Stránka 7 z 17

Re: Vyškrtnutí Boodina z kandidátky - nedostatek působnosti

Napsal: 15 zář 2013, 23:48
od Frantisek.Navrkal
Navíc rozhodnutí RV je přezkoumatelné a zvratitelné CF. Odhadoval bych, že takový podnět vůči CF (ať už rozhodne RV tak či onak) asi vznikne :D

Takže přímá demokracie je u Pirátů realitou, Ivane.

Re: Vyškrtnutí Boodina z kandidátky - nedostatek působnosti

Napsal: 15 zář 2013, 23:53
od Vaclav.Malek
právě... máš něco čemu se říká přímá demokracie, ale ve skutečnosti je to označení pro několik dílčích mechanismů.

takže to že máme celostátní orgán, který schvaluje kandidátky ještě neznamená, že neaplikujeme přímou demokracii.

poznámka: Zde se také jasně projevuje největší nedostatek demokracie (a to nemyslím jen přímé) a to časová náročnost... :? Snad časem pomůže technologie... nějaké věci se v tomhle řeší...

Re: Vyškrtnutí Boodina z kandidátky - nedostatek působnosti

Napsal: 15 zář 2013, 23:56
od Libor.Spacek
Já bych dal přednost modelu, kde RV má pouze celostátně volené zástupce a zabývá se výlučně celostátními záležitostmi a kraje zase mají opravdovou autonomitu v záležitostech kraje.
To se mi prostě zdá čistčí a efektivnější řešení nežli současný guláš, kde RV zasahuje do záležitostí krajů a kraje jsou proto pořád nuceny, často bez opravdového zájmu s výjimkou sebeobrany, udržovat si silnou reprezentaci v RV.

Re: Vyškrtnutí Boodina z kandidátky - nedostatek působnosti

Napsal: 15 zář 2013, 23:57
od Vaclav.Malek
Libor Spacek píše:Já bych dal přednost modelu, kde RV má pouze celostátně volené zástupce a zabývá se výlučně celostátními záležitostmi a kraje zase mají opravdovou autonomitu v záležitostech kraje.
To se mi prostě zdá čistčí a efektivnější řešení nežli současný guláš, kde RV zasahuje do záležitostí krajů a kraje jsou proto pořád nuceny, často bez opravdového zájmu s výjimkou sebeobrany, udržovat si silnou reprezentaci v RV.
jenomže tohle je celostátní záležitost, protože ty lidi jsou volení za Piráty (jedna celostátní strana) do parlamentu ČR (jeden celostátní parlament..)

Re: Vyškrtnutí Boodina z kandidátky - nedostatek působnosti

Napsal: 16 zář 2013, 00:01
od Ivan Sirko
Frantisek Navrkal píše:Navíc rozhodnutí RV je přezkoumatelné a zvratitelné CF. Odhadoval bych, že takový podnět vůči CF (bez ohledu na rozhodnutí RV) asi vznikne :D

Takže přímá demokracie je u Pirátů realitou, Ivane.
Blbost! Respektive není to přímá demokracie.
V současnosti je v politologické teorii tento termín definován jako typ demokracie, který vzniká rozlišením dle výkonu vlády lidu a je typický tím, že lid vykonává svou moc bez zástupců.
Cabada, Ladislav; Kubát, Michal; a kol. (2007). Úvod do studia politické vědy. Plzeň: Aleš Čeněk.
A v tom to kotví ten problém, že organizační struktura strany jé neskutečna slepenina různorodých prvku a to nemůže fungovat.

Pokud byla vůle a nadšení při zakládaní strany, to tak nevadilo, ale až přišla skutečna politika, to ten domeček s karet najednou rozpadá..........

To Václav: sám sebe čteš, co si píšeš: APLIKOVANÁ PŘÍMÁ DEMOKRACIE!!!
Gratulují! Od teto chvílí dějiny přímé demokracií posunuty na další level!!!
Václave, ve které koncentrace má byt aplikovaná? :)

Re: Vyškrtnutí Boodina z kandidátky - nedostatek působnosti

Napsal: 16 zář 2013, 00:03
od Libor.Spacek
VM: „jenomže tohle je celostátní záležitost, protože ty lidi jsou volení za Piráty (jedna celostátní strana) do parlamentu ČR (jeden celostátní parlament..)“

Když je to tak celostátní, tak mi vysvětli, proč má každý kraj zvlášť svoji vlastní kandidátní listinu?

Re: Vyškrtnutí Boodina z kandidátky - nedostatek působnosti

Napsal: 16 zář 2013, 00:05
od Vaclav.Malek
Ivan Sirko píše: A v tom to kotví ten problém, že organizační struktura strany jé neskutečna slepenina různorodých prvku a to nemůže fungovat.
mě se zdá že to celkem funguje... co přesně nefunguje?
Libor Spacek píše:VM: „jenomže tohle je celostátní záležitost, protože ty lidi jsou volení za Piráty (jedna celostátní strana) do parlamentu ČR (jeden celostátní parlament..)“
Když je to tak celostátní, tak mi vysvětli, proč má každý kraj zvlášť svoji vlastní kandidátní listinu?
zákon... osobně mi to přijde jako blbost... dal bych jen jednu na celou ČR :)

Re: Vyškrtnutí Boodina z kandidátky - nedostatek působnosti

Napsal: 16 zář 2013, 00:08
od Ivan Sirko
Libor Spacek píše:Já bych dal přednost modelu, kde RV má pouze celostátně volené zástupce a zabývá se výlučně celostátními záležitostmi a kraje zase mají opravdovou autonomitu v záležitostech kraje.
To se mi prostě zdá čistčí a efektivnější řešení nežli současný guláš, kde RV zasahuje do záležitostí krajů a kraje jsou proto pořád nuceny, často bez opravdového zájmu s výjimkou sebeobrany, udržovat si silnou reprezentaci v RV.
Libore, to by byli jen kosmetické úpravy. Problém jé v tom, že RV má sloužit na sdílení vůle SF na horu, tj směrem k RP, jenže v praxe to jé všechno naopak, přes RV RP tlačí vlastní názory na KS, komise, garanti atd.

A toto není přímá demokracie, toto jé TOTALITA!!!

Re: Vyškrtnutí Boodina z kandidátky - nedostatek působnosti

Napsal: 16 zář 2013, 00:17
od Vaclav.Malek
Ivan Sirko píše: Blbost! Respektive není to přímá demokracie.
Není? A co jiného by to bylo? Když všechen lid (CF) rozhoduje bez zástupců?

Re: Vyškrtnutí Boodina z kandidátky - nedostatek působnosti

Napsal: 16 zář 2013, 00:25
od Ivan Sirko
Vaclav Malek píše: zákon... osobně mi to přijde jako blbost... dal bych jen jednu na celou ČR :)
Já zase myslím, že jé blbost podřadit se zavedeným pravidlům a ne hledat něco nového, například rotace volených zástupců na základě nějakého indexu užitečností, nebo popularity, úspěšností atd. :)
Vaclav Malek píše: A co jiného by to bylo? Když všechen lid (CF) rozhoduje bez zástupců?
Přečti aspoň formulace na Wiki. Když máš RV a RP jé to zastupitelská demokracie,
(reprezentativní, nepřímá) - lid vykonává státní moc prostřednictvím lidem volených zástupců a orgánů (parlamentu, přímo voleného prezidenta …).
Viz: http://cs.wikipedia.org/wiki/Zastupitel ... demokracie

Říkám že jé to neskutečny slepenec a problémy budou jen narůstat a to v geometrické progresi :)