09, takže by to klidně mohla být alibistická transparentnost.
Dokonce včera někdo zmínil v debatě, že je potřeba mít volební účet oddělený od ostatních. To je věc názoru, ale transparentní by měly být všechny podle nás že.
Jinak 14.10. Ivan standardně klasicky v pohodě...... potřebujeme více Ivanů.
Při volebním výjezdu minulou sobotu jsme také potkali minimálně 2 spíše postarší pány (pravděpodobně důchodce), kteří Ivana nejen znali, ale si ho i lehce chválili, že je srozumitelný, tzv. rétorika bez omáčky.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal Spacek za příspěvek:
- Pavel.Moravec
PEACE 
- Pavel.Moravec
- Člen KS Jihomoravský kraj
- Příspěvky: 2749
- Registrován: 27 dub 2011, 17:25
- Profese: IT
- Bydliště: Brno Bystrc
- Dal poděkování: 12367 poděkování
- Dostal poděkování: 5854 poděkování
Re: Předseda ve volební debatě 14.10.
Debatu jsem bohužel neviděl, tak jen zprostředkovaně z ohlasů palec nahoru. Vyjít dle komentátorů jako nejlepší z hostů toho pořadu, to hovoří za vše.
Mám jen jednu připomínku: Ivan zmínil výši nepodmíněného příjmu jako (orientačně?) 10tisíc Kč. Přitom takovou částku považuji za celkem nereálnou a hlavně zbytečně vysokou (za kolik dokáže jedinec vyžít? kolik je životní minimum? ..). A i třeba v anketách zde na fóru (otázkou je jak reprezentativních) vyšlo, že by Piráti byli pro částku 4, max. 6 tisíc Kč. Navíc, i k takové částce by se došlo spíše postupným zaváděním VZP/NZP. Proto vidím tu prohlášenou částku jako nadnesenou (ale beru že Ivan nemůže vědět vše a částku třeba zná z té evropské iniciativy).
Mám jen jednu připomínku: Ivan zmínil výši nepodmíněného příjmu jako (orientačně?) 10tisíc Kč. Přitom takovou částku považuji za celkem nereálnou a hlavně zbytečně vysokou (za kolik dokáže jedinec vyžít? kolik je životní minimum? ..). A i třeba v anketách zde na fóru (otázkou je jak reprezentativních) vyšlo, že by Piráti byli pro částku 4, max. 6 tisíc Kč. Navíc, i k takové částce by se došlo spíše postupným zaváděním VZP/NZP. Proto vidím tu prohlášenou částku jako nadnesenou (ale beru že Ivan nemůže vědět vše a částku třeba zná z té evropské iniciativy).
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Moravec za příspěvek:
- Filip.Krska
- Jan.Kohler
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 888
- Registrován: 25 kvě 2010, 15:51
- Profese: OSVČ
- Bydliště: Jablonec nad Nisou
- Dal poděkování: 697 poděkování
- Dostal poděkování: 521 poděkování
Re: Předseda ve volební debatě 14.10.
Pavel Moravec píše:Debatu jsem bohužel neviděl, tak jen zprostředkovaně z ohlasů palec nahoru. Vyjít dle komentátorů jako nejlepší z hostů toho pořadu, to hovoří za vše.![]()
Mám jen jednu připomínku: Ivan zmínil výši nepodmíněného příjmu jako (orientačně?) 10tisíc Kč. Přitom takovou částku považuji za celkem nereálnou a hlavně zbytečně vysokou (za kolik dokáže jedinec vyžít? kolik je životní minimum? ..). A i třeba v anketách zde na fóru (otázkou je jak reprezentativních) vyšlo, že by Piráti byli pro částku 4, max. 6 tisíc Kč. Navíc, i k takové částce by se došlo spíše postupným zaváděním VZP/NZP. Proto vidím tu prohlášenou částku jako nadnesenou (ale beru že Ivan nemůže vědět vše a částku třeba zná z té evropské iniciativy).

