Stránka 8 z 17

Re: Vyškrtnutí Boodina z kandidátky - nedostatek působnosti

Napsal: 16 zář 2013, 00:28
od Libor.Spacek
Vaclav Malek píše:Není? A co jiného by to bylo? Když všechen lid (CF) rozhoduje bez zástupců?
Dosud jsem ještě nikdy neviděl CF rozhodovat "bez zástupců". Vždycky se tam naveze na poslední chvíli Jakoubek všechno překontrolovat a přepsat. Třeba to tak má být, ale nemůžeš to zároveň kategoricky vyzdvihovat jako příklad rozhodování se bez zástupců.

Re: Vyškrtnutí Boodina z kandidátky - nedostatek působnosti

Napsal: 16 zář 2013, 00:30
od Frantisek.Navrkal
Libor Spacek píše:
Vaclav Malek píše:Není? A co jiného by to bylo? Když všechen lid (CF) rozhoduje bez zástupců?
Dosud jsem ještě nikdy neviděl CF rozhodovat "bez zástupců". Vždycky se tam naveze na poslední chvíli Jakoubek všechno překontrolovat a přepsat. Třeba to tak má být, ale nemůžeš to zároveň kategoricky vyzdvihovat jako příklad rozhodování se bez zástupců.
Jakoubek nemá při jednání CF žádné zvláštní výsady. Takže o čem to mluvíš? 8-)

Re: Vyškrtnutí Boodina z kandidátky - nedostatek působnosti

Napsal: 16 zář 2013, 00:32
od Roman.Kucera
Ivan Sirko píše:Václave, zapomněl si napsat přímá demokracie ve tvěm pojatí, že :)

Jinak citát z Wiki:
Přímá demokracie označuje demokratickou formu vlády, ve které je vůle lidu přímo přenášena do procesu politického rozhodování. V přímé závislosti na systémovém modelu užití může v praxi zahrnout prvky, jako jsou: přímé tvoření zákonů lidem, losování do státních úřadů, přímou volbu, referenda, odvolatelnost úředníků a politiků či konečnou kontrolu politického rozhodování. Dvě hlavní formy přímé demokracie jsou participativní demokracie a deliberativní demokracie.
Ivane, možná máš problémy s češtinou, tak ti to vyjmu zvlášt z toho, cos sem poslal:
odvolatelnost úředníků a politiků či konečnou kontrolu politického rozhodování.
Přesně tohle děláme a ty se vztekáš :-)

Re: Vyškrtnutí Boodina z kandidátky - nedostatek působnosti

Napsal: 16 zář 2013, 00:33
od Vaclav.Malek
Ivan Sirko píše:
Vaclav Malek píše: zákon... osobně mi to přijde jako blbost... dal bych jen jednu na celou ČR :)
Já zase myslím, že jé blbost podřadit se zavedeným pravidlům a ne hledat něco nového, například rotace volených zástupců na základě nějakého indexu užitečností, nebo popularity, úspěšností atd. :)
Vaclav Malek píše: A co jiného by to bylo? Když všechen lid (CF) rozhoduje bez zástupců?
Přečti aspoň formulace na Wiki. Když máš RV a RP jé to zastupitelská demokracie,
(reprezentativní, nepřímá) - lid vykonává státní moc prostřednictvím lidem volených zástupců a orgánů (parlamentu, přímo voleného prezidenta …).
Viz: http://cs.wikipedia.org/wiki/Zastupitel ... demokracie

Říkám že jé to neskutečny slepenec a problémy budou jen narůstat a to v geometrické progresi :)
Ano... můžeme se vykašlat na podřizování se zavedeným pravidlům... třeba bychom mohli udělat to, že každého kandidáta volí CF... ale nevím jak by to dopadlo časově a hlavně o to vědět koho kdo volí... můžeme třeba příště udělat, že všichni kandidáti budou video/audio online několikrát denně a představovat se ... uff :)

Ano, máš pravdu ... spojíme-li A) i B) tak máme zastupitelskou, spolu však i s prvky přímé demokracie, ale v konečném důsledku máme přímou demokracii jako nejvyšší autoritu.
Jako neskutečný slepenec mi to nepřijde... naopak se mi to líbí. Mým ideálem je přímá demokracie v pojetí některých anarchistů 18. a 19. století (ty myšlenky stejně sahají daleko do Řecka apod.), ale upřímně si nemyslím, že to je dnes reálné ani v tak uzavřené skupině jako jsou Piráti. Tohle co zde máme mi přijde jako dobrý kompromis.... ještě by se dal trochu upravit, ale nedokážu si to v momentálních podmínkách představit bez těch zastupitelských částí.

Re: Vyškrtnutí Boodina z kandidátky - nedostatek působnosti

Napsal: 16 zář 2013, 00:33
od Vaclav.Malek
Libor Spacek píše:
Vaclav Malek píše:Není? A co jiného by to bylo? Když všechen lid (CF) rozhoduje bez zástupců?
Dosud jsem ještě nikdy neviděl CF rozhodovat "bez zástupců". Vždycky se tam naveze na poslední chvíli Jakoubek všechno překontrolovat a přepsat. Třeba to tak má být, ale nemůžeš to zároveň kategoricky vyzdvihovat jako příklad rozhodování se bez zástupců.
Co prosím? Nějak tě nechápu... on tam Jakub snad všechny vždycky zmlátí, že nemohou rozhodovat? :)

Re: Vyškrtnutí Boodina z kandidátky - nedostatek působnosti

Napsal: 16 zář 2013, 00:36
od Roman.Kucera
Myslím, že dnes naše debata poskočila na intelektuálně mnohem vyšší level.

Re: Vyškrtnutí Boodina z kandidátky - nedostatek působnosti

Napsal: 16 zář 2013, 00:36
od Libor.Spacek
Frantisek Navrkal píše: Jakoubek nemá při jednání CF žádné zvláštní výsady. Takže o čem to mluvíš? 8-)
Jsem rád, že jsi si tam hodil toho slepce. Protože jestli ti to musím dokumentovat (a mohl bych) tak musíš být slepý.

Re: Vyškrtnutí Boodina z kandidátky - nedostatek působnosti

Napsal: 16 zář 2013, 00:37
od Roman.Kucera
ANO!

Re: Vyškrtnutí Boodina z kandidátky - nedostatek působnosti

Napsal: 16 zář 2013, 00:44
od Ivan Sirko
Frantisek Navrkal píše: Jakoubek nemá při jednání CF žádné zvláštní výsady. Takže o čem to mluvíš? 8-)
Nevím o čem kdo mluví, ale já by řekl že jste v hlubokém spánku.......... :)

No nic, ono to jedno přijde to probuzení, nemá to cenu přetahovat když předem v hlavě mate obsazeno. Já jdu spat, ráno jdu na Forum 2000 a škoda že ani jeden pirát tam nedorazí, možná by něco přiučili o "demokracií" ;)

Na Romana nereagují, jé teď jako názorový ekvilibrista a k tomu ještě i rasista: nezapomíná popíchnout cizince z neznalostí jazyka a tak, není to intelektuálně vyšší level, to snad vidí i slepec :)

Re: Vyškrtnutí Boodina z kandidátky - nedostatek působnosti

Napsal: 16 zář 2013, 00:46
od Frantisek.Navrkal
Hele, hoší - já jsem pro. Vymysleme lepší systém. Můžete k tomu někdo založit tuhlenc vlákno. Sepište návrh změny stanov nebo aspoň nějakej nástin a důvody.