| Jan Köhler | E-mail: jan.kohler@pirati.cz | +420 775 579 686 | Jablonec nan Nisou |
| 3D tiskárna | Řezací ploter na reklamy, samolepky, šablony a nažehlovačky | DTP/grafika |
| Lepená reklama na padákové kluzáky |
| 3D tiskárna | Řezací ploter na reklamy, samolepky, šablony a nažehlovačky | DTP/grafika |
| Lepená reklama na padákové kluzáky |
- next_ghost
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 3239
- Registrován: 21 dub 2009, 18:03
- Profese: programátor
- Dal poděkování: 1433 poděkování
- Dostal poděkování: 5131 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Předseda ve volební debatě 14.10.
Jenom pár základních připomínek za mě jako odpůrce nepodmíněného příjmu:Pavel Moravec píše:Mám jen jednu připomínku: Ivan zmínil výši nepodmíněného příjmu jako (orientačně?) 10tisíc Kč. Přitom takovou částku považuji za celkem nereálnou a hlavně zbytečně vysokou (za kolik dokáže jedinec vyžít? kolik je životní minimum? ..).
1) Na 10k měsíčně by padnul celý současný státní rozpočet. 10k * 10 milionů lidí * 12 měsíců = 1,2 bilionu.
2) Tržní mechanizmy by z té částky hodně rychle udělaly bezvýznamné kapesné, za pár let by tahle částka měla hodnotu maximálně dnešní tisícovky. Navíc by ta inflace dost zamávala s celou vnitrostátní ekonomikou.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi next_ghost za příspěvky (celkem 3):
- Filip.Krska, Petr.Vileta, Jan.Korbel
Chceš, aby organizace fungovala? Komunikuj!
Česká pirátská strana: Neškodná.
Otisk PGP klíče: B5E9 147C A94C 9B75 6817 9CA4 43D0 B4CF 1CDE 2360 (nový klíč od listopadu 2016)
Česká pirátská strana: Neškodná.
Otisk PGP klíče: B5E9 147C A94C 9B75 6817 9CA4 43D0 B4CF 1CDE 2360 (nový klíč od listopadu 2016)
- Karel.Fuzik
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 3202
- Registrován: 27 čer 2009, 18:53
- Profese: Kolotočář
- Dal poděkování: 1441 poděkování
- Dostal poděkování: 1519 poděkování
Re: Předseda ve volební debatě 14.10.
1. VZP 10k je samozřemě celý rozpočet a je to nesmysl. Nicméně jsem to v podání Ivana pochopil jako nějaký ideový nástřel. Jak jsi to tedy myslel, Ivanku?
2. Jinak se mi to líbilo.
3. Reakci jsem zaznamenal jednu negativní, desítky pozitivních a členové ODS chmurně mlčí (tedy pochvala).
PS: Zaslechll jsem hlášku, že 14.10 byl v ČT "Pirate Day" a že jsme si ho určitě zaplatili
2. Jinak se mi to líbilo.
3. Reakci jsem zaznamenal jednu negativní, desítky pozitivních a členové ODS chmurně mlčí (tedy pochvala).
PS: Zaslechll jsem hlášku, že 14.10 byl v ČT "Pirate Day" a že jsme si ho určitě zaplatili
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Karel.Fuzik za příspěvky (celkem 6):
- Pavel.Moravec, Dalibor.Zahora, Filip.Krska, Petr.Vileta, Petr.Bajgar, Vit.Konecny
- Libor.Spacek
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 2222
- Registrován: 16 říj 2012, 09:30
- Dal poděkování: 2636 poděkování
- Dostal poděkování: 4247 poděkování
Re: Předseda ve volební debatě 14.10.
Ten Pirátský den byl hezký, ale teď je potřeba na něj navázat a pokračovat. 
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Libor.Spacek za příspěvky (celkem 3):
- Ivo.Vasicek, Karel.Fuzik, Petr.Bajgar
Senilní dědouch a troll.